koupit

Eragon

Autor: Christopher Paolini

Ohodnoťte knihu:
Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times (méně textu)

http://img.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-1108.gif 4.21381

Série: Odkaz Dračích jezdců
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2004, rok vydání originálu: 2003 ...více
Štítky:draci, elfové, fantasy, kouzla, zfilmováno

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
lena_itf 19.04.2014

Miluju draky a tak tahle fantasyje jako stvořená pro mě ... úžasné čtení od začátku do konce ... zatím jsem ji četla jen jednou, ale je to taková srdcovka, po které zase sáhnu :-)

pablo_97 10.04.2014

Jedna z mých nejoblíbenějíších knih. Když vyšla byl jsem na ní ještě moc mladý ale poté co jsem dorostl, vytáhl jsem Eragona s mírnou nejistotou ale po první kapitole mě všechny pochyby přešly. Od mapy Alagaeisie až po velmi čtivý text je kniha prostě skvělá. Jediným zklamáním je filmové zpracování, kterému bych dal ohodnocení ODPAD!!

Nicol González 01.04.2014

Jak tu čtu, tak vidím že tu jsou komentáře všech typů (možná je tu více urážek než cokoli jiného, ale přece jen se najdou i nadšenci této ságy). Podle mě to není nejlepší knížka kterou jsem kdy četla, ale určitě bych to nenazvala ''odpadem''. Je to spíše oddechové čtení pro ty co mají rádi fantasy. Konec je celkem jasný a předvídatelní, ale určitě stojí za přečtení.

knížečka2002 24.03.2014

Dala bych i 6 hvězd, kdyby to ovšem šlo. Nechápu tě zlovlk a souhlasím se sheylka. A tak se tě na něco zeptám. Dokázal bys ty napsat světový bestseller? Ne

Ree. 15.03.2014

Mám hodně ráda draky a fantasy svět, který se mi zde v této knížce líbil. Myslím si, že si zaslouží všech pět hvězdiček. Mě se to moc líbilo.

Kopta 08.03.2014

Kniha byla pro mne nepopsatelná. S kouzlem Eragona jsem byl obeznámen několik let, ale padl mi do rukou až teď. Vskutku nepopsatelné. Každá kapitola pro mne byla jako skluzavka. Rychlé, zábavné a záživné. Ani od jedné jediné kapitoly jsem se nemohl odtrhnout. Oficiálně kniha, kterou jsem přečetl ze všech nejrychleji. Jedna z nejlepších knih na světě, za kterou si Paolini zasloužil zasypat cenami.

Anny90 08.03.2014

Nepříliš strhující ale pěkný příběh. :)

77fifi 24.02.2014

ač nejsem ve věku, pro který je kniha určena... krása!

Alex.Barunka 24.02.2014

Začátek knihy je sice trochu pomalejší, ale kdo si počká ten se dočká. Kniha se čte sama od začátku až do konce. I když jsem ji četla potřetí několikrát jsem si všimla věcí, kterých jsem si prve nevšimla (teď si umím dobře představit Tronjheim, což se mi při předchozích čteních nepodařilo). Kniha není nudná, protože není protkaná množstvím dlouhých popisů, které jsou tak zdlouhavé, že nás odradí. Příběh je jednodušší, ale jako úvod úžasné fantasy tetralogie je perfektní. V dalších dílech jde vidět, že Paolini vyspěl a to se podepsalo i na kvalitě. Mě však jednoduchost prvního dílu nijak nevadila, protože v jednoduchosti je krása. Určitě doporučuji!

Ravabi 23.02.2014

Obdivuji autora a to v jak mladém věku to napsal. Příběh mě pohltil, ale ve srovnání s následujícími díly dávám 4 hvězdičky. :)

Bunburistka 16.02.2014

Eragon se mi velice líbil. Pěkný vytvořený svět ještě s lepšími postavami, doporučuji :)

Lika 15.02.2014

Beeest :33

Nemesis Moriko 10.02.2014

do knihy se mi zezačátku moc nechtělo. Říkala jsem si "beztak to bude blbost" a "proč jsem vlastně chtěla všechny tři díly na narozky? PRoč jsem si prostě nepůčila jedničku z knihovny?" ale pak jsem to zkusila a kniha mě vtáhla do sebe. Děkovala jsem bohům, že mám ty tři díly doma:3 A pak už mi jen zbývalo počkat těch pár měsíců do vánoc, abych se dostala k Inheritancíkovi:33 Dokonalé!

reccal 10.02.2014

Oproti ostatním dílům je jednička více výpravná, více odhlehčená, pro mě více čtivá. Už dva roky se nemůžu prokousat k poslednímu dílu, začíná to být až moc zamotané. Ovšem Eragon úžasný.

Alee 08.02.2014

Pro celou sérii: Pro mě je to srdcovka, ale chápu, že kdybych jí měla srovnávat s některými knížkami, které jsme četla v poslední době, tak jsou některé věci nedotažené a mají své rezervy. Možná by tomu pomohlo, kdyby to celé nebylo pojaté tak ve velkém, nebo to bylo o ten jeden díl kratší. Nicméně je to zábavné, milé oddechové počtení pro všechny věkové kategorie, které potěší a neurazí :)

Miš 07.02.2014

Ze začátku mě kniha uchvátila a nemohla jsem se od ní odrhnout. Bohužel následovala celkem dlouhá nudná pasáž putování sem a tam, která mě moc nebavila a dokonce jsem si pohrála s myšlenkou, že knihu odložím. Naštěstí jsem to vydržela a poslední třetina mě zase naplno vtáhla do děje a nedočkavě jsem hltala každou stránku. Teď už mi jen zbývá se těšit na další díl :)

VeronikaEn 06.02.2014

Druhé přečtení a příběh se mi líbil úplně stejně jako tehdy v patnácti! Těším se, až se mi dostanou do ruky další pokračování :)

DaKy2003 04.02.2014

Kdyz by se dalo,dal bych 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000999hvězd

novis70 01.02.2014

skvělá kniha na začátek dobrodružství fakt Super

Netty17 26.01.2014

Jednou jsem si tuto knížku půjčila v knihovně ... zaujala mě tak, že jsem musela přečíst i ostatní. Přišla mi vážně zajímavá a tak jsem jí dala mladší sestřenici na narozeniny. Byl to docela risk, protože byla neskutečné závislá na sociálních sítích a odpojení od nich pro ni znamenalo zkázu.Slovo knížka pro ni bylo úplně cizí.
Když jsem jí Eragona dala moc nadšeně se netvářila a aby mě neurazila tak ji začala číst. Z počítačového maniaka se rázem stal čtenář a všechno ostatní šlo stranou. Nemohla jsem tomu uvěřit, co tahle kniha dokázala

Blekí 26.01.2014

Po Eragonovi jsem do své knihovničky sáhla, protože jsem potřebovala nějakou lehčí, oddechovější knihu, u které budu mít jistotu, že mě bude opravdu bavit. A Eragon je zaručená kvalita :)
Už ani nevím, po kolikáté jsem knihu četla, ale dle ohmatanosti stránek (pravda, paperback dělá svoje) to bylo více než párkrát. Ale ať ji čtu byť třeba po páté, vždycky mě hrozně baví spolu s Eragonem prožívat jeho příběh a vždy ve mě kniha vyvolává stejné pocity. Pokaždé mu závidím Safiru, zbožňuju Broma, posmrkávám u smutných, na city čtenářů útočících chvílích, a snad nikdy mě neomrzí znovu a znovu se zamilovávat do Murtagha :D
Možná je pravda, že na příběhu vidím trochu více chyb, než když jsem byla malá a naprosto unešená z draků a z celého Eragonova příběhu. To přesto nic nemění na tom, že kniha je moje srdcovka a vždy bude mít čestné místo v mé knihovničce. Už je za to si zaslouží plný počet bodů.

Škubín 24.01.2014

Přiznám se, že jsem si tuhle knížku chtěl přečíst už jako malý kluk, ale bohužel jsem se k tomu rozhoupal teprve před třemi dny a musím říct, že to je jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Děj je neuvěřitelně strhující, psaný úžasnou formou, plný zajímavých zvratů a střetů.
A hlavně to není knížka kde se jen někdo dokolečka ohání mečem a na každém kroku setne hlavu desítkám příšer... Je to opravdu úžasný příběh :) Rozhodně stojí za přečtení a můžu jí jen doporučit a všude chválit. ;) * * * * *

Sauron025 12.01.2014

Pro mě nejlepší kniha ze všech 4. Nevím jak vy, ale já mám rád první díly nejvíc :D

Paigik 08.01.2014

Nejdříve jsem viděla film, tak jsem měla obavu, že když budu vědět, co se stane, tak pro mě nebude knížka tak zajímavá. Opak byl pravdou. Od filmu se to hodně liší a v mnoha pasážích chodně překvapil. Když jsem ho rozečetla, tak mě natolik dostal, že ani zánět spojivek mě nezastavil, abych přestala ve čtení, a to už je pořádný výkon. Hodně čtivé, propracované detaily a zajímavý příběh, co více si přát :)

Aneneta 30.12.2013

Kniha je velmi čtivá a 500-ti stránkovou knihu jsem přelouskala poměrně rychle. Přesto mě však tato četba nijak nenadchla. Občas se objevil zajímavý nápad, ale jinak nic extra. Pár skvělých pasáží se v knize našlo, ale závěr mě nijak neuchvátil a nedočkala jsem se napětí, které bych od takovéto knihy očekávala.

