Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.64077

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

baral
včera

Nádherná knížka s velmi silným příběhem.

Fazolka2017
včera

Tuto knihu jsem četla ještě před zfilmováním, takže pro mne je kniha 100% lepší než film, protože do filmu holt celou knihu nenacpete a něco musí osekat. Přečetla jsem jedním dechem. Bála jsem se, že to bude jen nějaký srdcervoucí slaďák, ale mýlila jsem se. Humor, vážnost - obojí dané moc povedeně dohromady. Nádherná a poutavá kniha na jejíž konci jsem uronila pár slz. Mám kamaráda po DMO, který má funkční prakticky jen pravý ukazováček ( a samozřejmě mozek, co se týče myšlení je na tom líp než většina z nás, někdy mu to myslí a mluví až moc - a tohle na něm milujeme, http://mow.pise.cz/ ), ale po dojmech z knihy jsem nějak měla obavy se ho na téma řízeného odchodu z tohoto světa bála zeptat. Naštěstí mě uklidnil, že knihu četl a že se nemám bát, že nic takového nechystá. Se mi ulevilo :-)

veru_nedvedova
předevčírem

Teď jsem knihu dočetla a pořád nevím, jak bych knihu ohodnotila slovy. Pořád přemýšlím jak bych se zachovala já. Ano, musí to být otřesné být na vozíku a vůbec se nehýbat. Každý člověk má plné právo se rozhodnout jak to ukončit, ale je třeba myslet na lidi, kterým se tím ublíží. Je to přeci jen sobecké. Kniha mě neskutečně vtáhla do děje a hrozně jsem si ji užila. Od téhle autorky si chci určitě přečist další knihy.

mirunka182
předevčírem

Kniha mě dostala ještě více než film, který jsem viděla první. Pokud hledáte něco, co vás dojme a zároveň pobaví, je tato kniha skvělá volba.

starrky
předevčírem

Právě jsem jí dočetla, tak jsem pořád plná emocí. Myslím, že to byla jedna z nejlepších knížek, které jsem přečetla. Bála jsem se klasické červené knihovny, ale s tou kniha nemá vůbec nic společného. Postavy jsou skvěle vykreslené a já si je při čtení představovala, jak kdo vypadá a jak všechno probíhá. Jsem autorkou naprosto nadšená a určitě si přečtu i její ostatní knihy.

HaruSska
předevčírem

Tahle knížka mě naprosto odrovnala a protože jsem Neviděla film, nevěděla jsem jak to skončí... Minimálně posledních 30 jsem probrečela, jedna z nejemotivnějších knížek co jsem kdy četla ❤

PeťkaW.

Ke čtení jsem se hodně přemlouvala, protože obvykle knihy s tímto tématem nevyhledávám. Přece jen je potřeba mít na tituly podobného rázu tu "správnou" náladu. Kamarádka mě ale knihu vylíčila tak nadšeně, že jsem se do ní nakonec pustila. Nedostavilo se žádné přehnané melodrama ani zbytečný patos, z čehož jsem měla asi největší strach. Celý příběh je podaný hodně lidsky - nepřehání, nekrášlí, neservíruje tuny sentimentu. Prostě se všechno podává tak, jak to je. Vtipně, smutně, láskyplně, vesele, odtažitě... díky svérázné a trochu střelené postavě Lou, která příběh většinou vypráví, se dá zvládnout i takhle těžké téma s nadhledem. Najdou se tu pasáže, které trochu váznou a konec mi přišel takový trochu... nevím... zkrátka mi neseděl vůbec ke zbytku knihy, jako by si autorka najednou nevěděla rady s tím, jak teda ten konec přesně napsat, aby to sedělo. Ale to jsou detaily. Děj krásně odsýpá, kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené a Jojo Moyes do psaní přidává i takové ty nepatrné detaily, díky kterým je všechno mnohem uvěřitelnější a sympatičtější. Celkově jde o hodně pohodové, i když někdy trochu emočně náročnější, čtení. Času stráveného nad touto knihou určitě litovat nebudete.

Centropenka

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Protože jsem už předem viděla film, věděla jsem jak to dopadne. A nějak jsem ten konec nemohla emočně ustát, takže jsem posledních asi 30 stran četla opravdu po trochách. V začátku knihy jsem Lou příliš nechápala - byla tolik jiná než já, že pro mě byla jen další (hlavní) knižní postavou. Kniha pokračovala a najednou, a nedokážu ani přesně říct, kdy a proč to bylo, se mi Lou dostala pod kůži, a pak ještě hlouběji a dál.

