Přejete si knihy?

Eragon

Autor: Christopher Paolini

Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-1108.gif 4.21704 video trailer
Série: Odkaz Dračích jezdců (1.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2004, 1. vydání originálu: 2003 ...více
Štítky:draci, elfové, fantasy, kouzla, zfilmováno

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Walkyrka25.11.2014

Ta kniha není ničím zajímavá. Bohužel nezajímala ani mou dcerku a že ta miluje vše co se draků týká. Kniha je zdlouhavá, nudná, prakticky nic se tam neděje. Kromě toho, jak už bylo psáno, je to skutečně vykradený Tolkien. Příliš povyku pro nic.

xeroxino23.11.2014

Cela kniha a cela edicia mne sedela ako ritka na serblik (nocnik)..
Po precitani celej edicie som ale dostal depky, ze uz je koniec :)

Kyta23.11.2014

Na čtení Eragona jsem se chystala už dlouho. Nevím proč, ale neustále jsem to odkládala. Teď, když to mám přečtené, nevím, jak jsem s tím mohla tak dlouho otálet! Jsem velká milovnice fantasy a tohle mě prostě vzalo. Je to dokonalá fantasy kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Necelých 500 stran vám rychle uteče.

Kniha je moc dobře napsaná a dokonale vymyšlená; bylo poznat, že to měl autor už od začátku promyšlené do těch největších detailů. Ze začátku se mi některé informace a události pletly a, jak jsem později zjistila, nejspíš jsem jim nevěnovala tolik pozornosti, kolik bych měla. Těch nových informací je opravdu hodně moc, a proto doporučuji číst hned od začátku s maximální pozorností. Myslím, že nic v knize mi nepřišlo nezajímavé a nedůležité. Víceméně každá strana mě bavila a nemohl jsem se odtrhnout. Možná jen autorovy popisy různých míst mi přišly trochu nudné, ale to je prostě jeho styl, který nehodlám kritizovat. Aspoň bylo vidět, že měl úžasnou představivost. Je pravda, že v několika věcech Eragon připomíná Pána prstenů (Alagaesie, elfové, trpaslíci, Eragon a Arya...).

Při čtení jsem nemohla uvěřit tomu, že to psal patnáctiletý chlapec - tak starý, jako jsem teď já. Získal si ode mě obrovský respekt, protože který teenager by dokázal vytvořit takovýhle bestseller? Eragon nadchl miliony čtenářů po celém světě a určitě se bude obdivovat nadále, bez ohledu na negativní názory čtenářů. Pro mě je kniha úžasná a zaslouží si samou chválu!
Těm, kteří se rozmýšlí nad tím, zda si jí mají přečíst nebo ne, říkám na rovinu: přečtěte si ji a nebudete litovat!

ferda21.11.2014

vynikající fantasy!

gorgona18.11.2014

Anotace knížky mě zaujala. Jsem nadšenec do fantasy a když se do toho připletou ještě draci, jsem v sedmém nebi. Paoliniho nekonečné popisování a vysvětlování mě ale velmi rychle začalo nudit - prokousávala jsem se už několikátou kapitolou a stále se nic zajímavého nedělo. Knížka je zdlouhavá a spoustu pasáží jsem přeskakovala. Nakonec jsem se ztěžka dostala až nakonec, ale že by to ve mně zanechalo nějaký dojem? Ani náhodou. Během čtení jsem navíc rozzuřeně skřípala zuby, když mi došla tvrdá realita - Eragon je v podstatě vykrádačkou nejznámějších autorů fantasy literatury, a to především J. R. R. Tolkiena (na Tolkiena mi nikdo sahat nebude!). Je to podoba elfů a trpaslíků, geografie Alagaësie, vztah Eragona a Aryi a spousta dalších věcí, které jsou v podstatě totožné s tím, co už napsal Tolkien, jen přebírají nová jména. (Po tom, co jsem zjistila, jak celá série končí - totiž odplutím Eragona s elfy -, se mi Paolini znechutil definitivně).

dadako14.11.2014

Kniha se mi moc líbila. Je asi trocho znát, že Paolini nebyl ještě vypsaný, ale mě knížka dostala a četla se sama. Hnad jsem se vrhnul na další díl série. Přílišná popisnost mi nevadí a narozdíl od Larssona je naopak strohý.

