Nezlomný
ekniha

V roce 1943 se do Tichého oceánu zřítil americký bombard ér. Louis Zamperini, mladý poručík, havárii navzdory nepřízni osudu přežil. Kdysi problémové dítě, později skvělý atlet a účastník olympiády v Berlíně. Nyní má před sebou jedno z nejneuvěřitelnějších dramat druhé světové války – tisíce mil na otevřeném moři, uvě...celý text

V roce 1943 se do Tichého oceánu zřítil americký bombard ér.
Louis Zamperini, mladý poručík, havárii navzdory nepřízni osudu
přežil. Kdysi problémové dítě, později skvělý atlet a účastník
olympiády v Berlíně. Nyní má před sebou jedno z nejneuvěřitelnějších
dramat druhé světové války – tisíce mil na otevřeném
moři, uvězněný na potápějícím se nafukovacím člunu a těžké
roky prožité v japonských zajateckých táborech.
Zamperiniho osud, dotýkající se samotné hranice lidských
možností a balancující mezi vítězstvím a tragédií, bude záviset
na jeho vytrvalosti… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236929/nezlomny-236929.jpg 4.7102
Literatura světová, Literatura faktu, Válečné
Formáty eknihy:EPUB
Vydáno:, Jota
Více informací...

zuzepka

Nejsilnější příběhy píše sám život,proto není třeba dlouhých komentářů.Úcta,obdiv a pokora k člověku,který musel tímto projít se dostaví se samozřejmostí po dočtení knihy.

xMarketax

Ani slovy nedokážu vyjádřit, jak mě příběh Louise Zamperiniho uchvátil.
Myslím, že když řeknu, že tohle je ten nejlepší, největší příběh o životě, lidské mysli a nedosažitelnosti člověka o tom se nikdy nevzdat..nebude to přehnané. Rozhodně tato knížka by měla patřit do povinných knih, které by se v životě měly přečíst.
Louie je pravým důkazem pravého člověka, který si zaslouží aby se o něm mluvilo a nikdy nezapomnělo. On nám ukázal, aspoň to tak cítím a vidím já, proč věřit s sebe a jak velcí uvnitř jsme. Jeho život je důkazem toho,jací bychom jsme měli být a za toho obdivují a milují.
Žádná z knížek , které jsem v životě četla, mě takhle neoslovila,nemohla jsem přestat číst..Louieho příběh si v srdci uchovám napořád, jen je mi líto, že nikdy nebudu moct poděkovat a říct Louiemu, jak jedinečný člověk je,který ani netuší, co dokázal!

