O labuti

O labuti https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85126/o-labuti-85126.jpg 5 8 1

Výběr pěti klasických pohádek (Zlatý vrh, Dobré kmotřičky, O labuti, O kocouru, kohoutu a kose a Jak Jaromil ke štěstí přišel). Knížka vás zavede do světa, kde nakonec vždy zvítězí spravedlnost a moudrost. Dočtete se o Liborovi, který musí pro svou vyvolenou dojít až na zlatý vrch, o dívce Marii, která pláče perly a je uvězněna zlou čarodějnicí, o princi proměněném v labuť, o třech vychytralých bratrech a také o uhlířovu synu Jaromilovi, který díky své lásce ke květinám vyléčí nemocnou princeznu. Pohádky potěší nejen mladší školní děti, kterým jsou určeny především. Podle vyd. Národní báchorky a pověsti z r. 1928.... celý text

kykiryki28
kykiryki28
02.03.2022 3 z 5

Miluji pohádky! A především ty klasické od českých autorů, jako je např. Božena Němcová nebo Karel Jaromír Erben. Jen tento výběr, dle mého názoru, nebude zrovna bavit ty nejmenší. Nejsou tolik známé! A hodně často se v nich řeší takové věci, které by menší děti nejspíš nepochopily. Právě asi proto jsou určeny až pro děti školního věku.

Nejvíce se mi líbila pohádka O kocouru, kohoutu a kose. Mírně odlehčený příběh s vtipným závěrem.

Božena Němcová
česká, 1820 - 1862