Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Eragon

od: Christopher Paolini

Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.''
Liz Rosenbergová, The New York Times méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.32071

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2004, 1. vydání originálu: 2002 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Mausvčera

Moc pěkná knížka! :)

Petipředevčírem

Příběh Eragona mě nadchnul - velice čtivé fantasy. Jeden nález v Dračích horách a místo kopání řepy je tu máchání mečem a jízda na drakovi.

Byxy12321.07.2015

Přes léto není pořádně čas číst, ale když jsem čas měla, byla jsem ráda, že mi ho krátí zrovna Eragon. Je to příběh plný kouzel, akce, napětí, překvapení, zvratů a prostě mě bavil. :D

Janičta17.07.2015

Dobrá kniha
Když vezmete v potaz, že je to prvotina od nezvykle mladého autora, nebudete u knihy zklamaní.
Je to docela dlouhá pohádka o boji dobru se zlem, o životních zvratech a složitých rozhodnutích, která utvářejí další osudy celé země. Ano, je to celé podáno jednoduše,ale dobře se to čte, je to odpočinkové a zábavné :-) Je tam patrná inspirace dalšími autory, ale nepřijde mi to nijak přehnané, najít dnes opravdový originál je dost fuška a s určitou nadsázkou se dá říct že všechno se všemu podobá.
Popisnost není přehnaná, musím říct že existují mnohem, mnohem popisnější knihy, které se čtenáře snaží doslova udolat detaily, tohle bylo slabé kafe :-)
Jsem ale zvědavá, jak bude autor zvládat vývoj svých postav v dalších dílech...

aliceskal16.07.2015

První díl byl nejlepší. Četla jsem ho v 15 letech a měla jsem problém knihu odložit, pořád jsem četla a četla...Dnes když jsem starší tak, už by se mi to asi tolik nelíbilo.

carodejka_s.r.o13.07.2015

První díl této tetralogie čtenáře skvěle vtáhne do děje a seznámí ho s hlavními postavami. Hvězda dolu za některé příliš obsáhlé a dle mého názoru mnohdy až nudné popisné pasáže.

terry.vlkova313.07.2015

Skvělá kniha, ale v mnohém mi připomíná Hobita od J. R. R. Tolkiena a proto strhávám jednu hvězdičku.

Adamcz13.07.2015

Autor knížky napsal první díl v devaténácti letech.Autor smíchal do knihy Harryho Pottera.Knížka celkem dobrá.

Paja.T09.07.2015

Kniha je zajímavá, dobře se čte, ale tolik mě nepohltila a některé scény byly nezáživné, nepřekvapivé a příliš se táhly. Kniha však podněcuje mou představivost, což oceňuji.

Lector06.07.2015

Jdu proti proudu a dávám Eragonovi plný počet bodů. Proč? Protože napsat jako teenager takovou knihu chce pořádnou porci fantazie a především sebekázně.
Není to kniha nijak zvlášť oslnivá, jeho „inspirace“ dalšími autory a z nich možná nejvíce Tolkienem je do očí bijící, ale přesto všechno si dokázal najít svoji vlastní linku (Upřímně - neznám ale mnoho fantasy, takže nemohu tvrdit, že těch „inspirací“ není na celou knihu, ale doufám, že ne.). Děj mě docela bavil a Paolini se svoji fantazií opravdu snažil.
Ač jsou některé scény „na pár facek“, musím na druhou stranu přiznat, že se mi vcelku líbí, jak Paolini přenesl na svého hrdinu vzdor puberťáka a idealistické pohledy na svět, které sám v té doby bezpochyby zažíval. Stvořit šestnáctiletého hrdinu, který sotva vylezl „ze stodoly“, musí čelit těžkostem, kterým čelí, a přitom uvažovat a chovat se jako mistr „Yoda“ by bylo mnohem méně věrohodné, než tento klackovitý budoucí spasitel světa. Ale každý to vidíme jinak, samozřejmě.
Není problém autora natřít za naivitu, neoriginalitu, prvoplánovost a já nevím za co ještě. Z některých komentářů, které jsem zběžně prošel, mám pocit, že největšími kritiky jsou ti, kteří nedostali lepší známku ze slohu než trojku. A mám pro ně i vzkaz: Kniha, která je pro mnohé zdejší fajnšmekry odpadem, přitáhla ke čtení a knihám možná tisíce dnešních čtenářů. Což je skutek, který nedokáže žádný ze zdejších intelektuálně povýšených komentářů.
No, a vrátím se na začátek. Mládí lze trávit všelijak: sportovat, lepit letadla, mlátit se po hospodách, číst knížky nebo je psát. V tom posledním je kus intelektuální námahy a to je, to proč mi Paolini stojí za tyto odstavce. A podobně, jako Rowlingová, i on přispěl k tomu, aby můj syn začal mít rád knihy.
Takže díky, Chrisy.