Iwetqaaa 20.12.2013

Všechny knihy série jsem přečetla nejméně 3x... A určitě se k nim zase někdy vrátím... Je to moje srdcová záležitost, a obdivuji Paoliniho, že první verzi Eragona napsal už ve svých 15 letech! A už se moc těším až se pochlubí nějakou svou další knihou nebo sérií! :)

kvetysek 18.12.2013

Tahle série je pro mě srdcovka.Už jsem jí četla několikrát a myslím,že mě jen tak neomrzí.Je tu vše co mám ráda,děj má určitý spád,spousta fantastických postav,akce a malinko,ale opravdu malinko romantiky. Můžu pouze doporučit.

ilunnar 11.12.2013

Upřímně nevím kolik hvězd mám dát. Kniha je velmi čtivá a řekl bych, že se dá považovat za nejlepší díl celé tetralogie. Přečetl jsem ji hltem a nelituju toho, ovšem to tak jediné pozitivní co se o Eragonovi dá říct. Nejvíce mi na díle vadí sprosté kopírování. Můžete argumentovat, že celý žánr fantasy se bez nějakého kopírování neobejde. Co je ale moc, to je ale moc.
Menší varování před spoilery.
Jestli jste to už někde viděli či slyšeli. Posuďte sami.
Dospívající blonďatý farmářský synek, žije na farmě se svým strýcem. Když v tom z nebe spadnou droidi, pardon dračí vejce, skrývající poslední velkou naději rebelů, které na poslední chvíli stihla poslat rebelská princezna do bezpečí, před zlým galaktickým impériem, pardon Královstvím. Naše farmářské ťululum vejce samozřejmě najde, přinese domů a poradí se s vesnickým podivínem, který je také náhodou Mistrem Jedi ve výslužbě (čti dračím jezdcem) Brómem. V následujícím sledu událostí, království vypálí strýcovu farmu, přičemž strýc se také odebere na onen svět. Bróm předá Lukovi světelný meč jeho otce, a spolu se vydají zachránit elfskou princeznu Leiu, a zachránit rebely.
Takto bych mohl pokračovat ještě dál a ve větších detailech, což je celkem, jak asi uznáte sami, zbytečné. Neupírám Paolinimu, že přišel s několika dobrými a originálními nápady. Kopírák je a zůstane Kopírákem.

misar11 09.12.2013

Perfektní! Kniha mého srdce:)) mohla bych ji číst stokrát...

Ardein 05.12.2013

Naprosto fascinující dobrodružství mladého chlapce a jeho draka, kteří na svých bedrech nesou odkaz Jezdců - ochránců světa Alagaësie. Proti nim nestojí nikdo menší než samotný král, který býval také Jezdcem, ale své druhy zradil a království si podmanil. Ten má navíc k ruce celou řadu stoupenců, z nichž valná většina je mocnější než náš mladý Jezdec. Ale ani on nestojí sám a za hranicemi království jsou navíc další, kterým se Galbatorixova vláda nelíbí.

Možná si řeknete, že podobných motivů, kdy mladší a slabší vzdoruje zkušenějšímu a mocnějšímu, už jsme měli možnost vidět spousty. Přesto se ale Eragonovi podařilo protlačit a stát se bestsellerem. Jak je to možné? Na to se těžko dává odpověď, protože každému sedne něco jiného. Mně se například kniha četla pomalu sama a nedočkavě jsem poté vyhlížel pokračování. Kniha sice vypadá obsáhle, ale za to může použitý papír, takže toho se také bát nemusíte. Tuším, že druhé vydání je dokonce poloviční. :-D

Kdo má rád poctivé fantasy, tak pro něj je Eragon takřka povinnost. Inu, přečtěte si knížku a uvidíte... :)

Ruxandra 27.11.2013

Kniha mě bohužel ničím nezaujala. Horkotěžko jsem se prokousala první třetinou knihy a pak jsem to vzdala. Oproti tomu film byl (když už nic jiného) alespoň koukatelný...

Lisbon 25.11.2013

Tuhle knížku jsem stěží přelouskala na vřelé doporučení svých přátel..., ale upřímě nechápu, co na tom všichni vidí tak úžasného. Mně to přijde, jako ujetá směsice sci-fi, fantasy, pohádky a naučné literatury.... GULÁŠ. Mě to rozhodné nezaujalo a nedoporučuji... Ztráta času! Kdyby to Paolini zkrátil na 20 stran, možná by se to dalo...

Štístko Mína 20.11.2013

Kniha se mi moc líbila, dokonce i po shlédnutí filmu. Knížka je prostě lepší a určitě si přečtu pokračování. :-)

bookemma 19.11.2013

Kniha mě zaujala až poté, co jsem v televizi viděla film. Mohu říci, že přestože na mě příběh v psané podobě zapůsobil více, nebudu se ke knize už vracet. Nudilo mě dlouhé popisování míst a osob.

rekta 17.11.2013

Kniha mě moc nezaujala a v celku mi nepřišla ani moc čtivá... Nechci nikoho urážet, shazovat ani nijak jinak hanit tuto knihu, která si získala tolik příznivců. Miluju všechny nadpřirozené bytosti (snad jen vyjma pár "na slunci zářících případů"), a proto jsem si i myslela, že by mě kniha mohla bavit...ale snad hned prvních pár stránek totálně pohřbilo veškeré mé očekávání. Takové...nijaké, bez ničeho... Nevím přesně, jak to pospat. Docela mě mrzí, že o ní nic lepšího sepsat nemohu, ale tak to prostě je.

Niuk 11.11.2013

Jednoduchá oddechová fantasy pohádka. Sem tam dýchá onou naivitou mládí, ale to není nijak na škodu. Pro mě příjemné lehké čtení, nicméně nic, k čemu bych se chtěla vracet. Řekla bych, že knihu prodal hlavně autorův věk.

estelina2300 25.10.2013

Tato kniha patří k mým oblíbeným (spolu s Hraničářovým učněm). Vůbec se to nedá srovnat s filmem. Který je absolutně jiný. Eragon mě hodně překvapil. Prvních pár kapitol se to zdráho. Ale potom mě příběh plně pohltil. Od začátku se mi začala líbit Safira.

sirek 07.10.2013

Knížka se mi moc líbila a během prvního sta stránek mě naprosto pohltila! Popis cestování Eragona a Safiry byl super a vytknout bych mohl akorát zdlouhavý začátek. Za mě 5/5

Temný snílek 24.09.2013

Co se týče kvality, jde v celku o průměrnou fantasy, kterou ocení převážně mládež, protože kniha postrádá originalitu i propracovanost. Děj jde snadno předvídat a celkově je hodně jednoduchý, přesto se tu najdou i zajímavé okamžiky. Na první pohled je patrná inspirace starších, klasických děl tohoto žánru, ale zároveň nejde o „opisování“. Autor má svůj styl psaní, který se v příběhu objevuje a vede ho k cíly, v tomto případě k „pokračování příště“.
Jde o takový fantazijní pohádkový svět, kde je spousta magických tvorů, hrdina a jeho přátelé, úhlavní nepřítel a objeví se tu i různě vztahové linie, hlavně přátelství, nenávist, touha po moci, nebo třeba láska.
Vše působí svěže a děj rychle běží dál, takže kniha je čtivá i zábavná, jen její hlubší hodnota je poněkud slabší, ale není nač si zoufat. Pokud máte rádi nenáročné fantasy, tak to Eragon bude pro vás to pravé ořechové.

Number24 22.09.2013

Knihu jsem nedokázala dočíst, ničím mě nezaujala.
Mám v plánu si ji přečíst znovu, nevěnovala jsem ji dostatek pozornosti a tak, jak já, tak ta kniha zasloužíme druhou šanci :)

katka920 22.09.2013

Pro mě osobně to byla láska na první pohled. Rozjezd je pomalejší, což může být pro některé nedočkavce celkem problém. Jsou tam úžasně vystižené detaily a lecčemu se můžete při čtení přiučit. Kniha rozhodně není napsaná povrchně, vše je do hloubky. To je velké plus proti jiným autorům. Místy je to předvídatelné a místy opravdu zdlouhavé. Na druhou stranu jsou tu perfektní popisy postav a kultur. Trochu mě mrzí, že v Alagaesii se dá vše vyřešit kouzlem - kouzlo je nadevše. Toho moc zastáncem nejsem, ale jde o osobní názor.
PS: Dnes už ve fantasy není moc co vymýšlet, to si prosím uvědomte a zkuste si něco napsat sami. A děj rozhodně opsaný není.

Megi67 22.09.2013

Kniha je opravdu pěkná, musím se tedy přiznat, že ke konci už se mi nechtělo číst a řekla bych, že konec byl zbytečně zdlouhavý, ale přesto jsem dočetla a musím říct, že celkově je kniha moc povedená. :-)

ROCKETMAN 18.09.2013

Někteří z vás, komentátoři, se dost ztrapňujete! Například comment:"je to kopie jiných fantasy děl!" Zkuste si představit trpaslíka, co není podobný trpaslíkům z jiných fantasy. Zároveň pochybuji, že ti, co to používají vědí, co slovo klišé znamená... Napište v patnácti román, nepoužívejte větu:asi to není můj šálek čaje, a dejte si lepší jména než eliiska a zlovlk; pak kritizujte!!

eliiska 14.09.2013

Doopravdy mě mrzí, že jsem si tuto knihu kupovala... Možná to prostě není jen můj šálek čaje a kniha mi přišla od začátku do konce nečtivá a docela nudná... Rozhodně nehodlám číst další díly -_-

slamenka 13.09.2013

Četla jsem sice jen dva díly, ale moc mě to nemotivuje číst ty další. Příjde mi to strašně neoriginální. Ale plus za to, že je to aspon čtivé.