Kao12.11.2014

Je drsné sledovat rozmanité názory ostatních!:D Podle mě je Paolini fakt dobrej spisovatel už kvůli toho jak dlouhé a promyšlené knihy napsal a při tom se v tom ději neztratil. Musím se přiznat,že některé pasáže mě trošinku nudily kvůli toho jak dlouhosáhle všechno popisoval,ale zase na druhou stranu,je to prostě jeho styl a alespoň jsem se do puntíku dozvěděla jak si představoval všechny ty síně a katedrály a kdoví co ještě.A navíc kdyby tam takové části nebyly,hned by to vypadalo jinak-hlavně by to bylo o polovinu tenčí:D Jinak se mi to moc dobře četlo a docela mě mrzí,že se film neujal,a že byl tak nekvalitně natočený....Doporučuju ji všem,kteří se vyžívají v tlustých knihách s typickým fantasy světem:D

Greene08.11.2014

Rozhodně dobrá kniha. Moc pěkně se četla, i když taky jsem měl občas výhrady, jako například slovo lemovat, které se v první části knihy objeví minimálně dvacetkrát a pak jsem spíš už jenom počítal, kdy se něco nedá lemovat. Občas dokázala rozesmát, což jsem u fantasy už hodně dlouho nezažil (pokud dobře pamatuji tak od Harryho pottera)... Pak je tu ještě konec. Ten byl fakt okecanej tak, jak to Martin neumí. Ale chápu, že něják tu knihu ještě musel zaplnit. K čemu bych měl ještě výhrady, jsou příběhové prvky. V knize se sotva objeví něco fakt ORIGINÁLNÍHO, občas připomínal spíš jiné, starší fantasy (LOTR,...), takže doufám, že se pak objeví něco megahustýho, co tu ještě nebylo. Moc se těším, až se vrhnu na další knihu!

M.C.07.11.2014

Absolutně úžasná kniha. Ano, je pravda, že se autor nechal inspirovat kde se dalo. Ale na druhou stranu, je to teprve mladý autor a spousty opravdu spousty věcí si vymyslel sám a ta kniha celkově byla prostě epická. Nejlepší byly nepochybně Razaci a scény s nimi byly tak krásně hrůzu nahánějící. No jo každý jsme prostě jiný, mne se tato kniha líbila a s čistým svědomím ji mohu doporučit. (92%)

bijin488506.11.2014

Zaujal mě námět na zadní straně knihy v knihovně. Draky mám ráda, ale tenhle námět je...po přečtení bych to nazvala..podivný.
Nejvíc mě však dostalo poděkování autora kde sám napsal, že nebýt okolí, korektury jeho chyb a megamarketingu a reklamy, nebylo by z té knihy nic.
Jakožto syn majitelů nakladatelství pro něj bylo snadné vydat si knihu tzv. "doma" a požádat rodinu o přepsání.
To mi zavání tím, že děj tedy není jeho. Oficiálně se k tomu přiznat je v mých očích podvod.

Tím pádem se celé čtení mega knih stalo pátráním po chybách.
Štvala mě ta urgalská řeč protože se mi nechtělo pořád hledat na konci knihy,co že to říkají.
Děj je extrémně zamotaný protáhlý a neděje se nic ani v Eldestovi.
Díky těmto dvěma knihám se mi svět draků znechutil a mladým autorům už zásadně nevěřím.
Nelíbilo se mi to a nechápu tak strašnou hysterii kolem té knihy.

M+B=MB01.11.2014

Knihu jsem přečetl, a naprosto mě dostala svým dějem.
A s Jolilinkou nesouhlasím!!!!!

