Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.72888

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
MacawivčeraHodnocení knihy 5 z 5

Opravdu silný příběh nevšední lásky, u kterého budete plakat, smát se a soucítit s hlavními postavami. Než jsem tě poznala je jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla.

LeenahpředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi moc hezky četla a přestože to není moc optimistické čtení, určitě se k ní ráda ještě někdy vrátím.

Yuki_Kuchiki23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já.. právě jsem knihu dočetla a mám tak rozporuplné pocity.. Skvělé čtení! Zajímavé, poutavé, bohaté...smutné i vtipné... Doporučuji!

hlina23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Čtivé, mistrně napsané.
Jen jsem byla kvůli komentářům a reakcím na knihu ochuzena, protože jsem od začátku věděla, jak to dopadne.

jirina415922.07.2016

Velmi silný příběh, dobře prezentovaný, citový. Krásné počtení.

tomaserd21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

nejlepší kniha co jsem za život četl

kytarka21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Wow... No tahle kniha se mi určitě zařadila mezi ty co si určitě v životě přečtu znovu. Pořad jsem tajně doufala v jiný konec ...

Klarka012321.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Znáte ten pocit když chcete číst dál ale zároveň nemůžete protože se opravdu bojíte co bude dál?
Jedno vám povím..u téhle knihy ho rozhodně zažijete!
Tohle je kniha která vám změní život!

šebory21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přesto, že Will předal štafetu dál, zůstává ve mně jakási bezvýchodnost. Ach jo. Ale dobře se to četlo.

Usmevavka20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha! Jedna z nejlepsích, co jsem četla.

Denča123620.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mi doslova zlomila srdce. Dlouho mě žádný příběh nedostal tak moc jako tenhle. Kniha je pěkně napsaná a rychle jsem se do ní začetla. Rozhodně doporučuji! :)

Ivetáček20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší knížka,kterou jsem za poslední dobu přečetla.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh.

helena1918.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná..brečela jsem jako želva...Konec byl dokonalejší než ve filmu...

smilet18.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Poměrně čtivá knížka, u které víte, jak to dopadne po první třetině (možná dřív). Příjemná oddychovka. Hlavní hrdinka je sympatická, i když naivní a smýšlí jako dvacetiletá (je jí 27).
SPOILER: Minimálně v polovině víte, že Lou se sice snaží změnit jeho pohled na svět, ale ve skutečnosti je to Will, kdo to dělá a komu se to podaří.

Andy237818.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem až moc přecitlivělá na tyhle přibehy se smutnym koncem, vždy mě to zkoli nejmene na tyden stejne jako hvezdy nam neprali apod. Ale ja tyhle romantiky proste zboznuju a budu to cist dal i kdyz vim co to semnou dela. Je to jako jet na drogach, nemuzete proste prestat. Zhltla jsem to najednou az i muj pritel uz byl na me nabrousenej jestli nechci navstivit doktora. Je to skvela knizka skvelej pribeh, bohuzel smutnej ale realnej a tak to je... Taky jsem tajne doufala ze si to Will rozmysli a nakonec se najde neco a vyleci se. Proste nadhera, zdimala jsem rucniky.

Tucaka18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přiznám se. Řvala jsem u toho jak malá puberťačka. Co jiného dodat .... snad jen ACHJO! Opravdu jsem netušila jak to nakonec dopadne.
... SPOILER ...
Uvnitř jsem pořád doufala, že Will se uzdraví a budou spolu žít až do smrti. Škoda.. to je zkrátka realita.

girdi17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ač je téma knihy velice závažné a komplikované, kniha jako celej je jedním slovem milá. Hlavní hrdinové vám přirostou k srdci tak moc, že na konci vám bude líto, že je musíte opustit. Přestože je máte občas chuť proplesknout a příběh jasně směřuje k jedinému možnému konci, nebo právě proto. Tenhle "román pro ženy" je zaslouženě v top dvacítce nejlépe hodnocených knih.

Karcoolka221017.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pre mňa osobne nič extra. Nemám veľmi rada príbehy, kde je dej predvídateľný. Ale dala som na radu väčšiny a prečítala ju. No dávam len 3 a je to moja druhá kniha od tejto autorky a po ďalšej už myslím nesiahnem. Asi najväčšie pozitívum bola postava Lou, s ktorou som sa v niektorých veciach vedela stotožniť, kniha sa dobre čítala, ale proste to z nejakého dôvodu nebolo ono. AJ
PS: Už som si pozrela aj film a teda kniha je lepšia ;)

carcassonna17.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

U mňa táto kniha nefungovala. Určite ju netreba čítať s očakávaním, že Vám dá veľa. Je to kniha pre ženy, dievčatá, ktoré majú radi "rozprávky" - napriek tomu, že je načatá vážna téma a zabŕda do trošku depresívnych vôd, nie je to ničím výnimočné, väčšinu času ma dosť nudila a bojovala som s tým, či ju mám dočítať. Nakoniec som to dala do konca a myslím, že tam už sa aspoň niečo dialo/udialo, ale inak ma to neočarilo, nebavilo, bolo to predvídateľné a väčšinou sa opisovali úplne zbytočné veci, ako tá dievčina vkuse len upratovala alebo sa prechádzala po meste - autorka naťahovala text nasilu. Pre mňa nepochopiteľné, že je to bol bestseller.
V tomto prípade bude podľa mňa lepšie spracovaný film než kniha - už snáď len kvôli tomu, že tam hrá Emilia Clarke.