Eigis 11.09.2013

Je to velmi dobrý a čtivý příběh, ale je vidět, že to psal sečtělý čtenář fantasy. Řada věcí je převzatých např. trpaslící a elfové, kteří odpovídají až na pár obměn bežnému fantasy standartu. Samotný příběh má řadu hluchých míst a občas se trochu vleče, ale to je u prvních dílů normální. Celkově vzato se mi kniha líbila, ale nechápu ten humbuk okolo ní, četl jsem lepší. Uvidíme co bude v dalších dílech...

Wiqqux 07.09.2013

Odporúčala by som túto knihu každému, kto má rád fantasy. Jej príbeh veľmi dobrodružný, vtipný, nápaditý a hlavne kvetnatý. Ešte nikdy predtým som nečítala knihu, v ktorej by som vedela tak veľa o prostredí. A Zafirine poznámky nikdy nemali chybu. :)

ala.mihalikova 01.09.2013

Na pribehu se mi moc libila Safira. Jinak je to takova oddechova knizka. Pribeh me neuchvatil a nestrhnul. Rozhodne to pro me neni ta knizka, kterou musim hned docist a vedet co bude dal. Konec se mi zdal takovy urychleny. K dalsimu dilu se hned tak nevrhnu.

puplik 29.08.2013

Nádherná kniha,všem doporučuji. Těšil jsem se i na film,který byl ovšem obrovským zklamáním

Šárka_D 15.08.2013

I když byl příběh poměrně jednoduchý, na to, že ho autor začal psát v patnácti letech, byl velmi dobrý. V dalších knihách je zápletka košatější a dospělejší, celkově sérii hodnotím kladně.

Mordor 12.08.2013

Tá kniha je senzačná odniesol som si z nej kopu zážitkov. No film mi po prečítaní knihy prišiel iba ako nejaký trailer na knihu. Z filmu som si neodniesol žiaden zážitok. Moje slová: Film je len pre lenivcov. Raz sa ma spolužiačka spýtala, že či jej nepožičiam Eldesta. A ja som sa spýtal, že či už prečítala Eragona. A ona na to: "Nie, ale videla som film." - Toto prosím Vás nikdy nerobte. Ak prejdete na Eldesta bez prečítania Eragona s výhovorkou: videl/a som film, tak v čítaní budete mimo. Možno po strane 200 prídete na to, čo je vo veci ale stále nebudete vedieť všetko potrebné.

Kattie 12.08.2013

Nevím proč, ale tomuhle jsem nepropadla. Na to kolik autorovi bylo, tak super, ale když to neberu v potaz, tak nic moc - zkusím si časem přečíst další díl, třeba mě to ještě chytne.

pink_ivy 08.08.2013

“Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life.” Škoda filmu, protože knížka je opravdu moc dobrá. I když je jasně vidět, že se autor inspiroval některými jinými fantasy knížkami, pořád je fascinující, že jí napsal v 15. Eragona mám ráda, je to moc hezký začátek dobré série.

Gyl 07.08.2013

Eragon je hezkým úvodem do poutavého a originálního příběhu jednoho (nejspíš smyšleného :-) ) světa, ve kterém prostí lidé mají strach z tajemných sil a temných tvorů a tento strach je zcela oprávněný. Eragon je ale odvážný chlapec a zvědavý jak medvídek mýval a tak se dostává do situací a míst, kam se ostatní obyvatelé vesnice nedostanou...A ten úvod do děje je na téhle knize asi to nejdůležitější, to nejlepší, co mě přesvědčilo číst dál a dál a přelétnout těch skoro 500 stran za několik hodin.
Od začátku z toho kouká veliký příběh, ale čtenář se to nedozví najednou, sleduje postupně kroky Eragona, Safiry a Broma a je napnutý, kam je vývoj událostí zavede. I kdyby tahle kniha byla jediná a neměla by pokračování, byla by skvělá. Ona ale pokračování má a v nich se jednotlivé nitě příběhu postupně rozrůstají a zároveň se zpětně vysvětlují ty věci, u kterých čtenář nejprve nevěděl, co to jako má být..
Díky časové prodlevě mezi jednotlivými knihami, jsem četl Eragona a Eldesta ve stejnou dobu a pak ještě dvakrát společně s dalšími díly a prostě mě neomrzel. Je to vynikající příběh a člověka zodpovědného za jeho filmovou podobu by měli předhodit skupině Kullů!

benda02 05.08.2013

Lituju, že jsem si tuto knihu nekoupil už v době, kdy vyšla, fantastické čtení, které jen tak neomrzí.

Mako123123 01.08.2013

Celkom fajn prvý diel... film ani nepozerajte... to je otras

Eliz 30.07.2013

Konečně jsem to napotřetí dala, nikdy jsem se tím nemohla prokousat. Ale to bylo nejspíš tím, že mi v době prvního čtení bylo nějakých deset a bylo to pro mě celkem složité na pochopení. Skvělá knížka, opravdu. I když Eragona bych někdy nejradši praštila. Paolini píše poutavě, člověk se krásně začte a příběh mu rychle ubíhá. Něco tomu ale chybělo. Když jsem knihu dočetla, neměla jsem z "ten pocit", kdy má člověk chuť nad tím vším, co se událo, přemýšlet. Od finále jsem očekávala víc, ale to asi budu muset vydržet do posledního dílu.
Vadilo mi používání "jsi se" místo "ses", ale to je chyba spíše překladatele.

Cmelina92 19.07.2013

Přiznám se před knihou Eragon jsem moc bášnivý čtenář nebyla. Když jsem viděla jak je knížka tlustá, bylo mi jasné že jí nikdy nedočtu. No opak je pravdou... Knížku jsem doslova zhltla snad za 2 týdny při maturitě :o))) Vždy když jsem šla spát a musela odložit knížku, těšila jsem se na další ráno až ji budu moct alespoň na chvilku otevřít. Kniha mě naprosto pohltila, vážně je úžasná na odreagování. Obdivuji autora, že tak mladý dokázal stvořit takové úžasné dílo...

joni 17.07.2013

Po dlouhém shánění se m konečně dostala do rukou... Měla jsem ji přečtenou za dva večery :-). Není složitá... jak už někdo napsal, prostě taková na odreagování :-). Určitě si ale přečtu i další díly! :-)

joker_natalia 03.07.2013

Neurazí, ale postrádá hloubku. Působí tajemně, ale již po pár stránkách ba řádcích se zdá, že je tahle knížka bez ducha. Jen tak na přečtení fajn, ale když má člověk dlouhé večery a usadí se do pohodlného křesla, nalije si víno (čaj, kávu atd.) měl by si přečíst něco jiné, možná trochu složitějšího. Věřte ale, že i tak budete chtít číst dál a dál. Budete doslova pohlceni příběhem dospívajícího chlapce a draka.

Kampino 02.07.2013

Draci, moje nejoblíbenější fantasy postavy. Kniha se četla sama, doporučuji všem kteří se chtějí nechat vtáhnout do jiného světa.

minde 25.06.2013

Příběhy o dracích mě předtím nijak zvlášť nezajímaly. Všude, kde se objevil nějaký drak, jsem o knihu/film ztratila zájem. A tak ani nevím co mě přimělo koupit si Eragona. Začetla jsem se...příběh mezi chlapcem a jeho drakem mě uchvátil a Safira mě natolik okouzlila, že jsem si taky přála mít takového draka :) Od té doby je pro mě dobrá fantasy kniha taková, kde se vyskytují draci :)

Dymond 24.06.2013

Taková pohádka, ale na odreagování je to dobrý... Rozhodně si přečtu i ostatní díly...

Lady Dracula 19.06.2013

Tato kniha mne nenadchla, ani neurazila. A přesto jsem byla ochotna přečíst si pokračování. Čím to? Možná je to tím, že příběh je působivý, zajímavě napsán a postavy relativně propracovány.

Karcoolka2210 18.06.2013

Film som videla davno a pravdupovediac ma nejako neohuril a viacmenej som zabudla na dej. Musim povedat ale, ze ma kniha zaujala. Dobre sa citala, aj ked pribeh mozno nie je najoriginalnejsi, ale ja mam rada knihy tohto typu a hned sa pustam do 2.casti:)

Thanyss 17.06.2013

Obdiv autorovi, protože to, co dokázal napsat v tak mladém věku je obdivuhodné. I když se Eragon u mě nezařadil k tomu top, co jsem zatím z fantasy četla, rozhodně mě nadchnul. Příběh pěkně odsýpal a četl se jedna báseň.

