Eragon

od: Christopher Paolini

Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-1108.gif 4.31944
Série: Odkaz Dračích jezdců (1.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2004, 1. vydání originálu: 2003 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
vendy.b.04.04.2015

Příběh zajímavý, spisovatel nadaný, ale čekala jsem od toho trochu víc.

DarkAnn27.03.2015

Tahle kniha mě nechytla. Bohužel jsem ji ani nedočetla :/ Nějak sem se nedokázala vžít do děje..Ale chápu, že někdo má takové knihy rád :) Sto lidí Sto chutí :D Tak to bylo, je a bude :)

Rose AK25.03.2015

Co na tom všichni sakra vidí?! Přečetla jsem prvních třicet stránek...Brr. Jak může někdo psát, že autor podal výborný výkon když je to tak debilně napsané? Nebudu tu spatlaninu hodnotit hvězdičkami protože jsem jí nedočetla, upřímně to ho ani nelituji, že jsem se ochudila o takový "zázrak" ale pět set stránek, z nichž 350 je o popisu, místa, postav, ... Ne! Ne! A ještě jednou NE! Takže, jo, nápad je to dobrý a kdyby ho napsal někdo kdo umí psát bylo by to super.

Maverick16.03.2015

Dost dobrá fantasy, i když na JRRT nebo GRRM to rozhodně nemá. Nicméně až si najdu dostatek volného času, tak si přečtu i další díly.. Pro milovníky fantasy opravdu doporučuji!

Áňa 99809.03.2015

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst, ale od třetí kapitoly mě knížka hrozně chytla a přečetla jsem jí jedním dechem až do konce.

darthvader7704.03.2015

Všechna obvinění z plagiátorství jsou pro mě absolutně nepochopitelná. Autor tomu dává svůj vlastí styl, především kočkodlakové a propracovanost Dračích jezdců. Kde jinde bylo drakům, těm nádherným stvořením na poli fantasy věnován takovýhle prostor? Paolini výborně rozšířil fantasy žánr zase jiným směrem a to natolik fámozně a epicky, že skoro každý milovník fantasy nemůže nepět chválou. Uznávám jistá větší propracovanost by tomu rozhodně neuškodil. Galbatorix vítězící nad Vraelem kopancem do koulí, to opravdu není něco, co by mělo být součástí soubojů, kdy se bojuje draky, hvězdnými meči a obrovským množstvím magie. Na druhou stranu, kdo tohle napíše s takovým úspěchem v 16 letech? Pravděpodobně jenom opravdový literární borec.

Jacob12301.03.2015

Cool, awesome, no prostě výborná kniha, která vás úplně vtáhne do sebe. Když vemu v potaz to, že autor napsal první díl když mu bylo 16 nebo 17 let, tak na takovej věk to je naprosto úžasný výkon. Film se tomu sice nehrabe asi po prsty na nohou, ale 5 hvězd si to rozhodně zaslouží :-).

Raven_Black01.03.2015

Těžko se mi tahle kniha hodnotí, protože na jednu stranu jsou tu ty skvělé, čtivé a dechberoucí pasáže, ale pak se tu tady objevují ty nudné, zdlouhavé pasáže, přes které se musíte dostat. :)
Jinak je to kniha úžasná a vřele doporučuju. ;)

Adell17824.02.2015

Kniha kterou bych mohla číst pořád dokola. Je poutavá a vtáhne vás do děje hned na začátku.

Mineri23.02.2015

Je to velmi dobrá kniha. Dalo by se říct, že je to ten typ, který vás úplně vtáhne do sebe! Mohu vřele doporučit..

markulka17.02.2015

Poprvé jsem četla knížku, ve které se vyskytují draci, elfové a trpaslíci. Kniha mě velmi zaujala a klidně bych si ji přečetla znovu! Občas mi přišlo, že v dosti krátkém úseku bylo obsaženo velké množství informací, proto jsem si daný úsek musela přečíst klidně dvakrát až třikrát, abych dokázala vstřebat tolik informací. Je mi líto, že jsem tuto knížku dočetla, protože jsem se vžila do toho úžasného světa plného magie a překvapení a velmi se mi bude stýskat po Eragonovi a Safiře! Nemůžu se proto dočkat na další díl! Autor knihy má můj velký obdiv, protože jen málokdo dokáže v tak mladém věku napsat tak úžasnou a obsáhlou knihu!!! DOPORUČUJI!!! :-)

mimamo_cz16.02.2015

Těžko hodnotit Eragona jedním hodnocením, když se nudné a zdlouhavé pasáže střídají s těmi dechberoucími jako na horské dráze. Je to typický putovací fantasy příběh, během něhož je nováček zasvěcován do jemu utajovaného světa. Paollini zde (úměrně svému věku) zapojuje i veskrze černobílé politické intriky a diplomacii. Nečekejte od toho Hru o trůny, tady hraje prim sekání mečem.