sagasir

Příběh, který chceme číst, ale už ho nechceme prožít

Jednoznačně velký životní příběh. Místy se až člověku nechce věřit, že to všechno prožil jeden člověk a vlastně se ani nediví, že ho to v určité části života poněkud semlelo. Naštěstí se z toho Louis dokázal vyhrabat. Rozsahově knížka nic výjimečného nenabídne (436 stran). Příběhově už ano. Tento příběh, který si chceme přečíst, ale už ho ne prožít vás ihned vtáhne do děje a skvěle odsýpá, udržuje čtenáře v napětí, nemá hluchá místa a ani nějaké sálodlouhé pasáže o ničem a vše rozpitvává tak akorát. V textu se úspěšně promítají okamžiky štěstí, vítězství, svobody ale i strachu, uvěznění, deprese, vnitřního boje a mučení. Místy máte pocit, že sedíte na nějaké přednášce válečného veterána a on vám na ní vypraví o svém životě. Až takovou sílu má daná kniha. Příjemným okořeněním jsou i černobílé fotografie. Ty krásně doplňují text a rozhodně se do knihy hodí. Největší síla je rozhodně v postavách. Ty důležité jsou sepsané tak akorát do hloubky a čtenář si k nim dokáže vytvořit vztah. Ty nedůležité postavy pak nejsou nijak zdlouhavě a zbytečně charakterizované. Hlavní je samozřejmě Louis Zamperini. Svým způsobem opravdu žasnete nad jeho prožitým životem. Dokonce jsem se přistihl při myšlence, že bych tuto bezesporu velkou osobnost rád potkal naživo a nechal si od něj o jeho životě vyprávět. Už jenom jeho přerod z mladíka výtržníka na vrcholového sportovce, který to dotáhl až na olympiádu by postačil a vše ostatní je jen velice zajímavý a kvalitní přídavek. Louis je pak nesmírně kvalitně charakterově vykreslen a vy mu ihned ve všech jeho životních situacích fandíte. Jen ho místy litujete v jeho opilecké fázi aneb další hrdina ocitající se pod tíhou alkoholu. Samotné téma alkoholu mají koukám autoři nějak moc rádi a to zvláště ti píšící kriminálky. Vraťme se však k Nezlomnému. Troufám si tvrdit, že tady z valné většiny samotný název knihy vystihuje i hlavního hrdinu. Nesmírně mu pak přejete, že dokonce v roce 1998 nesl v Naganu olympijskou pochodeň v den svých 81 narozenin. Také přednášel na různých školách a zemřel v roce 2014 ve věku 97 let. Rozhodně věk zasluhující si úctu. Podle Zamperiniho života byl nakonec natočen i film. Ten režírovala samotná Angelina Jolie. Dle mého názoru se ze snímku rozhodně nestal žádný propadák, ale ani žádné filmové veledílo aspirující na Oskara to také není. Minimálně vám pak může posloužit pro srovnání s knihou. Ta je dle mého názoru lepší. Na úplný závěr pak ještě dodám dvě informace. Tou první je, že Nezlomný je druhé vydání jedné knihy. První vydání najdete pod názvem Nezlomený. A na úplný závěr mé klasické hodnocení procenty. Silný a kvalitně sepsaný příběh, postavy co zaujmou a jsou skvěle charakterově vypsané a veškeré prostředí je také velice kvalitně popsáno. Hodnotím tudíž Nezlomného 100 %.

Domca1

Je vidieť, že autorka strávila prácou na knihe sedem rokov. Množstvo príhod, zábavných i smutných spomienok, faktov a údajov nielen zo života L. Zamperiniho, ale aj iných pacifických zajatcov. Kniha je písaná pútavým štýlom, aj keď popravde sa mi mená zajatcov občas plietli, no to je len maličkosť. Veľmi pozitívne vnímam to, že Zamperini nebol silou mocou opisovaný ako nadľudský hrdina bez jedinej chybičky, čím v konečnom dôsledku ešte viac vyniklo posolstvo jeho príbehu. To čo prežil on i jeho priatelia je vskutku na zamyslenie, podmienky za ktorých ľudia v tom čase žili, ako dokázali prežiť na pokraji ľudskej dôstojnosti , myslím si, že v našich časoch si to nedokážeme dostatočne predstaviť, ale je dôležité, aby sme na to nikdy nezabudli. Preto som vďačná za knihy akou je táto a dávam plné hodnotenie.

gossipavlina
02.12.2016

Já mám ráda knížky, které vycházejí ze skutečných událostí, jsou o výjimečných lidech, o zajímavých skutečnostech. Takže hrozně nerada, ale musím zkonstatovat, že tohle byla z větší části nuda. Knížka na počet stránek není zas tak přehnaná, ale měla jsem pocit, že ji snad nikdy nemůžu dočíst, že těch stránek je několik tisíc Nebýt to podle pravdy, tak jsem ji odložila.
Louis Zamperini byl jak kočka, také měl devět životů. Měl neuvěřitelně silnou vůli. Byl to sympaťák a charismatický muž. Dohledala jsem si pár fotky na netu a přečetla několik dalších článků o něm. Jako člověk byl neskutečný, svůj život žil naplno.
I přesto, že jsem se většinu času nudila, jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala a měla možnost se seznámit s další zajímavou osobností naší planety, alespoň prostřednictvím knížky.