Jolilinka31.10.2014

Podle mě jedna z velmi přeceňovaných knížek, které stejně za tak moc nestojí. Příběh je nudný, zpola originální, některé scény by rozhodně mohly být vynechány. Na to, jak tlustá je tahle bichle, bych čekala, že bude o mnoho lepší.

mája197022.10.2014

Skvělá kniha

Avaryana16.10.2014

Musím se přiznat, že z této knihy, potažmo celé série, jsem poněkud na rozpacích. Jako pohádka pro malé děti je to dobrá volba. Obstojný příběh, zajímavé postavy, krásný chytlavý svět.
Bohužel již ale nejsem dítě, takže se neubráním dojmu, že to rozhodně mohlo být lepší. Chápu, odkud vzal autor inspiraci a jelikož se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knih, tak ty dvě hvězdičky můžete brát i jako mou osobní zaujatost.
Možná je chyba v překladu, který mi svou náročností na jazyk český připomíná spíš slabikář. Určitě by stálo za pokus přečíst si originální znění, které mohlo dopadnout daleko lépe.
Ačkoliv autor knihu začal psát coby patnáctiletý jinoch, měl léta na její zlepšení. Bohužel se ke mně dostal překlad jako první a celkový zájem o tuto sérii poněkud ubil.
Zbylé díly přečteny spíše z povinnosti.

Attia15.10.2014

Vážně pěkná kniha, zajímavý zážitek a především úžasně promyšlený svět, řekla bych. Možná jen prostě moc dlouhé, nicméně dospívání Eragona je pěkně popsané. Rozhodně se nejedná o knihu, která byla prosáknutá napětím, tak že byste ani nemohli přestat číst, ale určitě stojí za to. I když jsem si Eragona přečetla s chutí, znovu bych po něm nesáhla...

Claire10.10.2014

Nevím, jak je to možné, ale už podruhé jsem knihu nedočetla a tentokrát už neříkám "jednou si ji přečtu celou".... děj by mohl být zajímavý nebýt jdeme jdeme a jdeme a pak najednou se něco stane ve 3 řádcích a pak jdeme jdeme jdeme... Co se týče postav, tak nejsou vůbec propracované, děj je předpovídatelný....
Nehodnotím, protože jsem knihu nedočetla (třeba by konec byl lepší, ale co jsem pochopila, tak se knihy zlepšují se stářím autora... )

Terhalta08.10.2014

Zkrátka: Příjemně propracovaná fantasy s přiměřeným množstvím klišé, která ze začátku trpí nezkušeností autora, ale rychle se spraví.
Zdlouha: Eragon není vůbec tak špatná knížka, jak tu někteří tvrdí. Sice ze začátku ještě Paolini není "vypsaný" a nečte se to úplně dobře, ale během prvních cca 100 stran se to příjemně spraví. Do jisté míry je to samozřejmě vykrádačka Tolkiena, alespoň co se prostředí týče, ale přiznejme si - fantasy odehrávající se v para-středověku s meči, elfy a trpajzlíky je dneska jako šafránu. Příběh je celkem pěkný, nijak zvlášť originální, ale chytlavý. Oceňuju časté pozastavování nad různými filosofickými úvahami a taky celkem pěkně logický a propracovaný (ano, labsy jsou, ale není jich tolik) systém používání kouzel. Taky je pěkná idea starověkého jazyka.
Eragon je podle mě poněkud vlažný start slušné série, následující knihy jsou lepší.

radek063506.10.2014

Skvělé...

bukiet17.09.2014

Kdysi jsem tuto knihu dostal jako vánoční dárek a protože mi fantasy není cizí a dárky se neopovrhuje, přečetl jsem Eragona a můj názor zněl: Nic moc. V žánru opravdu existují lepší kusy a série. Po zhlédnutí filmu jsem na celý Odkaz raději zapomněl. No a dnes jsem první díl cyklu dočetl ušima, tedy doposlouchal v podobě audioknihy. A můj názor se nezměnil. Kniha nic moc, ale Martin Stránský ji pozdvihuje svým výkonem nad propast zapomnění.

Vlken16.09.2014

Byla to první kniha,kterou jsem si koupil po hodně dlouhé době a neudělal jsem chybu,miluji fantasy a tohle mě dostalo.
Neříkám,že je to to nejlepší co jsem kdy četl od toho tu mam Tolkiena:) ale něco to ve mně nechalo.Příběh i postavy vás vtáhnou a čte se to jedna radost.

willis13.09.2014

problémem je, že i v tomto žánru určeném pro mládež je spousta lepších knih o kterých se potencionální čtenáři díky nepochopitelné propagaci nikdy nedozví a Paoliniho budou považovat za mistra pera a ne prázdného epigona.

