Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 3 - Proměny veřejného práva

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 3 - Proměny veřejného práva https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150258/nove-jevy-v-pravu-na-pocatku-21-stoleti-sv-3-promeny-verejneho-prava-150258.jpg 5 1 1

Třetí svazek připravované pětidílné monografie Nové jevy v právu na počátku 21. století, jejíž autorský kolektiv vede profesor Michal Tomášek a hlavními redaktory jednotlivých dílů jsou vědečtí pracovníci Právnické fakulty UK, je věnován impulsům, které působí na proměny současného systému veřejného práva. Autoři se zaměřili zejména na hlediska, která jsou podle posledních výzkumů nejvýraznějšími nositeli proměn celého veřejnoprávního systému. Všechny kapitoly spojuje jejich souvislost s nadnárodními jevy, ať už mezinárodního nebo evropského právního původu. Vedle významné europeizace byly předmětem zkoumání i další impulsy, např. důkladné zhodnocení normotvorby veřejné správy, její kontrola, zejména v procesu nového správního soudnictví, či rostoucí úloha soudů na mezinárodní, evropské a národní úrovni, včetně práva životního prostředí. Každá část je doplněna literaturou k danému tématu.... celý text

veronika4001
veronika4001
25.10.2020 5 z 5

Tento díl mám, patřil mezi doporučenou literaturu na rigorózní zkoušku. Jedná se o polytematické zpracování právních odvětví veřejného práva. Ze správního práva, kvůli kterému jsem si knihu kupovala, tam byly poměrně zajímavé články. Knihu jsem prolistovala celou, ale vzpomínám si, že jsem ji moc nechápala, totiž byla celkově složitě napsaná, takže jsem si ji musela překládat do řeči, ve které jsem pochopila podstatu a smysl. Četla jsem ji dlouho, odstavec za odstavcem, který jsem zvlášť ještě znovu pročítala a přitom se utvrzovala, zda a nakolik mu rozumím a co tím autor chtěl říct. Kniha mi dala trochu zabrat, protože jsem si ještě po stranách musela vyhledávat další a další předpisy, na které články odkazovaly nebo je zmiňovaly, ale pak se k nim už nevracely. Nicméně kniha stála za to.

Kniha Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 3 - Proměny veřejného práva je v