Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.72480

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
denyjanostikdnesHodnocení knihy 3 z 5

Děj je trošku předvídatelný, ale kniha moc pěkná a čtivá :)

SalinkadnesHodnocení knihy 5 z 5

Na tuto knihu jsem přišla úplnou náhodou, půjčila jsem si jí v knihovně a popravdě musím říct, že zezačátku se mi do ní moc nechtělo a po úplně prvních stránkách jsem si říkala, že asi budu jedna z mála co bude mít jiný názor než většina zde....ALE už po několika dalších stránkách jsem zjistila, že mě to úplně pohltilo a i když jsem si ze začátku říkala o čem tak může být těch 400 stran, co se tam tak může dít...a ono se dělo a četlo se to krásně :-) je to opravdu úžasně napsaná kniha. V knize je plno míst, která stojí za zapamatování, rozhovory mezi Willem a Louisou jsou krásné a některé myšlenky stojí za zapamatování.
Také jsem ráda, že jsem si tuto knihu stihla přečíst dříve než jde do kin film, protože když mi zbývalo pár posledních stran (tak 30) tak jsem si pustila trailer k filmu a obličeje herců jsem si pak už spojila s knihou a to už nebylo ono, ale to byla moje chyba, že jsem to nevydržela :-) :-) :-)

hejlkovahpředevčírem

Byla úžasná přečetla jsem jí za den( jsem marod).
Určitě se k ní vrátím :-)
Ke konci jsem si musela dělat přestávky , bulela jsem jako želva
:-) :-) :-) :-)

petaa21.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, od které je těžké se odtrhnout. Zamilujte si a obdivujete optimistickou Louisu, charismatického,sarkastického a silného Willa. Rozumíte jim oboum, jejich myšlenkám a pocitům. Kniha vás přiměje přemýšlet o životě a zároveň si vážit toho, že můžete chodit, běhat a hýbat rukama. A inspiruje k tomu žít opravdu naplno a nebát se zkoušet nové věci, protože nikdy nevíte co se může stát....

mkarajda20.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Občas někde slyším, nebo mi někdo doporučí knihu, já si ji zde dám do seznamu Chystám se číst a když nevím co vybrat, tak se k seznamu vracím. Takže jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu.
Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že už se dlouho nenašla taková, která by mě tak chytla, která by mě tak vtáhla do děje, kterou jsem nosila u sebe a využívala každou volnou chvilku, abych mohla číst dál. Ve chvílích, kdy jsem nečetla jsem přemýšlela nad postojem Willa a přístupem osob v jeho okolí. Willa chápu i nechápu. Nečetla jsem tu všechny komentáře a souhlasím se zmíněnými pochvalami.
Mám jen jednu poznámku. Celou knihu jsem čekala na otázku na Willa " co bys chtěl ty?". Až do samého konce jsem si myslela, že Lou s touto otázkou přijde a konec knihy bude jiný. I sama Lou vymýšlela spoustu věcí, akcí, ale ani ona se ho nezeptala. On by možná řekl, že chce jet do Švýcarska, ale třeba ne. Třeba ten pocit, že si sám může říct, vybrat, rozhodovat o sobě bylo to, co mu chybělo, co by ho namotivovalo změnit názor.
I teď přemýšlím nad spoustou otázek a pohledů na život a smrt, které ve mě kniha vyvolala. Určitě jsem ji nečetla naposledy. (Už vím, o co si napíšu Ježíškovi) :)

Ewilka19.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Celou dobu jsem doufala v ,,happy end". Oblíbila jsem si Louisu i Willa a už se těším na film.

Francesca1419.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Na tuhle knížku jsem byla hrozně moc zvědavá, ale čekala jsem od ní asi malilinko víc, než jsem dostala. Od autorky jsem četla "Dívka, již jsi tu zanechal", která se mi líbila hrozně moc a autorka píše moc pěkně a chytlavě a proto se i tato kniha četla hezky a byla příjemně napsaná. Ale jinak si mě příběh nechytl úplně tak, jak bych čekala. Věděla jsem od začátku, že to špatně skončí a možná proto, jsem na konci nebyla ani trochu dojatá, ale možná mi taky ten příběh nepřišel tak dojemný, jako všem ostatním. Postavy byly fajn a Louisa byla celkem sympatická (i když mi nepřišla tak veselá a optimistická, jak měla být), ale Willa jsem si neoblíbila.
No nic, knihu doporučuji, jako literaturu, která se moc hezky čte, ale neoslovila mě tak moc. Ale musím říct, že jsem zvědavá na film, na který se určitě podívám.

