Ostřejší než hadí zub

Ostřejší než hadí zub https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8238/bmid_ostrejsi-nez-hadi-zub-zVx-8238.jpg 4 113 6

Noční strana série

Šestá kniha série Noční strana. Jmenuji se John Taylor. Jsem soukromý detektiv na Noční straně, v temném a prohnilém srdci Londýna, kde slunce nikdy nevysvitne a kde jsou na prodej všechny možné rozkoše i hrůzy – za správnou cenu. Není to místo, které byste chtěli navštívit, natož se v něm usadit. Takže byste si mohli myslet, že mi nebude kdovíjak vadit, když je moje ztracená a znovu nalezená, ne tak docela lidská matka zničí. Jenomže mě to vadí. Narodil jsem se tu, žiju tady a mám tady přátelé. Nejspíš nepatří zrovna k výkvětu společnosti, ale stejně jsou to mí přátelé. Navíc jsem jediný, kdo jí v tom může zabránit. Potíž je v tom, že nevím, jak to udělat, aniž by se vyplnilo dávné proroctví, které praví, že ať už v tom směru podniknu cokoliv, nejenže tím způsobím konec Noční strany, ale její osud bude brzy následovat i zbytek světa…... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Wales

Sharper Than A Serpent´s Tooth , 2006

trudoš
21.01.2019 2 z 5

Přestože Noční stranu rozjel autor jako sérii okultních detektivek, tentokrát se na nějaké vyšetřování vykašlal, a celou knihu věnoval zakončení konfliktu tvořenému návratem Lilith, matky Johna Taylora, a boje o budoucnost Noční strany i světa samotného. Což by bylo fajn, kdyby se ovšem dělo něco jiného, než že hlavní hrdina sebere partičku podivínů, přijde k někomu pro radu, zjistí, že za všechno může on, a tak sestaví jinou partičku podivínů, se kterou vyrazí tentokrát někam jinam. Mezitím se válčí všemi dostupnými prostředky a umírají při tom postavy, u kterých to člověk vskutku nečekal. Ve finále je tak šesté dobrodružství z Noční strany šíleně stereotypní a často i nelogické, ale co, hlavně že se něco děje.
Simon R. Green píše se stále stejnými chybami - hodně vkládá do popisů podivuhodna, opakuje se ve vtipech, porušuje vlastní pravidla a nedokáže odolat schematickým zápletkám. I tak mě jeho knihy baví, a s radostí otevřu zase další. Takhle to u provinilých slastí prostě chodí.

Eillen
03.02.2018 3 z 5

Bohužel posledních pár dílů je Taylor opravdu jak Superman a všechno zvládá. V tomhle dílo mi to štvalo ze všeho nejvíc. Hvězda navíc je za častější výskyt Waltera a Alexe. Jen díky těšení se na scény s nimi jsem knihu neodložila. Ale pořád jsem životní optimista a věřím, že další díl se vrátí do starých dobrých kolejí.

warspite
08.09.2015 2 z 5

Po dlhšom čase som sa vrátil k Nočnej strane, ale bol som sklamaný. Celkovo si autor mohol odpustiť 5 a 6 diel. John je v týchto častiach až príliš dokonalý a celkovo nekonečné opisy hromadiacich sa mŕtvol tomu tiež neprospeli. Správanie postáv mi tiež prišlo v mnohých situáciách nelogické. Dúfam že ďalšie časti sa vrátia do starých koľají prvých 4 dielov ktoré mali svoju atmosféru.

renefer
01.02.2014 4 z 5

V tomhle díle se konečně osobně seznámíme s tajemnou maminkou Johna Taylora. Původně jsem myslela, že nás bude provázet po všechny díly coby mýtus, ale tady se objeví v celé své kráse a hodlá zničit Temnou stranu. John se musí postavit nejen jí, ale i svým přátelům, kteří vlastně jeho přáteli nejsou... Tento díl mi nepříjde ani horší ani lepší než ostatní díly, autor se drží zaběhnutého stylu psaní.
"Oč ostřejší než hadí zub je úděl povít pitomého potomka," opáčila Lilith.

Kerdix
04.03.2013 3 z 5

me prisla o trochu horsi nez predesly dily .Autor mohl vlozit do deje trochu vic valky s lilith a min "kecani".ale jinak se mi dil libil

lanusinka
05.12.2012 5 z 5

Po dvou slabších dílech konečně zase John Taylor, jak ho mám ráda... Konečné řešení otázky Lilith zajímavé a rozhodně jsem ho nečekala...

Kniha Ostřejší než hadí zub je v