Neobyčejní

Neobyčejní

Skvělý příběh o ctižádosti, žárlivosti, touze a nadpřirozené moci… Victor a Eli, dva samotáři, kteří se poznali na studiích, brzy zjistí, že je pojí společná vášeň k nebezpečí a zážitkům blízkým smrti a také že při vhodných příležitostech dokážou dobře rozvíjet své mimořádné schopnosti, dokud se jim jejich odvaha nevymkne z rukou. Victor po deseti letech utíká z vězení a za pomoci mladé dívky hledá svého dávného kamaráda, zatímco Eli pokračuje ve své misi zbavit se všech dalších nadpřirozených bytostí až na svou tajemnou a nepřemožitelnou pomocnici. Oba poháněni vzpomínkou na zradu a prohru jsou k nezastavení, ale kdo nakonec vyvázne se zdravou kůží? V Neobyčejných autorka přichází s drsným komiksově laděným příběhem, který vás zavede do světa, kde získaná nadpřirozená moc nemusí nutně vést k hrdinství a kde se na spojenectví příliš nehraje. Budete svědky fascinující charakterové studie, která vás donutí přemýšlet o tom, co znamená být hrdinou nebo zločincem, a zda je mezi nimi nějaký jasně definovatelný rozdíl. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329999/neobycejni-CJN-329999.jpg 56

Vicious (2013)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Argo
Více informací...

Adris

Výborný příběh, zcela bez kladných hrdinů . jen samí záporáci a oběti. Důmyslná a čtivá kniha, jejíž téma superhrdinů a zneužívání jejich moci mě doslova okouzlila!

AjinQa

Řekla bych, že název této knihy sedí i k jejímu obsahu. Je opravdu neobyčejná.
Victoria mě okouzlila už dříve její sérií Archiv, ale u této knihy jen potvrdila že opravdu psát umí.
Na to že jsem ji četla anglicky, nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje postavy, tak že jsem se kolikrát musela při čtení pozastavit a přemýšlet nad tím kdo je vlastně špatný a kdo dobrý. Řekla bych, že i příběh je takový neobyčejný. U této knihy jsem se fakt nenudila. Doporučila bych ji všem čtenářům trochu vyšší věkové kategorie, protože už určitě není Young Adult. Hodnotím určitě 5* a už se nemůžu dočkat na další díl!

S.monika

Přiznávám se, podvádím. Tuto knihu jsem četla již v angličtině a díky ní jsem se zcela zamilovala do stylu psaní VESchwab! Když jsem ke knize přišla, netušila jsem co mě na jejích stránkách čeká. Tato kniha mě nadchla, zranila a uchvátila. Jelikož jsem ji četla před pár lety v angličtině, chvilku mi trvalo se zorientovat v ději a příběhu. Ale děj je prostě dobrý. Překvapivý, neočekávaný, není nudný! Schwabová totiž nemá černou a bílou pravdu, hrdinové nejsou hodní nebo zlí. Nutí mě přemýšlet a vyčíst z každého slova maximální význam a jinotaje.
Můžu jen doporučit a pět oslavné písně!