Pidulka17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádhera. Moc jsem od této knihy nečekala. Vlastně ani nevím, proč jsem ji začala číst. A pak... Dokonalost! Pracuji jako osobní asistentka lidí s tělesným postižením a musím se přiznat, že jsem se v té knize viděla. Nad lidmi na vozíku se v dnešní společnosti vznáší předsudky a stigmata a autorka to vše popsala naprosto skvěle, a stejně tak pocity začínající asistentky (pokydání jídlem, dilema s podáním ruky...) Jsem nadšená, dojatá, smutná a šťastná zároveň. Jsem ráda, že jsem se rozhodli ji přečíst. Teď jdu tiše brečet někam do koutku...

PetraChvílová17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem doslova okouzlena, naprosto senzační knížka. Čtivá, láskyplná. Byla jsem úplně odzbrojená.

Aneta617.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc krásná kniha, kdy jsem konec obrečela. :-)

jenomtak15.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem...místy je vtipná, jemná, romantická, ale umí být i smutná, trpká a poučná - každopádně mě chytla za srdce a dlouho jej nepustí...Bylo zajímavé vidět svět popisovaný očima člověka, který je odkázaný na pomoc druhých...za jak samozřejmé považuji to, že ráno vstanu z postele, najím se, vyčistím si zuby. S jakou nelibostí mnohdy chodím do práce...Tato kniha mi připomněla, jak vděčná bych měla být za své zdraví a za život vůbec...

Efča5915.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha....už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala nějakou knihu odložit a četla do noci...tohle je přesně ona....i když doufáte, že všechno dobře dopadne, tak tušíte, že to tak nebude...kniha má sice náznak červené knihovny, zároveň zde lze najít i hlubší myšlenku o tom, že nikdo není nesmrtelný...a že někdy je smrt lepší než život..

ChytráVčelka15.05.2016

Kniha mně příjemně překvapila. Někdy mně zasáhlo to jak se musel cítit Will, že jsem ucítila v srdci díru a chvíli jsem se nad tím pozastavila. Celkem rychle jsem jí spořádala a myslím si, že těch 93% si zaslouží. ♥♥♥

lilieny14.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

kniha mě opravdu vtáhla do děje.... na konci jsem sice už skoro od breku neviděla na písmena.. :-) už se těším na pokračování!

monsuel12.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kebyže môžem, dám tomu asi 2x toľko hviezd. Ja neviem...mňa to fakt hrozne vzalo!

redsharon11.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pozn: může obsahovat svým způsobem SPOILER.
Ještě nikdy se mi nestalo, že bych na knihu, kterou jsem přečetla, myslela skoro od rána do večera ještě třetí den po tom. NIKDY. Tenhle příběh mě vážně zasáhnul. Naprosto nádhernej příběh a mam z toho možná i svým způsobem trauma, protože jsem prostě vážně očekávala happy end, ale ten se nekonal. Teď mám takový ten pocit, kdy vlastně nemáte úplně to, co jste chtěli, ale na druhou stranu chápete, že to takhle dopadnout muselo a vy nevíte jak se v tuhle chvíli cítit, jestli špatně nebo dobře. Posledních asi 20 stran jsem jenom brečela... trvalo mi asi hodinu, než jsem ty poslední stránky dočetla, protože jsem prostě nechtěla věřit, že to nebude tak jak bych si přála.
Will - ze začátku na pěstí, ale potom ... nemám slov k jeho dokonalosti.
Louisa - je tak strašně uspokojující číst to, jak někomu na tomhle světě ještě pořád nezáleží na tom, jestli je někdo na vozíku nebo ne a nedělá mezi lidmi rozdíly, jako by byli snad jiný druh nebo co. Chtěla bych mít její energii a její odvahu.
Katrina - absolutně jsem nepochopila, jakou měla roli v tomhle příběhu (ano vím že byla Louisy sestra), prostě mi tam vůbec nezapadla ničím, co udělala nebo řekla...

Moc se těším na filmové zpracování, ale rozhodla jsem se, že na to do kina nepůjdu ikdyž bych to mnohem radši viděla na velkém plátně, ale na tohle vím, že musím být sama, abych si mohla i citové výlevy prožít po svém - vím že to bude mega moc srdcervoucí a stejně tak bude můj pláč.

Doporučuji.