Anet9876

Snad u žádný knížky jsem se nerozbrečela, jako u této. Opravdu nádherná knížka se zajímavým a smutným příběhem. Za mě 5 hvězdiček :)

celavie

Čekala jsem trochu víc, ale to nic nemění na tom, že je to silný příběh. Nechci tady popisovat děj knížky, ale já budu určitě nejvíc vzpomínat na svatbu a na jejich společný tanec, to bylo pro mě nejsilnější.

nikol1774

Na tohle knížku nemám slov. Je dokonalá ve všech ohledech. Neskutečně silnej příběh, byla jsem nadšená začátkem, prostředkem i koncem. Né že by mě těšila smrt Willa. Doufala jsem, že nakonec dá přednost životu a lásce, kterou mu Lou nabízela. Nestalo se. Byl podle mně trochu sobeckej. Jojo Moyes je skvělá spisovatelka. Moc jí obdivuju. Co mě mrzí, že film se dost liší a ovlivnil mě natolik, že kdykoliv myslím na tu knihu vzpomenu si na herce z filmu a na to prostředí z filmu, i když jsem si ho představovala úplně jinak, možná líp. Film jsem před knihou neznala, upřímně neznala jsem ani kousek příběhu z knihy. Naskytla se mi příležitost půjčit si knihu od kadeřnice a tak jsem kývla. O to víc mě mrzí, že druhý díl se jmenuje Život po tobě, měla jsem v ruce Než jsem tě poznala a Život po tobě a když už jsem začala číst první díl a jakž takž věděla o co jde, nemusela jsem číst dál, protože mi název druhého dílu prozradil jak skončí tento příběh.

xNelly

Hm, dlouho jsem tuhle knížku odkládala, znala jen základní anotaci a myslela si, že půjde o klasickou ,happyend´červenou knihovnu.... A vůbec jsem nebyla připravena na celkem silný příběh, kdy držíte pěsti skoro celou dobu a doufáte,že Lou uspěje... Jo, asi to není nejdokonalejší dílo, ale zanechá ve Vás stopu...

Veronika95

Od knihy jsem určitě čekala víc. Podle mě je tento příběh takový....úplně nemůžu najít to slovo. Je jasné, že už z názvu knihy můžeme usoudit, že hlavní hrdinkou bude žena. V tomhle případě mi to ale vadí. Ne, že je to žena, ale že je to zdravá žena. Prakticky se o nemoci a jejím prožívání dozvídáme jen z nějakým internetovým diskuzí nebo od členů rodiny postiženého, ale velmi málo nám k tomu prozradil sám nemocný. To je hrozná škoda a proto se mi tahle kniha nezamlouvá. Prakticky celý příběh se zaobírá tou zdravou ženou, i když se vlastně ona zabývá tím nemocným člověkem. Ale právě díky tomuto mi příběh nepřijde tak záživný a dojemný, jak jsem čekala. Ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu měla možnost přečíst, protože jsem si díky ní zase o něco líp vytříbila vkus.

Valove

Vzhledem k poměrně vysokému hodnocení jsem měla od knihy velká očekávání a musím říct, že mě nezklamala. Dva dny jsem měla co dělat, a bych se od ní odtrhla.
Velmi silný příběh Willa a Lousi mě doslova pohltil. Myslím, že kniha ´než jsem tě poznala´ je jedna z těch, u kterých se vyplatí dočíst až do poslední stránky.

EternityLove

Nápad autorky je prostě geniální. Naivní optimistka, kterou si prostě musíte zamilovat (přijde mi, že nemůže snad nikoho ničím urazit, což je velké plus, když hlavní hrdinka má) a naproti tomu mrzutý Will, kterého budete mít rádi také. Kvůli jeho handicapu mu odpostíte mnohdy nepříjemné až nezdvořilé chování, já osobně jsem s ním cítila až do poslední stránky. Samozřejmě i mě konec mrzel, ale to, jak autorka vylíčila jeho nynější postoje k životu, jsem pochopila, že to tak bude lepší. (spoiler) I když vidina těch dvou spolu by byla rozhodně krásnější, srdcervoucí závěr korunoval knihu na jednu z těch, nad kterými budete ještě dlouho přemýšlet.
Jinak byla to druhá kniha od J. Moyesové, kterou jsem si koupila, první byla Poslední dopis od tvé lásky a ta byla nejkrásnější, jakou jsem od ní četla. Ovšem těžko srovnávat tak nádherné a odlišné děje, každá má něco do sebe, nicméně tahle druhá kniha mě přesvědčila o tom, že se stanu její pravidelnou odběratelkou a věrnou čtenářkou. Zbožňuju knihy od J. Moyesové a pravidelně si kupuji další, hned, jak vyjdou. Nikdy mě žádná z nich nezklamala.