LucieRej 12.06.2013

Prvně jsem viděla film, který se mi vždycky moc líbil, ale kniha mě uchvátila ještě mnohem víc. Ani by mě nenapadlo kolik věcí je ve filmu jinak než v knize. Film byl opravdu ochuzen o spoustu zajímavých a propracovaných věcí a postav, které v knize jsou. Zajímavý svět, kde žijí lidé, elfové, trpaslící a opět se objevují draci. Safira je užasný drak a s Eragonem jsou bezvadná dvojka. Brom a Murthag byli tajuplní a velice zajímavý. Škoda, že o Bromovi tam toho nebylo trošku víc. Jsem ráda, že se v knize vyskytuje víc Angela. A taky vše co se dovídáme o Arye. Líbilo se mi, jak je kniha doplněna jinými příběhy z minulosti, které dávají součastnosti smysl a přitom nenudí. Naopak mají svou důležitost a člověka uchvatí. Hrozně se těším na další díl. O tom nevím vůbec nic, o to víc mě hlodá zvědavost.

kotasbk 09.06.2013

Když jsem byl mladý, ještě jsem tolik nepřemýšlel, zda je to REÁLNĚ FANTASTICKÉ nebo NEREÁLNĚ FANTASTICKÉ, přsto jsem knihu miloval, natolik jsem ju žral, že bych ju opravdu sežral k večeři. Ale čím víc jsem byl starší a chytřejší (u téhle vlastnosti bych se hádal), zjišťoval jsem, že mi to přijde až natolik nereálné a v jisté záležitosti okopírované od Tolkiena. Možná někdo z vás bude semnou nesouhlasit, ale i přesto budu si stát za svým názorem. Jedna malá chybička je, že chlapec v mladým věku vraždí nepřátele po tuctech, ale nikde si nevzpomínám, že by měl nějaký vojenský výcvik nebo třebaže cestujě vzdálenosti neobvykle rychlým tempem, našlo by se toho víc. Paolini se snažil vytvořit svět stejně jako Tolkien, vytvořit jazyk elfů a sem tam odkazy na mýty z dávných časů, stejný rasy (trpaslíci, elfy, lidi a ještě cosi....). Ale v porovnání se Středozemí Paoliniho svět velice zaostává. Přijde mi to zbytečně jednoduché, děj mi přijde, jako kdyby ho vymýšlel při dlouhé chvíli na záchodě, ale i přesto má velký ohlas u mladých čtenářů.

Lady S. 31.05.2013

Kniha mě pohltila a během pár dnů jsem ji měla přečtenou. Vážně obdivuji autora za takovou velkou představivost, kterou musel mít při psaní knihy. V dnešní době si děti přestávají utvářet představivost, jelikož se o to stará počítač s televizí. Kdyby toho nebylo, možná by bylo více takových knih.

Adele02 18.05.2013

Eragon mně úplně dostal, Paolini ho napsal už v 15 letech a je mým velkým vzorem (i já se chystám psát knížky). Bromova smrt mně fakticky dostala, pokračování jsou ještě lepší. Myslím, že první díl je celkem hubený - tzn. málo stránek...

Magdalena Haloway 09.05.2013

Je hodně vidět, že Paolini knihu psal, když byl ještě dítě. Je hodně jednoduchá, nepouštěl se do žádných složitostí. Také mi vadily některé popisy. Například jsem si vůbec nedokázala představit, jak vypadá Farthen Dur a Tronjheim. Ty "megalomanské" rozměry mi prostě vadily. Jinak je to vcelku povedený příběh a pokračování si rozhodně přečtu.

Vieru 04.05.2013

Kdo má rád fantasy pohádky, tak se mu bude kniha určitě líbit. Na film se nekoukejte, vůbec se nepovedl, ale kniha je úžasná. Příběh je poutavý, napínavý, plný dobrodružství, kouzel, zajimavých postav a ras. Nechte se unést příběhem Dračího jezdce a jeho dračice bojujících proti zlému krali.

jeanny arya 12.04.2013

Kniha je skvělá. Děj rychle odsýpá, takže se nenudíte. Dobrá kniha, když si chcete odpočinout.

safirkaa 02.04.2013

Knížku miluju, četla jsem jí asi 3x, na dílo adolescentního kluka fakt hezký, ale film mě hodně zklamal :-(

kowalenska.m 02.04.2013

Ze začátku jsem viděla ještě chyby v popisování, psal to jako malej, tak co. Potom se to rozeběhlo. Bohužel z toho citím také Pána prstenů. A Pána prstenů mám mnohem radši. Někdo tady píše, že ho Pán prstenů nudil, k tomu se ani nevyjadřovat. Ukazuje to na člověku, že je netrpělivý, nevidí krásu popisu a vše jen tak přehlíží a nejde hloub. Přesto se mi Eragon líbil, další díly mi připadají vyspělejší a lepší, ale tento mám v sobě také kouzlo, je tam toho ještě spoustu nevysvětleného. Někdy mě ovšm až zaráželo, jak to vzal hopem. :) Přesto by si to každý fantasy-čtenář měl přečíst. Svět draků je úžasné místo na rozvíjené fantazie :) Ještě tu někdo psal: dlouhé popisové pasáže :D Tak to tu neni, to se zdá, protože je velké písmo :) a kdyby se chtělo je to jen na 270 stránkách. titul bestseller je vhodný, ukazuje to, že se lidem líbí ale zároven neznamená to, že je to to nejlepší co si přečtete. Jako třeba sága Stmívání. Je to čtivé.

Cibak 01.04.2013

Po filmu, jsem se bál o co jde, ale knížka mne nadchla a chystám se na pokračování.

katka2000 26.03.2013

Sice jsem nepřečetla skoro ani půlku ale ani né ta půlka mě chytla :) poté jsem přestala na nějakou dobu číst a ztrácela jsem se........ jinak krásná,poutavá knížka stojí za to zkusit jí číst :)

steppen-wolf 23.03.2013

V podstatě braková fantasy, napsaná však s velikou láskou k žánru, zdravě amatérským nadšením a obrovskou radostí z vyprávění. Tyto vlastnosti Eragona a jeho pokračovaní povyšují nad všechny ty rutinní Hickmany, Salvatory a Brookse. Její úspěch je samozřejmě věc reklamy a marketingu, ale to je případ i mnohem lepšího Harryho Pottera. I když si to někteří uživatele nemyslí (třeba Gattermayerová - viz její komentář). kniha je obšlehnutý Pán prstenů, kromě něj ještě silně vykrádá Hvězdné války - ty možná ještě víc - což je u podobných knížek obvyklé. Nemyslím si ale, že se jedná o záměr, alespoň v prvním díle ne: klučina prostě coby nadšený fanoušek psal a psal jak mu zobák narost a spontánně do svého dílka vepsal vše, co měl rád.
Jako dětská fantasy pro začínající čtenáře celkem fajn.

malazluta 20.03.2013

Série o Dračích jezdcích není tolik originální a autor si podle mě mnohé vypůjčil odjinud, ale navzdory tomu je příběh Eragona a Safiry napínavý a čtivý, já jsem se při něm skvěle bavila.

Klobáska 10.03.2013

První fantasy emo literatura, co jsem četl. Ale svět je to hezký. Dvě hvězdy za hezký svět, třetí zato, že přivedla spoustu lidí ke čtení.

samotar 09.03.2013

Naprosto bezkonkurenční kniha ve světě fantasy a její pokračování mne přesvědčilo, že svět fantazie je obydlen a žije. Tato kniha má jedinou vadu. Bohužel nelze od ní odejít a moje děti mi její četbu budou asi dlouho vyčítat :-)

derluc 06.03.2013

Čte se úplně sama, těžko se dá od ní odejít.

beba76 05.03.2013

Nádherná kniha. Tiež som si mala skôr prečítať túto knihu, ako pozrieť film. Predsa len vlastná fantázia pri čítaní je lepšia, ako fantázia nejakého režiséra.

Pipsina... 05.03.2013

Úžasná knížka..teď právě dočítám třetí díl a už se nemožu dočkat, až začnu číst ten čtvrtý...Naprostá bomba..

quendery 04.03.2013

Skvělá knížka. Nejsem zrovna zaměřená na fantazy, ale tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Určitě si ji časem přečtu znovu.

Jarmila21 04.03.2013

Nemůžu jinak, ale tohle je moje srdcovka.

sabrinab 28.02.2013

Fantastická knížka. Apsolutně mě vtáhla do děje. Nedokážu si představit natěšenost fanoušků jak čekali na ostatní díly.

