Noční vraždy

Noční vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1926/nocni-vrazdy-1926.jpg 4 99 20

Frank Quinn série

Prostřednictvím internetu můžete nalézt cokoli. Když budete mít velkou smůlu, najdete třeba svého vraha... E-Bliss není obyčejná internetová seznamka. Pro své zámožné klienty nevyhledává spřízněné duše, ale dvojníky, osaměle žijící lidi, které nebude jen tak někdo postrádat. Těla zavražděných obětí jsou pak zohavena tak, aby vše působilo jako sexuálně motivovaná vražda. A pak už nic nebrání tomu, aby na sebe klient převzal identitu oběti... Madeline Scottové se podařilo z vražedných spárů uniknout. Kdosi sice ukradl její identitu, ale ona je živá, i když se protlouká ze dne na den v newyorských ulicích. Zná dokonce i jméno příští oběti, Jill Clarkové, ale když se ji pokusí varovat před životu nebezpečnou seznamkou, dostane se jí jen hrubého odmítnutí. Kdo by také věřil pomatené bezdomovkyni? Teprve když Madeline skončí pod koly vlaku, začne Jill brát její varování vážně. Otázkou ovšem zůstává, jestli se na nejlepšího ze všech detektivů, Franka Quinna, neobrátila příliš pozdě..... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

Night Kills , 2008

zanekzoltecu
zanekzoltecu
21.03.2024 5 z 5

Ta to byl teda těžké hustopeč! Bichla mě nechcela pustit, dokud sem ju celó nepřelóskal. Zatim nejbetálnéjší v sérii. Těm sórozencům by bévalo patřilo taky ve finálce protáhnót véfuk smetákem se špígró, aby zgómli, jak to šmakuje. Jasnéch 5 šteren jak vyšitéch!

monte
monte
21.12.2023 5 z 5

Děsivé téma, leč velmi napínavé a čtivé

petraj30
petraj30
16.06.2021 5 z 5

Aniž bych to tušila, tak tato kniha patří k repertoáru knih, které jsem četla ještě na střední škole. Ale už je to tak dávno, že jsem si to ani nevybavovala.
Bylo to skvělé. Těch případů tam bylo víc, takže se člověk nenudil ani jedinou vteřinu. Osamělí lidé zavražděni tak zvráceným způsobem. Brrr! Myslím, že vyšetřovatelé by tápali ještě teď, kdyby se jim jedna potencionální oběť nepřihlásila sama.
Ten konec byl velmi rychlý a v lecčem i zmatený, ale tak to končí vždycky:-).
Já jsem byla moc spokojená a těším se na další díl.

dominika2585
dominika2585
22.10.2018 5 z 5

Tato kniha si zaslouží plný počet hvězd. Zajímavé téma krádeže identit prostřednictvím na oko nevinně vyhlížející seznamovací agentury. V knize nechybí napětí, a zvrácenost pachatelů je zaručena.

moudivlacek
moudivlacek
20.08.2018 5 z 5

Musím dát plný počet hvězdiček, i když to nebyl příběh, kde bych se tolik bála. Ale vyděsilo mě to téma samotné, protože klidně bych se vsadila, že se to může v mafiánském světě dít - byť s nějakými obměnami.
Každopádně ztratit svou identitu a život, aby si nějaký lotr mohl v klidu žít pod jinou tváří, protože pod svou by ho dohonil zákon. To je děs!!!
To, že si hlavní vrazi násilí užívali, to bylo v tomto příběhu sice vedlejší, ale neznamená to, že to nebylo odporné.

loskatos
loskatos
22.02.2018 2 z 5

Několikátá kniha ze serie s detektivem Quinnem mě nijak nepřekvapila, ani nepotěšila. Pachatele i motiv známe od začátku, malý twist v úplném závěru knihy není nijak dramatický, jen doplňuje kousek souběžného děje k původnímu.
Za zásadní ale považuju chybu už v základním pachatelově "obchodním modelu", který by nemohl takto fungovat a hlavně je ve svých důsledcích úplně zbytečný. Aniž bych věděl "jak to doopravdy chodí", nedomnívám se, že by byli zločinci takhle hloupí. Přestože firmy specializující se na tento obor určitě budou existovat. Ale vraždit a čtvrtit lidi jen proto, aby zmizeli, je opravdu kontraproduktivní konina.
No nic, těším se na jiného spisovatele, Lutze na chvíli vynechám.

