Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.33157

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

PinkAlicorn
včera

Tuhle knížku jsem četla asi dva a půl roku zpátky, ale ještě si ji živě pamatuju a musím říct, že je úžasná! Všechno je do detailu promyšlené, spousta věcí začne dávat smysl až v dalších dílech série. Každopádně doporučuju všem milovníkům fantasy!

jan14s
předevčírem

Pro mě byla kniha úvodem do světa Fantasy, možná kvůli tomu ji považuji za opravdu skvělou. Už od začátku jsem se vžil do děje. Nejlepší postava byl samozřejmě Brom :)

PeťkaW.

Knihu jsem četla asi v patnácti letech a doteď si pamatuji valnou většinu příběhu, protože na mě silně zapůsobil. Je v něm několik opravdu zajímavých myšlenek. Příběh se rychle čte a dokáže pohltit.
Když si člověk uvědomí, že Paolini knihu napsal v patnácti letech, jako své první dílo... klobouk dolů. Ano, najde se sem tam chybička, ano je tam vidět inspirace jinými díly, ale už jenom fakt, že se do dnešního dne prodalo neskutečné množství výtisků svědčí o tom, že kniha má něco do sebe. Díky Paolinimu se fantasy zase dostalo do popředí.
Jedinou vadou na kráse téhle knihy je film, který je jedním slovem otřesný. Nechápu, že mohl Paolini dovolit, aby se natočilo něco takového, souhlasit s tím a ještě si v té hrůze zahrát malou roli... tím mě opravdu zklamal.

kaca3606

všechny díly byly strašně zdloooouhavé, někdy jsem i přeskakovala řádky, ALE chtěla jsem vědět jak to bude pokračovat. Jsem ráda ,že jsem si to přečetla.

Arven2001

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Pak to ale bylo zdlouhavé a už mě to moc nebavilo.

mitsucz

Kniha je asi pro mladší ročníky, ale pro draky mám slabost takže 4* :)

Lovebooks14

Už jsem tuto super knihu dočetla hned další den mám na stole další díl. Tato kniha je vážně úžasná je to moje druhá nejoblíbenější kniha a také druhá nejlepší co jsem kdy četla. Opravdu si ji přečtěte nebudete litovat

firei1980

přečetl jsem všechny díly :D

firei1980

výborná knížka :D doporučuju :-D

Kačí137

Asi je to pro mladší ročníky. Nebavilo mě to. Nudné,pomalé, zbytečně moc popisování okolí a postav. Nemá to spád. U tohoto případu bych řekla, že je lepší film, jak kniha.

Kocicka004

Teprve včera jsem dočetla tuto knihu a již dnes mi na stole leží další díl. Kniha mě velice chytila a nepustila. Miluji fantasy a knihy jako je tahle mě v tom jen utvrzují. Spousta lidí říká je to vymyšlený svět, zápletka je jasná už od začátku atd atd. Fantasy je o vymyšleném světě! Můžete si vymyslet cokoli co chcete a ve světě tohoto žánru je to možné. Vůči knize jsem byla zprvu skeptická kvůli filmu, který mě sice dříve nadchl ale neupoutal nicméně kniha mě přikovala ke gauči a byly problémy se odtrhnout i k jídlu...nakonec to dopadalo tak že jsem s očima zabořenýma v knize i obědvala. Ke knize nemám žádné námitky a pokud i ostatní díly budou pokračovat takhle dobře tak asi budu muset říct, že jsem si našla dalšího oblíbeného autora.

simi28

Nebudu se ohlížet na věk autora, protože mi to nepřijde vůči jiným knihám fér. Chápu, že napsat dobrou knihu není lehké ani v dospělosti, ale bohužel nemohu jinak. Jsem fantasy milovník a to je ten největší problém, protože už jsem přečetla tolik fantasy knih, které byly úžasné a tato kniha se jim nevyrovná. Četla jsem například Hru o trůny a to je boží kniha, a i když má cca 800 stránek, tak mě ani trochu nenudila. Pořád se tam něco dělo a pokaždé jsem se těšila, až budu ve čtení pokračovat. To se ale o Eragonovi říct nedá. Na začátku mě kniha nebavila a až se vylíhla Safira, tak mě to bavit začalo a já doufala, že takhle poutavě bude Eragon pokračovat. Ovšem ta neskutečně dlouhá část, kdy jsou na útěku je hrozně nudná a nic se tam nedělo. Celou dobu jsem jenom čekala, až se něco stane. Hodně mě pobavilo, že asi třikrát potkali Uragaly a já se těšila na bitvu, ale nakonec prostě odjeli a nic se nestalo.
Na knize mě také hrozně vadila hlavní postava Eragon, který byl hrozně naivní. Možná je to moje chyba, protože jí všichni chválí a milují a já od ní očekávala asi moc.
Mrzí mě to, ale dávám slabé tři hvězdy, přičemž ta třetí je za věk autora.