Any2114.02.2015

Miluji knihy od Christophera Paoliniho! Co jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Naprosto úžasný příběh. Smekám, že někdo může něco takového vymyslet! (platí i pro J.K.Rowling a J.R.R.Tolkiena)

Dany00129.01.2015

Fantastická kniha, úžasný příběh.

patricka25.01.2015

Do teď jsem fantasy skoro nečetla, ale teď vím, že alespoň pokračování Ergona mě určitě čeká. Je to neuvěřitelně krásný příběh. Když bych si od toho odmyslela ty obludy,které sem samozřejmě patří, ale myslím tím kdybychom se přenesli z prostředí Alagaesie do našeho světa, je to vlastně příběh ze života.... K tomuhle, pro někoho možná nesmyslnému závěru mě dovedl Bromuv citát "Skutečná odvaha znamená žít a trpět pro to, v co věříš."
Když ke svému skvělému dojmu přidám fakt, že autor knížku napsal v patnácti letech, stává se Eragon opravdu něčím velmi jedinečným.

Midrlinka19.01.2015

Mnohokrát lepší jak film. Škoda, že jsem před shlédnutím nečetla knihu. Těším se na pokračování.

medvídě 16.01.2015

Velmi jsem si oblíbila filmové zpracovaní a říkala jsem si, proč se tolika lidem, co četli knihu nelíbí. Už to vím, ale i přesto svůj názor nezměním. Kniha má hodně, co do sebe a jsem ráda, že jsem se po letech k ní dostala. Je poutavá a těžko se od ní odtrhává. Už se moc těším, jak to bude pokračovat.

colis.7213.01.2015

Autor neuvěřitelně vtahuje čtenáře do děje. Já sem knihu přečetla doslova jedním dechem.

Salonka10.01.2015

Dielo mladého autora Ch. Paoliniho – Eragon – som čítala kedysi dávno (ešte ako dieťa), keď bolo slávnou fantasy novinkou. Hmlisto som si pamätala, že sa mi páčilo, inak nič. S odstupom času som sa rozhodla prečítať si ho ešte raz.

Musím povedať, že sa mi páči aj teraz. Autora tejto série obdivujem pre jeho fantáziu, ktorú pretvoril do komplexného príbehu s množstvom postáv - sympatických ľudí aj nadprirodzených bytostí (kladných aj záporných), a pútavým dejom. Dejom plným akcie a dobrodružstva, ktorý prežívame spolu s hlavným hrdinom stále, či už počas putovania vymysleným svetom, alebo bojov. Je zaujímavé sledovať, ako sa mladý Eragon pod vplyvom náročných okolností mení – dospieva.

Mne osobne sa vo svetle veľkého množstva literatúry rozličných žánrov, ktoré som za svoj život prečítala, Eragon už predsa len javí ako knižka pre deti – avšak iba v pozitívnom slova zmysle. Som naň asi už príliš dospelá. :-)

Je fajn, že také dielo dokáže napísať mladý chlapec, ktorý je síce stále do istej miery dieťaťom (čo je dobre), ale natoľko šikovným, že dokáže v písomnej forme zachytiť svoje predstavy a pretvoriť ich do výborného diela (každý, kto má za sebou nejaké literárne pokusy určite vie, aké je to ťažké), kde si ostatní mladí čitatelia nájdu svojich rozprávkových hrdinov.

Teda, milý Christopher, bolo mi potešením opäť si prečítať Tvoje dielo. Viem, že nezostanem len pri ňom, ale prečítam si aj zvyšné príbehy. Patrí Ti moja úcta.

hawah03.01.2015

Knížku jsem četla v roce 2005, kdy ji jedním dechem přečetl můj tehdy ještě ani ne desetiletý syn. Hrozně ho to ovlivnilo a následně přečetl velké množství fantasy knížek. Láska k nim mu zůstala dodnes. Mě se kniha moc líbila, ale filmové zpracování mě trochu zklamalo.

natalka61002.01.2015

Miluju fantasy a proto jsem se rozhodla tuto knihu číst je opravdu báječná klidně bych si ji přečetla znovu , mám doma všechny 4 díly a hodlám je všechny přečíst nejsem to co hodnotí knihy podle obalu a podle tohocomi ta kniha říka . Tato kniha mi říkala že mě bude bavit sice nemá žadne ilustrace jsou v něm celkem malá písmenka ale stojí to za to . Je mi 12 let a připadámi že je něco báječného jak může kluk o 2 roky starší napsat takovou knihu.