MaLoMe
17.10.2016

Nedá sa nič robiť, budeme sa musieť zmieriť s tým, že môj vkus je iný ako u väčšiny čitateľov. Príbeh to určite nie je zlý, ale spôsob akým je napísaný je otrasný. Mne to pripadalo, ako keď chlapi v krčme rozprávajú zážitky z vojny a niekto ich iba tak rad radom zapísal a vydal ako knihu. Na každej strane nejaký citát alebo odkaz, ten povedal to, tamten si zapísal do denníka hento a pomyslel si toto. Prinútil som sa to dočítať, lebo som chcel vedieť ako ten chudák dopadol, ale boli to galeje. Za tento sloh by Laura Hillenbrand dostala u mojej slovenčinárky prinajlepšom štvorku.

Aranica
19.06.2016

Na to, jakou jsem na knihu slyšela chválu, jsem byla zklamaná. Dosud si nejsem jistá, zda-li se autorka v násilí vyžívá, nebo chtěla velmi "blbě a nemotorně" zdůraznit hrůzy války. Dvě třetiny knihy byly jen o bití, průjmu a hladu, nic víc. Zbylá třetina byl příběh plný síly a poslání. Těžko říct, jestli kniha vůbec stojí za přečtení...

zork
29.05.2016

Pred chvíľou som knihu dočítal, ako som ju zavrel v duchu som si povedal "úžasne". Neskutočne silný príbeh, ktorý som už videl aj sfilmovaný. Film bol síce dobrý, ale chýbalo tam veľa podrobností a taktiež ukončenie príbehy bolo iné. Príbeh sa mi hneď na začiatku zapáčil a nevedel som sa od knihy odtrhnúť. Odporúčam prečítať, v jednu chvíľku mi chcela aj slzička vybehnúť :)

Kniha má jedno mínus, moc sa mi nepáčil štýl písania autorky, prípadne prekladu, ale vytvorte si vlastný názor.

čekanka13
25.04.2016

Příběh bezpochyby fascinující. Takové příběhy k válkám, do kterých lidé vždy znovu zabřednou, patří a podobných příběhů se ve válkách odehrálo bezpočet. Atraktivnost tohoto příběhu spočívá v tom, že ho prožil Louis Zamperini. Styl psaní mi ovšem moc nevyhovoval, příliš rozvleklý a místy zbytečně popisný. Proto jen 3 hvězdičky.

Evina16
04.04.2016

Neuvěřitelný příběh, který jsem nemohla opustit, dokud jsem knihu nedočetla. Životní příběh Louise Zamperiniho ukáže, jak jsou některé dnešní problémy malicherné.

JoMan
31.03.2016

Nezlomný je skutečný příbech plný akce, odholaní, a přežití. Knížka je velmi napíjavý a zajímavá. Je to Historická knížka který se odehrává při Druhé světové válca týkající se konfliktu s Imperiální Japonsko. Knížka se odehráva v Americe, v Japonsku, a všechno mezi tím. Má v ní dobré téma a může lidém ukázat jak přátelství je důležité. Knížka se od začátku pomalu zastavuje do akce ve válce. Mě se hodně líbí knížka protože je to ohromující že opravdový člověk přežil všechny děje který on přežil. Je rozhodně dopuručuji tuhle knížku a já bych řekl že je jedna z moje nejlepších knížkách.

Didi15
23.03.2016

Vynikající záležitost, je skoro až neuvěřitelné , co člověk dokáže ustát. Film je proti knize naprostý propadák.

Natyna3
12.03.2016

Naprosto strhující!! Je až neuvěřitelné, co vše dokázal Luis Zamperini přestát..
Skvěle napsaná kniha. Zhltla jsem ji opravdu rychle.

davedino
08.03.2016

Dech beroucí příběh. Ukázka toho, co je člověk schopný vše vydržet.

anavi2009
07.03.2016

WOW.. Dočetla jsem o víkendu a pak si hned na youtube hledala videa s Louiem Zamperinim.. POZOR, HODNOCENÍ OBSAHUJE SPOILERY :) Jsem ráda, že jsem dřív četla než viděla film. Ten prý končí osvobozením. Kniha na mě velmi zapůsobila, ještě teď na ni myslím a jsem plná dojmů a obdivu. Jestli jsem si myslela, že němci byli největší kruťáci se svými koncentračními tábory, tak japonci se jim velmi vyrovnali. Louis Zamperini byl pro mě obdivuhodný nejen tím, co všechno dokázal přežít, ale hlavně tím, jak se se vším dokázal vyrovnat a odpustit.