Maanna

Vím, že mnohé motivy z knihy už jsem potkala jinde a že je někdy děj šablonovitě předvídatelný, ale sáhla jsem po knize v době, kdy jsem potřebovala něco na odreagování, a kniha zafungovala báječně. Dobře se mi četla a mohla jsem zapomenout na pár okolních nepříjemností, takže i když to není dílo na Nobelovu cenu, svůj účel pro mě splnilo na 100%.

Percabethka

Je úžasné, že to Paolini napsal v tak mladém věku. Má oblíbená série ❤

veru.nika

Za chvíli mi bude 30 a tahle knižní série má v mé knihovně své řádné a opečovávané místo. Velmi ráda se k ní vracím.

Zanda_Panda

o čtení téhle knihy jsem dlouho uvažovala, hlavně kvůli její tloušťce.Vždy, když sem kolem ní prošla v knihovně jsem se u ní na dlouho zastavila, až jednou se mnou šla do knihovny kamarádka a ani ne a půl hodiny mě k tomu dokopala. Jsem jí za to vděčná a Odkaz Dračích jezdců je moje druhá nejoblíbenější série.

Ewerine

Tuto knihu a její příběh jsem si zamilovala. Eragon mě přivedl na dráhu fantasy, za co jsem neuvěřitelně vděčná, protože teď je to můj nejoblíbenější žánr. Skvělý děj, vše promyšlené, obzvlášť speciální jazyk mě u této knihy dostal, moc mě to bavilo. :)

WayOne

Tento autor me privedl k zanru fantasy. A jsem mu za to velmi vdecna. Bylo vazne dech berouci sledovat , jak spolu s nim dospivaji i jeho knihy . Ale nikdy sem mu neodpustila ten otevreny konec... :)

Suou

Moja úplne prvá kniha. :D Stále si pamätám ako som hltal stránky tejto knihy a ako ma strašne bavila. Bol som mladší (asi 12-13) a dovtedy som čítanie chápal ako strátu času ... ale dá sa povedať, že táto kniha mi "zničila" :D Teraz sú knihy mojím najväčším hobby a stále míňam na knihy :(.
Ale späť ku knihe... Príbeh bol veľmi zaujímavý, ale v tom čase som nemal s čím porovnávať. Postavy boli dobre vymyslené, pestré a dá sa povedať, že skoro každá mala svoje tajomstvo ktoré sa čitateľ v knihe mohol neskôr dozvedieť. (Až na Angelu :D)
Hlavná postava Eragon síce bola nevyspelá miestami až otravná, ale po čase sa vyvinula na typického detského hrdinu :).
Prostredie, postavy, kúzla, nové tvory... všetko to dokopy bol super nápad.
Jediná chyba bola, že toho fantasy tam miestami bolo trochu veľa.
Moje hodnotenie je 5z5.

Welinie

Chci být dračí jezdec a mít Safiru jako svého draka :)

tatafa

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Mohu jen doporučit!

Estarenius
27.12.2016

Měl jsem to štěstí si Eragona přečíst jako malý kluk. Bylo nesmírně inspirující vědomí toho, co autor dokázal napsat v tak útlém věku, probudil tím ve mě jiskru, touhu něco tvořit, což je k nezaplacení.
Kdybych knihu začal číst teď, tak ano, řekl bych si to, co většina. Není zde příliš mnoho originálních prvků, je vidět, že se inspiroval jinými autory, ale co je vlastně originalita v dnešní době? Kdo z nás se nikdy neinspiroval někým jiným? Tím se nechci Paoliniho zastávat pro jeho věk, protože to ani nepotřebuje. Pořád jde o nadprůměr ve svém žánru, který se mi četl více než dobře. Samotné charaktery, magie, příběh a celý svět na mě působil velice příjemně.
Eragon má své mouchy, některé pasáže jsou místy nudnější, ale i tak si plné hodnocení zaslouží. Už za ty sny, co jsem si chtěl vyplnit a Safiru, která se stala mým nejoblíbenějším drakem vůbec.