Coen12.09.2014

Napíšu to pouze k prvnímu dílu, protože to platí zhruba pro všechny: Velmi dobře, až výborně se to čte!
Ale nesmíte nad tím moc přemýšlet. Tolik logických chyb a podivností! Příběh splácaný z těch nejméně originálních prvků všech fantasy, na které si vzpomenete. A to ani nemluvím o tom, jak jsem se kdysi těšil na "poslední" díl, v kterém jsem se dočetl, že teda poslední není. (o filmu mlčím, to sem nepatří, to by bylo na hejt na pět normostran)
No ale kolem a kolem, když na tohle všechno zapomenete, tak se vrátím k prvnímu bodu, skvěle se to čte. Navíc je tam drak, pak víc draků, trpaslíci, meče, luky, něco jako skřeti, trochu krve, pak trochu víc krve a sexy elfka, tak co...

vitek.sk09.09.2014

Je mi moc líto, že teď zklamu všechny Paoliniho fanoušky, ale jinak nemohu. Z knihy jsem přečetl jen asi 50 stran, absolutně ničím mne nezaujala, ba právě naopak. Už ten název Eragon (=Aragorn) mne měl varovat. Ale tolik vykradených názvů a námětů, ano vykradených, ne inspirovaných a na tom trvám, z Tolkiena to mne tedy znechutilo... Odpad nedávám snad jen kvuli věku autora a mé naději, že jednou bude psát lépe a originálněji.

1v8na08.09.2014

Příběh byl velmi napínavý. Moc se mi líbil. Zvlášt mě fascinovala Eragonova odhodlanost být nejlepší. Nemůžu se dočkat až si půjčím další díl. Má v něm putovat k elfům. Zamiluje se do Aryi?

IFu07.09.2014

První díl Odkazu Dračích Jezdců. Potřebovala jsem si odpočinout od beletrie a vůbec nelituji, že jsem se do této knihy pustila!
Fantasy, které je promyšleno do těch největších detailů. Do Eragona jsem se vžila a prožila s ním každou chvilku a každý boj. Všechny díly se mi ale vlévají do jednoho děje, takže po přečtení všech dílů již nejsem schopna přesně říci, co je v jedničce a co v dalších dílech.... :-( Budu muset asi psát komentáře hned po přečtení knihy a ne celého příběhu. V každém případě vás čeká dlouhé putování po království, setkání s trpaslíky, elfy, lidmi, razaky, kully, draky, stíny. Komunikace pomocí čtení mysli, kouzla, navázání neobvyklého spojení a přátelství s drakem a jiné. Byla jsem nadšená.

Rodaw29.08.2014

Opravdu miluju tuto knihu, je dokonalá ♥
Má videorecenze: http://knihankov.blogspot.cz/2012/05/eragon-recenze.html

fiona00707.08.2014

Eragon a vůbec celá série o Dračích jezdcích je poměrně náročná. Nápad byl skvělý, zase něco jiného, vytvořený svět byl super, ale ten příběh byl neskutečně zdlouhavý. Dalo by se to smrsknout do půlky. Líbí se mi postava Broma a Safiry, jak jinak. Eragon je docela rozmazlenej a moc si věří.

Gejša23.07.2014

Skvele napísaná fantasy knižka :) prečítala som všetky časti a je to napísané premna pútavo, skvelý dej, nevedela som sa od nej odtrhnúť

hana.hanigerova11.07.2014

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé jsem nezvládla přelouskat velmi nudný začátek. Po pár letech jsem se ke knize vrátila a byla jsem ráda, že jsem ten úvod zvládla, protože příběh opravdu stál za to! Paolini mě do svého příběhu úplně zatáhl a já jsem nežila ničím jiným, než představami o krásné krajině a dracích. Těšila jsem se domů ze školy, až budu moct zase číst.

ph-m436708.07.2014

Tento díl z celé série Odkazu Dračích jezdců byl podle mě nejnudnější ale chápu to že musel Pan Paolini napsat delší úvod vzhledem k některým složitostem v knize. Ke konci knihy mě to opravdu začalo bavit a když jsem se dostala k ostatním dílům tak jsem je přečetla bez problémů. Tento díl celkově nebyl úplně k zahození ;)