Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.32717

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2002 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
nikolsn19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha na odreagovaní od náročnějších fantasy sérií, velmi čtivá ani se nenadáte a jedním hltem ji přečtete, jelikož jsem před x lety viděla první film, který se mi jako dítěti velmi líbil , jíž ted chápu jaká je to kravina s porovnáním s knihou, avšak Safira se jim graficky povedla a je mnohem snazší si ji v knize představit.
Už otvírám další díl :)

Gandalff00719.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Fantasy miluju a znovu miluju, ale zde jsem byl spíše zklamaný. Trochu mě mrzí, že právě Eragon hodně lidí považuje za typické fantasy dílo, já bych tedy raději, aby takto nahlíželi na jiné knihy. Ale co nadělám. 60/100

HYPNOS8816.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečteno jedenkrát a dále jako stálá audio verze, která střídá Harryho a Cimrmany :) Úžasný svět fantasy !!

Belleatrice15.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tahle kniha byla opravdu neoriginální. Miluji fantasy, obzvlášť ve které jsou elfové, ale tak nesympatické elfy jsem ještě nezažila. :D Konec okopírovaný z LOTRa a u některých jmen jsem měla pocit, že autor flákl hlavou o klávesnici, hlavně co se týkalo jazyka a tak. Jediné co oceňuji je věk autora a jeho fantazie, avšak na mě málo vypracovaná kniha. :)

Eridan13.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Eragon mě prostě a jednoduše bavil od začátku do konce. Což u knihy, která atakuje hranici 500ti stránek není vůbec jednoduché. Prvky, které mě obzvláště zaujaly:
1) Hlavní postava je vlastně hrdinou proti své vůli. Žádný superhrdinský všeználek. Prostě kluk z vesnice, který se toho musí ale opravdu hodně učit a tak nějak spíš přitahuje potíže, než aby je sám dokázal vyřešit. Sympatické.
2) Pojetí draků jakožto lehce vrtkavého jedince s vlastní povahou, která také časem zraje. Safira není nějaký nabubřelý vznešený plaz, spíš jen holčička s tesáky a obavou o svého milého. Navíc příjemný je i nápad komunikace myšlenkou.
3) Spád příběhu a propracovanost světa.
Co mi naopak trošku vadilo, je že hrdina byl až příliš často zachraňován někým třetím.

Co bývá Paolinimu vyčítáno je neoriginalita příběhu. Všechno jsme prý už viděli jinde, např. u Tolkiena. Já říkám, no a co? Pokud mě to baví, nepotřebuji, aby to bylo extra novátorské. Která fantasy je od dob Tolkiena vlastně originální? A když to vezmeme k jádru věci, byl Pán prstenů vskutku originální? Vždyť sám Tolkien se netajil tím, že jen umně spojil různé dřívější motivy do jednoho příběhu. Např. Beowulfa, Píseň o Nibelunzích, Letopisy Narnie, vlastní zážitky z první světové války apod. Takže bych tento renesanční požadavek originality překonal středověkou kreativitou přetvářet dobře známé prvky do nového příběhu.

AllyKumari08.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Jediná pozoruhodná věc na této publikaci byl nízký věk autora. "Na patnáctiletého kluka je to docela dobré," myslíte si celou dobu. Ale pokud člověk toto vědomí nemá (a s ním i jakési vnitřní nutkání být více shovívavý), pak se o knize nedá napsat nic lepšího než vlažné "šlo to". Postavy, místa a situace jsou jako vystříhané a poslepované z jiných knih, a pokusy o "cizí jazyk" mi přišly směšné. Nejdřív si vymyslete celý jazyk s gramatickými pravidly a historií a pak si teprve hrajte na Tolkiena. Přečetla jsem ještě druhý díl, ale třetí a čtvrtý už jsem ignorovala.

