Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.62668

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
janyska13včeraHodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem dočetla v půl 3 v noci, celý večer, jsem ji jen zavírala a znovu otevírala a četla dál. Nechtěla jsem ji dočíst, ale nějak se mi to nepovedlo. Každopádně, konec jsem celkem očekávala, že dopadne tak jak dopadne. Vzalo mě to hodně, naposledy jsem podobně nechápala a jen brečela u Hvězdy nám nepřály. Tento týden jdu i do kina, tak jsem zvědavá a snad tam nebudu nejvíc ubrečená.. :D

Jane007včeraHodnocení knihy 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Hlavní hrdinka byla velice sympatická, už jen tím, že byla trochu smolařka a lehce praštěná. Jelikož jsem viděla ukázku na film, tak mě konec nepřekvapil. Ale i tak musím pořád přemýšlet, jak bych na jejím místě reagovala já. Rozhodně si chci přečíst i další díla od této autorky.

Terez67předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Jako nevim co dodat !!! fakt nejhezčí knížka kterou sem doteď četla. Kdybych mohla, dám i víc hvězdiček :) . Určitě ji nečtu naposledy, jěstě si ji někdy přečtu:) a od té autorky si přečtu i další knížky :) Nejen jednou mě i pobavila ae také ukápla slza. Byl to dojemný příběh... Určitě doporučuju :))

Danča:))))předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Četla jsem ji podruhé a myslím že se mi líbila ještě víc než před dvěma lety kdy jsem ji hltala poprvé :) těším se na druhý díl

wesulle26.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Asi jsem divná, ale jde o naprosto obyčejnou knihu. Nijak mě nenadchla.

Mira-chan26.06.2016Hodnocení knihy 0 z 5

Netuším zda si při psaní komentáře stěžuju na nudnost autora nebo knihy. Jedna z nejnudnějších knih. Únavné, nemastné, nezáživné. Děj uspával. Hlavní hrdinka 13ti letá holčička. Blé..

JancaNemi26.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dávám 4* za skvělej konec.

iVca.v26.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Příjemná oddychovka, která se dobře a svižně čte, i když někdy mi trochu vadilo vyjadřování (možná to bylo překladem, jak už tu někdo psal), a během které jsem se párkrát upřímně zasmála a asi 2x mi ukápla slza. Ke zdravotnictví mám blízko, tak mě i částečně zajímalo, jak moc budou zacházet do podrobností této problematiky.. No, až tolik jich nebylo, vzpomínám si hlavně na zápal plic a na autonomní dysreflexii. Je toho mnohem víc, a chápu, že to nebyl hlavní záměr této knihy, ale i tak to působilo někdy trošku pohádkově. Nicméně kniha se mi jako celek líbila. Hezky to popsalo tu bezmoc člověka, který je vzteklý na celé okolí, protože jednou se ho ptají, co chce, ale to, po čem touží, mu dát nemohou, a nebo jednají za něj a pak mu vadí, že se ho nikdo nezeptal..

leuska25.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dobře, po čtvrt hodině vytrvalého pláče, kdy jsem dočetla tuhle knihu se odvážím napsat mé hodnocení. Bez podmínečně téhle dost propracované knize a hlavně příběhu dávám pět hvězdiček! Troufnu si i napsat, že to je nejlepší a nekrásnější kniha, kterou jsem kdy četla! Vyvolala ve mně spoustu emocí od zlosti až po největší smutek. Jojo Moyesová napsala nádherný příběh dvou zcela odlišných lidí. Tohle prostě..tahle knížka je pro mě skvost! Už se těším i na film, u kterého si samozřejmě pobrečím taky.. Plánuju si tuhle knihu přečíst ještě jednou tedy ne jednou klidně i několikrát..neomrzí, vážně ne! :) Silně emociální kniha, která Vás dostane až k slzám. Z toho se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Úžasné, silné, překrásně napsané!

Viky00725.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha o lásce, bolesti, náhodě... zkrátka o životě. Je to příběh o dvou (ne)obyčejných lidech a o jejich (ne)obyčejném životě.
Musím říct, že už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. Musela jsem číst pořád dál a dál, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Obě hlavní postavy jsem si neskutečně oblíbila.
Ale konec... konec mě totálně dorazil. Autorka mi vytrhla srdce a rozdrtila ho. Musím nad tím pořád přemýšlet a mám pocit, že už z toho začínám bláznit.

Dávám tedy všech pět hvězdiček, ale kdybych mohla, dám klidně i deset.

