Soutěž

Obrázky z Holandska

Autor: Karel Čapek

Ohodnoťte knihu:
Obrázky z Holandska

Cestopisná kniha z Čapkových cest po Holandsku plná zajímavých postřehů a fejetonů, doplněná jednoduchými a výstižnými kresbami tamní krajiny a lidí.

http://img.databazeknih.cz/images_books/68_/685/obrazky-z-holandska-685.jpg 4.143
Žánr:Naučná literatura - Cestopisy a místopisy
Rok vydání:1947, rok vydání originálu: 1932 ...více
Štítky:Holandsko

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Warronika 27.06.2013

Moc moc milé a pěkné čtení. Pár pasáží mi ale přišlo nezáživných, možná že nepochopených, nevim...každopádně jsem chvilkama vůbec nevěděla co si myslet. Nejdůležitější je pocit z knihy a ten mám pěknej, jo a chci do Holandska!

Sisi11 11.05.2013

Při čtení jsem měla pocit, že jsem v Holandsku byla, i když jsem tam nikdy nebyla. Čapek se mnou diskutoval na téma holandské kultury a holandského žití, až jsem měla krásný pocit toho, že se spolu procházíme někde v holandských ulicích a on mi všechno ukazuje. Tahle knížka je prostě úžasná.

fmash 28.12.2011

Dosti zobecňující (a snad proto tak nadčasové) Čapkovy popisy holandských reálií, národní povahy a myšleného vztahu malého národa ke zbytku Evropy z hlediska umění i průmyslu. Zvláště v tom posledním volí Čapek lehce nabádavý tón, když promlouvá ke čtenáři českému, příslušníku jiného malého evropského národa. A je třeba říct, že jeho postřehy jsou trefné a moudré. A rovněž působení času nepodléhající.
Navzdory poslednímu vývoji, především demografickému, kvůli ktermému jsme dost možná svědky počátku konce dosavadní po staletí budované podoby malého přímořského království, se to viditelné od časů Čapkových příliš nezměnilo. I to je velmi zajímavé, zvláště pro čtenáře, který se chystá na výlet po holandském venkově či na plavbu po kanálech. Nebo který si svůj zážitek rád připomene. K tomu účelu je Čapkovo přívětivé povídání jako stvořené.

WEIL 10.08.2011

V době, kdy nám K. Čapek přibližoval Holandsko, dnešní nizozemí, tak to bylo úplně jiné království, než je dneska.

Jakubisko 04.07.2011

Čapek by snad mohl napsat i příbalový leták k Aspirinu a nadchl by mě. Nevím čím to je, ale u všech jeho cestopisů jsem se od začátku do konce neubránil přiblblému úsměvu...