Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.32592

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2002 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
BarkaSvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

pavla987930.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Miluju příběhy o dracích, Safiru mám ze všech nejraděj.
Co se lidskýv postav týče, nejvíc mi k srdci přirostl Murtagh.
Děj je napínavý, skvěle napsaný, plný tajemství a překvapení. Mám spoustu spekulací o spoustě věcí, takže se jdu pustit do druhého dílu, abych našla odpovědi na všechny své otázky.

lietajka28.04.2016

Pôvodne som si iba chcela prečítať jednu knihu od autora mladšieho ako 30 rokov, ktorá vyzerala zaujímavo. Lenže teraz si "MUSÍM" prečítať aj tie zvyšné tri! :)

TerryLaufey28.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pozor, možné spoilery.
Naprosto fantastická knižní série pro všechny milovníky draků, jako jsem já! Klobouk dolů před autorem, když si uvědomím, že to napsal v pouhých 15ti. Můžu být opravdu ráda, že jsem film zatím ještě pořád neviděla, podle toho, jak to všichni kritizují. :D Jakožto milovnice draků jsem neodolala a jakmile jsem zahlédla tuto knihu v knihovně, hned jsem si ji půjčila. A nelituji toho.
Celý ten děj je dokonalý, vždy nechápu autory, jak mohou vymyslet něco tak velkého jako celou novou říši či nový (v tomto případě hned několik) jazyk. Safira je úžasná, Murtagh samozřejmě taky, hh. Arya mi svým způsobem připomíná mě. :D A Eragon? No, ten je taky fajn. Bylo mi strašně líto Broma a málem jsem se rozbrečela, když mu Safira udělala diamantovou hrobku. So sad. :c
Angela je totálně boží! Alespoň v dalších dílech určitě. :D Zprvu jsem si myslela, že když Eragonovi věštila jak ho zradí někdo z vlastní rodiny, tak že to bude Roran. Po přečtení všech dílů vážně nechápu, jak jsem si to mohla myslet. :D

Dokonalá kniha pro všechny, co milují draky, fantasy a rádi čtou jedním dechem.
A hlavně se nenechte odradit počtem stran!

Toldist23.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je o tolik lepší než filmová verze. Lidi, co viděli film před přečtením knihy, by si měli přečíst toto fantastické dílo skvělého spisovatele. Tolik zážitků ve filmu opravdu nezažijete a věřte mi o hodně přicházíte. Bavilo mě být ve světě Alagaesie a rád jsem se tam vracel. Všechna pouta jsou napsány geniálně a čte se to jedním dechem. Neznám lepší fantasy o dracích, než tuhle.

Ked21.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Autor píše lehkým, čtivým stylem. V knize je spousta podnětů a tajemství, která vás nutí číst dál. Ovšem rozhodně bych ji nedoporučila náročnějším čtenářům. Kniha je plná klišé, děj samotný také není zrovna originální a obecně psaný podle klasického fantasy mustru: hrdina se stane svým způsobem vyvoleným, smrt rodičů, cestování, velká bitva.

Andreanis30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Filmová verze mě odradila od knižní. Po měsících přemlouvání jsem přece jen dala knize šanci. A nadávám si jak jsem byla pitomá :D je neuvěřitelné jak dokázali z naprosto dokonalé knihy udělat naprostou hovadinu :D

KnihomolAnn26.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto úžasnou knihu (+její druhý díl) jsem dostala před šesti lety k vánocům na doporučení bráchy mé kamarádky a během prázdnin jsem ji přečetla nejméně dvakrát. Stala se mojí až donynějška nejoblíbenější knihou. Bohužel jsem jako první viděla naprosto pohnojený film první, takže jsem si Eragona představovala naprosto jinak než byl v knize. :D Nicméně se vrátim k recenzi knihy. Naprosto mě zaujala už jen obálkou která je dokonale graficky upravena a následně po prvním otevření knihy mapkou. Prvními stránkami jsme se prokousala a hned po nastoupení Safiry do děje jsem se od ní už neodtrhla a přiznávám se (SPOILER) u smrti Broma jsem brečela a nadávala proč sakra musela umřít jedna z nejlepších postav?! :D Dokonale popsaná krajina, krutovláda krále Galbatorixe a historie Jezdců a jejich draků? Dokonce jsem si i párkrá zoufala proč takovýhle svět taky není, aby člověk mohl mít svého vlastního draka. :D
11/10 :D