DennieForbes23.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Druhá polovina knihy se četla sama, vlastně jsem stále listovala dál a doufala, že to dopadne podle mého očekávání. Hlavní hrdinka mi ovšem byla krajně nesympatická. Konec se mi nelíbil, byla jsem zdrcená. Po dlouhé době mě ale dokázala nějaká kniha emočně vyčerpat. Nicméně na 5 hvězdiček to za mě není.

Nikííís22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mám pocit, že knihu, jako je tato, jsem hledala neskutečně dlouho... a konečně jsem ji našla.. :) Zanechala neskutečný dojem, a vzbudila vír tolika emocí, že mám pocit jako bych se v nich topila a určitě je takhle krátkou dobu po přečtení nedokážu vůbec vyjádřit.. Ukápla i nejedna slzička...
A já jsem si stoprocentně jistá, že na tenhle nekonvenční, originální a úžasný příběh nikdy nezapomenu.. Určitě všem vřele doporučuju!!!

martinavan22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka. Pořád z ní mám takový hezký pocit u srdce. Moc doporučuji...

katerina266022.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná. Skvělý příběh, skvěle napsáno. Doufala jsem v jiný konec, ale kdyby autorka tu knihu ukončila jinak, než jak ukončila, asi by to knížku trochu utopilo.... takže doporučuju!!!!

levánoha21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem - nádhera. Knížka je psaná skvělým stylem, nemohla jsem se od ní odrthnout. Vyvolávala u mě zvědavost, smích, napětí a také slzy. Přestože se konec dal lehce předvídat, pořád jsem doufala... Dávám plný počet hvězdiček a určitě mrknu i další knihy od této autorky.

šneki20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Rozhodně je to krásná knížka, na konci mi pár slz ukáplo... Ale zas tak velký fenomén to není.

terissa20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Můžu říci, že strhující příběh, byť s očekávaným koncem. Přesto jsem posledních 50 stránek probrečela jako želva. Naprosto dokonale napsané. Autorka svým psaním chytne při první stránce a nepustí až do záveřečného epilogu.
Knihu jsem si chtěla přečíst ihned po jejím vydání, ale nedostala jsem se k tomu a nakonec mě k přečtení "přinutil" film, který jsem ihned po tom chtěla shlédnout. A teď si nejsem jistá, jestli si knihu "kazit" filmovým zážitkem.
Za mě úžasné čtení, ke kterému se, doufám, někdy vrátím.

betka246719.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

ÚŽASNÁ kniha! Rozhodně doporučuji přečíst. Sice jsem si zaplakala opravdu hodně, ale na druhou stranu i zasmála. Knížka mě donutila se zamyslet se i nad životem a myslím, že mi změnila i trochu pohled na svět.

jane435219.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

JOJOJO!!! Zasmála jsem se, pobrečela si, zamyslela se nad mým přístupem k vlastnímu životu - skvělý koktejl, který nesklouzl ani do červené knihovny, ani k nereálnému happyendu, který dokázal vtipnou a dojemnou formou nastínit vcelku kontroverzní téma a donutil člověka přemýšlet. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu přečetla.

Andy089219.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tohle byla ale kniha! Jsem na ni naštvaná! Ačkoliv víte, kam se bude ubírat a jak to celé dopadne, úplně mě to dostalo. Často nečtu vyloženě ženské romány, tenhle jsem četla za a)kvůli bodu čtenářské výzvy, za b) chtěla jsem mít přečtenou knihu před filmem. Teď ovšem vím, že se na něj nejspíš nepodívám, protože bych nemohla mít znovu "zlomené srdce". :-)

Postavy byly příjemné, uvěřitelné, dalo se do nich vcítit. Styl psaní byl jednoduchý, neměli jste pocit, že vám nějaká strana, nebo detail, unikly.Tuhle knihu bych zařadila i do přečtených za den. Někdo tu psal "negativně" o plochých postavách, slaďárně pro ženský... Ano kniha mohla mít větší hloubku - ovšem to by pak neměla 400 stran, ale 700 a nebyl by to ROMÁN PRO ŽENY. Co na tom, že tohle téma tu už bylo? Které ne? Za mě rozhodně palec nahoru.

Jandýs19.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mně se příběh líbil :-) Možná jsem byla ovlivněna tím, že jsem viděla film Nedotknutelní a tak mi to celé přišlo povědomé.. přesto styl psaní - líbilo se :-) Clarková byla vtipná osoba..jinak co na to říct.. romanťárna.. ;-) :-)

levac17.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

K nadšeným hodnocením se bohužel nemohu přidat. Vývoj příběhu byl jasný po pár stránkách, jen s jediným dějovým zvratem. Příběh sám mne nijak moc nezaujal, snad jen kapitola psaná Camillou byla originální a zajímavá.

