O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace)

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12661/bmid_o-pejskovi-a-kocicce-jak-si-delali--649674342eddb.jpg 5 91 13

O pejskovi a kočičce série

Zpracováno podle kresleného filmu Eduarda Hofmana na motivy Josefa Čapka. Pohádková knížka pro malé čtenáře. Milé děti i ostatní, oznamujeme Vám, že je všechno v nejlepším pořádku, a tak se spolu zase scházíme v téhle další knížce podle Povídání o pejskovi a kočičce, to je tedy celé o nás dvou, které napsal pan spisovatel Josef Čapek. Chceme k tomu ještě dodat, že jsme oba tuze rádi, že nás tak pěkně vypodobnil na svých obrázcích. Tahle nová knížka o nás se proto jmenuje Jak si dělali dort, protože jsme si jednou opravdu dělali takový velikánský dort, když jsme měli náhodou dohromady svátek i narozeniny. Bylo to ale také naposled, protože jsme poznali, že mnoho dobrého škodí. Ale víc už Vám nemůžeme prozradit, protože byste pak už snadno uhádli, jak to nakonec všechno dopadlo. Tak si pěkně čtěte a ten náš recept na opravdický dort snad ani mamince neukazujte. Raději ji poproste, ať Vám k Vašemu svátku nebo narozeninám udělá dort podle sebe nebo podle kuchařské knížky. Přejeme Vám dobré pochutnání. Tak nazdar a v úctě, Kočička a Pejsek... celý text

Ran
19.11.2023 4 z 5

Knížka je moc krásně napsaná a vytvořená. Příběh byl vypointovaný, ubíhal v příjemném tempu a nebyl příliš pomalý.

pedroK
06.09.2021 5 z 5

Moje oblíbená kniha v dětství, a to jsem nijak tehdá literaturu neprožívala. Kočička byla prostě frajerka, která si vždycky věděla rady, moje elegantní hrdinka!

Luigi1
30.08.2021 5 z 5

Tak tohle byla pohoda vnučky se smály,že jsem nemohl číst a musel počkat až se jim sklidní bříška.

MinaHawke
17.08.2021 5 z 5

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, tak to jsem si četla ráda.

EnderDragon
22.03.2021 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější pohádka.

surikata246
13.02.2021 5 z 5

Velmi oblíbená knížečka v dětství a i později pro další děti v rodině i okolí.

Edeltruda
16.12.2020 4 z 5

Po přečtení původní knihy O pejskovi a kočičce jsem zjistila, že mě většina příběhů neoslovuje. Jsem proto ráda, že můžeme mít se synem knížku zvlášť s nejoblíbenější pohádkou a navíc s mnoha obrázky, podle kterých za chvíli poví děti příběh samy.

muchomurka
20.09.2020 4 z 5

Klasika, která se neomrzí. Krásné ilustrace a milý příběh, u naší prďolky má knížka úspěch. Ale mně chyběla v tom dortu myš, tu si tam kočička dávala v jiném vydání. Teda, aspoň myslím.

MilanCFC
18.02.2020 5 z 5

Kultovní příběh. A asi vypovídá zcela o všem, že se jejich počínání dostalo v přenesení do českého jazyka.

stanza
27.12.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě, jsem oprášila tento klenot ze své knihovny a jsem moc ráda.

Lucissia
02.05.2016 5 z 5

Přečteno - a s velkým úspěchem. I přes vyšší pořizovací cenu uvažuju o koupi ostatních knížek z této série. Pro moje děti bylo lákavé to množství obrázků, které celou knihu doprovázejí.

Skallarix
16.08.2011

Všeho moc škodí ...Aneb kdo by nepamatoval na bolesti a utrpení sobeckého čokla, jenž jim sežral celý dort uplácaný ze všech těch dobrot?
Jako malý jsem měl strašně rád kreslené ztvárnění dvou hlavních hrdinů - Kočičky i Pejska :)

WEIL
10.08.2011

Vařit dort je nezvyklé, ale pejsek a kočička se vařit teprve učí, takže od nich je to pro děti i roztomilé.