Schwestrn02.07.2015

Když jsme byly malé, tak se nám to líbilo, teď nevíme, jestli by nás to tolik nadchlo.

bibithor30.06.2015

strhující příběh o dracích a dalších kouzelných bytostí. doporučuji

woodentoaster23.06.2015

1. díl je ze všech tří (čtvrtý jsem ještě nečetla) podle mně nejlepší.Je to moc hezká kniha, kterou jsem měla problém odložit.Dávám 5 hvězd :o).

notburga17.06.2015

Průměrná fantasy. Nebýt té mediální masáže, asi o ní nezavadím. Ale za pár let se to bude synovi hodit, neb strčit mu rovnou Tolkiena asi nebude nejlepší nápad :)

Kreyks08.06.2015

Knížku jsem poprvé objevila již v roce 2011 a nemohla od ní odtrhnout oči. Naprosto úžasná kniha, plná různých zvratů a překvapení. Velmi se mi líbí, jak je zde popsané, jak Eragon protestuje proti vraždám - je vidět, že Paolini se nad tím doopravdy zamyslel. Nikdo by jen tak nepřihlížel ke chladnokrevným vraždám - to je něco, co hodně autorů opomíjí, ale Paolini na to nezapoměl. Celkově postavy jsou reálné, nic není strojené.
Tuhle knížku jsem si prostě zamilovala a ráda se k ní vracím :)

Véča07.06.2015

Šla jsem to číst s tím, že to bude úžasná knížka, která mě hned od začátku ohromí a nebudu ji moci odložit. Bohužel to tak nedopadlo.
Knížka je dobře napsaná, příběh je zajímavý a promyšlený, ale něco mi prostě brání v tom, dát 5*. Rozhodně se ale chystám číst další díly, tak třeba mě série ještě zaujme. :)

Skeeve02.06.2015

Touž je dávno. Tenkrát. To mi bylo čtrnáct, když jsem se k Odkazu Dračích jezdců dostal poprvé a samozřejmě si mě příběh Eragona naprosto získal. Mělo to spád, bylo to jednoduše napsáno a tak se to velice dobře a rychle četlo. Naprosto mě to vtáhlo do děje... Nechyběla tomu originalita i přes to, že se autor pustil na pole dračích příběhů, kterých je svět fantasy plný, ne-li z některého hlediska přesycen. Paolini vytvořil kouzelný svět, který si už hned z počátku získal neuvěřitelné davy fanoušků, ať se to odpůrcům líbí, či nikoliv. Záviděl jsem mu. Ještě aby ne. Tou dobou jsem byl naprostý fantasy nadšenec a milovník a jeden z mých top deseti životních snů bylo stát se slavným spisovatelem na poli fantastiky (a čí ne, že?), a tak se právě proto tenkrát stal tou mojí motivací a malým vzorem. Ukázkou, že vytvořit něco takového a uspět ve čtrnácti, patnácti letech není nemožné (to jsem ovšem nepočítal naivně s tím, že on byl k tomu skoro za ruku doveden a měl vše potřebné k vydání knihy ještě dřív, než začal psát)...

Eragon si získal mé srdce. Tenkrát. To "tenkrát" zmiňuji záměrně. Bylo to fajn, kouzelné a tak, ale dnes... Dnes, kdyby se mi tato kniha dostala do rukou, jistě bych ji hodnotil jinak, než plným počtem hvězdiček. Ani by si mě ten příběh tolik nezískal. Proto bych ji určitě doporučil mladším čtenářům, kteří se rádi ve své fantazii vznáší na křídlech draků mezi oblaky. Pro ně bude příběh Eragona a Safiry naprosto ohromujícím a zamilují se do něj. Já už sním zcela o jiných věcech. A proto mi už asi tento svět bude navždy uzavřen... Alespoň z toho hlediska kradoucího srdce a beroucího dech. Ale tak či tak, přehodnocovat ho rozhodně nebudu. Právem má ode mne pět hvězdiček.

