Očarujúca

Očarujúca https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109784/bmid_ocarujuca-689-109784.jpg 4 88 16

Krása je podstatou ženy. Toto tvrdenie sa nám môže zdať nepravdivé v čase mnohých súťaží miss krásy, v čase, keď sa určujú ideálne miery, ktoré sú pre mnohé ženy nedosiahnuteľné. A aj v srdci samotných žien je zmätok, keď ich krása je na jednej strane obdivovaná, vyhľadávaná, žiadaná, na druhej strane napádaná, zneužívaná, využívaná, popieraná... „Si priveľmi..., si primálo...“ No krása je podstatou ženy preto, lebo je stvorená na obraz a podobu Boha. Ako muž má byť obrazom Boha – bojovníka, tak žena má byť obrazom krásneho Boha, akoby stelesnením jeho krásy. Očarujúca sa zaoberá otázkou krásy z mnohých pohľadov. Odpovedá žene na jej najhlbšiu otázku: „Som krásna? Bude mať niekto o mňa záujem? Neostanem sama?“ No nedáva lacnú odpoveď. Vedie srdce ženy cestou uzdravovania do hlbín vlastnej duše a zároveň do srdca Boha, ktorý žene daroval svoju krásu. Autori potom ukazujú cestu, ako žena môže a má svoju krásu spoznávať, odhaľovať, a tým pozývať muža, aby kráčal s ňou cestou srdca ako jej ochranca... Krása ženy nie je niečo, čo treba skúmať a vylepšovať. Je to dar, ktorý je v srdci každej ženy. Treba ho s úctou poznávať a prežívať.... celý text

Pro ženy , Duchovní literatura , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Redemptoristi - Slovo medzi nami

Captivating! Unveiling the Mystery of a Woman’s Soul , 2004

gratia
03.04.2022 5 z 5

Líbila se mi upřímnost autorky, čím vším v životě prošla. Nezapadá do ideální představy manželky slavného kazatele. Právě skrze její příběh na mě tato kniha působila ještě hlouběji, než jsem čekala.

amejzlík
07.05.2021 4 z 5

Nebudu lhát, občas jsem u čtení pochybovala jsem-li vůbec žena... Některé myšlenky se mi líbily moc. Jiné mi přišly nerealizovatelné. Líbila se mi upřímnost autorů, kteří nelakují nic na růžovo a popisují život takový, jaký je. Nedávají Vám návod jakou ženou byste měla být. Snaží se Vás povzbudit abyste byla takovou, jakou chcete být. Snaží se Vám pomoci nahlédnout do hloubi Vaší duše a vyznat se v ní. Mají obrovskou víru v Boha a jeho pomoc. To se mi moc líbí. Knížku mi doporučila moje dobrá přítelkyně a mám velikou radost, protože mě Úchvatná velmi povzbudila, pomohla mi najít jistotu v sobě a posunula mě zase o kousek dál v mé víře.

Elivojs
02.06.2020 4 z 5

Průvodkyně, společnice na různých životních cestách... jak před lety, tak i dnes!

rusalka123
20.05.2019 5 z 5

No co si budeme povídat, bylo to tak straaašně americké... :D Ale když já se v tom tolik našla... Nemohlo se třeba stát, že autoři nějakým zázrakem psali o mně? :) Skvělá knížka!

kniho0962
13.09.2018 5 z 5

Každé dievča - odporúčam.

heliiinka
11.09.2018 1 z 5

Nedokážu dát kladné hodnocení, protože tato kniha opravdu není dobrá. Otevírala staré rány a bolesti a místo řešení problémů se v nich jen šťourala. Nejedenou jsem knihu musela odložit, protože mě chytal vztek nad její neužitečností.
Nedoporučuji a pokud jako žena hledáte něco sobě, tady najdete jen zranění z dětství.

tetulka
05.08.2018 5 z 5

Zkrátka úchvatná kniha...!