panda0421.12.2014

Tuto knihu vřele doporučuji těm kteří mají rádi fantasy. Příběh vás prostě vtáhne do děje a nepustí. Jsou tam úžasně dosazené zápletky, stručně a jasně popsané prostředí a celkový děj je prostě dokonalý.
Zároveň ale mi to přijde že některé úryvky jsou zbytečně zdlouhavé. Navíc by za starověký jazyk mohl napsat vždy do závorky co to znamená. Protože na konec stránky kvůli dvoum/třem slovům se mi dvakrát nechce.
Když se nad tím ale celkově zamyslím že to psal 15-ti letý kluk tak je to opravdu dobře promyšlené. Mě je 12 a vůbec si neumím představit že by jsem za 3 roky měla napsat něco takového..

katmat19.12.2014

je to úžasná kniha, doporučuji. Nenechte se odradit tloušťkou, mohli byste toho litovat.

DK19719.12.2014

První díl Odkazu Dračích jezdců začíná jako milá fantasy pohádka (i stylem psaní se to pohádce podobá) a postupem času se mění ve čtivý dobrodružný příběh připodobnitelný Pánovi prstenů. Jen mě daleko víc baví. :-) Člověka to hned vábí, aby sáhl po pokračování. Opravdu dobrá knížka.

unnamed-soldier16.12.2014

Z odkazu dračích jezdců se jedná asi o nejlepší dílo. Kniha se dobře čte, postavy jsou zajímavé a s výjimkou hlavního hrdiny působí opravdu charismaticky. Přestože v mnoha ohledech celá série je inspirována LOTRem, objevují se zde i Paoliniho vlastní nápady, které rozhodně stojí za zmínku (např. vztah mezi drakem a jezdcem).

Děj této knihy je v mnohém podobný Společenstvu prstenu, přesto v tom nevidím nějaký extra problém už jen pro dobrou čtivost, která mladší generaci vyhoví více než Tolkienův náročný text. Jako samostatné dílo tedy lze hodnotit kladně (na mladého autora nevídaný začátek). Problém se nachází ovšem nachází v navazujících knihách, zatímco Paoliniho věk narůstá, úroveň zbylých knížek strmě klesá. *Zhodnocení celé série u Inheritance

maca544912.12.2014

Bylo to trochu zdlouhavé, ale na druhou stranu i čtivé. Četla jsem Eragona před pár lety a pořád z něj mám pozitivní dojem a některé pasáže si dodnes pamatuji (pokud je kniha "nedobrá" většinou do týdne zapomenu o čem byla). Co mě mrzí je "pokus o film."

Ramilia10.12.2014

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 13, dalo by se říci, že to byla jedna z mých prvních fantasy knih. Úplně mě uchvátila! Celá Alagaesie, postavy, dialogy, jak se příběh rozvíjí... Tehdy jsem ji četla pořád a pořád dokola, nemohla jsem se jí nabažit :) Nikdy mě neomrzela.
Jediné, co mě velice zklamalo, byl film, říkám si, že si půjčili jen název :D

Nedávno jsem knihu četla znova, jelikož jsem si dokoupila poslední díl, tak jsem si to chtěla po několika letech osvěžit, bavilo mě to snad ještě víc! (je pravda, že první 3 strany tedy až tolik ne).
Knihu jsem koupila i mému příteli k narozeninám - upozorňuji, že je to milovník Tolkiena - a kniha ho po pár kapitolách taky chytla, nakonec si sám dokoupil zbývající tři díly.

A já osobně si nemyslím, že je to jen vykrádačka Tolkiena - to byste mohli říci pak o úplně každém fantasy, nebo jiném žánru... Jo, jsou tam taky elfové, trpaslíci, ale to je tak všechno :D to je jako byste říkali, že Vopršálek vykradl Vošoucha, jelikož se v jejich knihách vyskytují hasiči (vymyšlený příklad).

Arya2607.12.2014

Nejlepší kniha na světě!!!

Walkyrka25.11.2014

Ta kniha není ničím zajímavá. Bohužel nezajímala ani mou dcerku a že ta miluje vše co se draků týká. Kniha je zdlouhavá, nudná, prakticky nic se tam neděje. Kromě toho, jak už bylo psáno, je to skutečně vykradený Tolkien. Příliš povyku pro nic.

xeroxino23.11.2014

Cela kniha a cela edicia mne sedela ako ritka na serblik (nocnik)..
Po precitani celej edicie som ale dostal depky, ze uz je koniec :)