Jiparis
Jiparis
25.12.2017 4 z 5

Napad a tema zajimave,ale detaily prilis krute

čef
čef
26.10.2017 5 z 5

Ze všech dílů série o Franku Quinnovi se mi tato líbila snad nejvíc. Jsou zde sice opět použita veškerá schémata dílů ostatních, ale snad se zde přeci jen povedlo autorovi o trochu lépe stupňovat napětí až do úplného závěru. Někdy je dokonce lepší ztlumit představivost na nejmenší stupeň - hrůzné scény jsou popsány tak živě, že by čtenáři jinak po zádech často přebíhalo "něco s tisíci nožičkami".

Ajuszka
Ajuszka
05.06.2017 5 z 5

Klasicky Lutz,už moc v knize ničím nepřekvapí ale stále mě jeho knihy baví číst

Zoy
Zoy
03.06.2017 4 z 5

Autora mám velmi ráda, kniha nebyla špatná, ale podle ostatních o trošku slabší a konec byl, alespoň pro mne, pomatený a přehnaný

hvezdyn
hvezdyn
03.02.2017 5 z 5

Spíše mám rád detektivky, kde pachatele odhalí až na konci příběhu. Takováhle knížka je spíše kriminálním příběhem. Tedy pachatelé jsou známi takřka po celou dobu čtení. John Lutz asi rád nechává vraždit ženský. Toto je jeho třetí kniha, kterou jsem četl.

Aymira
Aymira
16.11.2016 4 z 5

Vcelku podařené dílo na zajímavé a velmi aktuální téma - krádež identity. U Lutze si pomalu zvykám, že jeho knihy nejsou tolik prošpikované napětím a neobsahují žádné příliš podrobné popisy vražd. Jednoduše nastane nějaká napínavá chvíle... dál nepokračuje a tím je řečeno vše a Lutz přejde k jiné postavě. U Nočních vražd mi opět malinko chyběl rozepsanější a akčnější závěr, ale zase na druhou stranu ho nahradil docela překvapivý (pro mě) zvrat na úplném konci.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
21.12.2015 4 z 5

Lutzův styl připomíná Jefferyho Deavera, snad jen s tím rozdílem, že tak podrobně nepopisuje zkoumání důkazů. Kniha je zajímavá od začátku do konce, nemá žádnou slabou pasáž a k tomu pár překvapení. Příběhový námět je také neotřelý a hlavní vyšetřovatel Quinn je sympaťák. Rozhodně nadprůměrná kniha.

koumes731
koumes731
20.03.2015 4 z 5

Detektivka je to dobrá, čte se to dobře, ale ten konec byl nějaký odfláknutý. 3 1/2 *.

CynicalParrot
CynicalParrot
24.04.2014 3 z 5

Poměrně dobrá detektivka s povedenou zápletkou. Toť vše. V závěru jsem se nemohl zbavit dojmu, že se případ detektivům vyřešil tak nějak z ničeho nic sám.

Patapuf
Patapuf
22.10.2013 4 z 5

I když sem to čekal, tak mě stejně mile překvapil... nebudu popisovat příběh, ale opravdu je to dobré čtení...

QuanPanda2
QuanPanda2
12.06.2013 4 z 5

Johny to má napsaný celkem dobře..leč co jsem postrádal, byl dějový zvrat. Celá kniha plynula tak nějak, jak by měla, čili bez většího překvapení.
Ale čtivé to je, ještě v budoucnu možná nějakou knihu zkusím...(určitě má i lepší) :)

mfe
mfe
10.12.2012

Perfektně napsaná detektivka, moc se mi líbila.

Jajulle
Jajulle
26.11.2012 5 z 5

Další vynikající kniha s Frankem Quinnem. Kniha plná napětí, od kterého je těžké se odtrhnout. Velice zajímavý děj o netradiční seznamovací agentuře. Doporučuji

sidonie kermack
sidonie kermack
30.03.2012 5 z 5

Knihy tohoto autora čtu ráda. Ani jednu jsem nevrátila nedočtenou, vždy je zhltnu během jediného dne:-)

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

John Lutz
americká, 1939 - 2021