Gabrinela10.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Půjdu proti pozitivnímu proudu, ale na mě moc velká romantika a nemám ráda takový ten laciný prvek prvoplánového soucitu s postavou... pro mě to hraničilo s klišé....

andulka140610.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížku jsem přečetla za ani ne den. Je to krásný ačkoli smutný příběh. I slza ukápla.

Anitka.KM05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a zanechala ve mně hlubokou spoustu pocitů. Krásná i smutná, ale rozhodně stojí za přečtení. Moc pěkně se čte

Renulik03.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po dočtení jsem nevěděla co říct... Ještě jsem nechtěla, ať to skončí, chtěla jsem pokračování. Ze začátku jsem si myslela že Will je blbec, ale v průběhu knihy jsem si ho začala čím dál tím víc oblibovat, až nakonec udělal to, co udělal

radkamysli02.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Každá figurka na šachovnici může padnout, ale Královna nikdy.

smoldo5601.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ďalší trailer. Pravdepodobne finálny. S piesňou od Imagine Dragons - Not Today.

NikyJuri29.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

krásny a zároveň smutný příběh, i slzička ukápla

l_havlickova00227.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kdybych věděla, že tahle knížka mě tak emocionálně zničí tak nevím, jestli bych si jí koupila. Jo určitě koupila. Nádherný příběh, který mi často vehnal do očí slzy, zasmála jsem se u ní. Pro mě je Will jeden z nejstatečnějších hrdinů v knize, protože co si musel vytrpět, je příšerné. Lou byla úžasná a obdivovala jsem její odhodlání. Nejvíc mě asi nesedla její sestra, opravdu divná osoba, která mi přišla hrozně sobecká. Jedna z nejcitlivějších knížek, dlouho jsem jí vstřebávala, ale nelituji, že jsem si jí přečetla. Jen bych si přála hezčí konec pro Louisu a Willa. Celou dobu jsem si říkala, proč se nemohli poznat před tou nehodou. Willovo rozhodnutí mi přišlo nesobecké, sama bych se zachovala stejně. Jsem ráda, že jsem si přečetla tuhle knihu ♥

irefir27.04.2016

Toto byla moje první kniha od této autorky. Později jsem přečetla další, které mě nezaujaly až tak moc, teprve Dívka, již jsi tu zanechal byla opět ta pravá:)

emve26.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Byla mojí první knížkou od této autorky, ale rozhodně nebude poslední. Velmi příjemně se do ní začtete a nechce se vám přestat. :-) Není to žádná "předvídatelná romanťárna" s happy endem. Několikrát mě donutila ji na chvíli odložit a zamyslet se, na konci mi vehnala do očí slzy. Takže rozhodně stojí za to ji přečíst!!! :-)

Monačte26.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Abych pro začátek uvedla na pravou míru: Jojo píše tak, že chci číst pořád dál a dál a víc a víc a na konci každé její knihy je mi líto spíš toho, že je konec, než hrdinů. Než jsem poznala Lou a Willa a všechny ty otravný sobecký lidi kolem nich, seznámila jsem se s Jojo díky posledním dopisům, které mě zaujaly daleko víc. Neotřelé téma, zajímavé reálie a zajímavá forma vyprávění, kde se prolíná několik časů. To jsou dopisy. Tato kniha je oproti tomu ve všech těchto bodech obvyklá. Příběh srdceryvný, ale ohraný, narace klasická a příliš ospalé prostředí anglického maloměsta mimo sezonu. Nelynčujte mě, pochopte, kniha je to krásná, ale Jojo to prostě umí i lépe...

lechaba25.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Louisa Clarková rozhodně není obyčejná dívka, je krásným způsobem střelená a svá. Po celou dobu příběhu jsem doufala v ten šťastný sladký konec a když přišly poslední stránky, nestačila jsem utírat slzy.. Je to veselý a přesto smutný příběh.

bartosovic0024.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla. Najdete v ní všechno. Patří k mým nejoblíbenějším knížkám a rozhodně se plánuju k ní vrátit.
Také se nemůžu dočkat na filmové zpracování, které má být v ČR tuším koncem července :)

Luciecii24.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Od začátku knihy jsem byla okamžitě vtažena do děje. Je to silný příběh, s kapkou lásky, sebelásky, dramatu, smutku.....Je tam vše, co tam má být.
Kniha je perfektní, konec byl takový, jaký měl být. U knihy jsem smála, i brečela. Vyvolala ty správné emoce. Určitě doporučuji :)