Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.73271

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
PunkiesdnesHodnocení knihy 5 z 5

Milá gab-iii,

slaboch? Právě naopak. Na tohle člověk potřebuje hodně velký koule!

Pajina68dnesHodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mne úplně odrovnala. Nikdy jsem nečetla něco, co by mne tak citově zasáhlo. Konec jsem probrečela, nemohla jsem ji přes slzy skoro dočíst. A nemohla jsem se dlouho z toho příběhu vzpamatovat. Člověk leccos přehodnotí, když se nad tím příběhem zamyslí.

gab-iiivčeraHodnocení knihy 5 z 5

Nic krásnějšího jsem opravdu nečetla.Viděla jsem prvně film,ten se mi tedy vryl hluboko do srdce.Ihned jsem musela přečíst knihu.Jen mě mrzí,že jsem jí přečetla,tak brzy,chtěla bych,aby byla nekonečná.
Spoiler
Kéž by to všechno dopadlo jinak.Will je neskutečnej slaboch!!!

janakovavčera

Přečetla jsem jedním dechem. Nechtěla bych být v kůži rodičů chlapce. Na konci knihy jsem brečela. Krásná kniha. Doporučuji.

vendulka123předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka, která vás vtáhne do děje hned po prvních stránkách příběhu. Krásné, romantické, smutné,.....dokonalé. Doporučuji!! :))

Vera SilentpředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

At uz si clovek utvori jakykoliv nazor na tema Dignitas, teto knize se neda odeprit jeji ctivost. Mnohe knihy jsou dobre, ale jen malokdy ztratite pojem o case a probudite se z tranzu o sto stran pozdeji, hladovi a trochu mimo, ze vlastne taky mate vlastni zivot. Vypravecsky styl je velmi harmonicky a obcasna zmena vypravece je velmi osvezuji. Autorka se nesnazi ctenari vnutit jeden nazor, ktery by povazovala za spravny, ale naopak dava velmi empaticky nahlednout na tema z ruznych uhlu. Celkove zustava dojem, ze knihu napsala pozoruhodna lidska bytost, co se nejenom umi vcitit do postav bojujicich at uz se svou psychikou nebo telem, ale zaroven nekdo, kdo mel jasny inteligentni koncept a schopnost polemiky k zivotnim uskalim. Ukazuje to, ze mit mozek je vyhoda jak psani tak cteni zamilovaneho romanu, ne naopak.

P.S. Komu vadi ponekud krkolomny cesky preklad, zkuste anglicky original. Jazykove je to rozhodne zvladatelna uroven a nektere popisy zneji v cestine zkratka pitome, zatimco v aj funguji. Ten, kdo nekdy uz prekladal, proto vi, ze prekladatel musi mit "koule" a byt schopny razantne preformulovat nebo i vynechat, a ne vsechno prevoslit v pomeru 1:1. To uz zkousel Google Translator a jak to vetsinou dopadlo ;)

marketa0224předevčírem

Krásná kniha.

JezinkaJ23.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tedy..., tyhlety příběhy... Nedá se říct, že je to červená knihovna, protože on odešel a já ho v jeho rozhodnutí chápu. Luiso, měl pravdu, fakt to nestačí a můžeme si o tom myslet, co chceme.
Moc pěkný příběh, vedl mě k úvahám o tom, jak je třeba vážit si každého dne, kdy máme život ve svých rukou, a můžeme si svobodně rozhodovat kdy jíst a kam jít, protože zdá se, že tohle je víc než láska.
Taky jsem si notný kus příběhu musela dobrečet doma v soukromí. Slzet v kadeřnictví a MHD s knihou (čtečkou) v ruce, je mi trapné.

Panda9222.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Posledních 80 stran jsem v kuse probrečela :-D Nádherná knížka!