AdaVinculin17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem : NÁDHERA!

TynaBehuncikova17.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Upřímně si nadávám, že jsem se do čtení této knihy vůbec pouštěla. Kniha, která tě především při dočítání posledních 50 stránek totálně psychicky rozloží, ale nic víc ti nedá. Chápu, že jsou podobné knihy poslední dobou velmi oblíbené, Hvězdy nám nepřály to započalo a tohle je další pokračování, ale nechápu proč. Je to jako se sama dobrovolně rozhodnout pro psychické zhroucení. Takže ano - brečela jsem jako želva, ale nic zajímavého mi to nedalo. Že si mám vážit svého života vím a měli bychom to vědět všichni, ale pokud je tohle citové utrpení nejdostupnějším prostředkem uvědomění, tak jsme opravdu smutná generace.
Hlavní hrdinka mě už od začátku vytáčela svojí jednoduchostí a pokud autorce připadá normální, aby žena ve 26 letech neměla ani nic vystudováno, procestováno, propracováno či prožito a byla ve skutečnosti úplně k ničemu, tak teda nevím, kde žila. O jejím šestiletém vztahu který už od začátku vypadal jako krok vedle ani nemluvím. A její odpověď na všechno: "To není fér." tomu jen odpovídá.
Takže za mě dvě hvězdy s velmi odřenýma ušima a příslibem, že do ničeho podobného už znovu nejdu.

Kat916.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY!Musím říct, že tahle kniha mě vážně dostala.Bylo toho v ní hodně - člověk se zasmál, bohužel i zaplakal a také si uvědomil, jaké štěstí to vlastně má, že se o sebe může sám postarat a nemusí pořád jen spoléhat na druhé. Myslela jsem, že ten konec asi nezvládnu dočíst. Opravdu to bylo těžké. Až do poslední chvíle jsem doufala, že si to Will nakonec rozmyslí. Jinak se mi líbili oba dva, chtěla bych být taky tak veselá jako Louisa. A Will s těmi svými poznámkami. Ale mě ten konec docela naštval. Vím, že to tak asi mělo být a že by to asi nebylo ono, kdyby to skončilo jinak, přesto bych já osobně brala radši naprostý happyend.

Kaca2415.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemůžu ani najít vhodná slova.. Strhující příběh, ačkoli zpočátku jsem se nedokázala začíst, od druhé poloviny dočteno jedním dechem, posledních 50 stránek mám úplně skrabacené od slz. Energetická Louisa mi přirostla k srdci a Will.. Jeho smysl pro humor a charisma.. Asi bych se zamilovala úplně stejně jako Lou. Určitě doporučuji.

Falda15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka byla poutavá od samého začátku.Stále jsem doufala, že to dopadne jinak, než to dopadlo, ale všechny knížky nemůžou končit happyendem nebo tak, jak by si člověk přál. Je to první knížka, ve které jsem se potkala s kvadruplegikem a opravdu se mi líbila.

Dadluska14.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Děj knihy mi přišel od začátku celkem předvídatelný a občasná zabedněnost šestadvacetileté hlavní hrdinky lehce otravná. Ovšem samotné poselství knihy je tím, proč stojí zato si ji přečíst.

Adelfricova514.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

K téhle knize není co dodat. Příběh je natolik pohlcující, že to ani možné není. A konec samozřejmě naprosto úžasný. Kdo ji ještě nepřečetl, dělá velkou chybu!

MonikaHos13.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka. Společně s Poslední dopis od tvé lásky moje nejoblíbenější od autorky. Jojo přesně ví, jak čtenáře na začátku polapit a nepustit ho až do samotného konce, a to chce opravdu talent. Paráda!

nikola624413.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla. Zasmála jsem se u ní a náramně si pobrečela. Čtení Jojo Moyesové je pro mě pohlazením po duši. I přes svá tušení jsem až do konce knihy doufala ve šťastný konec. Knihu jsem dočetla hned ten den, kdy jsem ji koupila a neustále se k ní vracím. Odmítám ostatní knihy a bez přestání sleduji její filmové zpracování. Zkrátka se jí nedá nic vytknout.Těším se na pokračování - "Co bylo potom" v českém překladu. Nemohu knihu dostat z hlavy. Absolutně vůbec nelituji toho, že jsem si ji koupila.

mkarl2712.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejkrásnější a zároveň nejsmutnější knížka, co jsem kdy četla.
Nikdy se mi nestalo, že bych dočetla knihu, a hned v ten den jí začala číst znovu. (V naději, že bude mít jiný konec,haha.)
Můžu odpustit Greenovi Guse a Hazel, Rowellový Eleanor a Parka, ale Willa a Louisu opravdu ne.
I přesto přese všechno - geniální kniha. :)