Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325657/bmid_stvanice-Cpp-325657.jpg 4 132 36

Nick Fox a Kate O’Hareová jsou jako oheň a střelný prach. On je víceméně napravený zločinec, ona agentka FBI. A jakkoli nepravděpodobně to zní, společně tvoří dokonalý tým. Tentokrát je jejich cílem Carter Grove, majitel impozantní sbírky kradeného umění. Grove je ale zároveň ředitelem největší bezpečnostní agentury na světě, a tedy rovnocenný soupeř. Divoká štvanice zavede Kate a Nicka do Skotska, Šanghaje, Montrealu a Washingtonu a nesourodá dvojice bude muset předvést svůj zatím nejtroufalejší kousek, aby Cartera poslala za mříže.... celý text

Literatura světová , Humor , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Chase , 2014

Luigi1
01.07.2023 5 z 5

Je to vtipné čtení a oddechovka

renefer
02.08.2021 4 z 5

Vtipné, čtivé a jednoduché. Perfektní čtení na dovolenou, kdy se vám nechce si s ničím lámat hlavu.

MišusWinner
16.04.2021 3 z 5

Ukázka toho že protiklady se přitahují. Bývalý zločinec a policajtka FBI spolu dokáží spolupracovat. Knihu bych znovu ale asi nečetla.

jprst
15.04.2021 4 z 5

Příběh plný vtipu a napětí, akce střídá akci ve vysokém tempu, dialogy nepostrádají humor, hlavní hrdinové bez problému zvládají hravě i ty největší zádrhele. Prostě příjemné oddechové čtení podle mých představ, jen trochu zamrzí, že to mělo tak málo stránek.

petulkapeta
25.10.2020 4 z 5

libilo se mi to o neco vic jak prvni dil,vic akce,humoru a prostě dobre počteni....a scena v posteli :D

katerina5544
18.04.2020 5 z 5

Boží :) čtivá, vtipná, oddechová záležitost. Kéž by byly další díly a Kate s Nickem by se někam posunula ;) ty jejich konverzace jsou na obou dílech to nejlepší. Vřele doporučuji, pobavíte se a odpočinete si.

YenMaja
23.03.2020 5 z 5

Druhý díl ze série Nicka Foxe a Kate O'Hareové mě nezklamal a četla jsem ho chvílemi s pobavením, chvílemi se zatajeným dechem, ať už to bylo u akčních scén nebo u jiskření mezi Kate a Nickem. Ti dva jsou prostě roztomilí, jak si jeden druhého neustále dobírají a kapitolu v nákladovém prostoru letadla jsem úplně hltala. Postava Boyda zcela jistě také stojí za zmínku. Jeho herecké výkony jsou dokonalé. Moc se mi líbí představivost autorů, každý podfuk byl do detailu naplánovaný a bohatý na akci a tuhle štvanici si umím představit i ve filmovém zpracování. Jen zakončení knihy na pár řádků si Kate a Nick nezasloužili.

akinomV
30.01.2020 4 z 5

Tak Štvanice je ještě lepší než první díl Podfuk. Líbilo se mi prostředí (všechna prostředí), ve kterém se příběh odehrával, také že se nejednalo jen o jednu akci, ale sérii různých podfuků, i když byly vzájemně propojené. Hlavní dvojice mi byla sympatická a bude mi chybět. A co mě asi nejvíc pobavilo byl závěr s otcem Kate - to nemělo chybu :-D

tatjana1737
17.10.2019 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Koupeno s obr slevou a úmyslem věnovat pak liberecké knihovně, jako revanš za všechny ty knihy, co jsem si mohla přečíst a ušetřila na nich svoji peněženku. A snad udělám radost i dalším čtenářům, které po přečtení Podfuku bude zajímat, jak to bude dál. Bohužel se, s ohledem na tu slevu, za níž jsem novou knihu pořídila, obávám, že další díly u nás jen tak nevyjdou...

Štvanice za mne trochu trpí nešvarem druhého dílu, kdy čtenář očekává nějakou laťku nastavenou dílem prvním. Kdybych knihu četla samostatně, asi bych z ní byla nadšená mnohem víc, ale i tak nemohu knížce upřít, že to bylo svižné, pohodové a jako vždy vtipné čtení. Plán krádeže byl tentokrát hodně odvážný a několikrát se zamotal, přičemž kromě ústřední dvojice (která se spolu ještě pořád nevyspala!) se v ní objevili i někteří známí z jedničky (oceňuji zejména výskyt Boyda a nejen jeho roli palačinky, po níž se již nikdy nebudu dívat na reklamy, v nichž vystupuje personifikované jídlo, stejnýma očima). Autoři se chvílemi špionážně urvali ze řetězu (ale co čekat, když hlavním padouchem je chlapík, který má vlastní soukromou armádu vycvičených agentů), a já mohu Nickovi s Kate jen závidět jejich neomezený rozpočet, který jim umožňuje pořídit si v krejčovství nejen slušivý oblek s vázankou, ale i sledovací nano prášek. Stejně jako u Podfuku, i zde si dokážu představit filmovou verzi.