JackieSan 25.02.2013

Úžasné dílo!! Je to moje nejoblíbenější knížka a myslím, že právem si vysloužila titul bestseller. Kamarádka si ji koupila a říká, že se jí nemůže prokousat. To asi nikdy nepochopím. Ona má to štěstí, že ji má doma a nečte ji (já si ji musela půjčit z knihovny, doma mám jen inheritance). Vřele doporučuji ;)

Slunecniceee 18.02.2013

Co rict :-) Cim tlustejsi knizka,tim lepsi!Naprosto splneno :-) Miluji krasne prave fantasy-opet splneno!Krasny pribeh,do ktereho se proste zactete ani nevite jak.Takze me hodnoceni je jednoznacne vic nez kladne :-)

Enefersis 17.02.2013

Už nikdy se nebudu dívat na film předtím, než přečtu knihu. S Eragonem jsem to tak poprvé a naposledy udělala a málem mě to od čtení odradilo. Naštěstí jen málem. V první řadě bych řekla, že tahle série je opravdu jen pro skalní fanoušky fantasy, protože nevím, koho jiného by bavilo se prokousávat takovými bichlemi :D A taky myslím, že není na místě říkat, že je to strašné klišé- no jen řekněte, která fantasy kniha v sobě nemá aspoň trochu z Tolkiena? A řekla bych, že Christopher by se dal s trochou nadsázky ke zmiňovému otci Středozemě přirovnat: oba mají totiž ty nejpromakanější světy, s kterými jsem zatím měla tu čest se seznámit. Ale to je jedno, každý ať si udělá svůj názor- já Odkaz Dračích jezdců zbožňuju. :)

Martina Beranová 16.02.2013

I kdyby autorovi nebylo tolik, kolik mu bylo, když napsal Eragona, i tak by to bylo velkolepé dílo. Natož při jeho věku....jediné negativum vidím to, že nechal Broma zemřít v 1.díle. Osoba takových rozměrů měla umřít tak ve třetím...možná až ve čtvrtém dílu. Žádný jiný díl nepřekonal tento...ani se k němu nepřiblížil!!!

ilosek 09.02.2013

úžasná kniha. Je plná napětí, dobrodružství a magie. Hlavní hrdina cestuje po celé zemi a zažívá plno dobrodružství. Jsou tam hezky popsaný vztahy mezi jednotlivými postavami a my bychom si z nich mnohokrát mohly vzít příklad. Knihu doporučuji všem.

turbosound 06.02.2013

Jak už tady kdosi napsal, klišoidní fantasy pro náctileté. Vydržel jsem asi čtvrtinu, dál to nešlo.

Fuksinka 06.02.2013

Mladý, chudý chlapec (nejlépe sirotek) pod vedením starého učitele-hrdiny objevuje svoje schopnosti a sám se stává hrdinou. To už jsme viděli/četli stokrát. A já říkám : No a co? Paolini si vymyslel vlastní svět s jeho zvyky, zákony a dějinami (inspiraci nejen Tolkienem rozhodně nevidím jako zápor). Dokázal napsat zajímavý, napínavý příběh, který nemá žádné nudné místo a čte se jedním dechem. Dialogy nejsou pitomé a ani "naťuknutí" politiky není moc naivní. Výborná nenáročná oddechovka. Při hodnocení samozřejmě přihlížím k věku a jsem zvědavá na další díl. Pokud takhle psal v patnácti, dost se těším na to, co napíše třeba ve třiceti.

lacinovajanulka11 03.02.2013

Bajecna kniha, bavila me od zacatku po konec. Cim vic jsem cetla a cetla, tim hur se mi od ni odchazelo.

Posli 02.02.2013

Eragon je velmi pěkný příbeh, kde je spousta napínavých momentů. Moc se mi líbí, jak Paolini popisuje vztah Safiry a Eragona. A ani mě moc netrápí, když v příběhu vidím podobnost s Pánem prstenů.

styx 02.02.2013

ctive jednoduche fantasy

Scathia 30.01.2013

Sice mne od knihy někteří zrazovali, že to není nic moc, přesto jsem Eragonovi propadla. Příběh mi přijde originální, rozhodně bych to nesrovnávala s Tolkienem či jinými. Jde o netradiční příběh, který zaujme a pohltí, tu knížku jsem prostě dočíst musela a už louskám druhý díl. :-)

Nelin 27.01.2013

Kniha se mi zdála pomalá na rozjezd, ale potom to stálo za to. U mě za 5 hvězdiček. Eragon je originální a když jsem se do té knihy začetla, nemohla jsem přestat. Užasné.

Lothorien 22.01.2013

Krásně si vymyslel celou Alagaesii. odkaz dračích jezdců je parádní. Děj se s každou další knihou vyvíjí a graduje. Fantastické!

misar11 22.01.2013

Knížka, která bude oslovovat ještě mnoho a mnoho generací:)) Jedna z nejlepších knih vůbec s překrásným příběhem!

Arien 18.01.2013

Osobně si myslím,že Christopher,již tak mladý netušíc,že Eragon se stane bestsellerem, už jen první větou a celou myšlenkou stvořit Odkaz Dračích Jezdců neuvěřitelně pomohl k nynější situaci fantasy tvorby. Bylo mi ctí,číst první díl,již čtu druhý a Christophera nemůžu pokárat snad za nic. Knihu doporučuji všemi chapadly co mám! :)

danca044 07.01.2013

Na Christophera Paoliniho opravdu nikdo nemá. Tak mladý a už napsal světový bestseller, který se čte jedním dechem. Všechno je velice promyšlené a obdivuji jeho styl psaní. Tuhle knihu byste si rozhodně měli přečíst. Určitě stojí za váš čas. :-)

saphe 03.01.2013

jedna z nejlepších knih co jsem četla- je jednou z těch, co se mohou chlubit, že jsem je měla do 2dnů přečtenou :-)

VitSchlesinger 02.01.2013

Výborná kniha - začátek je chytlavý a poutavý a zakončení epickým závěrem je perfektní ;)

Artë Calima 01.01.2013

Kniha je úžasná.. Přečetla jsem jí za 5 dní a celkově Odkaz dračích jezdců úplně žeru! :)

Wendysek 29.12.2012

Úžasné, už se těším na další díly!

Kate.S 13.12.2012

Knížka má zajímavý námět. Já si nemyslím, že to autor nějak obšlehl, spíše se inspiroval a vymyslel si svůj vlastní svět. Jeden z důvodů, proč jsem si chtěla Eragona přečíst byl, že vznikl z pera patnáctiletého kluka. Já osobně si myslím, že je příběh povedený, poutavý a místy i dobrodružný. Hladce se čte, stránky ubývají ani nevíte jak.

dusty 03.12.2012

Zase jednou mě překvapila knížka, kterou jsem otevřel napůl z nouze napůl ze zvědavosti. Původně mě odrazovalo právě to, že ji napsal patnáctiletý kluk. Ale pak se začali dít ty správné divy. Nejdřív jsem zjistil, že je Paolini Tolkienem jen okouzlen a příběh i místopis je jeho vlastní, pak se po několika stránkách vytratili i nedořečené věty (možná to je překladem) a příběh začal plynout. Po dvou dnech mám dočteno a už se brouzdám Eldestem. Klobouk dolů pane Paolini.

swamp 03.11.2012

Docela jednoduše, ale účelně vystavěný fantasy příběh, který dokáže docela dobře uchvátit.

borknagar 27.10.2012

Stokrát semleté nápady, ale u mě to zafungovalo. Bavil jsem se a dráčka si oblíbil..... Další díly jsem nečetl, ale čekají v knihovně až po nich jednou sáhnu :)

Mishwaa 23.09.2012

Omlouvám se všem fanouškům, ale v některých úsecích měl spisovatel dost krkolomná slovní spojení a na některých místech se děj hoodně protahoval, tudíž se kniha stávala méně a méně čtivější, občas jsem se do čtení musela dokopat.. Vlastně jsem ráda, že jsem t vůbec dočetla.

Sheina 22.09.2012

knížka jse mi docela líbila jsem ráda že jsem si ji přečetla docela mě překvapila protože jsem od ni očekávala rozhodně méně

Eryl 15.09.2012

Některým se možná může zdát děj nudně typický pro fantasy (z mladého chlapce se stane hrdina, tak říkajíc přes noc), ale to podle mého názoru znamená, že úplně nepochopili myšlenku autora. Knihy nejsou čistě jen o ději a o tom, jak rychle se prokousáte ke konci. Dobrá kniha vás vždy svede na svou vlnu, aniž byste si toho byli vědomi. A tahle kniha to zvládá bravurně. Občas jsem sice narazila na části, které se mi četly pomaleji, ale bylo jich poskrovnu. I sloh se mi velice zamlouval. Kdo váhá, určitě si knihu přečtěte. Při nejmenším se vám zlepší slovní zásoba. :D

klaruškak 10.08.2012

Lidi kteří nadávají na stupiditu této knihy by se měli zamyslet nad tím co je pro ně dobrá kniha. Jelikož většina fantasy knížek má jeden a ten stejný obrys děje, mění se akorát omáčka kolem. I přesto je Eragon originální a přes velký počet stran i dobře čitelnou knihou.

AnnaSk 05.08.2012

Má prostě své kouzlo.

dqenisa 22.07.2012

Skvělé. Viděla jsem to ve filmové podobě, takže jsem nevěděla co čekat .Ale musím říct, že knížka je velice dobrá. Čte se dobře.

kotasbk 19.07.2012

Všechno zlouhavé, nijak zábavné, chyby v cestování (jednou šli cestu týden podruhé 5x tak delší cestu pár dní, pokud si teda dobře vzpomínám, je to už pár let, co jsem to oteveřel naposled) a hrdina mladý chlapec, je fakt ubohá představa, že bude bojovat proti zkušeným a ostříleným bojovníkům jako byl stín. To je jako kdyby měl jít proti sobě Mike Tyson ve své nejlepší formě a věku proti mladému klučinovi, který ještě nemá ani vousy pod nosem.

SedllY 15.07.2012

Důležité je,aby knížka dokázala po pár strankách vtáhnout a nepustit a tahle kniha/série to u mě dokázala naprosto bez problému.Hodně z vás může tvrdit,že je to příběh jak pro děti,možná že i je,ale mě to prostě baví a o to jde především!