Dabík19.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha . . . krásný příběh. Kniha se mi strašně líbila a bude těžké číst něco jiného. Do poslední stránky knihy jsem nemohla uvěřit, že umře. Samozřejmě i slzička ukápla. Tuhle tu knihu mohu jen doporučit .

AnetHol19.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha byla prvním příběhem, který jsem si od Jojo Moyesové přečetla... a musím říct, že po přečtení této knihy mi bylo hned jasné, že nebude jediná, kterou si od autorky přečtu. Kniha je skvělá, vtipná, čtivá.. vtáhla mě do příběhu ani nevím jak :) Will a Clarková - to není obyčejný příběh o lásce, je prostě výjimečný :) Je to jedna z knih u které vím, že si ji přečtu ještě nesčetněkrát.

kemadka18.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Má představa o knize, než jsem ji začala číst....Ošetřovatelka, která změní život vozíčkáři.Omyl!!!To Will změní život Clarkové!!!Krásná kniha,která bude v mém srdci dlouho doznívat. ......

Anickahor17.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ač jsem byla několikrát v pokušení se nejdříve podívat na film, odolala jsem a prvně jsem si knihu přečetla. Jsem za to nesmírně ráda, protože teď se na film těším ještě víc. :) Kniha je velmi čtivá a krásná a donutí čtenáře přemýšlet. Určitě bych knihu velmi doporučila. Rozhodovala jsem se mezi 4* a 5*, ale nakonec dávám 5* :)
Může obsahovat spoiler:
Kniha mě opravdu donutila se zamyslet nad svými hodnotami. Jasně, už z podstaty jsem zastávala názor, že eutanázie je špatná věc. Jenže když se trochu vcítíte do Louisy, tak vám dojde, že vlastně nevíte, co byste na jejím místě dělali a že to prostě není černobílé.

Flowers17.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná čtivá kniha, která má hloubku. Vryla se mi do paměti.

nevřelka17.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

K této knížce jsem se dostala díky mé kolegyni, která z ní byla nadšená a knihu mi půjčila. Zrovna tomuto žánru neholduji, ale i tak se mi příběh nesmírně líbil. Dobře se četla a párkrát mi u ní i ukápla slza...Pěknej dojáček.

Mišule_1117.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka při níž oko nezůstane suché! Rychle přečtená! :)

Hana6215.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nestačily mi kapesníky. Dojemné, ale i černý humor, který můžu :-)

Gi-Gi13.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

jedna z těch o hlubokých věcech a přitom u ní brečíte jak želva a držíte palce.

Mishell1413.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha která mne dojla a potěšila

dencuska12.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Priznám sa, že knihu som dostala ako darček na Vianoce ešte asi pred 2 rokmi a rozhodla som sa ju prečítať až vtedy, keď som zistila, že je podľa nej natočený film. Naozaj krásny príbeh, hoci smutný a bez šťastného konca, avšak aj tak to v živote chodí. Málokedy porovnávam knihu s filmom, nakoľko pre mňa je vždy kniha tou lepšou alternatívou, avšak po pozretí filmu sa mi zdal príbeh ešte intenzívnejší a začalo ma viac zaujímať, ako bude všetko pokračovať. Takže určite sa chystám prečítať si aj pokračovanie. Odo mňa 5 hviezdičiek, myslím, že si ju kniha a samotný príbeh zaslúži :)

jan-da10.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu mi všichni doporučovali. Dlouho jsem se na ní chystala, až jsem jí nakonec začala číst, ale nějak jsem se zasekla a příběh mě tolik neoslovil, abych jej hltala jedním dechem. Dočetla jsem ji, ale musím říct, že i když jsem věděla, že to nebude happy end, furt jsem doufala, že to dobře dopadne. Líbí se mi, že někdo dokáže napsat knihu bez happy endu (ani život není vždy šťastný). Určitě ale kniha patří mezi lepší a doporučila bych ji.