zulanek
06.03.2016

Dočteno! Přemýšlím,jak popsat nepopsatelné! Na tohle slova nestačí. Při čtení se stáváte součástí strhujícího děje,máte pocit,že trénujete na olympiadu,že sedíte v bojovém letounu vedla Zamperiniho,že se s ním plavíte na záchraném člunu,že prožíváte v zajateckém táboře stejné útrapy,krutosti a nelidské zacházení,jako on! Strnete úžasem,že se taková hrůza dá vůbec přežít,kolik síly a vůle k životu museli zajatci mít! Zamperini přežil a je neuvěřitelné,jak si se svým životem poradil dál. Ale to už si musíte přečíst sami,je to opravdu fantastický příběh člověka,který se nedal zlomit!

creassy
04.03.2016

Knížka se mi líbila. Uvědomila jsem si, jak ,,malé" problémy máme my teď, kde žijeme, proti tomu, co museli přežívat lidé ve válce a zajatci, příp. trosečníci. Louis Zamperini je obdivuhodný člověk a jsem ráda, za konec. Chci se podívat i na film, který jsem si odkládala k shlédnutí až po dočtení knížky a znásobit zážitek a dojem ve mně. Pro mě ponaučení z této knížky: už si nebudu stěžovat a vzpomenu si v těžké chvíli na Louieho :)

Pazdy
18.11.2015

Fantasicky napsaný příběh člověka, který toho přečkal opravdu hodně. Mě kniha donutila zamyslet se nad tím, čeho všeho je člověk schopný, ať už v negativním nebo pozitivním slova smyslu. Celá knížka je ohromně poutavá a vtažení do děje je opravdu velké. Od téhle knížky se mi odpoutávalo hodně těžko.

wir
03.10.2015

Působivý příběh jednoho neobyčejného pána.

Barbanka
16.08.2015

Určitě hodně zajímavá kniha. Je neuvěřitelné kolik strádání dokáže vydržet lidské tělo. S psychikou už je to už ovšem horší. Jen ten styl psaní mi nějak nesedl...Těším se na film, který prý režírovala Angelina Jolie.

andrea5516
12.07.2015

Kniha se zařadila do mých nejoblíbenějších, příběh je zachycen syrově, nechybí však dávka humoru. Takže se při některých částech přistihnete, že se smějete jak namazaní.

DominikaLibuše
09.07.2015

Knihu jsem zhltla za 4 dny. Také díky tomu, že jsem ležela doma s nohou v dlaze. Musím se přiznat, že zpočátku jsem přečetla jednu stránku a odložila jsem ji, protože mi přišlo, že mě rozptyluje styl, jakým je psána a nemohu se na text soustředit, jak bych chtěla, ale poté, co jsem ji znovu vzala do rukou, nemohla jsem přestat. A i ve spíše veskrze jednoduchém psaní jsem našla vážně zalíbení, jakési své kouzlo ta kniha má a mohu vřele jen doporučit.

silvercat-63
30.06.2015

Knihu v originále neznám, ale jsem toho názoru, že překladatelka ji popravila.

adnov
05.04.2015

Mohu potvrdit pocity které zde zminoval anb8, ALE v druhé polovině to už bylo lepší. A když si člověk uvědomí jak náročné to muselo být vše sepsat a dát dohromady, neb autorka se radila se spoustou (viz závěrečné poděkování) lidí včetně japonských překladatelů, tak klobouk dolů. Je to neobyčejný příběh silného muže a k tomu hodně faktů o válce v Pacifiku. Dozvědela jsem se opravdu dost nového. A nakonec jsem si zvykla i na styl psaní, který se k tomuto dílu přece jen hodí nejlépe.

