Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

FanDE
14.01.2024 4 z 5

Trochu to zavánělo snahou o vtip v každé větě, ale mne to bavilo, takže proč ne.

absa2611
10.12.2023 1 z 5

Vážím si herce Hugha Laurieho. Moc. Fakt ho mám ráda. Ale styl jeho psaní mě natolik rozčiloval, že jsem se musela několikrát usilovně nutit, abych knihu neodložila.
Tolik vaty, která knihu totálně zaplácala... Děj by se dal popsat ani ne na stovce stran. Bylo to skoro čtyřikrát tolik.
Miluju sarkasmus, ironii a suchý anglický humor, ale tohle nebylo ani jedno z toho. Spíš nevydařený pokus, tlačení na pilu, aby byl obsah za všech okolností vtipný.
Jdu se uklidnit k nějaké tuctové severské detektivce. Ty mi vyhovují daleko víc...
Škoda.

harena
12.08.2023 4 z 5

Sáhla jsem do chalupářské knihovny a vytáhla knihu, která tu na přečtení čeká asi deset let. Dobře jsem udělala, příběh má spád, nekomplikovaný děj a sarkastický humor hlavního hrdiny příjemně pobavil. Pěkné čtení na dovolenou.

Swissman
25.12.2022 4 z 5

Jasně, takových knih jsou tuny. Ale já je všechny nečetl. Tuhle jo! A bavila mě moc. Hrdina, co pro ránu nejde daleko, vypravěč co umí prodat příběh i v pasážích plných popisů zbraní,
a kniha, se tak čte sama bez zádrhelů. Děj je občas předvídatelný, ale to v tomhle případě nevadí.

Standa24
23.12.2022 3 z 5

Knihu jsem přečet v angličtině. Stejně jako se mi líbí ironický humor Hugha Laurieho na televizní obrazovce, tak se mi líbil i v této knize. Ale celkově mě příběh moc nezaujal, hradí jde Lauriemu dle mého názoru lépe než psaní.

Highlander
09.12.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazil v Levných knihách za pár korun... jinak bych si ji asi nekoupil. Nebo rozhodně jsem si ji do té doby nekoupil, takže..... mno, k věci.
Musím říct, že mě kniha velmi překvapila. Mile.
Přiznávám, že tohle je přesně to, co mám rád. Akce plná hlášek a humoru. :)
Moc se mi líbí autorova hra se slovy. I druh humoru je přesně ten můj. Prostě lahoda.
Děj je zajímavý, máme zde i zvraty a... jo, prostě vše, co od knihy očekávám. Doufám, že toho napíše víc. (Ale po takové době asi můžu opravdu jen doufat.)

Oxi
29.08.2022 odpad!

Autora miluju jako herce a muzikanta, ale knihu jsem dokázala přečíst sotva do půlky, absolutně mě to nebavilo. Velké zklamání.

Hakate
07.08.2022 5 z 5

Jednoduchý děj, skvělý humor, výborná oddechovka na dovolenou, nebo na zlepšení nálady.

nicolettkaa
20.03.2022 2 z 5

Musím říct, že tohle mě teda vůbec nabavilo. Příběh tak zapletený, že se z něj dalo jen těžko vymotat. Děj takový všelijaký a nijaký zároveň. Mám dojem, že po pár dnech si už nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. Bohužel za mě zklamání.

PetraBery
27.02.2022 3 z 5

Autora znám jako herce, takže jsem na knihu byla zvědavá. Sarkastický humor, kladná postava Thomase Langa a spousta dalších osob s různými jmény, ve kterých jsem se chvílemi ztrácela. Čte se dobře, ale znovu bych už nečetla.

verciss
30.12.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, docela vtipná, v ději jsem se ale místy trochu ztrácela, přišlo mi to trochu zmatené. Ale i tak nelituji :)

moma08
20.12.2021 5 z 5

Já mám tuhle knihu velice ráda. Vždycky se u ní dobře zasměji, není narocna, dobře se čte. Chystám se si jí přečíst už po třetí...

nai.ivka
16.10.2021

Zatím odkládám. Neztrácím se, ale něco tak nezáživného jsem už dlouho nečetla. Kniha napsaná podle vzoru Jak pejsek a kočička vařili dort.

Belanna
15.10.2021 5 z 5

Knížka s jednoduchým dějem a dokonalým humorem sympaťáka Toma Langa je jako dělaná pro relax. Moc se mi líbila, jen nedoporučuji číst na veřejných místech a v MHD :)

8211
24.08.2021 5 z 5

Knížka mě bavila, udržela moji pozornost, přečetla jsem ji rychle, občas jsem se zasmála. Doporučuju

Kipam
02.05.2021 3 z 5

Když jsem to četl, tak furt dobrý, dobrý, ale pak jsem zjistil, že jsem to vlastně nepochopil. Nějak jsem se ztratil v čase a posloupnosti toho děje.
Ale pobavil jsem se, zasmál se a že jsem to nepochopil je nejspíš můj problém.
Určitě doporučuju přečíst.

Ethys
16.04.2021 3 z 5

Četlo se skoro samo, jen jsem se trochu ztratila v postavách a závěr mi unikl.

PavelKaas
18.02.2021

Další názorný příklad, jak se v originále skvělá knížka dá zkur.vit amatérským překladem.

Vesper001
04.08.2020 5 z 5

Jak jsem se dočetla v anotacích, jde o „parodii na špionážní thrillery“. Hlavní postavou (ovšem nikoli hrdinou) je Thomas Lang, drsňák bez servítků, který miluje motorky, vyzná se ve střelných zbraních a bojových uměních, miluje slečnu Sáru a skotskou, což mu ovšem nebrání, aby měl zároveň pletky i s teroristy, vrahy, osobními strážci, gangstery, galeristy a ministerstvem obrany. Asi tak. Příběh je vyprávěn v ich-formě, což je uklidňující, ale jak jsem už řekla, obsah zde není zdaleka tak podstatný jako forma. V druhé polovině knihy se děj přesune do Čech, a kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli těmto pasážím ji lze doporučit – všem, kromě zapadlých vlastenců. Laurieho glosy na téma českého jazyka, taxislužby, jídla a povahy zaručeně způsobí váš společenský pád, budete-li si je číst např. v dopravním prostředku MHD. Autor je místy jemně sarkastický až těžce sarkastický, občas britsky suchý a často fantasticky nekorektní. Jestlipak uhodnete, kdo jsou "zatracení velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích"?

Didy_K
08.04.2020 5 z 5

Sarkastický humor - pokud ho máte rádi, kniha se vám bude líbit, já se několikrát smála nahlas při čtení v MHD. Oddechové čtení s jednoduchým příběhem, který je sice trochu přitažený za vlasy, ale nevidím důvod, proč by to mělo vadit.

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x