Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250987/bmid_odvracena-tvar-lasky-LTK-250987.jpg 4 2766 652

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Yoli (ČR)

Ugly Love , 2014

Tirisa
18.04.2024 4 z 5

Ve svém žánru určitě jedna z těch lepších.

KajinaH722
03.04.2024 5 z 5

Knihu jsem měla dlouhou dobu na seznamu a jsem mile překvapená, jak mě kniha bavila. Je to druhá kina od autorky a opět tu najdete bolest s těžkým tématem, který vysvětluje Milesovo chování a jeho důvod mě dost překvapil až mi bylo úzko. I přestu bolest to byl moc krásný příběh plné lásky se štastným koncem.

Snapeova
31.03.2024 4 z 5

Možná trochu naivní a nedostatečně zajímavá erotická pohádka, která má ale v pozadí něco opravdu zajímavého a hlubokého.

Kniha se mi vesměs líbila. Byl to příběh o dvou lidech, co se více méně domluvili na kamarádství s výhodami. To bylo avizováno už v anotaci. Díky tomu nepřišlo velké rozčarování a erotické scény k takovému příběhu patří. Bohužel, tato dějová linka ze současnosti měla díky tomu minimální děj, protože o ničem jiném skoro nebyla. Vadilo mi nedostatečné rozvinutí postav. Ani sami sebe navzájem, krom sexuální roviny, téměř nepoznávali, proto mi nepřišlo dost uvěřitelné, jak silné city tam nakonec vznikly. Působí to tak, že vše bylo založeno čistě na fyzické přitažlivosti.

Příběh hlavní mužské postavy z minulosti mě u knihy držel. Těšila jsem se, až se dozvím vše a pochopím to, takže byla kniha dobře čtivá. Byl to silný emotivní příběh a bral za srdce. Dalo to knize úplně jiný rozměr a díky tomu jsem tak nevnímala, jak mi přišla odfláknutá ta dějová linka v přítomnosti. Kniha nezklamala žádná má očekávání. Vlastně jsem dostala víc, než jsem od toho čekala. Takže jo, bylo to fajn. Oddechové čtení na jeden až dva večery. Když od toho nebudete čekat zázraky, tak si to i celkem užijete.

anovy64
23.03.2024 3 z 5

Kniha vystavěná hlavně na chtíči a sexu, zápletka téměř žádná. Zklamalo mě to. Ještěže autorka zakomponovala do děje šest let starou událost, s kterou se Miles stále pere.

Ishir
12.03.2024 5 z 5

Tolik bolesti a lásky je v této knize. Bude se mi těžko usínat.

zamilov.do.knih
10.03.2024 5 z 5

po rereadingu to miluju ještě víc než jsem to milovala před dvěma lety, kdy jsem knihu četla poprvý. velkej podíl na tom mají ty sexuálni scénky (ty jsou fakt dobrý ó můj bože!) a těch posledních pár kapitol, kde mám podrhaný snad úplně každý slovo. a taky miluju piloty. a poslední větu. aaaaaa!!!

jarkaska
25.02.2024 4 z 5

Toto byla první kniha od Colleen Hoover a určitě ne poslední.
Kniha se pěkně četla, líbilo se mi propojení minulosti se současností. Určitě stojí za přečtení.

Ila117
23.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Docela dobrý příběh, i když mě moc nebavily skoky do minulosti. Raději bych si minulost přečetla najednou, než po celou dobu přítomnosti... Skoro mě to až obtěžovalo, jakmile naskočilo - "Před šesti lety..." trochu jsem přeskakovala, bohužel...
Ale jinak mě překvapilo, že se mu miminko utopilo..a navíc, že si za to dával vinu, když zachránil nejdříve ji.. Smutný. I když myslím, že ve skutečnosti by opravdu dotyčný rodič zachraňoval dítě před partnerem...
Dobrý příběh.
Kapitán byl top.

jana1874
22.02.2024 4 z 5

„Láska není vždycky hezká věc, Tate. Někdy strávíte všechen svůj čas nadějí, že se něco změní. Že to bude lepší. A než se vzpamatujete, jste zase na startovní čáře, a někde cestou jste ztratila srdce.“

Tate se stěhuje ke svému bratrovi, než si najde své vlastní bydlení. Jeho sousedem a zároveň kolegou je Miles, oba pracují jako piloti. Oni dva mají zajímavé první setkání, které není zrovna příjemné, ale po tom se dohodnou, že začnou znovu. Netrvá dlouho a Tate začne jejich mlčenlivý soused zajímat. Miles nemá zájem se zamilovat, vyhýbá se jakýmkoliv vztahům, radši chce být sám. Ale přesto je to k sobě táhne a nakonec se dohodnou, že mezi nimi půjde jen o fyzickou stránku vztahu, kdy Miles má dvě pravidla - Neptej se mě na minulost a nečekej žádnou budoucnost. Tate souhlasí, i když postupem času si už není jistá, zda to dokáže dodržet

„Štvalo mě, že nemám ponětí, co se mu honí hlavou. Nikdy se neusmívá. Nikdy se nezasměje. Nikdy neflirtuje. Jako by měl na obličeji věčně přilbu se staženým hledím, které skrývalo jeho pocity před zbytkem světa.“

Kniha je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů, přičemž z pohledu Tate je to v přítomnosti, ale u Milese většinu knihy v minulosti. Při čtení jeho kapitol prostě víte, že se stane něco hrozného, kdy na jednu stranu to chcete vědět a pochopit ho, a na druhou stranu máte strach zjistit, co se mu stalo, ale nedá to a čtete dál.