Lalina325.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Nejlepší kniha (hodnotím to jako sérii) kterou jsem kdy četla.
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

Dormar22.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První díl byl úplně super .. doufám, že tak budou i další tři :)

ElenRiannon20.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Četla jsem to ještě na základní škole před několika lety a tenkrát jsem byla nadšená. Dneska už by to bylo asi jinak. Ale i tak to má velmi zajímavý a příjemný příběh. Ale nesnášela jsem Aryu a její chování k Eragonovi. :D

LindaKastlová17.03.2016

moje nejoblíbenější knížka

Dvoulístek17.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nebudu přihlížet na věk autora, jak to tu někteří dělají, protože hodnotím knihu jako takovou a nebylo by to fér vůči jiným autorům. Plno lidí mluví o Eragonovi jako o kopii Pána prstenů. S tím nesouhlasím. Samozřejmě obsahuje plno společných prvků s výše zmíněnou trilogií, ale co si budeme povídat, Paolini nesahá Tolkienovi ani po kotníky. Tihle dva jsou úplně jiný level. Nicméně musím říct, že ze začátku mě kniha bavila. Bohužel čím blíž jsem byl konci, tím víc jsem se musel nutit do dalšího čtení. Asi největší problém jsem měl se vztahem mezi Eragonem a Safirou. Vůbec jsem jim nevěřil, že si jsou tak blízcí, jak se nás snaží Paolini přesvědčit. Navíc naprosto nezajímavé, zdlouhavé a na můj vkus až moc časté popisování okolí, mě uspávalo. Nelituji toho, že jsem Eragona přečetl, ale po dalších knihách z Odkazu Dračích jezdců již určitě nesáhnu. Možná jsem rozmlsaný z knih vypsanějších autorů, ale je mnoho lepších fantasy knih, které si zaslouží pozornost. Pro mě trochu lepší průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.

Peta160711.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha se skvělým příběhem. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla a ráda se k ní vracím. :D Doporučuji všem kteří milují dobrodružné fantasy knihy a samozřejmě draky.

lenka198628.02.2016

ja fakt ze je to vyborna kniha. klobuk dole pred paolinim ze v tak mladom vekj dokazal napisat nieco take. ma ohromnu fantaziu a to sa odraza aj v ostatnych knihach co sa tyka edicie odkazu dracich jazdcov. na internete sice bolo niekolko tyzdnov pred vydanim poslednej jeho knihy teda inheritance vela moznosti a aj zlych ako asi skonci tato seria knih ale paolini prekvapil a zaver znicenia galbatorixa nebol hlavne o krvi hoci tam bolo velke mnostvo bitiek ale o tom aby si galbatorix uvedomil svoju krutovladu a tim ho prakticky po stranke emocionalnej a hlavne za pomoci kuzla podla mna perfektneho nie zabili to by sa podobali na neho ale on sa doslova zmenil v atomovku. v tomto pripade je to super koniec kedze nezomrel rukou nikoho z pritomnych a to je z pohladu moralky celkom priatelne

xkristyna27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, určitě jsem ji nečetla naposledy.

LimedkaMikki22.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stále nemůžu uvěřit tomu, že tohle dílo napsal nějaký 15letý kluk z venkova. A snad i možná proto je to tak skvělé. Přiznávám, že jsem četla jen první dva díly, protože tou dobou třetí ještě vydaný nebyl a pak už se nějak nenašel čas. Možná je to troufalé prohlášení, ale myslím si, že do určité míry, stejně jako LOTR a Harry Potter, dokázal změnit chápání fantasy světa. A stejně jako zmíněné knihy, i přes svou tloušťku je to dílo, od kterého se těžko odtrháváte.

ElSalvador21.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Třebaže všechny knihy ze série Odkazu dračích jezdců jsou převelice dlouhé, uteče to jako nic a jste na konci knihy. Geniální počin :)

EliiCrazy1120.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Naprosto fantastická kniha! Tak proč dávám jen 4*? Protože se mi nepodařilo se do ní vžít. A ano, jsem takový pokrytec, že obviňuju knížku z toho, že se MĚ něco nepovedlo. Whatever. Když přeskočíme moji neschopnost "zažrat" se do knížky, zbývají samé klady; originální koncept, perfektní zpracování, úžasné postavy, zdánlivě neporazitelný záporák zakrytý rouškou tajemství, chlapec, který s tím vším nemá (jak se ze začátku zdá) nic společného, postupné odkrývání tajemství a děje. A to jsme ¨teprve u prvního dílu. Pokud někdo ještě nečetl, nebo nečetl další díly, tak šup na to, stojí to za to.

