Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.63724

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

KaileyBlot
včera

Paní. Já ani nevím co k tomuhle říct. Rozhodně to byl moc krásný a hluboký příběh. Takovéhle příběhy ve vás prostě něco vždycky zanechají. Pro mě to bude ten pocit, s kterým jsem tuto knížku četla. Ani se nedivím, že kniha má tak dobré hodnocení - je úžasná. Zamilovala jsem se do ní a zbožňovala ji do poslední stránky i přes to, jak moc smutné to bylo.

Elík09

Pěkné.

Lucie..

Skvělé

Littleraven
předevčírem

Na to, jak se v poslední době trochu vyhýbám sentimentální četbě, tahle se mi líbila. Byla pěkně napsaná a Lou mi přišla sympatická. Neříkám, že je to kniha, kterou přečtu znovu, ale hodí se na ty chvíle, kdy ženská potřebuje na minutku vydechnout. :-)

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016. Zbylých 19 naleznete na http://9kritiku.cz/nejlepsi-knihy-2016/

ptacicek

Tato kniha je mým druhým kouskem od této autorky a musím říci, že se četla moc dobře. Líbilo se mi, že to nebyl klasický romantický konec stylu "a žili spolu šťastně až do smrti". Také jsem ocenila to, že byly v knize úseky zaměřené na další osoby a jejich pohled na věc. Možná by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo víc úseků zaměřených na myšlenky Willa.

tereza4227

Bude to znít divně, ale potěšil mě konec. Konečně něco, co nekončí přesladce pohádkově.

evca7271

tato kniha se me velice libila.

Dagmar58

Dva lidé, kteří na začátku příběhu nemají nic společného, přesto se sejdou. Krásný, dojemný příběh, který mě dostal. Moc hezky napsané, čte se jedním dechem, určitě doporučuji k přečtení včetně kapesníků na slzy a těším se na pokračování.

slaska77

Nedalo se nečíst dál. Velmi strhující. Kniha celá skvělá, jen ten konec byl pro mě neuvěřitelný, nemyslím tím, jak to skončilo, ale spíš svojí bizardností. Nechci prozrazovat, proto asi nevysvětlím, co myslím.

Marfulka007

Moc pěkné čtení. Veselé i smutné a napínavé až do konce. I když ten konec byl na mě přece jen zbytečně rychlý, trochu s pocitem klasického amerického "na poslední chvíli" klišé. Nicméně celý příběh mě bavil a bylo těžké na konci udržet oči suché.

silvie5281

Knihu jsem četla jen ze zvědavosti :) a byla jsem velmi příjemně prekvapena!! Kniha je velmi čtivě napsána, Lou je správně trhlá osoba, což je mé osobě velmi blízké. Její humor je osobitý, ale vůbec omezený. Člověk se bavil a přitom hltal každé slovo z ne zrovna veselého kontextu knihy.
Nejsem typ, kterého jen tak něco rozbrečí, ale poslední stránky jsem četla přes závoj slz.
Nakonec jsem měla pocit, že Lou sr snažila ukázat krásu života, byť s omezením, Willovi, ale vlastně on ukazoval nádheru života Lou.

Princezna22

Něco tak úžasného jsem nečetla ani nepamatuji. U knihy jsem probrecela. Určitě všemi deseti lepší než film!!!

MirijamFrankl

Ještě lepší než Dívka.Zamilovala jsem si postavy,každá z nich byla lidská,opravdová,nedokonalá.
Knížka mě donutila zamyslet se nad životem a nad tím,jak ho vlastně trávíme a nádherně rozezněla struny mého srdce.
Jednou větou:Prostě ho žij.

pokoil

Ač tento typ knih běžně nečtu, názvy knih Jojo Moyes mě nalákaly. Po přečtení jsem měla smíšené pocity. Kniha byla velmi milá a příjemně se četla. Z konce knihy jsem byla dost rozpačitá, nečekala jsem to a nejprve jsem si říkala, že takové knihy takhle přece nekončí. Ale musím uznat, že díky tomu konci, který nebyl typický, se mi kniha zamlouvá o dost víc.

melien

Po dlouhé době kniha,která mě opravdu dostala a naprosto pohltila i když ji člověk čte s vědomím jak skončí, přesto čte a čeká, že se stane zázrak a skončí jinak. Příběh o zavaznem tématu, které je stále k diskuzi a kniha donutí zamyslet se nad oběma úhly pohledu. . Rozhodně stojí za přečtení. .