Slartibarkfast08.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Co tak napsat o této knize? Není vyloženě špatná, ale rozhodně není určena náročnějším čtenářům, což napovídá i samotný věk autora. Z každé stránky na vás dýchá klišé a velmi jednoduché dialogy gymnazijního slohu, u kterých jsem se cítil rozpačitě a nesvůj. Navíc je kniha psaná podle stokrát viděné předlohy a s velmi předvídatelným vývojem, což na náladě dvakrát nepřidá. Konec je už naprosto slabý, a nebýt mého zájmu o to, jak autor vyspěl a zhostil se dalších dílů, zřejmě bych po dalším nesáhl. Jednoznačně zklamání a propadák, který si ani v nejmenším nezaslouží srovnání s dalšími notoricky známými autory fantasy příběhů.

majík103.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velmi dobrá kniha doporučuji

RiverSong29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát, naprosto mě dostala! Doporučuji

Šílený.Knihomol26.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Táák, už čtu podruhé :)

lenamor26.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zajimavy pribeh, ve kterem autor vytvoril vlastni svet. Velmi me nadchl i vytvorenim nekolika jazyku. Kniha se snadno cte a je velice poutava. Tuto knihu psal autor ve svych 15ti letech. Skvela kniha

yank3e16.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Možná už jsem na Eragona moc starý, ale nijak mě nenadchl. Rozjezd nudný, příběh nemastný, neslaný, postavy většinou nesympatické... Pár dobrých nápadů a kvalita s postupujícím příběhem spíše rostla, ale pořád jen takový průměr a moc mě neláká číst další díly, i když možná budou lepší.

cherry225808.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá a moc se mi líbila. K postavám se lehce vžijete a pláčete, když se něco stane. 10/10

Eadwyn06.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tuhle knížku jsem četl už velmi dávno, přesto se mi však vryla do paměti. Zajímavý svět a zajímavá pouť jednoho ne tak obyčejného chlapce. Líbila by se mi, kdybych ji četl dnes? Ano. Byl bych z ní tak nadšen? Rozhodně ne. Ta knížka rozhodně není špatná. Mladším či lidem, kteří tolik fantasy nečetli mohu jen doporučit. Ovšem... po těch letech, co uplynuly, po tolika přečtených knížkách a po tolika dalších dobrodružstvích, které jsem měl možnost "sledovat"... mi tak skvělá nepřijde. Přesto už kvůli té nostalgii ji nemůžu dát špatné hodnocení. (A ikdyž už nejsem její fanda, pořád jsem ochoten zaživa upálit ty lidi, kteří ji tak šíleně zfilmovali.)

Lokina05.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, miluji fantasy a tento příběh si podmanil mé srdce :-) Viděla jsem i film, ale kam se hrabe na knihu, jediné, co stálo za to bylo ztvárnění Safiry :-)

petrusio16.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná fantasy série, čte se jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácená, nedalo se přestat, s knížkou všude, i tam, kam chodí i králové sami!!! :-) :-) :-)

Eva8814.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásně psaná fantasy kniha. Často jsem se při čtení pozastavovala nad tím, že autorovi bylo při psaní Eragona pouhých 15 let. Neuvěřitelná představivost, slovní zásoba a fantazie.

vodopad15208.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, sice jsem ji četla celkem dlouho, ale moc se mi líbila. Sice by mohla být kratší, ale děj byl fajn.

vlkcz05.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Člověk nemůže nesrovnávat se světem Pána prstenů a tady první díl poněkud zaostává. I když je to dáno asi mojí konzervativností, přece jen mi představa "hodného" draka dost dlouho neseděla. Ale přesto, že moje hodnocení není až tak vysoké, navnadilo mě to k četbě i dalších dílů. A dopředu prozrazuji, že tam už byla moje spokojenost podstatně větší.

hetty6405.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonale promyšlený svět, zde žijící rasy a tvorové, jejich řády, zákony... a do toho všeho vsazené zajímavé postavy se spletitým osudem a jeho nečekanými zvraty.
Kniha Eragon je zatím nejpropracovanéjší knihou co jsem kdy četla a dokonalost se stupňuje s dalšími díly.
Rozhodně je škoda nechat se odradit rozsáhlostí knihy a nechat si tak ujít vzrušující příběh Eragona a Safiry.

kami1605.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto obdivuji autora, který knihu napsal v pouhých patnácti letech. Absolutně neuvěřitelné. Kniha opravdu zajímavá a poutavá. Tady zkrátka dávám 5 hvězdiček :)

BarkaS02.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

pavla987930.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Miluju příběhy o dracích, Safiru mám ze všech nejraděj.
Co se lidskýv postav týče, nejvíc mi k srdci přirostl Murtagh.
Děj je napínavý, skvěle napsaný, plný tajemství a překvapení. Mám spoustu spekulací o spoustě věcí, takže se jdu pustit do druhého dílu, abych našla odpovědi na všechny své otázky.