Když na scénu vstoupil Katein otec a další "staříci" alias jeho někdejší kolegové, vzpomněla jsem si na film Red s Brucem Willisem, což čtení dodalo ještě víc šťávy. Jen s ohledem na konec bych se nedivila, kdyby se Carter Grove ještě v budoucnu v knihách neobjevil. Poučena z kriminálek a seriálů - jak nevidím na vlastní oči tělo, neuvěřím, že je postava skutečně po smrti.

Citát:

"Pak víš, že moje ztvárnění bylo přesné. Vloupává se do domů a prosí děti, aby ho snědly. Očividně není psychicky v pořádku."

Tohle bylo naposledy, co najal bývalého agenta francouzské Direction Centrale du Renseignement Intérieur. O francouzské tajné službě nikdy nikdo neslyšel z dobrého důvodu. Stála totiž za hovno.

"Tvoje dcera ví, jak uspořádat pořádnou party."
"Učila se od toho nejlepšího," prohlásil hrdě Jake a sledoval celou scénu skrz mířidla raketometu na rameni.

asam
30.09.2019 5 z 5

Do nejmenšího detailu vypracovaný návrh plánu jak zasáhnout a nebýt chycen.
Opět napínavé a čte se samo.

evik_svistik
19.08.2019 4 z 5

Knížka se dobře čte, celkem mě bavila, ale je to taková odpočinkovka, nic extra překvapivého, co by čtenáře nějakým způsobem obohatilo.

DomenicaRisa
28.07.2019 4 z 5

Janet Evanovich mám ráda. Její smysl pro humor, ironii a sarkasmus prostě žeru. I po přibrání Goldberga knihy nic neztrácí z toho proč je mám ráda.

werastk
24.04.2019 5 z 5

Opäť vtipné, akčné, iskrivé. Ak bude ďalšia kniha v tejto sérii, určite si ju kúpim.. Úsmevné oddychové čítanie.

ydnac
11.03.2019 4 z 5

Vtipné, akční, oddechové, lehké čtení. Nehledala bych zde nějaký trhák, ale další díl vždy koupím:-.)

Jaruš7
04.03.2019 5 z 5

Značka Evanovich + Gold. nemůže zklamat, takže opět supr.
Druhý případ dvojice s jiskřením v dráždivé přitažlivosti uprostřed zločinných akcí za spravedlnost.
Citace:"Potřeboval bych vědět, jestli si mě ...ovi prodal, nebo tě přinutil mluvit."
"Jaký je v tom rozdíl?"
" Protože, kdyby tě uplatil, necítil bys k němu zášť. Potřebuju tvoji pomoc, abych ho dostal."

Labužnická delikatesa - sušenky polité bohatou vrstvou podmáslí.
Vydařené dílko s perfektním šmrncem.

soukroma
23.02.2019 4 z 5

Příjemně překvapena po Podfuku, který se mi hodně nelíbil. Tohle bylo vcelku zábavné čtení: přehnaně vtipné a napínavé, ale tak to prostě musí s touhle dvojkou být. Sice mi trochu zápletka připomněla jiné knihy, s figurkami jako Mortdecai či Dortmunder, ale tohle bylo ještě akčnější. 85%

Ulala
27.01.2019 3 z 5

Moderní technologie, kombinační schopnosti, v pozadí veteráni tajných služeb a vlády a to vše s dobrým koncem. Zlo bylo potrestáno. Krásná pohádka pro dospělé. Kromě toho se kniha čte velmi dobře, akce mají spád, jsou okořeněny špetkou humoru a v pozadí se neobjevují žádné komplikované vztahy. Pro odvedení myšlenek od problémů skvělá kniha.

Poeta.kno
01.01.2019 4 z 5

Druhý díl mi přijde ještě o kousek lepší, než první. Děj pěkně plyne ze stránky na stránku, přičemž hlavní postavy si ponechaly svůj přirozený styl. Za mne docela pěkné počtení, jen na pár dní

Janík511
18.12.2018

Kniha mě opravdu bavila, i když děj byl celkem jednoduchý. Přesto jsem si u knihy odpočinula a nemohla se odtrhnout.

sarekaslukova
21.06.2018 5 z 5

Super, opět jsem se bavila a odpočinula, sice jsem měla místy pocit, že je to celkem dobrý šaráda a taková hra, ale tak k oddechové knížce toto asi patří.

Autoři knihy

Lee Goldberg