Noční mstitel

Noční mstitel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26832/noc-nocni-mstitel.jpg 4 86 19

Noční série série

Jejich životy vyhasly v plamenech, ale ještě před tím je kdosi svázal, dal jim roubík a rozevřel nad nimi deštník, aby je nemohl uhasit protipožární systém.Na případ jsou nasazeni detektivové Stack a Lopezová, kteří brzy zjistí, že vrah nevybírá své oběti nahodile. Podle všeho není vraždícím žhářem šílenec, ale racionálně uvažující člověk, který je veden touhou po pomstě a každý svůj krok pečlivě naplánoval. Za co se ale chce mstít? Jaká křivda na něm byla spáchána, že kvůli ní opakovaně vraždí? A z jakého důvodu se rozhodl zabíjet právě tímto způsobem?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Domino

The Night Watcher , 2002

Jack Bauer
29.03.2024 4 z 5

Noční mstitel se mě líbil o hodně víc než Noční host. Hafo děsivých příběhů je přímo z NY, ale já se pohyboval přímo i v Bronxu, po NY lítal v nočních hodinách a lidi naprosto v pohodě. Kdybych se měl řídit drastistickými knihami a filmy, tak bych nemohl vůbec cestovat. Dokonce v knize byla zmínka o Skleněném peklu, na které jsem při čtení neustále myslel.

Šárka345
22.08.2022 5 z 5

Skvělé!!! Klasická, oddechová detektivka :0))))

petraj30
15.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné. Celkem dobře napsaná, napínavá krimi s tématem žhářství. Byly tu nějaké shodné prvky se sérií Frank Quinn, ale kniha byla postavená na jiné konstrukci.
Oba vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, skvěle se doplňovali, jen by mě zajímalo, jak to dopadlo s jejich nadřízenými.
Jak už bylo psáno, začátek se hodně vlekl a bylo tu hodně vedlejších postav. Jméno vraha bylo poměrně rychle jasné, ale důležitější byl motiv (kvůli něčemu takovému bych vraždila taky), ten je taky prozrazen dost rychle. No a pak už zbývá vyšetřovatelům dosadit správné jméno pod otazník.
Jsem ráda, že jsem si přečetla tuto knihu, ale už se k ní vracet nebudu. Něco zásadního mi tam chybělo. Nicméně si ráda přečtu další knihy, i když si myslím, že to bude zase s jiným vyšetřovacím týmem.

janastok
03.10.2021 3 z 5

Docela dobrá detektivka. Krátké kapitoly střídavě vyprávěné z pohledu detektivů, obětí i pachatele, trochu flashbacků. Jen ten konec ve stylu "a všichni žili šťastně, dokud neumřeli" tam teda být nemusel.

game
15.10.2020 1 z 5

Na takéhoto autora hodne nevydarená kniha. Musel ju poriadne riediť, aby mu vyšlo tradičných 400 strán, desivo veľa postáv, vyťahovaných kdekade, keď čitateľ už dávno zabudol, kto to vlastne bol, nesmierne nesympatická dvojica detektívov, nepravdepodobne neskutočne trápne vyšetrovanie.... hodne veľa strán pred koncom sa dalo odhadnúť, kto bude čierny Peter, na to si nepotrpím, a ten ružovo ružový koniec sa mi tam vôbec nehodil, tá prítulná samička tam šla príšerne na nervy. Nie, toto pán autor veľmi nezvládol.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

John Lutz má vážně originální nápady. To, co dokáže vrah svým obětem připravit za neobvyklý způsob vraždy, je až neuvěřitelné a dechberoucí...
Kdo takovéto příběhy vyhledává, přijde si na své.
Doporučuji.

MatyMaty
20.04.2020 1 z 5

No ... jsem asi v půlce knihy a příjde mi to hrozně nudný.

Nakonec jsem knihu dočetla do konce, ale byl to boj, vůbec mě to nebavilo. Kolik lidí, tolik názorů ... po další knize v pořadí této série rozhodně už nesáhnu.

cukrovka
05.12.2018 5 z 5

Příjemné čtení. I když má knížka pomalý rozjezd a vyšetřovatelka spíš než vyšetřit přípat chce svést svého kolegu, mě příběh žháře zaujal. Ještě že nebydlím v žádném mrakodrapu.

moudivlacek
04.10.2017 4 z 5

V žádném případě nečekejte horor, ani thriller, jen klasickou detektivku. Ani jsem se skoro vůbec nebála, Rica dle mého spíš toužila po svém kolegovi Stackovi, než se dopátrat žháře a vraha.
První díl této série se mi rozhodně líbil víc a bylo tam dle mého i více napětí. Zde se mi líbilo, že bylo poukázáno na to, jak jsou hasiči v mrakodrapech bezmocní a jak s tím politici zacházejí. To byla tvrdá realita.

čef
01.09.2017 5 z 5

Na kriminální thriller je zde laťka nezvykle vysoko. Není zde nic co by uráželo logiku nebo nutilo k nedůvěře k motivům pachatele nebo charakteru detektivů. Naopak je zde leccos užitečného na co si dát v New Yorku pozor, až se tam v příštím životě vydám.

konicekbily
27.08.2017 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Po pomalejším rozjezdu se děj stupňuje a občas i překvapí.

berydana
05.10.2016 3 z 5

Docela dobrá detektivka,teda když se prokoušete první třetinou.Neustálé přeskakování z postavy na postavu,které se sebou nijak nesouvysí mě dělalo ze začátku problém a kniha se mi zdála dost chaotická.Jakmile jsem se tímto prokousala,dokázala jsem se začíst a i si knihu užívat.
Jako plus můžu knize přidat fakt,že až skoro do konce netušíte kdo je tím žhářem.

gama
27.09.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal. Výorné čtení a napětí!

helenkan
11.06.2015 3 z 5

Docela dobrá detektivka.Jen detektivové Stack a Rica se víc zabírali sami sebou,než vyšetřováním.

ovpana
30.11.2014 4 z 5

Zajímavá detektivka, skvělá zápletka

Jajulle
30.04.2013 5 z 5

Další ze skvělých detektivek od skvělého autora.

sabca
17.01.2013 5 z 5

Kniha napínavá a žhář odhalen téměř nakonec. Doporučuji.

isobel2000
07.11.2012 4 z 5

Kniha se mi zdála slabší. Taky mě rozčiloval vztah mezi detektivy Stackem a Ricou.

pajonek
30.11.-0001

....další z řady výborných Lutzových "bububu" příběhů o nočních parchantech , tentokrát řádí zabiják na Manhattanu.............Lutze si vždy oddechově vychutnávám

detektivní a krimi romány americká literatura thrillery

John Lutz
americká, 1939 - 2021