Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250716/bmid_nove-pripady-inspektora-radla-63e692642328e.png 4 34 12

Jan Rádl série

Vrchnímu inspektoru Rádlovi přibývá vrásek… Bezstarostná léta pomalu odcházejí. Hospodářská krize radikalizuje národnostní menšiny prvorepublikového Československa, stejně jako fašistické i komunistické síly. Německo i Sovětský svaz se po přechodném vyřazení znovu vrací na scénu a podporují své páté kolony v srdci Evropy. Rádl už dávno není čtyřiadvacetiletým dobrodruhem jako na začátku celé ságy. Má zázemí, rodinu a dobré přátele, se kterými ho spojila služba ve Zpravodajské ústředně. Musí přijímat čím dál větší a větší zodpovědnost v pracovním i osobním životě...... celý text

hapac
hapac
07.09.2021 4 z 5

Pohodové čtení, takové takové detektivky mám docela ráda.

Roberta
Roberta
16.09.2018

Takove krasne naivni.

ewkat
ewkat
15.04.2018 3 z 5

Četla jsem ji do výzvy, je to druhý díl, čte se dobře. Zajímavé případy a trochu jsem nahlédla do doby před druhou světovou.

ivoiro
ivoiro
09.01.2017 5 z 5

Osobně jsem si přišel na svoje. Tohle mě vždycky zaujme.

Dandulka
Dandulka
18.09.2016 5 z 5

Kriminální případy z 1. republiky miluji. Jsou jiné než ty moderní. Mají své kouzlo. Obecně mám tento úsek našich dějin moc ráda. Stejně tak jako radu Vacátka a jeho morpartu.

Ranuncul
Ranuncul
14.04.2016 3 z 5

Nebylo to špatné,první tři případy fajn,pak mi ale docela hodně vadilo politické zaměření případů.Možná jsem si spíš měla přečíst první díl.

jaste
jaste
15.02.2016 4 z 5

Nebylo to spatne, kniha ma sve kouzlo a urcite zaujme kazdeho se zajmem o historii. Dohledavala jsem si nektera fakta, ktera jsem neznala, detektivni zapletky jsou prijemne podbarveny pribehem Brazdovych a Radlovych. Jen nektere malickosti mne iritovaly, jako treba preklepy nebo fakt, ze devitimesicni dite mluvi v temer spisovnych vetach. Ale i to se da knize odpustit a uz se tesim na pokracovani.

Radek1348
Radek1348
27.12.2015 5 z 5

Oba dva díly jsou výborné knihy. Nesmírně čtivé, poutavé a zároveň si velmi nevtíravě zopakujete historii. Rozhodně doporučuji. Zároveň se ptám autora, zda již píše další díl? Velmi mě zajímá osud nejen Rádla během 2. s. v. a zejména po únoru 48.

DariDerek
DariDerek
17.09.2015 5 z 5

naprosto souhlasím s nero 13 :))

kniha je stejně okouzlijící jako první díl, stále má něco do sebe, stále je super něco očekávat a vědět, že to přijde. Paráda :)

Eliškam
Eliškam
17.09.2015 5 z 5

Tato kniha má stejné kouzlo jako první díl.

nero 13
nero 13
16.09.2015 5 z 5

Pokračování příběhů inspektora Rádla, je napsáno stejně dobře a čtivě jako první díl. Velmi by se mi líbilo kdyby se námětu chopil nějaký schopný producent a režisér, a udělal z toho kriminalisticko-špionážní seriál z první republiky, mám takový pocit že by se to lidem líbilo.

MaroCZ
MaroCZ
27.08.2015

kniha už vyšla a to právě dnes (27.8. 2015)

fašismus špionáž první republika, 1918-1938 národnostní menšiny krimi české detektivky špionážní zápletka

Marek Skřipský
česká, 1982