Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět?

Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět? https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74707/nemilosrdna-moc-74707.jpg 4 12 4

Je ve hře celý svět? Globalizace lidstvo navenek spojuje – ve skutečnosti však vede k jeho násilnému rozpadu. Slavný záhadolog Viktor Farkas během svého pátrání v bludišti dezinformací prohrabal spisy s nejvyšším utajením a velkou pozornost věnoval zejména nenápadným zprávám. Strhl hradby mlčení a odhalil pravdy, které zůstávaly až příliš dlouho zapomenuty. Skutečnost, jak ji známe, je z větší části vymyšlená. Nevěřili byste, že to, co považujete za bezpečnou informaci, je často drzá lež…... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Knižní klub

Gnadenlose Macht , 2006

KaLiBi
04.01.2024 4 z 5

Neuvěřitelná kniha. A to doslova. Některým věcem člověk vážně nechce věřit. Zase mám víc o čem přemýšlet. Kniha mě obohatila a pojem “kritické myšlení" s ní nabývá zcela nové úrovně významu.
“Světový trh jako takový - a jím vytvářená nerovnost - je zločin!"
“Úspěšní váleční zločinci soudí neúspěšné válečné zločince."
“Dnes známe u všeho hlavně cenu, nikoli však hodnotu."
“Každý systém je na začátku čistý, ale lidská povaha ho pokazí."
“Válka je terorem bohatých, teror je válkou chudých."
“Když nesmysl nabude dostatečně velkých rozměrů, ani si ho nevšimneme."
“Odvykli jsme si používat rozum, to je skutečné nebezpečí či katastrofa."
“Seberou-li nám svobodu volně mluvit, mohou nás, otupělé a mlčící, odvést jako ovce na porážku."
“Šablonizace poddaných je nejosvědčenějším prostředkem, jak si jejich ovládnutím pojistit vládu."
“Šťastní otroci jsou nejhoršími nepřáteli svobody."
“Problémy světa nelze vyřešit stejným myšlením, jaké je způsobilo."
“Zákony se zpětnou platností znamenají konec jakékoli právní jistoty."
“Každé slovo má ozvěnu. Každé mlčení také."
“Pokud svoboda vůbec něco znamená, pak především právo říkat jiným lidem to, co nechtějí slyšet. S Vaším názorem sice nesouhlasím, ale budu se do krve bít za to, abyste ho směl říci."
“Než začneme svět měnit, bylo by možná důležitější ho nezničit."
“Nic není těžšího a nic nevyžaduje větší charakter, než se otevřeně postavit proti duchu doby a říci nahlas ne."
“Když to vyjádříme hodně extrémně, ale historicky nikoli nesprávně, pak velké pouštění žilou obyvatelstvu, například morem, vždy nakonec přešlo do období blahobytu a rozvoje."

jeany23
15.08.2022 4 z 5

Ne že bych nějak zvlášť věřila na světovládu a nový světový řád, ale po přečtení téhle knihy asi změním názor. Při porovnání se současnými událostmi z toho až mrazí.

ElisPospa
18.01.2013 4 z 5

Zajímavá a skoro ve všem dosti bizardní, ale asi důvěryhodná kniha, plná současné " tajné " politologie včetně amerikanismu, která odhaluje kruté reality současných, převážně pak amerických mocností, které v součinnosti s celkovou globalizací planety ovlivňují chod lidstva...

Krospena
20.08.2011

Nedoporučuju číst těm,kdo si chtějí ponechat iluzi, že okolní svět je skutečně takový jak ho vidíme...