SakalCT30.05.2015

Ačkoli jsem velký fanoušek fantasy, bohužel musím říct, že mě Eragon vysloveně zklamal. To, jak byl autor mladý, když knihu psal, se v díle hodně odráží, protože je naivní, až to tříská dveřmi. Hlavní hrdina mi po celou dobu lezl na nervy, ke konci to bylo už k nevydržení. Třeba když - pozor SPOILER - na poušti Hadarak dostane Eragon hysterický záchvat z toho, že Murtagh zabil náčelníka otrokářů (otrokářů proboha živého!!!) mi ho natolik zprotivilo, že jsem pak už knihu dočetl jen ze setrvačnosti. Nakoukl jsem i do druhého dílu, ale prostě ne - tahle série mě nijak neoslovila.

PetraMe20.05.2015

Četla jsem už 4x. Nejlepší díl celé série!! :)

striha794919.05.2015

Začal jsem ji ještě na základní škole, kdy jsem to ještě tak neocenil, po pár letech mi přišla opět do ruky a za chvíli dočteno. Myslím, že to brzy zas otevřu.
Jedna z nejoblíbenějích knih a sérií.

Anonymní17.05.2015

Knížka se mi opravdu líbila, jen se mě ze začátku moc nezamlouvala tloušťka té knihy. To mi nakonec ani moc nevadilo, knížka byla naprosto super ! :D A dávám všech pět hvězdiček.

Jekysek14.05.2015

Povedená knížka, mému vkusu úplně sedla.
Nemá žádné zdlouhavé popisy, utíká sama, má neohrané téma (elfů i trpaslíků je sice v knihách spousta ale Jezdci? Kočkodlak?), je plná zajímavých zvratů... I když svět není tak propracovaný jako Tolkienův, není to slepý příběh bez ohledu na situaci v zemi.
Už se těším na čtení dalšího dílu.

kklepkaa06.05.2015

Skvělé fantasy, které má v podstatě všechno co má mít. Tahle kniha mě příjmně překvapila a rozhodně si musím přečíst další díly.

vendy.b.04.04.2015

Příběh zajímavý, spisovatel nadaný, ale čekala jsem od toho trochu víc.

DarkAnn27.03.2015

Tahle kniha mě nechytla. Bohužel jsem ji ani nedočetla :/ Nějak sem se nedokázala vžít do děje..Ale chápu, že někdo má takové knihy rád :) Sto lidí Sto chutí :D Tak to bylo, je a bude :)

Rose AK25.03.2015

Co na tom všichni sakra vidí?! Přečetla jsem prvních třicet stránek...Brr. Jak může někdo psát, že autor podal výborný výkon když je to tak debilně napsané? Nebudu tu spatlaninu hodnotit hvězdičkami protože jsem jí nedočetla, upřímně to ho ani nelituji, že jsem se ochudila o takový "zázrak" ale pět set stránek, z nichž 350 je o popisu, místa, postav, ... Ne! Ne! A ještě jednou NE! Takže, jo, nápad je to dobrý a kdyby ho napsal někdo kdo umí psát bylo by to super.

Maverick16.03.2015

Dost dobrá fantasy, i když na JRRT nebo GRRM to rozhodně nemá. Nicméně až si najdu dostatek volného času, tak si přečtu i další díly.. Pro milovníky fantasy opravdu doporučuji!

Áňa 99809.03.2015

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst, ale od třetí kapitoly mě knížka hrozně chytla a přečetla jsem jí jedním dechem až do konce.

darthvader7704.03.2015

Všechna obvinění z plagiátorství jsou pro mě absolutně nepochopitelná. Autor tomu dává svůj vlastí styl, především kočkodlakové a propracovanost Dračích jezdců. Kde jinde bylo drakům, těm nádherným stvořením na poli fantasy věnován takovýhle prostor? Paolini výborně rozšířil fantasy žánr zase jiným směrem a to natolik fámozně a epicky, že skoro každý milovník fantasy nemůže nepět chválou. Uznávám jistá větší propracovanost by tomu rozhodně neuškodil. Galbatorix vítězící nad Vraelem kopancem do koulí, to opravdu není něco, co by mělo být součástí soubojů, kdy se bojuje draky, hvězdnými meči a obrovským množstvím magie. Na druhou stranu, kdo tohle napíše s takovým úspěchem v 16 letech? Pravděpodobně jenom opravdový literární borec.

Jacob12301.03.2015

Cool, awesome, no prostě výborná kniha, která vás úplně vtáhne do sebe. Když vemu v potaz to, že autor napsal první díl když mu bylo 16 nebo 17 let, tak na takovej věk to je naprosto úžasný výkon. Film se tomu sice nehrabe asi po prsty na nohou, ale 5 hvězd si to rozhodně zaslouží :-).