Mrazivá noc

Mrazivá noc https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22977/mraziva-noc-22977.jpg 4 93 19

Noční série série

< 5. díl

New York paralyzuje strach ze sériového vraha, který se rozhodl naplnit vlastní zvrácenou představu spravedlnosti. Zabíjí rychle a tiše a na tělech svých obětí nechává podpis - červené písmeno S. Jeho oběti mají jedno společné - byly porotci v neslavně známých soudních procesech, v nichž byl vrah díky právnickým kličkám shledán nevinným. Netrvá dlouho a pachatel, jenž sám sobě říká Spravedlivý, drží celé město v šachu. A existuje jen jeden člověk, který ho dokáže odhalit a chytit. Legendární detektiv Artemis Beam proslul jako jeden z nejúspěšnějších pronásledovatelů sériových vrahů. Pak ho ale zasáhla kulka ozbrojeného lupiče a navíc šlápl na pár kuřích ok lidem ve vedení newyorské policie, takže nedobrovolný odchod do penze na sebe nenechal dlouho čekat. Teď se ale ukazuje, že by mohl být znovu užitečný - a pokud dopadne Spravedlivého, mohl by se vrátit k práci, kterou stále miluje. Počet mrtvých stoupá, právní systém kolabuje a Spravedlivý má pocit, že policisty přelstil. Jenže Artemis Beam už není policajtem, a proto se nemusí řídit žádnými pravidly…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Chill of Night , 2006

petraj30
07.09.2023

Nejsem cílovou skupinou pro tuhle sérii. Ani jedna z knih mě nijak nezaujala a tahle... škoda mluvit. Nedočteno

Šárka345
13.09.2022 5 z 5

Za mě příjemné čtení :0)))

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Detektiv Beam pátrá po sériovém vrahovi který vzal spravedlnost do svých rukou. V některých chvílích jsem si opravdu myslela že vím kdo je vrah ale rozuzlení neuvěřitelné. Bohužel ale autor má lepší dějství knih které jsem již četla, tahle je trochu slabší.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Kniha je naprosto super! Hlavně určité zápletky a nakonec i to, kdo je vrah.
John Lutz je zkrátka záruka velmi vysoké kvality!
Doporučuji.

moudivlacek
09.07.2019 5 z 5

Velice zajímavé téma - jak moc je dokonalý právní systém jednotlivých zemí? Protože dle mne problém popsaný v knize je všude na světě. Občas se prostě stane, že viník je chycen, záhy kvůli nějaké prkotině propuštěn, a tak dál může páchat svá zvěrstva. Nejhůře na tom jsou samozřejmě rodiny obětí. Ti s tím musí žít dál a to je asi to nejtěžší.
Bohužel nemohu souhlasit ale s braním "Spravedlnosti" do vlastních rukou - je to velice ošidné. Všechny dotyčný zabít nemůže - a kdo posoudí, který zločinec si zaslouží smrt a kdy?
Pro mne to nebyla ani tak detektivka, jako psychologický román. A ten jsem si pořádně užila.
Doporučuji.

Zlatinka.Emilly
15.04.2019 4 z 5

Nevím proč, ale u Lutze mi připadá, že tam nikdo nic nevyšetřuje, nakonec se to vyřeší samo. A taky si myslím, že už tu knihu chtěl nějak ukončit a odhalit vraha. Pořád se to táhne, táhne a nakonec rychlý spád. V případě, kdy vrah nastínil vraždu policistky, jí hlídá "celá armáda", ale jen jeden je na chodbě, jinak ostatní obhlíží okolo domu. Pokud bych očekávala, že vrah udeří, tak bych to obrátila a natlačila do každé skříně v Nellyině bytě jednoho policajta. A být Nelly, tak si pistoli určitě nezavřu do šuplíku, ale budu ji mít připravenou na obranu. O vrahovi víme už od prvních stránek, bylo hned jasné, kdo to dělá, jen jeho identifikace mě překvapila. Nevím, jestli si ještě někdy od Lutze něco přečtu.

cukrovka
17.01.2019 4 z 5

Zajímavé čtení s napínavým dějem. Vrah je utajen a do posledních stran.

allyce
13.11.2018 3 z 5

Dobrý průměr. Ke konci už mě ty vraždy ani nebavily, čeho je moc, toho je přiliš. Sbor vyšetřovatelů mizerný a vrah - no, žádné velké překvapení.

KaiShun
25.10.2017 5 z 5

Tohle jsem si užil jako žádný jiný výtvor tohohle autora, bomba

čef
28.09.2017 5 z 5

Četl jsem již hodně krimi tohoto typu, kde je děj pořád méně a méně reálný až se ocitne v úplné neuvěřitelnosti. Přesto jsem se opět nemohl odtrhnout, vyprávění bylo natolik kvalitně vystavěno, že to prostě nešlo. Manipulace, kterou miluju.

slaska77
11.11.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, hezky propracované postavy a dobré odhalení vraha, jen pro mě trochu neuvěřitelné, typovala jsem o kousek vedle-)

Ben Nevis
23.05.2016 4 z 5

Jak je u Lutze typické, masový vrah zabíjí jako na výrobním pásu a policie je bezradná. V Mrazivé noci se alespoň na pozadí něco vyšetřuje, protože v jiných románech to vypadá, že policie sedí na zadku a čeká na vraždu.
Závěr je tak trošku typický pro tento žánr - svést na duševní poruchu vraha všechny nesmysly a zařídit, ať je jeho identita do poslední chvíle pro čtenáře tajemstvím. Takže napínavé to bylo, ale tyto konce mi přijdou laciné a hlavně tisíckrát provařené.

Juzzy
05.04.2016 5 z 5

Vynikající. Spravedlivý udržoval čtenáře v napětí od začátku do konce. A k tomu grande finale. Naprostá spokojenost, určitě od Johna Lutze přečtu i další díla.

gama
15.07.2015 5 z 5

Napínavé s překvapivým závěrem!!! Opět pěkné čtení!!!

lenuskav
25.02.2014 5 z 5

výborný :)

acnalb
23.04.2013 5 z 5

skvěle napsáno, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je skutečný vrah, musím říct, že mi to docela překvapilo

sidonie kermack
05.04.2012 5 z 5

Závěr knihy mě překvapil, tipovala jsem někoho jiného... Ale bohužel zklamání v tom řešení koncové situace a la Amerika.

sidonie kermack
30.03.2012 5 z 5

Kniha se mi líbí, bohužel ji čtu pomaleji než ostatní, ale ne proto, že by to bylo nezáživné, nýbrž proto, že jsem si ji půjčila v pondělí spolu ještě s jednou knihou a jít si půjčit další po dvou dnech nelze, neboť 90% těch, co se mi líbí, už jsem četla. Některé i vícekrát. Takže si ji šetřím.

Val
02.08.2011 5 z 5

Tak tohle byla jedna z nej knih, které jsem za poslední dobu přečetla. Okamžitě začínám shánět další tituly od tohoto autora. Napínavé až do konce..ani chvíli jsem se nenudila....Doporučuji :-)

thrillery

John Lutz