Nesvlíkej se sama

Nesvlíkej se sama https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100516/nesvlikej-se-sama-100516.jpg 4 23 9

S nadhledem i vážně, s vtipem i smutkem, s ironií i s pochopením komentuje svět kolem sebe ve své sbírce epigramů mladý brněnský autor Richard Skolek. Tyto texty vycházely v Brněnském a Blanenském deníku, vydavatelství Akcent se rozhodlo upravit je do knižní podoby a představit je širšímu okruhu čtenářů.

Naďa2411
25.08.2023 4 z 5

Autor sám předčítá básně - epigramy v aknize, které jsou velmi krátké, k pobavení a zamyšlení. Knihu věnoval své mamince. Nebyly špatné.

faba
23.02.2023 3 z 5

Krátké jednoduché verše/epigramy. Něco ano, něco i jo :-)
Třeba:
ženám k zamyšlení
prý myslíme jen na sebe
muž nebýt sobec nemůže
však četly jste už, vážené
oslavnou báseň na muže?

stáří
že lidi maj se hůř a hůř
nevěřte téhle myšlence
když nezlepší se časem svět
pak zachrání nás demence

Booky84
17.08.2022 5 z 5

Krátké, humorné, svižné a ze života. Děkuji za možnost si přečíst, hned mám lepší den.

anonymní.Ilja
09.01.2022 2 z 5

Tuto knihu jsem našel díky Databázi knih, když jsem procházel knihy volně ke stažení. Narazil jsem na tuto eknihu a z rozmaru ji spolu s řadou jiných stáhl. A konečně se k ní dostal, když jsem v noci nemohl spát. Autor (snad si to zde přečte a já ho tímto zdravím) v úvodu říká, že se rozhodl dát své knihy volně na internet, aby zjistil, co se stane. A když nic jiného, tak si je tu přečetlo (k 9.11.2022) hned 24 lidí. A mne pobavila.

Kdybych měl dodat komentář obšírnější, řekl bych, že kvalita jednotlivých básní a miniatur je značně kolísavá. Od skvosty po říkanky. Některé básně by se dali ještě upravit a doladit, některé příliš vyčnívaly mezi ostatními a nezapadaly. Obecně bych si dokázal představit, že kdyby to byly dvě nebo tři menší sbírky, které by byly nějak tématicky nebo formou celistvější, neuškodilo by to. Celkově to však bylo odlehčené a příjemné čtení a některé básně jsem si ukládal, abych se jimi mohl později znovu a znovu bavit.

Ronnie68
22.12.2020 4 z 5

Za mě ve většině případů vtipné krátké básně ... četlo se to dobře ...

Česneksmedem
10.09.2020 4 z 5

Epigramik Richard Skolek
do všech rodin, škol a školek.

S trapností sobě vlastní jsem si musel přisadit alespoň heslem, že. Jinak to byla taková milá mini jednohubka. Díky za volné dílo.

moira2912
14.10.2019 3 z 5

Bylo tam pár super básní, byly tam slabší kousky, nebylo to špatné.

Jaruš7
12.04.2019 5 z 5

Šmankote, tak tohle byla čistá paráda,
veršovaná, svižná, vtipná, moudrá šaráda.
Obdařený talentem, nemůžeš chtít víc,
snad jen kresba, k vylepšení nezbývá pak nic.
Super.

marky147
05.01.2019

Kniha nám ukazuje všednosti života humornou formou, takovým způsobem, že nad tím se musí člověk pozastavit a zasmát. Je to tak normální, že by nás na to ani nenapadlo udělat na takové témata básně. Moc jsem si knížku užila a ne jednou ji otvírám.

Richard Skolek
česká, 1987
2015  75%Moudré z nebe
2008  85%Současná poezie 2009
2009  78%Hubený nás nedostanou
2011  70%Nesvlíkej se sama
2019  87%Ždibřich

Kniha Nesvlíkej se sama je v