Normanský dobyvatel

Normanský dobyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15491/bmid_normansky-dobyvatel-iw8-15491.jpg 4 56 11

O své svatební noci namíchá lady Roscelyn novomanželovi, který se nepěkně zachoval k její mladší sestře, uspávací prostředek. Možná trochu přehnala dávkování, a Cedrik je přesvědčen, že ho chtěla otrávit. Hned ráno však musí spolu s Roscelyniným otcem a jejími dvěma bratry odjet do bitvy proti Normanům. Při odjezdu slibuje své novomanželce pomstu. Z bitvy se však vrátí jen jediný voják. Všichni ostatní zahynuli. Roscelyn nemá příliš času na smutek. Musí se sama postarat o své panství a o lidi, kteří tam žijí a kteří kvůli vleklým válkám trpí značným nedostatkem potravin. Netrvá však dlouho a ve vesnici se objeví Varin de Brionne, normanský dobyvatel, jehož král ustanovil novým majitelem panství Cyningu. Požádá Roscelyn, aby zůstala, ba dokonce přijme i její rady, týkající se obdělávání půdy a starosti o dobytek. Roscelyn zjistí, že Varin není takový barbar, za jakého ho považovala. Ve vesnici se však dějí podivné věci. Roscelyn s hrůzou zjišťuje, že za vším stojí její manžel, který zbaběle utekl z boje a spolčil se s Dány. Vyhrožuje Roscelyn, že mu musí pomoci, jinak zabije její sestru. Roscelyn rychle spěchá za Varinem, aby ho požádala o pomoc, ale ten jí nevěří…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Falling For Her , 2000

vcielka
25.05.2023

Páčilo sa mi, že vykreslila autorka hlavnú mužskú postavu ako rytiera, čo nevie čítať a počítať a aký to malo dopad na rozhodnutia. V tej dobe naozaj nevedel počítať a písať hocikto a u rytierov to bola bežná vec, že nevedeli. Mne sa to páčilo, aj keď sebaobetovacie rozhodnutia hlavnej hrdinky na konci boli také patetické, i tak dávam plný počet hviezd

rampapa
09.08.2022 5 z 5

Krásná knížka. Moc se mi líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

kacenka6144
12.10.2021 3 z 5

Knížku už jsem četla před pár lety. Je to taková "jednohubka" na nedělní odpoledne. Neuchvátí, neurazí.

Ludmila02
23.02.2021 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale hlavní mužská postava byla příliš sebestředná a vykreslená trochu jako ťululum. Oproti tomu hlavní hrdinka mi byla povahově velmi sympatická. Takže hvězdy jsou pro ni.

petraj30
17.04.2020 3 z 5

Taková odpočinková a nenáročná četba. Moc jsem od toho neočekávala a udělala jsem dobře. Podobné příběhy jsem četla od Lindy Needham. Bylo to sice celkem dobře napsané, ale já mám prostě ráda tu středověkou klasiku od J. Garwood a tohle mi přišlo jako slabší odvar a za pár dní si nebudu pamatovat název natož obsah.

účetní
18.02.2019 4 z 5

Pěkná středověká romance podaná v takovém odlehčeném vtipném stylu a se sympatickými hlavními postavami. Cedrik byl na středověkého hrdinu docela až moc hodný, ale i Roscelyn byla taková dobrá duše, starala se o všechny okolo a na sebe moc nemyslela, takže si hodného a starostlivého chlapa zasloužila a oba se k sobě moc hodili. Líbilo se mi, že Roscelyn nebyla žádná ukřičená hysterka, jak to někdy ve středověkých romancích bývá.

DUNIKO
19.02.2018 5 z 5

První knížka kterou jsem od spisovatelky četla a nezklamala mě.PĚKNÉ.

Enny4
08.02.2018 5 z 5

Hezká knížka kterou jsem již dříve četla.

Danulka11
29.03.2017 5 z 5

Šla jsem do čtení této knihy s tím, že podle celkového hodnocení se bude jednat o "průměr". Musím říci, že jsem byla mile překvapená! Určitě jsem ráda, že jsem si knížku od této autorky přečetla a ráda se k ní ještě vrátím. Líbili se mi hlavní hrdinové, jak to mezi jiskřilo a celkově děj celé knihy byl povedený.

havrmoni
22.12.2016 4 z 5

Opět pohodové a zábavné čtení. Drsný středověk s humorem.

věra
20.06.2013 5 z 5

Pohodové čtení i vtipné,moc se mi to líbilo.

Anglie pro ženy 11. století harlekýnky historické romance

Sandra Lee