Léto s knihou

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.73108

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
dadu1688včeraHodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem dočetla tuto knihu a jsem naštvaná a smutná. Toto je nejhezčí a nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Je krásně sarkasticky vtipná a zároveň realisticky smutná. Žádné zázraky se nedějí, je to prostě život.

Renata98předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha byla prostě úžasná. Po shlédnutí filmu jsem si jí musela koupit a rozhodně toho nelituji!!!

Lenisk@25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

5/5
Budu se opakovat, ale takhle knížka je prostě skvělá! :) Byla tak skvělá, že jsem ji přečetla během pár hodin (zdálo se mi to dokonce jako pár minut), nemohla jsem od ní odejít. Lou si nejde neoblíbit a do Willa se nejde nezamilovat! Kniha, která se vám dostane pod kůži, kniha, po jejímž přečtení si budete znovu chtít nalistovat první stránku a číst znovu.

Živa2324.08.2016

Moc dobré čtení. Od autorky už čtu další knihu.

lenka7024.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

nádherný životní příběh......

jana386621.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hezky se to cte. Na romany moc nejsem, tato knizka patri ale urcite k tem lepsim od autorky.

kykuše21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musim říct že je to jedna z nejhezčích knížek které jsem kdy četla. Knížka se čte jedním dechem, vsem bych ji moc doporučovala ji přečíst.

petrra21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

No, tak jsem teď dočetla a je mi z toho smutno.
Pro mě dobře napsané, četlo se dobře. Lou občas strašně jednoduchá, ale časem jsem si ji oblíbila - byla vtipná...
O Willovi nebudu psát, nelze si to představit a ani si to raději představovat nechci. Na praxi ve škole jsme měli půl roku na spinální jednotce a musím říct, že celé čtení pro mě tím bylo dost obtížný.
Neměla jsem o knize nic přečtenýho předem, tak jsem opravdu nevěděla, jak to dopadne a očekávala jsem klišé. Nebylo. O to víc to v člověku zůstane.
Doporučuji'

Markéta:)21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Trvalo mi to tři týdny. Ne proto, že by se mi nelíbila, ale protože jsem před tím viděla film, a ten mě dostal. Chtěla jsem pořád zůstat v té části příběhu, kde jsem zapomněla, jak to celé dopadne. Kniha úžasná, příběh procítěný. Po dočtení jsem musela sníst čokoládu se slzami v očích. Já nepatřím mezi ty, kteří se u knih smějí nebo brečí, ale v tomhle případě, to nešlo jinak... Tak dokonalý příběh to je!

emem121.08.2016

Pro Cula09 - neváhejte a knihu si přečtěte - film je kupodivu vydařený, ale kniha vám poskytne ještě širší prostor. Dala jsem ji přečíst své dceři, a ta se na mě posléze málem ani nechtěla podívat - probrečela to naplno.
Jinak jsem moc ráda, že jsem překonala počáteční nechuť k tomuto tématu, většinou je to pojaté těžce manipulativně, ale je zde vše nadávkované tak akorát. Prostě dobré.

Fzuzik20.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na úvod musím podotknout, pro "zlé jazyky" tvrdící, že se jedná o slátaninu z červené knihovny, nejsem žádná plačka.
Ale tahle knížka mě donutila se smát, naštvat se a brečet.
Totálně mě dostala! Úžasně napsaná kniha se špetkou sarkasmu a pořádnou dávkou emocí.

(Nedoporučuji číst ve vlaku především finálních cca 150 stran.... špatně se poplakává, když na vás každý kouká a nudle u nosu taky není zrovna pěkná). :)

pink_ivy20.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Push yourself. Don't Settle. Just live well. Just LIVE.