Ania_x09.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

K přečtení knihy jsem se odhodlávala dlouho, až to nakonec dopadlo tak, že jsem nejprve viděla film. Dvakrát. Dva dny za sebou. Díky tomu mi došlo, že film je sice krásný, ale já toho ze světa Louisy a Willa zkrátka pořebuji víc; potřebuji knihu. A tak jsem hned druhý den opouštěla knihkupectví s novou láskou v knižní podobě.
Příběh jsem začala číst hned po cestě z knihkupectví, a to doslova. Fakt, že jsem věděla, jak bude celý příběh plynout, mi ani trochu nepřekážel v tom, abych se následující den a půl nevěnovala téměř ničemu jinému než této knize.
Než jsem tě poznala je zkrátka hořkosladký knižní dezert, který vaše srdce probudí k životu.

Týnina09.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úplně skvělá knížka, která mě naprosto pohltila..

_Joker_07.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Opravdu zajímavý a dojemný příběh. Už dlouho jsem chtěla tuto knížku přečíst a jsem ráda, že jsem se k tomu dostala. Určitě doporučuju, stojí to za to :)

Laviedete04.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná. Přečteno za víkend a za mě 100%

kalinka9904.09.2016

Skvělá kniha, ale možná filmové zpracování se mi líbilo víc. I tak hodnotím nejvyšším hodnocením za dojemný příběh a hodnotnou myšlenka, že si máme každý den užívat naplno :)

lucie550303.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem ráda, že jsem sama doma, posledních cca 30 stránek jsem pobrecela. Ne, že bych neměla slzy v očích už asi stokrát u této úžasné knihy. Naprosto mi vyrazila dech. Dokázala jsem se vžít do obou hlavních postav, navzdory tomu, že nikdy nebudu vědět jak se Will musel cítit. I když jsem zhruba od poloviny knihy tušila, jak to asi dopadne, neprestavalo být napínavé, jaký bude konec doopravdy. Vlastně jsem byla přesvědčená o tom, že co chce udělat Will je správné. Ale zároveň jsem doufala, že Lou to dokáže změnit. Tahle knížka je nejen poutavě a věrohodně napsána, ale donutí vás přemýšlet, vážit si toho, co máte a co můžete mít. První, ale určitě ne poslední dílo od Jojo!

RoseThrone03.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tohle je jedna z knih, u ktere si dopredu musite pripravit kapesnicky. A to spousty. Verte mi, bude jich potreba. Pribeh se zabyva hlubokym a temnym tematem ale zaroven vam nabidne krasu zivota. Lou a Will jsou naproste protiklady a presto dokazou vytvorit jeden z nejhezcich paru, ktere jsem v knihach mela tu cest poznat. Myslenka teto knihy Vam zustane velice dlouho zaryta v pameti a verte mi, kdyz vam reknu, ze budete usilovne premyslet jestli byste udelali v takoveto situaci to same. Neverite? Prectete. :-)

snilek.holka02.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hodně lidí o téhle knize básnilo a ještě víc lidí mi jí doporučovalo. Nakonec jsem jí sehnala a vůbec nelituju, že jsem jí měla možnost číst. Byl to krásný, smutný, milostný příběh, při kterém se člověk rozesmál, ale i rozplakal. Zároveň si díky ní uvědomíte, že máte v životě vlastně strašné štěstí.
Will, mě svými poznámkamy častokrát rozesmál a Louise jsem bezprostředně záviděla. To jak umí být veselá, často optimistická a taková prostě svá. Stala se z ní postava, kterou jsem zbožnovala a strašně jí přála jen to nejlepší.
Asi nebudu moc jiného psát, nechci prozradit něco, co by pro případné čtenáře mohlo být zajímavé,ale budu muset poděkovat těm, kteří mě na knihu upozornili.

michaela391302.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto dojemné.. četla jsem cca před rokem a kniha mně natolik ohromila že jsem chtěla vidět i film.Film jsem viděla a musím říct,že se držel skvěle předlohy.Za mně TOP