lietajka28.04.2016

Pôvodne som si iba chcela prečítať jednu knihu od autora mladšieho ako 30 rokov, ktorá vyzerala zaujímavo. Lenže teraz si "MUSÍM" prečítať aj tie zvyšné tri! :)

TerryLaufey28.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pozor, možné spoilery.
Naprosto fantastická knižní série pro všechny milovníky draků, jako jsem já! Klobouk dolů před autorem, když si uvědomím, že to napsal v pouhých 15ti. Můžu být opravdu ráda, že jsem film zatím ještě pořád neviděla, podle toho, jak to všichni kritizují. :D Jakožto milovnice draků jsem neodolala a jakmile jsem zahlédla tuto knihu v knihovně, hned jsem si ji půjčila. A nelituji toho.
Celý ten děj je dokonalý, vždy nechápu autory, jak mohou vymyslet něco tak velkého jako celou novou říši či nový (v tomto případě hned několik) jazyk. Safira je úžasná, Murtagh samozřejmě taky, hh. Arya mi svým způsobem připomíná mě. :D A Eragon? No, ten je taky fajn. Bylo mi strašně líto Broma a málem jsem se rozbrečela, když mu Safira udělala diamantovou hrobku. So sad. :c
Angela je totálně boží! Alespoň v dalších dílech určitě. :D Zprvu jsem si myslela, že když Eragonovi věštila jak ho zradí někdo z vlastní rodiny, tak že to bude Roran. Po přečtení všech dílů vážně nechápu, jak jsem si to mohla myslet. :D

Dokonalá kniha pro všechny, co milují draky, fantasy a rádi čtou jedním dechem.
A hlavně se nenechte odradit počtem stran!

Toldist23.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je o tolik lepší než filmová verze. Lidi, co viděli film před přečtením knihy, by si měli přečíst toto fantastické dílo skvělého spisovatele. Tolik zážitků ve filmu opravdu nezažijete a věřte mi o hodně přicházíte. Bavilo mě být ve světě Alagaesie a rád jsem se tam vracel. Všechna pouta jsou napsány geniálně a čte se to jedním dechem. Neznám lepší fantasy o dracích, než tuhle.

Ked21.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Autor píše lehkým, čtivým stylem. V knize je spousta podnětů a tajemství, která vás nutí číst dál. Ovšem rozhodně bych ji nedoporučila náročnějším čtenářům. Kniha je plná klišé, děj samotný také není zrovna originální a obecně psaný podle klasického fantasy mustru: hrdina se stane svým způsobem vyvoleným, smrt rodičů, cestování, velká bitva.

Andreanis30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Filmová verze mě odradila od knižní. Po měsících přemlouvání jsem přece jen dala knize šanci. A nadávám si jak jsem byla pitomá :D je neuvěřitelné jak dokázali z naprosto dokonalé knihy udělat naprostou hovadinu :D

KnihomolAnn26.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto úžasnou knihu (+její druhý díl) jsem dostala před šesti lety k vánocům na doporučení bráchy mé kamarádky a během prázdnin jsem ji přečetla nejméně dvakrát. Stala se mojí až donynějška nejoblíbenější knihou. Bohužel jsem jako první viděla naprosto pohnojený film první, takže jsem si Eragona představovala naprosto jinak než byl v knize. :D Nicméně se vrátim k recenzi knihy. Naprosto mě zaujala už jen obálkou která je dokonale graficky upravena a následně po prvním otevření knihy mapkou. Prvními stránkami jsme se prokousala a hned po nastoupení Safiry do děje jsem se od ní už neodtrhla a přiznávám se (SPOILER) u smrti Broma jsem brečela a nadávala proč sakra musela umřít jedna z nejlepších postav?! :D Dokonale popsaná krajina, krutovláda krále Galbatorixe a historie Jezdců a jejich draků? Dokonce jsem si i párkrá zoufala proč takovýhle svět taky není, aby člověk mohl mít svého vlastního draka. :D
11/10 :D

Lalina325.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Nejlepší kniha (hodnotím to jako sérii) kterou jsem kdy četla.
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)