Hrozná a přesto krásná knížka. Autorka má u mě velké plus už jen za to, jakým stylem byla knížka napsaná. Výborně se to četlo, bylo to vtipné a člověk se u toho vůbec nenudil a hltal jednu kapitolu za druhou. Jako další plus jsou dobře vykreslené postavy, navíc tím, že sem tam byla nějaká kapitola napsaná z pohledu někoho jiného proniknete víc do hlavy i těm ostatním postavám a možná je i víc pochopíte. Ovšem největší plus dávám za Louisu, naprosto úžasně střelená, nešlo si jí nezamilovat.

Dopadlo to jak to dopadnout muselo. Nadšená z toho konce nejsem, ale kdyby to dopadlo jinak, tak by mi to ubralo dojem, který jsem z knížky měla. Výjimečná knížka a příběh. 5*

Cula0919.08.2016

Achjo.
Udělala jsem velkou chybu. Brouzdala jsem internetem a přemýšlela nad tím, co si přečíst a když jsem narazila na tuhle knihu, u které jsem si přečetla popisek a komentáře, ve kterých jsem objevila, že je kniha zfilmovaná, zkoukla jsem trailer a poté ihned celý film. A to jsem neměla dělat! Film byl krásný, dojemný a mně už se ta kniha číst nechce, přitom věřím tomu, že by se mi moc líbila. Snad najdu chuť k tomu si ji i přesto přečíst a vžít se do role hlavní hrdinky Lou. No a také porovnám co bylo lepší a jak hodně je si film podobný s knihou.

trynitrix19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 3. Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih na DK

Hodně emotivní a srdcervoucí kniha ale i hodně vtipná.
Příběh o těžké nemoci, co si Will vlastně o tom myslí a jak to cítí, jeho nadhled nad život i nadhledy ostatních osob v příběhu, Louisi, jeho rodiny a pomocníka Nathana na danou situaci.
Příběh o odmítání, přátelství až po lásku :-)
A teď se vrhnu na film.

rehab198719.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi líbila , ale neohromila mně natolik , abych si ji znovu přečetla. Dnes jsem zkouka i film a ten mě dostal!! Smála jsem se i brečela, prostě ve mě vzbudil víc emocí a pocitů. Bylo to nádherné, ještě dlouho budu na Willa myslet.

Aknel2619.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moje druhá Moyesová a překvapivě (vzhledem k nadšeným reakcím tady) podle mě slabší. S předvídatelným dějem i koncem a určitými klišé jsem předem počítala, ale závěr mi přišel až přes míru. Hlavní hrdinové byli podle mě hrozně šablonovití. Krom toho bych měla výhrady i k formě - co mělo znamenat to nesystémové střídání vypravěčů? Bum, najednou jedna kapitola vyprávěná někým jiným. Přijde mi, že si takovým postupem autorka trochu zjednodušila práci. A nejvíc ze všeho mě dráždilo, že mladší postavy mluvily v českém překladu obecnou češtinou. Proč? Do knihy se to vůbec nehodilo.

mariva19.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky četla, a určitě ne poslední. Dojemný příběh dokázala podat i s humorem a proto kniha nevyznívá tragicky.

StarkSister17.08.2016

Neuvěřitelná kniha! Jak kniha, tak i film. Jedine, co mi trosku chybělo v knize bylo, že na konci nezazněla znovu Klapalkova pisnicka

_Michelle_17.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný příběh s obrovským lidským rozměrem. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na zmapování další cesty, kterou se L. Clarková ve svých pruhovaných punčochách s hrdostí vydá.

hmmmm16.08.2016

První kniha na kterou jsem se první podívala ve filmovém zpracování......
Čekala jsem úplně jiný konec a jdu tedy rychle číst, protože očekávám, že jako obvykle, do postav v knize proniknu daleko hlouběji.
Našel ženu, která ho milovala takového jaký je a taky proto jaký je a stejně své rozhodnutí nezměnil i přesto, že díky ní se budil s úsměvem na rtech? Láska už asi nepřekoná vše ani ve filmech :(

jaste16.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Cekala jsem cervenou knihovnu. Cekala jsem totalni lovestory, ktera bude sice pekna, ale nikoli prekvapiva. Tohle nebyla ani lovestory, ani neskoncila tak, jak bych cekala. Moc prijemne prekvapeni. Doporucuji