Mišulenka 02.07.2012

Je to už nějaký ten rok, co jsem Eragona četla, v té době jsem navíc byla zapálená fantasačka a kniha pro mě byla takovou tou pověstnou pěstí na oko (nebo možná přímo do huby :) ). Nevím, myslím, že kdyby byl Paolini řadovým začínajícím autorem bez rodinného nakladatelství, tak mu jeho snahu hodí na hlavu, neboť příběh typického loosera, který najde dračí vejce a vychová si z malého neposedného dráčete elegantní dračí princeznu, která na něj mrká očkem... No, nevím, no :-))) Takové nápady měl snad v 16 letech každý, ne?!:)
Z mého pohledu je to nevyzrálé dílo plné sáhodlouhých popisů, které si zkušený autor umí v hlavě lépe rozmyslet a neunavuje pak čtenáře popisem 100km pruhu trávy...

Emily14819 05.06.2012

Já si prostě nemůžu pomoc. Mě to nijak zvlášť nenadchlo. Takové... zmatené, složité. Beru ale fakt ten, že to není kopírované, že je to něco nového. Nicméně jsem se ale musela do čtení, asi tak v polovině, nutit, abych to dočetla. Toť můj názor.

rtep 31.05.2012

Těžké zklamaní, na hranici odpadu. Ořezat knihu o 200 stran minimálně a možná by se dala i číst. Knihu doporučit nemohu, je to ztráta času.

Enolain 22.05.2012

No, me je 26 a kniha me nadchla az moc.. takze urcite se nestydte si ji precist at vam je ..kolik je:) Urcite doporucuji.

Adelica-Opica 21.05.2012

Když jsem to četla bavilo mě to, Ale jakmile sem to odložila, tak jsem si ani nevzpomněla...

Džizetka 19.05.2012

Jedna z nejzajímavějších knih,které jsem kdy četla.

Elzina 17.05.2012

Literárně je podle mě Eragon spíše průměrný, ale má něco, čím čtenáře uchvátí - a o to tu především jde. Jinak obdivuji autorovu schopnost popisu (prostředí, postav, situací), který působí naprosto autenticky, jako by byl autor přímo u toho...

Trysko.Mys 30.04.2012

Nejlepší! Úžesný! Skvělý! Eragon mě dostal. Je to jedna z nejlepších knih. Nedokážu říct proč nebo co se mi na něm tak líbilo, ale asi to bylo to neustále udržované nepětí...Chvíli už to vypadá že to bude na chvíli zase nudné, ale pak, na konci kapitoly se vyjeví otázka a vy doufáte že na ni najdete odpověď v další z kapitol a tak čtete dál...a dál...A tak je to po celou knihu...No prostě a jednoduše obdivuji Paoliniho za toto dílo, protože napsat tak úžasnou knihu plnou kouzel, magie a otázek s neuvěřitelně zamotaným příběhem je úžasné...

Eilem 19.04.2012

erafona som začal čitať po tom ako som sa stal vďaka Tolkienovi najväčším fanúšikom sveta fantasy. Príbeh je super a tiež ma chytil a veľmi ale je tam badať istú inšpiráciu hádam že práve v Tolkienových dielach. To však nie je mínus ale kráľ bude pre mňa len jeden. 8/10

studentik 08.04.2012

Velmi dobrá knížka.Nejdříve jsem si myslel , že to bude příliš dětinské , ale vyklubal se z toho skvost. Jsem maximálně spokojen a vřele doporučuji :-).

nezdula 07.04.2012

Eragon neni úplně nejlepší kniha co jsem kdy četla,ale je celkem dobrá. Christopher to psal přesně podle návodu jak napsat knihu. neni to žádné veledílo,ale když tomu uděláte pořádnou reklamu a rodiče v oboru tak je z teho bestseler aji když jsou jiné knihy mnohem lepší...

Face palmer 04.04.2012

První díl opravdu úspěšné kvadralogie je opravdu skvělá kniha, minimálně z mého pohledu mladší generace, ke které se řadím. Eragon mi nepřijde jako kopie starších děl. Pána prstenů, kterého považuji za skvost v odvětví fantasy, v něm ani v nejmenším nevidím, tudíž nechápu, proč to někteří lidí píší, asi si ani jedno dílo nepřečetli pořádně...

houston 22.02.2012

Velice nevyzrálá kniha mladého fanouška fantasy literatury. Nešikovný kompilát již dávno napsaného. A taky důkaz toho, že pokud uděláme dostatečnou reklamu i naprosto nehodnotnému braku, stane se z něj bestseller.

Layss 21.02.2012

To je moje taková srdeční záležitost.. Nedám na Eragona dopustit a občas se k němu i opakovaně vracím...

Gattermayerova 15.02.2012

ano, je to pár let co jsem knihu četla, ale obšlehnutí pána prstenů? Tak to ani omylem, kdo tohle opravdu četl, tak to nemůže nikdy říct. Pán prstenů mě nudil a nudí (ať mluvím o knize nebo filmu) Mohla bych říci to samé o něm, jako tu někteří píšou o eragonovi. Eragona jsem zhltla v jednom odpoledni (má nejrychleji přečtená kniha) avšak druhý díl se prvnímu ani nepřiblížil... ten obrovský svět byl strašně fajn. A co že elfové žijou v lesích a trpaslíci v horách, nebylo by to trošku ujeté, kdyby to bylo například opačně? Škoda, že se mu další díly nepovedli... Ano bavil mě moc... Od té doby nečtu fantasy, nenašla jsem lepší.

reykjavik 06.02.2012

Slušně napsaná fantasy kniha, která důkladně vypisuje postavy a pocity hrdinů.
Někdy svým zdlouhavým dějem nudí.
Čte se vcelku dobře, ale varuji, kdo má rád krátké výstižné a jasné dějství knihy, ať radši zůstane u své klasiky.

Arvis 28.01.2012

určitě to není nejoriginílnější knížka všech dob a ani nejlepší, ale mě se líbila, a to už sem toho přečetla celkem dost, knize palec nahoru, ale film? hrozně odfláklý, nepřesný, prostě hrůza, i když postava Broma se nějak sedla :)

Danafantom 27.01.2012

Mě bylo prostě s Eragonem, Safirou a Bromem dobře, tak co víc řešit :-)

studentik 16.01.2012

Naprosto úžasná knížka.Velmi se mi líbil svět,kterým mladý bojovník prochází se svým drakem.

kniholka 07.12.2011

Když jsem přečetla první díl, nechápala jsem, jak autor stejně starý jako já, může napsat něco tak úžasného...

Tuffy 19.11.2011

Nechápu, co se všem na tom tak líbí... Při čtení knihy jsem chvílemi měla chuť přeskakovat stránky a modlila jsem se, abych už byla na konci. Je to zbytečně rozsáhlé a neoriginální. Klasická zápletka, kde si hrdina putuje po světě a někdo ho pronásleduje nebo on zase pronásleduje někoho... Aspoň, že je to trochu čtivé, jinak by moje hodnocení šlo ještě níž.

Oter 28.09.2011

Kouzelné fantasy, které potěší jak děti, tak dospělé. Pověst mu ovšem zkazilo filmové zpracování.

sheylka 16.09.2011

Teď se tady prodírám předešlými komentáři a mám tak trošku smíšené pocity... Každý má právo na svůj názor, ale přijde mi, že někteří lidé tady spadli z Marsu a celkem by mne zajímalo, jestli by oni dokázali sami napsat něco podobného, když to umí tak skvěle kritizovat. Ano připomínalo mi to trošku Pána prstenů, ale neřekla bych, že to autor obšlehnul od Tolkiena, spíš jen, že měli podobné téma, což se dalo čekat, když oba píšou fantasy a v jejich dílech se objevují mytologické postavy. Dokonce se ostatní pozastavují i nad mladým věkem autora, k tomu mohu opět jen dodat, zda by to tady někdo zvládl líp? Podle mého názoru je obdivuhodné, že má tak velkou fantazii, můžete mu jenom závidět (jak fantazii tak úspěšnost).
A teď k samotné knížce, nutno dodat, že jsem nejprve viděla film - docela se mi líbil - ovšem do té doby, než jsem přečetla knížku, pak mi přišel hrozný a s úplně rozdílným dějem... Jak už to bývá u knížek, co mne baví, měla jsem ji přečtenou skoro přes noc, brala jsem si jí i do koupelny a nedokázala se od ní vůbec odtrhnout... Velmi působivý příběh, spoustu napínavých momentů i smutných chvilek, krásný vztah Eragona a Safiry, moře dobrodružství, nerozluštěných hádanek a tajemství (mnoho jich zůstane nerozluštěno, takže se těším, až se začtu do dalšího dílu) a vůbec, moje fantazie už dlouho tak nepracovala, jak u téhle knížky... DOPORUČUJI

denuska 06.09.2011

Mám mimo jiné ráda i tento žánr knih a nemohu souhlasit s až tak negativním názorem některých čtenářů. Mě se kniha líbila, je jasné, odkud zřejmě autor čerpal, ale proč ne? Proč nepokračovat v těchto příbězích, proč dále nerozvíjet tyto krásné světy? Vždy ráda sáhnu po Paolinim a znovu si jej přečtu a opět jen s několika nádechy....

Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslov 27.08.2011

Čtu zde spoustu názorů a nemůžu se přiklonit ani k jedné ze stran. Kniha se mi líbila, četl jsem lepší a rozhodně jsem četl o hodně horší. Někdo říká že se jedná jen o vykrádačku různých příběhů, možná že ano. Ale která nově napsaná kniha není alespoň částečně ovlivněná jiným dílem nebo něčím už existujícím? (mluvím o sci-fi a fantasy) pokud autor přečetl dnes už klasická díla některých autorů možná ho jen ovlivnili. Možná ne. Přiznám se že námět je spíše klasický, mladý hrdina se musí dostat na bezpečné místo, které zas tak bezpečné není, musí se vyrovnat se ztrátou, ta ho konečně vede k jeho povinnosti... Pro mě je dnes celá série spíše dobrou odpočinkovou četbou.

LilianKate 24.08.2011

Někteří tu píší že Eragon je příšernost a spousta dalších urážek a mají u tohoto komentáře zatím 10+.Podle toho co píší mi připadá že si myslí že knížkám hodně rozumí a asi je to i pravda.Zároveň si ale myslím že jsem toho přečetla hodně a Eragona mám ráda není to moje nejoblíbenější knížka ale patří k těm hodně oblíbeným.Je sice pravda že není nejoriginálnější ale že by někoho přímo vykradla? Upřímě mám prošlou celou knihovnu a nenašla jsem jinou knížku se stejným nápadem kromě jedné české která je vydaná o 3 roky později a očividně Eragona kopíruje.Nic proti vám co to píšete ale myslím že každý má právo na vlastní názor.Promiňte ale to že se mi líbí Eragon a mám tu knížku ráda ještě neznamená že jsem omezenec který nic nepřečetl.

AncaZeli 24.08.2011

Eragon je SKVĚLÝ. Jsem jinak stejná jako Liz Rosenbergová. Ale Ona nepřečetla skoro celýho Brisingra za noc. To je Můj rekord :-)

Klarv 07.08.2011

Moje top 1 :) můžu číst pořád dokolečka :) ikdyž Eldest se mi líbí ještě víc :)

Zajda 01.08.2011

Ano, ve 14ti budete Eragonem fascinováni. Ve 20ti kdy už za sebou máte spoustu jiných, lepších děl světové literatury se z Eragona na zadek neposadíte. Měl jsem tu výhodu, že jsem jí četl ve 14ti a byl jsem tedy fascinován.

Nedivim se, že po shlédnutí Eragona zakázal Paolini natáčení dalších dílů. Rozhodně nejhorší ze všech filmů natočených podle knih jaký jsem kdy viděl.

runcorne 19.07.2011

Já myslím, že jde o vydařené dílo... Dá se číst pořád dokola

xxx.katusca.ko 04.07.2011

Knihu jsem přečetla už dávno a hned na to jsem musela přečíst i další dva díly.. Moc mě zaujaly. Po nějaké době jsem viděla film, který kdybych viděla před knihou, tak bych jí nikdy nečetla. Dnes ji čtu znovu a pořád mi připadá úžasná! :)

joslin 26.06.2011

Četla jsem to týden, nelituji, i když některé pasáže bych vynechala, užila jsem si příjemné vize a fantazie.

Vetinari 12.06.2011

Ujde to. Pokud předpovídají deštivý víkend, vy jste na samotě u lesa a nejde proud, tak je šance, že vás tahle knížka i pobaví. Ale žádné velké umění a originální zápletku rozhodně nečekejte. Ale kniha pořád lepší než film.

Rocker-Tialk 08.06.2011

Ságu jsem začal číst na doporučení spolubydlícího. Sice jsem chtěl po pár úvodních kapitolách přestat, ale nakonec mě ta kniha začala přeci jen bavit. Ne proto, že by to byla kdoví jak skvělá literatura, ale dobře se to četlo (kolem pěti set stran jsem přečetl za několik málo hodin na dva zátahy) a ještě lépe se tam hledaly odkazy na díla jiných autorů, ať už šlo o knihy, či filmy. V Eragonovi mi vadila především mizerná jazyková úroveň (jestli je to kvůli překladu, pak by měl Paolini zauvažovat o žalobě), kterou ještě umocnil fakt, že jsem jej četl bezprostředně po Húrinových dětech profesora Tolkiena. Rovněž předvídatelnost, rozvleklost a naivita příběhu a míra klišé byla dost nechutná, ovšem všechny tyto zápory lze přisoudit autorovu věku a nezkušenosti (otázkou však je, zda se nejdřív radši neměl pustit do něčeho méně rozsáhlého a osahat si spisovatelské řemeslo). Spíš než vážné literární dílo mi tahle kniha připomíná prožívání fantazií dětského čtenáře fantasy, který si nakonec sám píše přesně takovou fantasy, která se mu líbí a která vždycky dobře skončí a neobsahuje příliš mnoho zvratů, kde nikdo není opravdu zlý, snad jen vyjma hlavního záporáka. Patnáctileté čtenáře ta kniha bude bavit, pokud na ně nebude moc tlustá, ale starší a náročnější fanoušky literatury moc nenadchne.

Will 30.05.2011

Eragona jsem přečetl asi před dvouma měsíci, když mě to doporučila moje sestra, ze začátku jsem říkal, že je to blbost, protože jsem viděl film a sotva sem přečetl dvě kapitoly a nemohl jsem to pustit z rukou. Film je oproti knížce blbost, ve filmu vynechali polovinu věcí a tím úplně pokazili celej film. Už jsem přečetl i Eldesta a teď čtu Brisingra. Musím říct, že Paoliny v každém díle napsal hromadu věcí, které by nikoho nenapadly.

Fidlal 29.05.2011

Ehm, neměla mít sága o dračím jezdci původně 3 díly? Připomíná mi to hlod k otřesnému filmu Scary Movie 4 - "čtvrtý díl slavné trilogie".
Spíše než autorské psaní mi to celé přijde jako spisovatelská etuda s naleštěným štítkem "světový bestseller". Neříkám, že by Paolini neměl talent, ale míra klišé je dost vysoká. Nejvíce mi není jasné, proč je tak populární se rovnou pouštět do rozsáhlých ság. Proč nenapsat něco rozsahově menšího s pořádnou pointou a minimem nelogičností? Nevěřím, že jde jen o komerci. Spíš jen o velké oči, zaslepené láskou k žánru fantasy.
Umístění v literární soutěži? Proč ne! Srovnání třeba s Tolkienovým Hobitem? To radši ne...

Aknel 28.04.2011

Túto knihu som si vždy chcela kúpiť, už len preto, že na nej bola nálepka ,,Svetový fantasy bestseller". Každý to vychvaľoval a obsah tiež nevyzeral zle. A to, že to napísal ako 15-ročný, dobre.
Kniha kúpená, prebal odložený na poličke, dámy a páni, ide sa čítať. A ako tradícia prikazuje, hneď Prológ. Neznášam ich. Tmavé, pochmúrne, treba to čítať 15-krát, aby som tomu pochopila. A nielen Eragon, aj Hraničiarov učeň, Mariotovi dediči... Vždy to takto je vo fantasy sériach. Nástup temných síl hneď na začiatku a potom už jednoduchší štýl, zvoľnenie. Ale Eragon, to vychvaľované ,,veľdielo", ktoré siaha až k nebeským bránam, sklamalo, lebo Paolini len vykrádal. Nie som až taký znalec fantasy, aby som vedela, z čoho ešte, ale z Pána Prsteňov určite. A čo sa týka jeho štýlu písania, strašne často opakuje slová a celé to pripomína prácu premúdretého ôsmaka. (Ale je možné, že to dobabrala prekladateľka, ktovie?)
Teraz chcem porovnať dvoch autorov. Paoliniho a slovenskú autorku Holecyovú. Obaja sú iní, ale minimálne dve veci ich spájajú. A to vek, keď napísali svoju prvú knihu (on 15 a ona 16) a tiež to, že obaja sú spisovateľmi fantasy literatúry. V tejto dvojici však vyhráva Holecyová, ktorá napísala originálne dielo, ktoré má skvelý dej a všetko je tam presne prepojené, žiadna informácia tam nie je navnivoč.
Ľudia, predovšetkým Američania, Eragona považujú za najlepšiu knihu, ktorú čítali. A prečo asi? Celý ich život sa točí okolo iných nemenovaných vecí, a keď si už niečo, čo je ,,in" prečítajú, zistia, že je to najlepšia kniha, lebo oni ich pred tým asi veľa nečítali.
Záver: Eragon má dobrý dej, stále je to však priemer, ktorý sa miestami zdvihne, aby mohol opäť klesnúť. Ale je to celkom kvalitný príbeh, to musím uznať. Dávam 3 hviezdičky, lebo Paolini strašne vykrádal a celú knihu rozťahal, ako len mohol.

Verrrunka 09.04.2011

Tuto knihu jsem začala číst spíše ze zvědavosti, zajímalo mě, co na tom všichni vidí. A musím uznat, že vzhledem k autorově věku se nejedná o špatný kousek. První polovinu knihy jsem doslova hltala… ale když se hlavní hrdina konečně dostal do bezpečí, začala jsem se mírně nudit a četla jsem jen velmi pomalu. Některé pasáže mi přišly zbytečně vleklé, přestože neměly co říci, naopak závěrečná bitva mohla být rozvedena na více stran. Jazykově jednoduché, vhodné pro mladé čtenáře, pro které je to předpokládám určeno.