Postavy se mi líbily, jak hlavní tak vedlejší. Hlavně Kapitán byl skvělý.

Mně se četla dobře, opět to byl silný příběh, který vyvolá hodně emocí, ale přesto se mě tahle kniha nedotkla tolik jako jiné od autorky.

IrenaMikerová
06.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Knížku jsem četla minimálně 4x a celkový příběh se mi líbí, ale má to svoje ALE. POZOR SPOILERYMusím ze sebe dostat svoje názory! Já chápu, že Miles řekl Tate ať se ho neptá na minulost a nečeká od něho budoucnost, ale to neznamená, že se k ní mohl chovat tak jak se choval. Další můj názor je, že Miles nikdy Tate nemiloval tak moc jako Rachel dokonce i když mu porodila dítě tak neměl takovou radost jako když porodila Rachel. Colleen samozřejmě nezklamala miluju její styl psaní! Kniha je vážně dobrá jen jsem potřebovala ze sebe tohle dostat.

Venny345
21.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Příběh se vyvíjel velmi dobře, v mnohém vystihuje realitu vztahů dnešní doby. Líbilo se mi, že nám to autorka podala takto “syrovým způsobem, protože zkrášlování by příběhu vzalo hodnotu.
Četlo se to samo a já jsem si říkala, jak přesně to všechno autorka vystihla.
Zklamal mě však konec. Na mě to byl až moc přeslazený americký happy end, u kterého je pravděpodobnost, že nastane, téměř nulová. Kdyby to vše zůstalo v té temnější lince, byl by ten příběh pro mě za 5 hvězd.

Knižnípauza
12.01.2024 4 z 5

Tak..další kniha od Colleen přečtená.
A já jsem teda velmi spokojená.
V příběhu najdeme vše. Od těžkého tématu až po touhu a lásku, tak typické pro knihy od Colleen.
Postavy si mě získali hned. Miles o dost víc. Jeho příběh mě dostal a jeho chování pak hned chápete a vlastně mu i rozumíte.
S Tate jsem měla trochu problém, myslí tohle ale hned udělá tamto. Postupem příběhu jsem ale tak nějak začala chápat i jí.

Celkově mě kniha zcela pohltila a já jen četla a četla.
Takže i Odvracená tvář lásky se tak řadí mezi mé oblíbené knihy od Colleen Hoover.
Za mě tedy jo. Doporučuji:)

p. Rochesterová
11.01.2024 3 z 5

Dobrá knížka..dobrý příběh..ale některé situace se tam dost opakovaly.. třeba 9. listopad se mi líbil mnohem více

Nika.
24.12.2023 4 z 5

Colleen je úžasná, to je stará známá věc :)).
I tenhle příběh byl úžasný, dechberoucí a dojemný...
Jediné malé bezvýznamné mínus pro mě bylo to, že se děj knihy rozjížděl trošičku pomaleji a ty největší grády nabral až těsně před koncem... Ale to vbec nevadí :))

Aduella
17.12.2023 5 z 5

Vedle krásného, místy vtipného a někdy zase dojemného příběhu musím vyzdvihnout i vedlejší postavy, předevšim Kapitán byl nesmírně charismatický a měla jsem ho ráda od první do poslední chvíle. Ale i Ian a Tatein bratr Corbin byli fajn a udělali z romantického dojáku něco víc, za což dávám hvězdičku navíc.

sarahmoon
13.12.2023 3 z 5

Audiokniha - mám opravdu ráda, když je kniha načtena více interprety.

Klasická C.H. těžké téma podané přes příběh plný vzteku, bolesti a nedorozumění, které ponechá silné šrámy na duši, ale taky plný lásky a nakonec pochopení, které ty šrámy postupně vyhladí. :o)

Souhlasím s komentářem PosPol. Tate mě v některých situacích opravdu štvala... Chtělo to trochu víc sebeúcty.

Gracinka
07.12.2023 4 z 5

Krásný, silný příběh.
I když mohl být trošku kratší. Děj se celkem opakoval.

123.Iveetka
24.11.2023 5 z 5

Colleen prostě umí. Kniha byla velmi čtivá, pořád jsem chtěla číst dál a dál a dozvědět se víc a víc. Moc se mi líbilo, jak jsme se po troškách dozvídali, proč je Miles takový zdrženlivý, postupně to do sebe všechno zapadalo. Pohled Milese z přítomnosti a kapitola Rachel byly třešničkou závěru knihy. Doporučuju knihu všem romantickým duším. :-)

Blanka586
22.11.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Perfektní. Jako všechny knihy od této autorky.

Lvíček835
18.11.2023 5 z 5

Tak tohle byla naprosto dokonalá kniha, a víc už psát nebudu,protože to se nedá jen tak vyjádřit slovy. Musíte si jí přečíst sami a pak pochopíte a nebo budete mít jiný názor než já to už je na vás.