Crescendo

Crescendo https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58291/bmid_nora-greyova-crescendo-x9s-58291.jpg 4 1112 137

Nora Greyová série

Zavržený série

2. díl

Druhý díl Zavrženého se jmenuje Crescendo. Příběh opět vypráví Nora. Už dva měsíce chodí se svým strážným andělem Patchem. Líbají se kdekoliv a kdykoliv. Začínají prázdniny a ona s ním chce trávit všechen volný čas, ale Patch je najednou odtažitý. Nora neví, jestli proto, že už k ní nic necítí, nebo pro její dobro, a Patch jí k tomu nechce nic říct. Nora se na to snaží přijít sama. Souvisí s tím nějak chování Marcie Millarové? Jak je to doopravdy se smrtí jejího otce? A není pravda horší, než dokáže snést?... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Druhý diel série zavrhnuty nás v ťahu je ďalej do sveta padlých a nefilov. vzťah Nory a Patcha je na mŕtvom bode a Nora opäť celý smrteľným nástrahám a ku koncu knihy zistí zaujímavé fakty. Druhý diel sa čítal veľmi dobre tak ako prvý už sa teším na tretí

Viky007
27.08.2023 5 z 5

No musím říct, že se s tím autorka nemaže. Přestože si na prvních stránkách hlavní hrdinové slíbili lásku až navěky, o chvilku později se dočkáme první pořádné hádky. Nora byla... jak jen to říct... prostě na zabití. Ale na druhou stranu to byl její první vztah, takže se nad extrémní žárlivostí daly přimhouřit oči. A Patch taky nebyl žádný svatoušek. Konec mě docela překvapil a musela jsem hned začít číst další díl.

Artep071
24.11.2022 4 z 5

Skvělé pokračování .. jsem sice celou dobu naštvaná a cejtím šílenou zlost , ale je to dobré :)
Nořino chování je dle mého ukázkové ... puberta.. první zamilovanost, žárlivost, nevědomí a pocit zrady ... fuuuu kdo by se nechoval šíleně?? xi xi Patch ... mnohé komentáře jej omlouvají ..já tak nějak držela s Norou ..choval se bezohledně a mohl Noru uklidnit a vysvětlit jí co se děje a nenechat jí se v tom takto plácat ..není mu snad kolem 300 let ?? Ten závěr mě docela dostal a uf beru další díl :))

Damonka18
07.02.2022 3 z 5

Tuhle sérii čtu po dlouhé době znovu. První díl byl skvělý s menšími nedostatky, bohužel druhý díl byl fakt nudný. Nemohla jsem se začíst, opakování děje první knihy v jiné barvě, s pár zajímavými zvraty. Snad se to ve třetím díle spraví.

Majuš333
14.06.2021 5 z 5

Aj keď Crescendo mám zo všetkých častí série Zavržený najmenej rada (kvôli tomu, že Nora a Patch nie sú spolu), neuberá to na čitateľnosti tejto knihy a ja som si pri nej nadmieru oddýchla...

tynka65
24.06.2020 3 z 5

Tak jo, jestli jsem si myslela, že mě Nora v prvním díle štvala tady bych jí zakroutila krkem! A Patch? Jak mohlo autorku napadnout odstrčit ho takhle moc stranou?Člověk čte ty knížky přece hlavně kvůli němu! Chybí mi více romantických scén a chci více Patche! Tak snad se dočkám v dalším díle.

kuska
17.06.2020 4 z 5

Musím se přidat k názoru tady většiny s tím, že druhý díl je lepší než první, i když je kniha psaná asi pro mladší generaci a k tomu strašně podobná stmívání, tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Pořád tam bylo to něco, co potřebovalo rozlousknout a nutilo mě číst dále. Nebudu hodnotit chování hlavních hrdinů, protože jak už jsem psala je to pro mladší generaci, a přesto že jejich chování bylo místy strašné, do toho příběhu mi to tak nějak asi pasovalo.

8912
05.06.2020 5 z 5

Jak už jsem se zmiňovala u Zavrženého, je to pecka. Druhý díl je snad ještě lepší než první, nechybí klasický rozchod hlavního páru, zrada od nejlepšího přítele, spousta nezodpovězených otázek, noční můry a nevysvětlitelné jevy a "happy end" na konci. Patch vede na mém žebříčku užských knižních postav a jen tak to místo neopustí.

juni
24.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování. Snad lepší než první díl.

nikola2205
24.04.2020 5 z 5

Napínavé, romantické prostě super!