nicest15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha opravdu nezklamala. Děkuji za recenze, které mě přesvědčily tuto knihu přečíst. Neobvyklý příběh, kdy doufáte, že dopadne dobře. V první chvíli po přečtení jsem byla velmi smutná, ale teď pár hodin po přečtení můžu říct, že tato kniha dopadla dobře. Přesně tak, jak bychom asi každý chtěli, kdyby jsme byli hlavním hrdinou a žili takový energický život. 5* a brzy si přečtu i další díly od této autorky.

9katarinka914.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak krásne som si poplakala !

Hella14.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ani trochu nejsem na romance, ale tohle bylo tak akorát na hraně, aby se mi to ještě líbilo. A to dokonce moc. Navíc oceňuji, jakým neplačtivým stylem autorka příběh napsala - jen to někde zavání lítostí či truchlením nad těžce nespravedlivým osudem, v tu chvíli následuje moment, kdy se dokonce pousmějete nad vtípkem či sebeironií hrdinky (viz šaty z dědečkových závěsů.... "Lou, zatáhni se..."). Prostě za mě velký palec nahoru.

Punkies14.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uf.. no, co tady k těm komentářům ještě dodat? Asi jen těžko napíšu něco, co se tu ještě neobjevilo, zkusím aspoň vyjádřit trochu toho, co ve mě zůstává...

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si, jo, je dobrá, chytla mě od prvních stránek, ale taky jsem si říkala, čím je tak vyjímečná, že se každému vryla do srdce.. stránku od stránky jsem začala to kouzlo poznávat... Lou na mě sice působila trochu zvláštně, tak dětsky, ale její postava byla tak napsaná a pro tu svou zvláštnost zapůsobila na člověka, který už svůj život úplně vzdal a díky ní si aspoň trochu dokázal těch posledních 6 měsíců užít a poznat lásku.

A i když on měl v hlavě už jasno dávno předtím, než Lou poznal, ona se nepřestávala snažit a já doufat. Vždycky jsem si říkala, že i když člověka potká takhle zlý osud, přece jen se mu bude chtít dál žít, sice v nesnadných podmínkách, ale pořád žít. Přesvědčila jsem se, že tomu tak nemusí být a říkám si, že člověk musí být strašně silný, když si za tímhle činem stojí až do poslední chvíle, i když potká svou spřízněnou duši. Kdyby se Willovi nestala tato nehoda, nikdy by se nepotkali a nepoznali jeden druhého. Ona by zůstala s posedlým Patrikem a on by si užíval života plnými adrenalinovými doušky a cestoval po světe.

Will se mi vryl do srdce a jak už tu bylo řečeno, kniha mi též zlomila srdce. Potom, co jsem si celá ubrečená dala hodinovou pauzu, pustila jsem si film a ten to jen umocnil. Vidět TY tváře, ty momenty štěstí, ty bolestivé chvilky, a TEN konec.

I když tohle píšu, tak se nemůžu ubránit slzám, tento příběh ve mě zůstane a vždy, když si na něj vzpomenu, se rozpláču. Člověk by měl z toho života vytřískat co nejvíc, máme tu jen omezenej čas...

Lauriela13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

O téhle knize jste již určitě slyšeli. A určitě jste slyšeli, že je to zamilovaný, romantický příběh. A to vás možná od čtení odradilo.
Já osobně vyloženě romantické knihy moc nemusím, tohle období mám už za sebou. Proč jsem tedy četla tuto knihu?
Odpověď je jednoduchá. Viděla jsem film. A jelikož si autorka, Jojo Moyesová, napsala k filmu vlastní scénář a mně se film opravdu líbil, bylo dost jasné, že si brzy koupím knihu.
Nyní však musím říci, že to, co promítají v kinech, je naprosto slabé. Film je totiž opravdu vyloženě zamilovaný. Kniha ne. Tato opravdu unikátní kniha vás donutí se zamyslet. Zamyslet se nad spoustou věcí, ale především nad sebou. Přiměje vás položit si otázky: Co očekávám od života? Žiji opravdu naplno? Jsem vůbec šťastný? Je tohle to, co opravdu chci? Odpovědi už musíte naleznout sami.
Ale, jak je psáno...
"Prostě jen dobře žij. Prostě žij. Will."
A tak to možná i bude.
Každopádně mi tato kniha opravdu zlomila srdce. Je psaná tak čtivě a zajímavě, že jsem se dokázala do příběhu opravdu ponořit, smát se i plakat, být jeho součástí. Naděje mě neopouštěla až do samého konce.

