Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Obrázky z Holandska

od: Karel Čapek

Obrázky z Holandska
Obrázky z Holandska

Cestopisná kniha z Čapkových cest po Holandsku plná zajímavých postřehů a fejetonů, doplněná jednoduchými a výstižnými kresbami tamní krajiny a lidí.

http://img.databazeknih.cz/images_books/68_/685/obrazky-z-holandska-685.jpg 4.256
Žánr:
Naučná literatura - Cestopisy a místopisy
Rok vydání: 1947, 1. vydání originálu: 1932 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Warronika27.06.2013

Moc moc milé a pěkné čtení. Pár pasáží mi ale přišlo nezáživných, možná že nepochopených, nevim...každopádně jsem chvilkama vůbec nevěděla co si myslet. Nejdůležitější je pocit z knihy a ten mám pěknej, jo a chci do Holandska!

Sisi1111.05.2013

Při čtení jsem měla pocit, že jsem v Holandsku byla, i když jsem tam nikdy nebyla. Čapek se mnou diskutoval na téma holandské kultury a holandského žití, až jsem měla krásný pocit toho, že se spolu procházíme někde v holandských ulicích a on mi všechno ukazuje. Tahle knížka je prostě úžasná.

fmash28.12.2011

Dosti zobecňující (a snad proto tak nadčasové) Čapkovy popisy holandských reálií, národní povahy a myšleného vztahu malého národa ke zbytku Evropy z hlediska umění i průmyslu. Zvláště v tom posledním volí Čapek lehce nabádavý tón, když promlouvá ke čtenáři českému, příslušníku jiného malého evropského národa. A je třeba říct, že jeho postřehy jsou trefné a moudré. A rovněž působení času nepodléhající.
Navzdory poslednímu vývoji, především demografickému, kvůli ktermému jsme dost možná svědky počátku konce dosavadní po staletí budované podoby malého přímořského království, se to viditelné od časů Čapkových příliš nezměnilo. I to je velmi zajímavé, zvláště pro čtenáře, který se chystá na výlet po holandském venkově či na plavbu po kanálech. Nebo který si svůj zážitek rád připomene. K tomu účelu je Čapkovo přívětivé povídání jako stvořené.

WEIL10.08.2011

V době, kdy nám K. Čapek přibližoval Holandsko, dnešní nizozemí, tak to bylo úplně jiné království, než je dneska.

Jakubisko04.07.2011

Čapek by snad mohl napsat i příbalový leták k Aspirinu a nadchl by mě. Nevím čím to je, ale u všech jeho cestopisů jsem se od začátku do konce neubránil přiblblému úsměvu...