O modlitbě: Dopisy Malcolmovi. Dialog mezi člověkem a Bohem

O modlitbě: Dopisy Malcolmovi. Dialog mezi člověkem a Bohem https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251644/bmid_o-modlitbe-dopisy-malcolmovi-251644.jpg 4 24 3

Formou srdečných a nestrojených dopisů blízkému příteli uvažuje C. S. Lewis nad mnoha nejasnými otázkami ohledně důvěrného rozhovoru člověka s Bohem. Přemýšlí o praktických i metafyzických stránkách modlitby, například o tom, kdy a kde se modlit. Řeší otázky, proč se ve svých modlitbách snažíme Bohu něco sdělovat, když je vševědoucí, zda existuje nějaká ideální podoba modlitby a která ze svých mnohých já Bohu při modlitbě ukazujeme.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství , Literatura naučná

Vydáno: , Návrat domů

Prayer: letters to Malcolm , 1977

Luigi1
05.12.2022 4 z 5

Při určitých pasážích jsem měl v určitých věcech jasno.

Marylaa
14.08.2021 5 z 5

Člověk se u té knihy cíti trochu jako by četl cizí dopisy, hlavně díký těm zmínkam i adresátově rodině a tím, že každá kapitola je jakoby odpovědi na dopis. Tím ale právě autor mnohá těžká témata dělá pochopitelnější.
Hodně věci mi to pomohlo si ujasnit.
(A něco jsem zařadila do kategorie "nemusím s těmi chytrými lidmi ve všem souhlasit")

Hanka_Bohmova
08.08.2015 3 z 5

Popsala bych to asi jako eseje v dopisové formě. Rozhodně nečekejte průvodce modlitbou pro začátečníky (originální název Prayer je lepší), spíš poměrně intelektuálně náročná zamyšlení nad některými tématy.

dopisy modlitby spiritualita modlitba

C. S. Lewis (p)