Obrněný prapor SS

Obrněný prapor SS https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13282/bmid_obrneny-prapor-ss-Xkj-13282.jpg 4 60 10

SS Wotan série

Válečné lítice série

3. díl

Cyklus Válečné lítice Román z 2. světové války, v němž se německý prapor SS Wotan podílí na dobytí belgické pevnosti. Třetí příběh cyklu Válečné lítice. Je počátek 40. let a německá vojska se chystají zaútočit na dosud nedobytnou pevnost Eben Emael v Belgii. Nelítostným výcvikem prochází i známá jednotka SS Wotan, která rozhodujícím způsobem zasáhne do akce, tentokrát pro Německo ještě vítězné. Napsáno na motivy autentického rukopisu důstojníka SS Kuno von Dodenburga. Autor opět beletristicky zpracovává krvavé téma 2. světové války z hlediska německého elitního vojáka, plně oddaného vůdci a jeho vizi.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Baronet

SS Panzer Battalion , 1974

Badger
25.04.2022 3 z 5

Po přečtení tohoto jakož 3.dílu,bych rovnou uvedl, že tento je spíše začátkem celého cyklu.
Dozvíme se tu hned z kraje kde se vzal vlastně Dodenburg, díky čemuž romány vznikly.
I přes mé národní cítění musím však napsat, že tyhle knihy se prostě skvělé čtou, Kessler nešetří žádnou stranu a dle mého ani nechce příliš hlavní "hrdiny" zlidštit, přesto děj nemá hluchá místa a baví.
I když jsem s tím nepočítal,mám jen první tři díly a docela mi zajímá co bylo dál...

Eicherik
12.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtivý válečný román. Od výcviku nováčků, přes dobytí belgické pevnosti Eben Emael, které se podaří v součinnosti s německými výsadkáři až po podpis kapitulační smlouvy ve vagónu z Compiègne. A na samém konci je tu nástup dalších nováčků.
Citace: Prázdnotou zatemněných dlážděných ulic města se nesl kovový rachot vozidel, ale žádné z oken se neotevřelo. Místní katolíci však padali na kolena před kříži, které byly jedinou výzdobou jejich ložnic.
Černé gardy, reprezentované úderným praporem SS Wotan, se vydávaly do války.

čef
30.03.2019 5 z 5

(SPOILER) Jeden z prvních dílů Válečných lític předznamenává celou sérii, což je patrné už v úvodním životopisu velitele von Dodenburga. Dějem je úspěšná invaze do Belgie až po dobytí Paříže. Úderný oddíl Wotan musí zajistit dobytí pevnosti Eben Emael a jako i v jiných dílech vojáci SS: „Všichni kleli…Všichni křičeli… a mnozí umírali.“ Tehdy ještě každý z Wotanu věřil, že jsou mládím Evropy a světa, a proto jsou všechna zvěrstva, která páchají, jenom správná. Naštěstí nakonec nedosáhli toho, co tak oddaně chtěli a my se jen můžeme divit, proč se z toho další naivní nadšenci jiných ideologií dodnes nepoučili. Doporučil bych všem, ovšem nejen z toho důvodu, si celou sérii důkladně přečíst.

mi-380
10.06.2018 3 z 5

Vojenská klasika: drsný výcvik, představení hlavních postav, obhroublé žerty, příprava na boj, krutá bitva. Těmto antihrdinům se ale nedá fandit, jakkoliv se je autor snaží zlidštit a vyzdvihnout jejich schopnosti. Všichni jsou to totiž fanatičtí dobrovolníci v řadách SS. Zajímavý, i když v porovnání s historickými fakty přehnaně zdramatizovaný, je popis dobývání "nedobytné" belgické pevnosti Eben-Emael na začátku útoku na Francii.
60 % (42 čtenářů je aktuálně na průměru 81 %).

Jimmy_cz
11.02.2017

Z historického hlediska je to naprostý nesmysl. Odpovídá jen část s útokem na pevnost pomocí kluzáků. Samotný boj trval 20 minut a padlo při něm 24 výsadkářů. SS se k pevnosti vůbec nedostali, tedy alespoň ne v boji. Co se týče příběhu, je zpracovaný dobře - poutavý, plný akce a jak již bylo zmíněno, kniha se čte naprosto sama.

cantona
08.05.2016 3 z 5

Pohodová relaxační válečná beletrie. Čerpá z faktů z bitvy v pevnosti Eben Emael. Četlo se to dobře, ale žádný bestseler v tom nehledejte.

dearkiki
21.07.2015 5 z 5

Nevím, co to na těch Kesslerovkách je, že se čtou jedním dechem. Ani tato nezklamala. Navíc o útoku na pevnost Eben Emael jsem viděla dokument, takže jsem mohla porovnávat a představit si, jak to tam asi vypadalo. Těším se na další knihu.

Daecius
30.09.2013 3 z 5

Četl jsem již před dobou, kniha upoutala mou zvědavost netradičně zpracovaným tématem, ale nic zvláštního a zajímavého v podstatě nepřináší.

technik1965
06.08.2013 3 z 5

Precízne opísané boje 2 sv. vojny.

Donatello
02.01.2013 4 z 5

Dějově první díl a zaujal a nepustil! Po přečtění jsem si jist, že bych nechtěl bojovat uvnitř pevnosti Eben Emael...

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!

Kniha Obrněný prapor SS je v