Karcoolka2210
05.03.2015

Nemôžem dať tejto knihe menej ako 5 hviezd. O tomto človeku som sa dozvedela, až keď sa začal v médiach propagovať film (ten som ešte nevidela, ale určite si pozriem). A možno keby Louis nebol športovec, ktorý sa dostal na Olympiádu, tak by jeho príbeh niekde zapadol. Ale nezapadol. Louis bol výnimočne obyčajný chlapec, športovec, muž, vojak a pretrpel to, čo pretrpelo niekoľko tisíc ďalších mužov. No jeho príbeh nie len o jeho úspechoch, o jeho utrpení, ale aj o jeho duchovnom znovuzrodení a v tomto je pre mňa tento človek výnimočný. Mne osobne sa detailný štýl písania páčil, pretože som mala pocit, že tohto človeka poznám a takto mi bol ešte viac reálny. A ďalšie plus bolo veľké množstvo informácií o 2.svetovej vojne, ktorá sa odohrávala v Pacifiku, lebo ja osobne som o tom toľko nevedela. 2.svetová vojna sa mne spája s Európou a ešte možno Pearl Harbor, takže bolo to aj z pohľadu histórie zaujímavé čítanie. Môžem len odporučiť. AJ

Anne Leyyd
05.03.2015

Nezlomený je kniha, která mě za a) naprosto STRHLA, UCHVÁTILA, ROZERVALA NA KUSY a na konci mě zase POSLEPOVALA DOHROMADY. Příběh Louie Zamperiniho je neuvěřitelně silný a jsem si jistá, že nikoho, kdo se do něj začte, nezanechá chladným.

Pro mě osobně je pak dalším potvrzením toho, že na tomto světě se nic neděje jen tak a že tento svět „nevzniknul sám od sebe“, že ho NĚKDO musí řídit. Jsem neochvějně přesvědčená, že bez Božího zásahu by Louie nejen nepřežil, ale rovněž by nedokázal udělat to, co na konci udělal.

Laura Hillenbrandová píše tuto knihu svým nezaměnitelným stylem, kdy budete mít pocit, jako byste seděli ne vedle knihy (nebo s knihou), ale jako by vedle vás seděl někdo, kdo vám vypráví fascinující příběh, který se vám po dočtení uloží do paměti, a nikdo už vám jej z hlavy nedostane.

STRHUJÍCÍ. NEUVĚŘITELNĚ UVĚŘITELNÝ. NEZAPOMENUTELNÝ. KRÁSNÝ. KRUTÝ. LIDSKÝ. INSPIRUJÍCÍ. NEZDOLNÝ…

To jsou jen některá slova, která přes svou sílu beztak nedovedou vystihnout příběh, který se před vámi v Nezlomeném začne od 1. strany odehrávat…

qlenkaq
15.02.2015

Viděla jsem stejnojmenný film v kině a proto se moc těším i na knihu. Ve filmu je použito hodně násilí, ale nakonec celý příběh vyzní velice dobře. Dle filmu mohu doporučit.

lusila
02.02.2015

Pri čítaní tejto knihy som mala zo začiatku podobné pocity, ako sú v komentári nižšie, ale som rada, že som to nevzdala. Skutočne obdivuhodné, čo všetko dokáže ľudská bytosť zniesť...

anb8
30.11.2012

Četl jsem v angličtině. Došel jsem asi na 65% a pak jsem to vzdal. Motivace číst byla velká, spousta pozitivních komentářů na Amazonu měla zaručit kvalitu. Bohužel kniha je neskutečně nudná. Od začátku popisuje jazykem žáka základní školy krok za krokem v životě Louieho (V té chvíli Louie udělal to, pak udělal ono, a potom zase ono), prokládá to spoustou nedoložených tvrzení a zbožných přání (Toho dne uběhl Louie svou trať na pláži naboso za 4 minuty - kdyby v té době běžel závody, zcela jistě by zvítězil na Olympiádě) až po hrdinské snášení utrpení v zajateckém táboře, bohužel opět stejně naivním a obdivným způsobem. Vyhozených 15 dolarů, holt mají Američani jiný vkus.