NaiTenshi

Po tom, co jsem viděla film jsem se s nadšením vrhla na knížku, která mě uchvátila tisíckrát víc než film, který se mi napřed líbil, ale po přečtení knížky se mi dost zhnusil. Kniha je naprosto perfektní - čtivá, humorná a citlivá. Těšim se, až si přečtu pokračování. :)

keksik4

Kniha byla super čtivá. Ten typ, kdy na ni musíte myslet, i když ji zrovna nečtete. Vůbec celé zvolené téma nutí čtenáře k zamyšlení a přemýšlení. A přestože je vlastně smutná (a já na konci fakt bulela), tak je zároveň vtipná, díky opravdu netradičním povahám hlavních hrdinů. Ano, moc jsem si přála Happyend.......který tam vlastně byl, jen tak trochu jinak, než je obvyklé. Nejedná se o klasickou červenou knihovnu, ani o nějaký depresivní román, prostě takový dobře napsaný příběh ze života, který by se mohl (bohužel) klidně stát komukoliv z nás.

Janča_S

Musím uznat, že ta knížka mě dostala. Opravdu. Za 3 dny jsem jí měla přečtenou. V očích se mi střídaly slzy smutku i radosti. A nakonec, když jsem knihu dočetla, podívala se i na film. A u toho jsem už brečela úplně. Už na začátku jsem věděla, že si přečtu i ostatní knihy od Jojo, protože jestli takhle píše všechny knihy, mám se na co těšit.

Graces

Musím říct že ten film docela zprasili.
Ale i tak se mi docela dost líbí.
Kniha dokonalá. Miluju knihy které jsou prostě z více pohledů. Lou, Trina, Camilla, Steven.. To se mi moc líbilo. A dokonce jsem se začala zajímat ko para a kvadruplegiky a o eutanázii. Je zvláštní ke kolika věcem může motivovat jedna kniha.
G.

Veveruškaaa

Vážně neskutečně krásný a silný příběh o dvou lidech co, neměli nic společného.
Moc krásně napsané a přečtené jedním dechem.
Lou je prostě super upovídaná holka a Will má úžasné sarkastické poznámky, u kterých jste se prostě museli zasmát.
Filmové zpracování se celkem povedlo a dali tam dobré herce. :-)
5* Nemám asi co, vytknout. Už se těším na Život po tobě. :-)

betule3

Kniha mě moc nadchla, i když jsem si zprvu myslela,že to nebude nic pro mě.

Moc se mi líbí, že není od začátku jasné, jak to dopadne. Příběh je zajímavý a kniha je velmi čtivá. Jak jí začnete číst, už se od ní nemůžete odtrhnout. :D

CathMares

Tato knížka mě opravdu dostala, ať psaním autorky, či celýho toho románu, úžasná Lou, která byla trošku praštěná a Will, který věděl co dělá. Také jsem si probrečela konec i když jsem si myslela, že bude s HappyEndem ale každý příběh to tak nemusí mít, určitě doporučuji! :) a chystám se na druhý díl s Louuu. :)

Kikuse13

Přečetla jsem za 2 dny....úžásná...jak už tady někdo psal také jsem na knihu pořád myslela a četla když to šlo a ikdyž jsem věděla jak to skončí také jsem doufala, že si to Will ještě rozmyslí. Probrečela jsem celý konec a brečela jsem ještě chvilku potom....podle komentářů nejsem sama. DOPORUČUJI. Jsem zvědavá na druhý díl a na další knihy od této autorky.

