Povídání o Pejskovi a Kočičce

Povídání o Pejskovi a Kočičce

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dneš... celý text

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech.
Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12009/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 4.71489

O pejskovi a kočičce (1.)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Krásná knížka s nezapomenutelnými příběhy. Knížku měly mé dcery ve velké oblibě. Nejvíc se jim líbilo vyprávění o tom, jak si pejsek roztrhl kaťata, a samozřejmě, jak pekli dort. Jsem ráda, že láska ke knihám dcerám zůstala, a čtou rády i nyní, pokud to VŠ a SŠ dovolí.

Nita17

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)

havranice

Koupila jsem to dětem, protože mám ráda, když děti znají klasiku a měla jsem dojem, že v tomhle přeci nemůžu sáhnout vedle. No nevím, četla jsem to tříletému synovi, docela se mu to líbilo, ale za mě tedy trochu zklamání. Četlo se mi to místy dost špatně, text prostě až tak neladí, mimo známé odrhovačky jako "dort" a "podlaha" byly mnohé další příběhy dost slabé, často mě to nějak rozčilovalo, nečetla jsem to moc ráda. Máme doma promítačku s diafilmy - touto formou dětem promítám diafilmy o pejskovi a kočičce a k tomu čtu k tomu vydané texty (které z Čapka volněji vychází), a touto formou, když text je jen volnější adaptací původního Čapkova textu, mi to připadá mnohem lepší a zábavnější a děti to takto milují.

Elis.n

Moje srdcovka z dětství, která je navíc doplněna krásnými kresbami Josefa Čapka. Připomněla jsem si ji při uspávání neteří a bavila nás všechny :).

Bubynka

Kniha, kterou by mělo znát každé dítě...dle mého patří k těm nej pohádkovým příběhům.

EvikU.

Krásná klasika pro děti. Nejradši mám jak věšeli prádlo, myli podlahu, šli na poštu a zapadl jim domeček a našli ho díky syrečku. Měly by ji znát všechny děti.

MinaHawke

Moc hezká kniha. Ráda se k ní vracím.

martas006

Další povinná četba ve škole a opět neměla chybu. Klasika, kterou by podle mýho mělo znát každé dítě.

Sidonie

Jako malé se mi hrozně líbilo (a přišlo mi to hrozně srandovní), jak Pejsek pověsil Kočičku, Kočička pověsila Pejska a oba tak viseli a sušili se :-)

whiolet

Na Pejskovi a Kočičce bylo založeno mé dětství. Rodiče mi tuto knihu četli v postýlce, jsem si jistá, že i já ji brzy budu znovu číst svému synovi :)

angloumene

Nesmrtelná klasika, která potěší nejednoho čtenáře ať už jakéhokoliv věku.
Pejsek s kočičkou svým nezkušeným, zvířecím pohledem prozkoumávají svět a tak ho ve své různorodosti představují i dětskému čtenáři. Děti jsou pak vedeny k zájmu o dění kolem nich, ale hlavně k poctivému a pozitivnímu připstupu k poznávání samotnému.

binibeca

Jako malá jsem pejska a kocicku mela moc rada.Muj mladsi syn tuto knihu miluje a nejradši by byl ,kdybych mu ji cetla každý vecer :-)

tatafa

Jedinečná knížka mého dětství. I když pro koho by nebyla mezi srdcovkami, že? Pro mne rozhodně je!

Bublinka78

Není co dodat. Prostě Čapek, jedno který.

Aracely
31.12.2016

Moje nejmilejší kniha z dětství :-). Asi nejlepší kapitola byla, jak pejsek s kočičkou vařili dort :-D. Ráda jsem se k ní po letech vrátila, díky Výzvě a i když už nejsem dítě, tak Povídání o pejskovi a kočičce se mi moc líbilo.

katu9365
30.12.2016

Tak tato kniha opět nezklamala. Mojí malé dcerce se také moc líbí. Ráda jsme si opět připomněla, ne všechny kapitoly jsem si pamatovala. Ta nostalgie při otáčení stránek :)

nikikostadinova
17.12.2016

Naprostá jednička mého dětství. Uklonit a mlčet

mazlak
09.12.2016

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

haki34
27.11.2016

Poucne a usmevne pribehy dvou zvirecich kamaradu - detem asi nejblizsich ... Moje deti ji miluji, jeste par krat a vykladam zpameti ;)

Klárai
27.11.2016

Tuhle knihu miluji od dětství! Moje srdcovka!

Lenka1386
23.11.2016

Nepřekonatelná!!!

Pomazanka123
17.11.2016

Opravdu Skvělá kniha. Asi snad nejlepší česká pohádka kterou na 100% všichni znají a četli ji.

Freedomova
09.11.2016

Moje zamilovaná od dětství - příběhy i ilustrace. Koupila jsem ji synovi ještě než se narodil, protože o to, jak vařili dort, rozhodně nesmí přijít :)

marketa9252
05.11.2016

Nádherné vrácení se do dětství :-)

veronie
02.11.2016

Krásná knížka. Četli jsme na dobrou noc a to se to spinkalo :)

Zikus
23.10.2016

Docela jsem se Povídání o Čoklovi a Kočičce obával, protože jsem očekával nějakej kýč, ale nakonec to bylo celkem v pohodě.

VercaV
17.10.2016

Co k tomu dodat. Dětská klasika, krása.

sissv
25.08.2016

Miluji tu knihu já a zamilovávají si ji i mé děti. Syn chce teď každý večer slyšet jedině povídání o pejskovi a kočičce! :):) Dělá mi to velkou radost.

jarki
19.08.2016

Skvělá a poučná knížka pro děti, nedávno jsem jí četla mé malé sousedce a ani mě nepřekvapilo její nadšení.

Jessica007
12.08.2016

Krásná knížka mého dětství, moc hezky ilustrovaná. Moje hodně oblíbená.

Kniha v žebříčku

38. nejlépe hodnocená kniha

zvířátka zfilmováno pohádky pro děti

Josef Čapek

Josef Čapek