Dennynda15.02.2016

Kniha prostě LEGENDÁRNÍ!!! Miluji příběhy Eragona a Safiry. Snad nejlépe vymyšlený svět i o proti Harry Potterovi ;). Knihy jsem přečetla za pár dní věchny, nešlo se odpoutat :) Akorát jediný můj trapas, viděla jsem film první a celou dobu jsem si Eragona představovala jako blonďáka :D Až pak mi segra řekla, že na začátku knihy je napsáno, že má Eragon vlasy hnedé :D

Mitsuki08.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ačkoliv jsem zpočátku přemáhala okamžiky menšího zklamání, že Eragon je příběhem Harryho Pottera putujícího s Gandalfem s dávkou protichůdných a patetických vět, nakonec jsem nechala pohltit dračí krásou celé knihy. Přestože Eragon vyrůstá jako štěp na prastarém stromu fantasy, ve výsledku se pyšní velmi bohatou úrodou.

Renaiti07.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím přiznat, že se mi neskutečně moc líbilo, jak k sobě postupem knihy Safira a Eragon nacházeli cestu a jejich vztah se čím dál více prohluboval a obě postavy se vyvíjeli. Samozřejmě, že se v ději objevovalo i mnoho zvratů, které dokázaly čtenáře zasáhnout a nebo mu nechat mnoho otázek na přemýšlení. Jakožto milovnice detailních popisů, jsem byla velmi potěšena, nová místa i děj byl popsaný tak, že jsem si dokázala představit, jak to tam vypadá a co se právě odehrává. Tímto faktem jsem více než nadšena a možná i z části proto se mi kniha tolik vryla do paměti. Příběh farmářského chlapce je zkrátka pojat neskutečně chytlavým příběhem, který se vám dostane pod kůži i se všemi jeho postavami. Ještě dlouho po dočtení jsem přemýšlela nad Safirou, Bromem, Murtaghem, Solembumem a dalšími postavami...

pichova.veru05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celý příběh o Eragonovi a Safiře je skvěle promyšlený. Kniha se dobře čte a já si skvěle dokázala představit Paoliniho svět:)

Totojsemja05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Báječná knížka. druhý den čtení jsem šel jenom na oběd a večeři. zbytek jsem ji četl. Ale bohužel je někdy trochu předvídavá a opakují se v ní klišé. ale i tak je to pro mě druhý pán prstenů.

Michaela99929.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Super knížka:)

beruskanini24.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

včera jsem viděla film a byla to NAPROSTÁ HRŮZA knize to nesahalo ani po kotníky teda kdybych byla scénárista já vypadalo by to úplně jinak.

Arya2621.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Už to jsou asi 2 roky co jsem přečetla Eragona a musím říct, že jsem se od té o by opravdu posunula kupředu. Byla to jedna z mých prvních fantasy knížek a proto se mi nezapomenutelně vryla do paměti. Od té doby jsem jich přečetla opravdu velké množství a mám teď s čím srovnávat. Sice není tolik propracovaná jako knížky G.R.R. Martina, sice je tam spoustu okopírovaných nápadů z Tolkienova úžasného Pána prstenů,ale i tak se ji chystám znovu přečíst a zavzpomínat.

aria0220.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Líbila se. Byla zajmavá ale když jsem ji dočetla neměla jsem pocit že musím okamžitě běžet do knihovny pro další díl.

Lucik3814.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

skvělá kniha,strašně mě chytla.Přečetla jsem ji za 3 dny (od té doby už přečteno 9 x) a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu.Film podle mého naprosto zkazili.Spisovatel má bujnou fantazii,vymyslel naprosto dokonalý svět.Moc se mi líbí elfové a trpaslíci a skvělý nápad s tím starověkým jazykem.Opravdu povedená kniha

Šílený.Knihomol08.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

U první kapitoly jsem to chtěla vzdát, nebavila mě, ale u druhé a dalších už mě to začalo unášet :D Prostě supeer!!! :D