Vendiii1 03.04.2011

Film je otřesný ! !
Ale knížka úžasná :))

Chogori 22.03.2011

Eragon je fajn knížka, která se sice s fantasy legendami jako je Pán Prstenů nebo Zaklínáč nemůže srovnávat, ale jako oddechovka není k zahození.
Ovšem souhlasím s komentáři "tan", "Selhana", "zlovlka" a "smetyla": vykrádačka (to by mi až tak nevadilo, i Tolkien se inspiroval mytologií...), příběh jedno velké klišé (to už mi vadilo víc). K tomu bych dodala plochost a také neuvěřitelnost některých postav (aneb jak se stát z farmáře mágem a zabijákem stínů snadno a rychle). A navíc mě neskutečně iritovalo to Safiřino "little one" (čteno v originále) a místy přiblblé pokusy o vtipy.
Tak a dost kritiky. Jinak je to čtivá (snad s výjimkou prvních pár kapitol) a poměrně zábavná knížka, některé postavy jsou zajímavé (Brom, Solembum, snad i Murtagh a Dvojčata), příběh je sice místy klišovitý, ale za úplnej brak bych Eragona taky nepovažovala...No, jsem zvědavá, jaké dojmy ve mně zanechá Eldest.

smetyl 16.03.2011

Přehnaně přefantazírované a v mnohých pasážích obšlehnuté dílo. Inspirace známými fantasy knihami je zde citelně znát. To by až tak nevadilo, jen kdyby to prostě nebyl brak. Velmi jednoduché dílo, s jednoduchým dějem. Číst snad jen jako oddychovku...

zlovlk 25.01.2011

I zábava pro dospívající masy může být napsaná inteligentně, originálně, důstojně a se špetičkou literárního talentu. Eragon nemá ani jedno z toho. Eragon je příšernost.

Připomíná trochu slohové práce dvanáctiletých dětí. V těch se ale tu a tam může vyskytnou nějaká perla; zde ne. Zde je všechno nejenže vykradeno z jiných děl, ale zároveň zdeformováno a zmrzačeno autorskou neschopností. Prostý, leč zázračně schopný Gary Stu se vydává na výpravu proti stráááášně zlým záporákům. Ta nejprovařenější klišé jsou znovu na pochodu. Co má být vážné, je směšné, co má být vtipné, je trapné. Paolini se nevyzná v ničem z toho, o čem píše. Zoufalé, amatérské, falešné a prázdné. Adjektiva by se dala vrstvit celé dny - ať už vás napadne jakákoliv literární chyba, nešvar či amatérismus, v Eragonovi to najdete.

Je dobré míti rodiče nakladatele. Marketing zajistil této hrůze úspěch - a miliony fanoušků, kteří nečetli (skoro) nic jiného, si tenhle brak obklopily telecí aureolou, učinily si z něj hrůznou modlu nevkusu. Mor! Milá literaturo, do jakých páchnoucích stojatých vod jsi to zase zabředla? Lidé, čtěte, čtěte, čtěte - a sami zjistíte, jak hluboké propadliště tahle kniha (a série) je.

Jestliže nad Eragonem dosud váháte - a zároveň máte rádi fantasy, tím myslím skutečnou fantasy, takovou, ve které hraje ústřední roli slečna Fantazie - pak se milému Dračímu jezdci vyhněte co nejexcentričtějším obloukem. Zabráníte tím nežádoucím migracím tělesných šťáv.

megi 03.01.2011

Tahle knížka je moje droga. Jednou sem četla do jedné v noci...Pořád mě to nutí číst. Nádherný svět fantazie. Pořád je tam nějaká akce. Prostě úžasná tlustá kniha :-)

Uzavřená 01.01.2011

Musím říci, že mne tato kniha zaujala. Autor má velice svůj styl psaní. Dlouhé popisné pasáže mi ani moc nevadili. Uvedli mě výborně do děje. Ráda čtu fantazi, takže se mi to hrozně líbilo. Postavy jako dračí jezdci, trpaslíci, elfové. Skvělé, krásná dějová linka.

Jen škoda, že film takto nedopadl a udělali z něj naprostý propadák.

mala.bloncka 08.12.2010

Kdo má rád fantasy příběhy, je tohle přesně pro něj! Od začátku až do konce mě to strhlo do děje a jelikož jsem zastánce nadpřirozených věcí, ráda čtu tyto knihy.

1Arya1

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem...Je naprosto úžasná!...Doporučuju!!!!!!!!!!!!

LilyFair

Abych řekla pravdu, tak některé věci Paolini dost okopíroval z Pána prstenů, Harryho Pottera... Ale co očekávat od 15-ti letého kluka, který se rozhodl napsat svou vlastní fantasy ságu?

Selhan

Skutečně velmi rád bych viděl, co na tom všichni tolik zbožňují. Ovšem vidím jen primitivní obšlehnutí světa Pána Prstenů, se kterým se vůbec nemůže měřit, nudný příběh a hory nelogických detailů.

tan

Knihu jsem přečetla, ale do světového nadšení se nezapojím. Musím souhlasit s uživatelem Pajonkem, je to solidní vykrádáčka, nic převratného jsem v knize neobjevila a rovněž jsem tak volně doskákala stránkami až do úplného závěru. Nicméně dávám za 3*, četla jsem už i větší brak, taky musím hodnotit věk autora. Třeba nám chlapec ještě povyroste. Totéž pro mě platí u zbývajících dvou dílů.

maki

Udělala jsem chybu, že jsem si knihy z Odkazu dračích jezdců vypůjčila již teď. Momentálně mě žere, že nevím jak příběh skončí a asi ještě douho vědět nebudu.
Jsou to excelentní knihy, líbí se mi všechny tři díly, ale samozřejmě, že Eragon byl největší zážitek. Můžu jen doporučit !!

motycek

Vytvořit knihu,která mě nudila jen v teirmu a trochu u vardenů,o rozsahu 500 stran je něco víc než sto procent.Vidíte jak safira roste,je to asi nej kniha v oboru sci fi ale pozor,pro mě ne trilogie

xxxMaryxxx

skvělá knížka...Asi jak řekla Liz Rosenbergová(na zadní straně přebalu): O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení"
Takhle jsem já Eragona četla...

pajonek

.......... asi by měl být viděn věk recenzenta ............ kniha je jasně "týnejdří" , pro všehočteče a pro nenáročné fantastisty.......... jde jen o jednoduché a lehké čtení. Kvalita, knihy bývá často přeceňována. Ve svém okoli /starší a pokročilí/ si myslím Eragon NIKDO nedočetl. Obracím jednotlivé stránky, semo tamo něco přečtu - a vidím - tu J. R. R. Tolkien , tu Anne McCaffrey, tu Ursula K. Le Guin, tu van Vogt......... podobnost je hodněěěěě znatelná! .......tak čtu stránky 1-40, potom 121-123, a ještě 281-282 a zrychleně 372 a .........mám před sebou poslední tři věty .... UF,UF

amon3000

U mňa najlepšia fantasy kniha, akú som kedy čítal! dej, postavy, emócie a dialógy zvládnuté na 100%! odporúčam každému!

Domča

Smekám před Paolinim, který si vymyslel tento svět. Promyšlené detaily nejen postav, ale míst a rozhovorů mě začaly fascinovat ve chvíli, kdy jsem zjistila, jak dopředu to měl zorganizované a vše do sebe zapadalo i v dalších knihách. Je to krásný příběh.. Eragon je nyní fenomém, ale knihu nemám tak ráda kůli její reklamě, ale proto, že mě donutila přemýšlet a soucítit s dějem. Přestože jsem jako první viděla film, kniha je jiná a s filmem se nadá ani srovnávat. Kdo viděl a četl, jistě mi dá za pravdu. Nezbývá mi nic jiného, než těm, kdo mají tento žánr rádi, doporučit! :)

Saruman

Úžasná kniha. Jen škoda, že další díly již nejsou tak povedené :(

wendullka

Nadherna knizka.Vsem moc doporucuju.

wendysek95

eragona sem si pucila uz davno uplne nahodou a byla sem z ni fakt hotova sice eldest a brisinger jsou lepsi ale ani tomuhle se nada nic vytknout...

Lusa

Eragona jsem si koupila kvůli tomu, že jsem někde četla, že je ještě lepší než Harry Potter, tak jsem si jí dala pod stomeček, a ihned jsem se do ní pustila, ještě že jsem to udělala, Paoliny má nádherný styl psaní, úplně Vás to pohltí a najednou zjistíte, že jste na konci knihy a čtete, konec prvního dílu. Sice se mi někdy nelíbilo, že jsem pořád musela listovat dozadu, abych věděla co Eragon, nebo jiní zrovna řekli třeba starověkým jazykem.

bery237

souhlasím :D film se mi moc nelíbil. Knížku jsem četla a zhltla jsem ji zatím jen jednou, trošku se bojím té tloušťky ale tak za týden si zase občerstvím "vzpomínky" :D

Sojkicz

Kniha, ke které mám velké citové pouto. Jedna z mých nejoblíbenějších. Neznám překlad, jen originál, a tomu není, co se jazykového hlediska týče, co vytknout. Na to jak byl Paolini mladý když knihu psal je až neuvěřitelné co se mu povedlo. Nemohl jsem od knihy odtrhnout oči a musel jsem na ni neustále myslet i měsíc po dočtení. A to je to co od knihy chci. A film je příšerný, divím se že Paolini nepodal žalobu :-D

Sarah

Nádherná knížka... je úplně jiná než je film.