Není to jen levná americká love story. Je to procítěný příběh dvou lidí psaný s britskou elegancí a humorem, který vás opravdu chytne za srdce.

Lauralex13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

A co jsem? To mám prostě přejít a nechat to být? Jen tak? Snažím se si to moc nepřipouštět k srdci, ale nějak to nejde. Nečekala jsem takovou vlnu emocí. Moje srdce je zlomené a roztříštěné, ale stále to miluju. Dočetla jsem ji včera v půl jedné ráno, ale stále mám pod kůží tu energii a bezmoc zároveň. Myslím na to, kudy chodím. Nechci se s tím smířit, nechci. Ale jsem šťastná, že jsem si ji přečetla. Opravdu jsem.

Na začátku jsem čekala nějaký klasický romantický příběh, ale záhy jsem pochopila, že to bude jiné. Není to (jenom) romantická kniha, je to kniha o životě, volbě, boji, síle, lidské vůli, lásce a - pochopitelně - smrti. Ovšem je to podáno s takovou lidskostí a přirozeností, že jsem si říkala, že to tak vlastně asi má být. Nejvíc se mi líbilo, že ačkoliv je to smutné, dokázalo mě to rozesmát a brát to tak, jak to je. Jinak to snad ani nejde.

Jsem velká citlivka a rozbrečí mě téměř cokoli, dokážu se rozbrečet i na povel, ale vždy se snažím být silná, jakkoliv je to těžké. Tentokrát jsem to ale úplně nezvládla. V životě mě rozbrečely dvě knihy - a tato je ta druhá. Nebo spíš Willův dopis, což jsem čekala od začátku. A zase cítím tu bezmoc, že to nemůžu změnit.

Než jsem poznala tuto knihu, nevěděla jsem, kdo jsem, ale troufám si říct, že mi alespoň minimálně dopomohla najít samu sebe a uvědomit si, co se sebou. Nebudu lhát, změnilo mě to. Změnilo mi to život. Už nikdy nebudu stejná. Ale jsem za to vděčná. Will to sice vzdal, ale já ne. Já ne. I kniha dokáže velké věci. A tato mi dokázala dát sílu žít. A našla jsem muže svých snů. V páté kapitole. Možná to vyzní směšně, ale Will na mě zapůsobil a zůstane ve mně jako jedna z knižních postav, které mě ovlivnily.
Vryl ses mi do srdce, Wille Traynore. ♥

Prostě jen dobře žij.
Prostě žij.

Eloorka12.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasný příběh. I když mi od nějaké té stránky bylo jasné, jak to asi všechno skončí, stejně jsem se neubránila slzám. Tento příběh dokonale vtáhne do děje a pak se knížka čte úplně sama. Je to jedna z mála knížek, kdy po dočtení jen tak sedím a říkám si "Páni..."

lencin12.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Popelka a princ. Dobré ženské čtení,chcete-li si poplakat....

BaraRose12.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem za poslední rok četla. Musím říct, že knížka mě donutila k pozamyšlení se sama nad sebou. Děj vtipný, zároveň pochmurný, což se trošku i dalo očekávat. I když, ačkoli jsem věděla o konci, stále jsem v naději doufala, že to dopadne dobře. Je vidět, že Jojo si nad tím dala pořádnou práci, což se vyplatilo! :)