Ivet1990
22.02.2020 2 z 5

Tak tento díl byl za mě hodně slabý.... Hlavní hrdinka v tomto díle mě vážně vadila, nevím jestli to bylo tím, že je to pro mladší generaci nebo, že mi to akorát nesedlo..... :(

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Není to jako jednička, ale příběh tu alespoň pořád dával smysl.

sola_lupa
28.10.2019 4 z 5

Pozor, obsahuje spoilery! Pořád trvám na tom, že všechny postavy v příběhu jsou psychopati nebo k tomu mají dobře našlápnuto - to je asi hlavní poznatek.
Hlavní, spíše kazičkou příběhu, než hrdinkou, je Nora, která by si za svoje chování po celý čas příběhu zasloužila tečku. Docela chápu usilování o její život, protože se dost často chová jako nesnesitelná, uječená, iracionálně jednající... (doplňte sami). Ale zase se jí musí nechat, že když jde vážně do tuhého, vzpamatuje se a má rozhodně víc koule než většina mužských hrdinů. Co mě na ní ještě rozčiluje? Že je stejně ublížená jako hrdinka ze Stmívání a dělá dosti podobné ohromné hlouposti, jen aby si jí Patch všimnul.
To mě přivádí k tomu, že v momentě, kdy je všechno šeredně špatně nebo je extrémně šílené, postavy dělají, jakoby nic. Ovšem po 50 stranách jim konečně dojde, že to bylo divné a začnou vyšilovat.
Co se Patche (Jeva) týče, je to pořád ten záhadný manekýn, který si dělá co chce a jedná s ledovým klidem, i když vypadá, že by i své velké lásce nejraději zakroutil krkem. Vlastně všichni muži jsou tam děsní borci, co to mají na háku a chovají se jako mistři světa, kterým projde všechno. To bude asi tou nesmrtelností.
Vypadá to, že nadávám, což tak trochu dělám, protože mi knížka místy přišla jako by na ni někdo použil náhodný generátor příběhu a schválně do ní nacpal ty nejotravnější typy osobností, jen aby každého čtenáře vytočil. Ovšem nakonec musím uznat, že až na to, kdo po Noře jde, jsem netušila nic a byla napnutá až do konce. Takže ano, knížka mě rozčiluje, ale je zároveň skvěle napsaná a nenechá člověka od sebe jen tak odejít.

Gabux
11.06.2019 3 z 5

Fíha. Tak druhý díl mě ale opravdu nebavil. Taky jsem ho na pár měsíců odložila. I chování Nory mě v tomhle díle děsně rozčilovalo. Ale jsem ráda, že jsem to se sérií nevzdala. Nakonec se děj rozjel i tady a já se s chutí mohla pustit do dílu třetího. Marcie ale fakt nesnáším.

zinon
26.03.2019 3 z 5

Jelikož už nepatřím do skupiny young adult, tak mě chování hlavní hrdinky vyloženě štvalo. To nebylo jako číst o mladistvých a jejich problémech, ale jako by to chvílemi psal někdo s kým slušně cloumá puberta....tak věrohodné to bylo haha. Jak tyto knížky čtu jinak ráda, tak tady už to bylo příliš :) Za mě horší jak první díl...celkem o ničem, až konec byl zajímavý.

Veronica.Key
16.03.2019 5 z 5

Ty jo... Pecka! :-) Určitě lepší než první díl, který se mi líbil opravdu hodně. Celou knihu to prostě jelo. Děj měl dobrou zápletku, která mě zase nutila přemýšlet co kde a jak! Navíc mě hodně oslovil charakter hlavní hrdinky.

Denisa31
08.02.2019 4 z 5

Super, za mě lepší jak první díl. :)

Gabux
03.01.2019 3 z 5

Oproti jedničce slabý díl. Dokonce jsem ho na několik týdnů odložila.

katerina2660
03.01.2019 4 z 5

Super druhý díl! už se těším na finále !

janebeauty9860
15.12.2018 4 z 5

První díl se mi líbil víc. Občas mě rozčilovala Nora, ale určitě si přečtu i další díly. Zajímá mně, jak nakonec dopadnou.

vraždy láska andělé

Becca Fitzpatrick