Obloha na dlani

Obloha na dlani https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80332/bmid_obloha-na-dlani-SYP-80332.jpg 5 9 4

Komplexné dielo, ktoré prevedie čitateľa od základov astronómie, nebeskej mechaniky, cez pozorovaciu techniku až po slnečnú sústavu, planéty, meteory, kométy a objekty ďalekého vesmíru. Hodnotnou časťou je katalogické predstavenie súhvezdí, kde je vždy kúsok mapy, popis všetkých najzaujímavejších objektov a nejaké to foto, kresby.

Lastodont
Lastodont
13.04.2022 5 z 5

Tato kniha byla jistou dobu v Československu standard pro začínající astronomy.

tomas1068
tomas1068
06.07.2015

Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť kde by som si mohol túto úžasnú knihu zakúpiť? je to pre mňa veľmi dôležité vopred ďakujem za rady:)

ripo
ripo
12.12.2014 5 z 5

Vynikajúca kniha, nad ktorou som ako dieťa strávil mnooooho hodín. Napísaná je veľmi pútavo a pritom odborne, ale tak, aby to pochopil mozog mladého človeka neznalého v odbore .... Potom som pred všetkými "frajeroval" že som sa každého pýtal, či vedia čo je to Herztsprung - Russelov diagram vývoja hviezd .... Nik to nevedel a ja som bol "king" ... :)

Aurellia
Aurellia
14.05.2013 5 z 5

Táto kniha, kedysi veľmi dávno, u mňa prebudila záujem o astronómiu, ktorý trvá doteraz, ďakujem :))

vesmír astronomie hvězdy, planety, souhvězdí hvězdná obloha galaxie

Autoři knihy

Eduard Pittich
slovenská, 1940 - 2018
Dušan Kalmančok
slovenská, 1945

Kniha Obloha na dlani je v