Kopretina
20.11.2016 5 z 5

Na čtení této knihy jsem se těšila, při jejím čtení byla skeptická a na konci spokojená. Jsem ráda, že mě nasměrovala k tomu podstatnému a díky Němu jsem zase mohla přikročit k některým životním rozhodnutím. Myslím, že dřív jsem se cítila být víc ženou než teď, nyní prostě běžím životem a nepřemýšlím o kráse, křehkosti a podobných věcech. Jako mladší bych byla knihou určitě nadšená.

petruuuna
26.10.2016 5 z 5

Díky této knize jsem si konečně uvědomila, jak je krásné býti ženou. Děkuji ti Bože.

Hanka_Bohmova
08.06.2016 3 z 5

Zvláštní. Tenhle komentář jsem začala psát asi ve čtvrtině knížky - a přepsala jsem ho od té doby nejméně desetkrát! :o) Ano, stále se mi kniha zdá zbytečně dlouhá, zoufala jsem si ze všeho toho opakování již opakovaného a z "příběhů ze života". To fakt není nic pro mne. Nejprve jsem se prokousávala starým známým (první text z Bible, který jsem ještě jako ne-věřící děvčátko poznala, byly verše z Písně písní :o))), navíc podaným poněkud otravnou formou. Později to bylo snesitelnější. Místy úplně cizí. A místy, k mému překvapení, to začalo být velmi osobní:

"Stáváme se ženami, které se spojily s Bohem, aby mohly do tohoto pokřiveného světa vnášet život - aby mohly dávat, milovat, zvát ostatní k tomu, aby se stali takovými, jakými je Bůh chtěl mít."

Někde v těchto místech jsem přestala číst a začala jsem mluvit s Bohem.
A tak by to mělo být, že? :o)

Oceňuji, že se kniha úspěšně vyhýbá pseudorovnici "vyzdvihovat ženu = shazovat muže", jejíž důsledky upřímně nesnáším. Tohle je týmová práce, nikoli souboj. Pánové, buďte tím, čím máte být, a pomůžete nám být tím, čím máme být my. A vice versa, dámy. Nečekejme, až začnou ti ostatní. Neznám mnoho krásnějších příkladů win-win strategie.

AdélaV.
02.12.2015 3 z 5

Knížka se mi líbila, první třetinu dokonce strašně MOC!!!! Bylo zajímavé některé věci slyšet od někoho jiného a říct si: "Ty jo, tak je to tak a já nejsem divná!!" :-D Jen v druhé půlce jsem si říkala, že musím být zneužívaná, zneužívaná v dětství, odmítaná, mlácená nebo něco podobného, aby pro mě ta kniha byla... Takže za mě tři hvězdy - kdyby knížka končila v půlce, bylo by to hvězd pět!! :-)

Páájí
16.09.2015 5 z 5

Naprosto změnila můj pohled na ženství a na sebe samu.

pecka02
06.05.2015 4 z 5

Výborná kniha. Hodně mi osvětlila některé vzorce chování, které u žen vznikají zejména v dětství, a také důležitost otce při výchově. Kniha mi dala mnoho, i když nejsem věřící. Autoři jako řešení problémů nabízejí obrácení se k Bohu, ale myslím, že mnoha ženám pomůže už jen pochopení toho, že za některé věci prostě nemohou. Plusem pro mě byly příběhy ze života.

Pilgrim
04.03.2013 4 z 5

Nelze to brát jako univerzální návod, ale i tak mně jako muži tato knížka pomohla lépe pochopit skrytá zákoutí ženského vnitřního světa. Škoda, že mi nepřišla do ruky tak o rok dříve... :-)

Petiz
29.07.2012 5 z 5

Myslim, ze pro zeny, ktere nejsou krestankami, nema tato kniha smysl, ale pro verici ctenare, at uz zeny ci muze, stoji za precteni.

joni
01.06.2012 5 z 5

Knížka je zajímavá, a poskytuje jiný pohled, na ženu jako takovou. Hodně mi pomohla pochopit něco z mojí osobnosti, a myslím že může pomoct ženám najít samy sebe, když se nevidí přes všední povinnosti...Taky si ji můžou přečíst muži, aby věděli alepoň něco o křehkém pohlaví :)