barunka.p
31.12.2016

Jedním slovem úžasná. Člověka to donutí přemýšlet i nad zdravím a hlavně nad pocity postiženého člověka. Závěrem....měli bychom si vážit každěho dne.

verden
29.12.2016

Pozor, SPOILER

Nie je to práve môj obľúbený žáner, no knihu som kúpila ako vianočný darček a samozrejme som ju nemohla neprečítať :))
Willovi a Lou som od začiatku držala palce - on mi pripadal ako správny chlapík a ona ma neiritovala tak, ako ma ženské postavy modernej literatúry zvyknú. Aj keď samozrejme, čo by to bol za súčasný román, keby hlavná hrdinka nebola "milo šibnutá", prípadne "milo nešikovná" alebo nemala inú "milú" vlastnosť, za ktorú by som autorku najradšej vyfackala... Ale ako hovorím, Lou som si obľúbila a naozaj som verila, že sa jej podarí nakoniec udržať Willa pri živote (keď už pre nič iné, tak preto, lebo mum nemá rada smutné konce a aj minulý rok sa mi neúmyselne podarilo darovať jej knihu, v ktorej hlavná postava zomrela). Bohužiaľ, nakoniec sa žiadny happyend nekonal a hoci som obvykle obrovská plačka, v tomto prípade som si po dočítaní zotrela len jednu osamelú slzu. Neviem, možno to bolo tým, že Jojo sa nie príliš elegantne vyhýbala náročným scénam tým, že ich podávala z pohľadu iných postáv, čím ma vlastne pripravila o tie najsilnejšie emócie. Špeciálne mi to vadilo najmä v pasáži, ktorá bola písaná z pohľadu Treeny - naozaj sme si nezaslúžili prežiť bolesť zo straty (a z odmietnutia) spolu s Lou?

A len tak mimochodom, slovenskému vydaniu by prospela ešte jedna korektúra...

MíšaK.
28.12.2016

Naprosto dokonalá knížka. Dostala mě na kolena. Příběh je nádherně vykreslený, postavy dokonale popsané. Je mi to neskutečně líto, ale zároveň jsem ho i chápala. Myslím, že souhlasím s většinou komentářů, takže to tady asi nemá cenu zbytečně vypisovat. Skvělé!

makke
27.12.2016

Tuto knihu mi půjčila kamarádka a v duchu jsem ji proklínala, protože kniha je skvělá, tak že se člověk nedonutí přestat ji číst.

Kyta
27.12.2016

Přečteno podruhé a situace je stejná jako prvně. Zase nemám slov. A opět mi rvala srdce. Příběh Willa a Lou znám skoro nazpaměť a přesto mě autorka dokázala udržet při čtení stejně silně jako poprvé, možná i silněji. Celý děj jsem od začátku vnímala nějak intenzivněji; snažila jsem se na situaci koukat ze všech úhlů pohledu a pochopit každého. Výsledkem byl neuvěřitelný čtenářský zážitek, který nepřekoná snad žádná jiná kniha.
Já zkrátka tuhle knihu miluju. Je mi jasné, že přečíst ji dvakrát mi rozhodně nestačí.

Fantýna
27.12.2016

O tomto příběhu jsem se dozvěděla tak, že mi kamarádka doporučila film. Myslela jsem si, že to bude další typický romantický příběh. Schodovalo se to v tom, že konec byl předvídatelný od prvních kapitol a Lou popisuje Willovy "vůně," do kterých se zamilovala. Jinak mi to částečně přišlo jako psychologický příběh, kdy Will ví, že je odepsán, protože nemůže dělat to, co dříve. Podle mého názoru jsou hlavní postaveny dobře vykresleny. Některé holky tu píšou, že na konci knihy jim ukápla slzička. Taky jsem holka a tento "problém" jsem neměla.