čtenářka4
26.12.2016

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

trudoš
17.12.2016

Co knize rozhodně upřít nemohu, je povedená reklama, která z ní přes noc udělala bestseller. Co však upřít mohu, je kvalita. Šablonovitý děj překvapil v podstatě jen rozsahem, přičemž všechny pěkné motivy pocházejí z děl zručnějších spisovatelů, jako jsou Anne McCaffreyová, Ursula K. Le Guinová či J. R. R. Tolkien. A při čtyřstovkové ceně se opravdu odmítám ohlížet na věk autora, přestože je fajn, když někdo začne s psaním už jako junák. Jenže Christopher Paolini nepředvádí žádné mozartovské kousky. Stylistika středoškolská, koncepce pohádková a tvůrčí invence minimální. V důsledku prostě jen vzal atraktivní ingredience a zasadil je do líbivého světa.
Ovšem historie je neúprosná a od své premiéry se Paolini stal pro mnoho čtenářů legendou. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Já osobně jsem mu vděčný minimálně za to, že tolik mladých přivedl k fantastice a ke čtení vůbec. Takže něco na tom modrém drakovi nakonec asi bude.

Kiwi24
12.12.2016

Super kniha, nejvíc jsem si oblíbila Safiru (jak jinak...) Teď čtu Eldest, je to na trochu vyšší úrovni mi přijde....

kacenka7206
07.12.2016

Krásný příběh, úžasně vypracovaný. Hned mě chytil a až do konce nepustil, přečteno jedním dechem.

Abrakadabra
07.12.2016

Nebudu přihlížet na věk autora, jak to tu někteří dělají, protože hodnotím knihu jako takovou a nebylo by to fér vůči jiným autorům. Plno lidí mluví o Eragonovi jako o kopii Pána prstenů. S tím nesouhlasím. Samozřejmě obsahuje plno společných prvků s výše zmíněnou trilogií, ale co si budeme povídat, Paolini nesahá Tolkienovi ani po kotníky. Tihle dva jsou úplně jiný level. Nicméně musím říct, že ze začátku mě kniha bavila. Bohužel čím blíž jsem byl konci, tím víc jsem se musel nutit do dalšího čtení. Asi největší problém jsem měl se vztahem mezi Eragonem a Safirou. Vůbec jsem jim nevěřil, že si jsou tak blízcí, jak se nás snaží Paolini přesvědčit. Navíc naprosto nezajímavé, zdlouhavé a na můj vkus až moc časté popisování okolí, mě uspávalo. Nelituji toho, že jsem Eragona přečetl, ale po dalších knihách z Odkazu Dračích jezdců již určitě nesáhnu. Možná jsem rozmlsaný z knih vypsanějších autorů, ale je mnoho lepších fantasy knih, které si zaslouží pozornost. Pro mě trochu lepší průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.

Leenah
23.11.2016

Knihu jsem poprvé četla ve svých patnácti letech a byla jsem z ní nadšená. Nejspíš proto, že věk autora odpovídal mému věku a tedy i duševním pochodům :) teď po deseti letech jsem se ke knize vrátila a trochu jsem se obávala, že budu zklamaná. Ale knížka se mi četla dobře, v některých pasážích je autorův věk znát, ale s tím jsem počítala a čtení jsem si užívala. Chystám se na druhý díl.

haki34
11.11.2016

první díl ještě budiž...sice mi to přišlo jako slátanina krůzných jiných fantasy dohromady, ale věk autora hodně věcí omluvil..
jak již psali předemnou, zfilmování - označila bych asi za nejhorší flmovou adaptaci knížky, co se mi povedlo vidět...a taky asi knize uškodilo a ubralo možné čtenáře.

další díly - byla jsem hlavně zvědavá, jak to dopadne...(když už, tak ať znám konec :)) a opět mám pocit nedotaženosti, zamotanosti, no, úplně se mu to nepovedlo...opět platí pravidlo, že první kniha zůstává ta nejlepší ze série...

Hoshi
02.11.2016

Ačkoliv jsem se do čtení této knihy pustit nechtěla, po dlouhém přesvědčování jsem nakonec kývla a s nedůvěrou se do příběhu pustila. Nějak toho nelituji, naopak jsem ráda, že jsem se nechala přemluvit. Příběh je zajímavý, místy se trochu táhne, ale ani to mu neubírá na kráse. Docela se i těším, až otevřu další díly, jelikož mě zajímají osudy některých postav. :)