DasaN17.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásný příběh který svede dohromady osudy dvou lidí, kteří by se za normálních okolností nepotkaly a ukázka toho, jak dokáže láska být nezjištná. Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout s očekáváním jak to skončí. No nejprve mě trochu zklamalo, jak to skončilo, ale po delším zvážení tam ten konec prostě patří. Protože ne vše skončí tak jak si to přestavujeme,

blanka727117.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Doposud nejrychleji přečtená knížka. Silný příběh, vtipné situační poznámky, zajímavé životní situace a postřehy... Pokud někdo hledá úžasnou, ačkoliv smutnou knížku, tak jednoznačně tuto.

kalimaskry16.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky. Uff.. Přečetla jsem za 2 dny, dlouho jsem neměla knihu, abych se od ní nemohla odtrhnout. Nemá smysl psát, co a jak bylo. Do toho příběhu se musíte ponořit taky. Krásná kniha a doporučuji.

Luciluc15.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha. Napsaná čtivě, obohacená o vtipné poznámky hlavní hrdinky a Willův sarkasmus. Nechybí tu láska, bezmoc, naděje. Je to jedna z mála knih, u které jsem se na konci rozbrečela. Chápala jsem postoj Lou, ale i postoj Willa. Líbilo se mi, jaký měl Will názor na život, "prostě žít", jak se snažil, aby Lou vylezla ze své ulity a začala si užívat života. Lou na mě chvílemi působila jako trdlo. Nelíbilo se mi, jak ji (vlastně skoro celá) rodina snižovala sebevědomí a ani se nedivím, že byla tak uťáplá. Postava Patricka mi lezla na nervy. Trinu jsem také někdy nemohla vystát, v některých situacích byla na zabití, jako kdyby se svět točil jen kolem ní, ale v důležitých momentech byla pro Lou oporou, což jsem ocenila. Viděla jsem trailer k filmu, chystám se na něj jít, ale už teď mám pocit, že postava Lou ve filmu nebude to pravé ořechové, alespoň z traileru na mě projev hlavní představitelky neudělal moc velký dojem, nechci však být skeptická předem. :) Pro mě ale bude asi vždy jakákoliv kniha nad filmem.

Fenomenal15.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Překvapivě naprosto tuctová četba, určená především pro dívky, pro mě osobně velice, velice nezáživná, stylem vyprávění mizerně průměrná. Nedokázal jsem ocenit náplň knihy, ani její formu. Nedotkl se mne příběh, všechno se příšerně vleklo a hlavní hrdiny bych označil za krajně nesympatické. Ona je hloupá a nešikovná, on zarputilý a rozmazlený. Neubráním se srovnání s knihou HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY, kde mne bavil jak obsah, tak samotný text i styl vyprávění. Absolutně se mi nepozdává zdejší vysoké hodnocení. Pro mne je to naprosto tuctový brak s nulovým potenciálem.

hellena152313.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tisíckrát ohraný příběh lásky, který autorka vystavěla na tématu, o němž neví vůbec nic, tudíž je kniha povrchní, nepropracovaná a naivní (to je ještě slabé slovo). Autorka sice píše čtivě, ale neměla by se pouštět do různých úhlů pohledu, pokud nedokáže vyprávění přizpůsobit charakterům postav, tzn. že v jejím podání všechny postavy vypráví stejně, což je přece hloupost.
Postavy byly poněkud ploché a Moyes zabila potenciál, který se nabízel v postavě Willa.
Na konci mi sice slza ukápla, ale řekla bych, že spíš radostí, že už to končí.
Rozhodně nedoporučuji, pokud chcete od knihy víc, než tuctový podprůměrně napsaný příběh.

verusak4513.06.2016

Na doporučení od známé jsem na ni čekala taky skoro pul roku v knihovně, ale stálo to za to. Bulila jsem jako želva. A když jsem se dozvěděla, že to taky natočili... moc se těším, doufám, že film nezklame. 10 hvězdiček !

tynapos11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka mě nadchla po první straně, což se mi poslední dobou moc nestává. Nádherný a citlivý příběh, který mě nakonec tak rozbrečel, že jsem měla pocit jako kdyby šlo o můj vlastní život. Do poslední stránky jsem věřila, že se spisovatelka rozhodla jinak, o to dojemnější to ale bylo!
Pro mě jedna z nejlepších knížek co mám v knihovně. Těším se na film, tak doufám, že nezklame a bude aspoň z půlky tak úžasný jako kniha.