Nejlepší z nejlepších

Nejlepší z nejlepších https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305078/bmid_nejlepsi-z-nejlepsich-POs-305078.jpg 4 6 1

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Vojenství Technika a elektro
Vydáno: , Eso Video

Nejlepší z nejlepších (Best of the best) , 1997

Perseus
05.09.2021 4 z 5

U této knihy si nejsem přesně jistý, k jakému účelu měla sloužit. Autor v žádném případě není objektivní a až nábožně opěvuje letoun Su-27 a jeho odvozeniny. Nepochybuji, že letouny této řady jsou na světové špičce co se manévrovatelnosti týče, ale autor to podává tak, že se jim nikdo nikdy nevyrovná. Tuto knihu by firma Suchoj mohla bez úprav použít jako propagační materiál. Na druhou stranu jsou v knize zajímavé informace z vývoje Su-27, testování, předvádění na mezinárodních leteckých dnech i o panujících poměrech v konstrukční kanceláři a celkově v leteckém průmyslu. Kniha se mi nečetla zrovna jednoduše, protože autor používá dost ruských (přepsáno do latinky) i anglických výrazů. Další mínus bych dal za popisky obrázků, které jsou dvojjazyčné(česko/anglicky), ale vzájemně si neodpovídají a také za trochu zmatený text.
Celkově se dá kniha považovat hodnotný zdroj informací k letounu Su-27, hlavně proto, že žádná jiná kniha k tomuto letadlu v češtině neexistuje, ale musíte je z textu vyfiltrovat. Proto jen 4 hvězdy.

Autorovy knížky

Jiří R. Moravec
česká, 1942
1997  77%Nejlepší z nejlepších

Kniha Nejlepší z nejlepších je v