Nesmrteľná žena

Nesmrteľná žena https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58222/nesmrtelna-zena-58222.jpg 4 9 3

Román Nesmrteľná žena patrí do série portrétov amerických dejateľov a jeho hlavnou hrdinkou je Jessie Fremontová Bentonová, dcéra senátora z Missouri a manželka Johna Fremonta, jedna z najmalebnejších ženských postáv Ameriky 19. storočia. Jessie predstavuje typ ženy, ktorá ešte z detstva je přivyknutá podporovať otca vo všetkých jeho politických zápasoch, nevyhne sa tomu ani v manželstve s mužom, s ktorým môže spolupracovať a pomáhať mu pri napĺňaní jeho životných ambícií. John Fremont splňal jej požiadavky a spolu sa ocitli v strede mnohých politických, hospodárskych i kultúrnych udalostí, ktoré poznačili život a vývin Ameriky v minulom storočí.... celý text

Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , Smena

Immortal Wife , 1971

Kutcho
Kutcho
02.12.2022 4 z 5

Irving Stone opäť ukázal, že je neuveriteľne talentovaný spisovateľ, ktorý vie príbehy významných postáv histórie odprezentovať pútavým a napínavým spôsobom.
Najmä v tomto prípade, keď sa ku mne knižka dostala náhodou a navyše bola o ľuďoch, o ktorých som doteraz ani nepočul, som si to zvlášť uvedomil.
Aj keď ma to obdobie celkom zaujíma a aj postavy boli skvelé, bol to práve spisovateľ, vďaka ktorému som knihu čítal a dočítal, a páčila sa mi.
Príbeh samotný bol zaujímavý a opäť obohacujúci.

IVANA143
IVANA143
04.08.2020 5 z 5

Perfektné ako dokáže Stone vyjadrovať myšlienky hlavného hrdinu. V tejto knihe ma až zarazilo ako vystihol myslenie ženy. Niekedy som sa až čudovala, či to naozaj písal chlap :D

Práve v tejto knihe sa mi potvrdilo, že Stone je úžasný spisovateľ, u ktorého verím, že každé dielo ku ktorému sa dostanem, bude skvelé! Americké dejiny a politika ma veľmi nezaujímajú a knihám/filmom s touto témou som sa úspešne vyhýbala. Ale Stone sa číta tak ľahko a tak dobre, že tie predsudky, ktoré človek má ohľadom témy, ktorá mu nie je blízka, rýchlo zmiznú.

Trošku ma mrzí, že Nesmrteľná žena má tak málo hodnotení. Ľudia nenechajte sa odradiť zdanlivo nezaujímavou, alebo neznámou témou. Je to výborná kniha o láske jednej inteligentnej a obetavej ženy a plus sa dozviete zaujímavé veci z amerických dejín.

Igor1311
Igor1311
27.02.2019 5 z 5

Tradične perfektný Stone s tentokrát životopisným románom o manželke amerického dobrodruha Johna Fremonta. Okrem ich životných príbehov, dej zachytáva dobývanie divokého západu, najmä Kalifornie v období americkej občianskej vojny