elfinkaa97

Musím říct, že tentokrát byli kniha a film srovnatelně dobré. Obojí byli dojemné, roztomilé, v pravou chvíli smutné a neuvěřitelně zábavné. Dovedou člověka k zamyšlení. Příběh Willa a Lou je opravdu nádherný a ve své podstatě i pravdivý, dokážu si představit, že někdo tam venku ve světě zažil něco přesně takového.

Twinny

Nuda, nedočteno.

IvankaM

Nic vás nepřipraví na zlomené srdce. I když víte, jak to skončí.
Prostě úžasné.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/03/14/Než-jsem-tě-poznala

Channach

Téma si Jojo vybrala dobré, aktuální. Sice mi přišlo lehce „klišoidní“, ale velice čtivé. Nemůžu autorce upřít cit pro psaní a především vykreslení postav. Více v mé recenzi v záložkách - portál Chrudimka.cz

katst

Nádherná kniha, velmi silný příběh. Nemohla jsem přestat číst a v závěru knihy jsem nemohla přestat ronit slzy... Ať chcete nebo ne, příběh vás velmi zasáhne...

eliss601

Naprosto skvělá kniha. Sice jsem nejdřív viděla film, ale musím říct, že jsem z knihy měla větší prožitek. Všem doporučuji. :)

PetraMishka

velmi pěkná kniha, četlo se to jedna báseň, postavy byly sympatické, rozhodně doporučuji

Bonnet

Četla jsem v originále a nedokáži si představit překlad, neboť i ta anglická verse byla jaksi literárně chudší. Jako správná oddechovka to ale bez problémů poslouží, vtipných částí se čtenář také naděje, možná bych uvítala nějaké rozvinutější postavy, ale jak oddechové by to poté bylo, že?

andy_nejedla

Knížka se mi moc dobře četla a určitě si od J. Moyes určitě přečtu další knížku. Knížku jsem sice četla až po tom, co jsem viděla film a musím říct, že film byl dobře natočený, ale některé věci tam prostě chybí (vyprávění Lou o bludišti).

Bara

skvěla kniha která se četla jedním dechem :-)

KikinkaV

Tuto knihu nedoporučuji dočítat na veřejnosti, jestli se nechcete ztrapnit jako já a ronit slzy před nechtěnými diváky... Úžasné...

vendy.83

Skvělý příběh, skvělé čtení. Určitě doporučuji

Richelle

Jsem strašně ráda, že jsem si knihu přečetla. Nutila mě se zamyslet nad svým životem a uvědomit si několik věcí. Kniha mě velmi zaujala, pěkně psaná. Dohnala mě k slzám. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

jani-cka1

Skvělý příběh!! Potěšil mě neustálý dějový spád, vtipné úryvky i to, že se furt něco dělo..Luisa je moc sympatická, chytrá a cílevědomá a jako protiklad jí byl Will, přesto si k sobě dokázali najít cestu..o to víc mě pak mrzelo, jak to dopadlo..Ale upřímě tenhle příběh neměl nikdy končit happy endem..Už by to nebylo ono!! Důvod, proč nedávám pět hvězdiček, je ten, že mi chybělo "zažrání se" do četby.

anetka.repova

Kniha mě natolik překvapila, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Příběh mě velice zasáhl a podmanila si mě natolik, že si přečtu další knihy od této autorky. Jojo Moyesová napsala brilantní příběh, který stojí za přečtení. Kniha se právem řadí mezi mé oblíbené. Dokonce bych si troufla říct, že se podobá Nicholasi Sparksovi, ale ten zůstává u mě prostě nejlepší a pan Spisovatel s velkým P. To je už ale na jinou recenzi.

Doporučuji k přečtení.