Nejbližší východ

Nejbližší východ https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117620/bmid_nejblizsi-vychod-XAs-117620.jpg 4 56 12

Milo Weaver série

Milo Weaver, hrdina bestsellerového špionážního thrilleru Turista, po propuštění z vězení přikývl na nabídku od šéfů tajného Odboru turistiky, vykonávajícího pro CIA černou práci, a chce se vrátit zpět do terénu. Jeho manželství a rodinný život pomalu, ale jistě krachují, přesto přijme úkoly, jež mají potvrdit jeho loajalitu a schopnosti. Jeden z nich je však až příliš tvrdý: má unést a odstranit patnáctiletou dceru moldavských imigrantů žijících v Berlíně. Milo opět stojí před morálním dilematem a nakonec zvolí řešení, které je ve světě špionáží a kontrašpionáží smrtelně nebezpečné – a tak překvapivé, že rozuzlení tohoto příběhu vyráží dech.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Nearest Exit , 2010

jarda155
19.01.2020 4 z 5

Trochu jsem se bál, díky komentářům, poklesu oproti jedničce,ale celkově mi to přijde srovnatelné.Je zde opravdu více postav ,což někoho odrazuje,ale mě to absolutně nevadí.Kdo nečetl jedničku,tak občas může mít problém s návazností u mrtvých na které se dosti odkazuje.
Do trojky se pustím a uvidím.

Fondis
04.05.2019 4 z 5

Trochu lepší jak jednička. Bavilo mě to.

ivka093
29.10.2018 2 z 5

Spousta jmen, konspirací a agentů konkurenčních tajných služeb, kteří se vzájemně sledují. Do toho je namíchaná politika a zdlouhavé, nezajímavé, zbytečné pasáže, kterými se nedá prokousat. Autor v podstatě popisuje činnost těchto složek.
Kniha mě nezaujala - připadalo mi to poněkud překombinované. Takže za mě 2 * a tento autor už více ne.

CharlesWard
09.10.2018 odpad!

Oproti tomuto byl první díl Turisty skvostně vystavěným thrillerem!

technik1965
02.01.2018 5 z 5

Vynikajúca kniha, dej sa číta jedným dychom, keď si myslím, že už je všetko vyriešené, opäť sa to zamotá.

Schamila
14.09.2017 4 z 5

Za mě stejně poutavé jako první díl Turista, Milo měl zase plné ruce práce, jezdili jsme po celém světě, plno zvratů, bylo i potřebné napětí a konec, který má pokračování - už se těším na Amerického špióna. Doporučuji

soukroma
30.07.2017 2 z 5

Jak mám ráda špionážní thrillery, tak tohle mě nezaujalo, nebavilo: moc jmen (víc než lidí, pochopitelně), míst, konspirací, a do toho ještě přeskakování v čase, takže k počáteční zajímavě rozehrané zápletce se znovu dostáváme až někdy v polovině knihy... První kniha od autora a další vyhledávat nebudu - hlavní hrdina mě už vůbec neoslovil.

KaiShun
14.03.2017 4 z 5

Nektere pasaze zcela zbytecne ale spoilery uz psat radeji nebudu :) jinak super pocteni a zkusim i treti dil

KocIQ
16.02.2017

Na to, že jsem tuto knihu dostal omylem, mne docela potěšila. V žánru popisujícím práci tajných služeb se vůbec neorientuji, takže jako laikovi mi vše přišlo poněkud přehnané, až absurdní (nebo prostě jen až příliš vyfantazírované, každopádně nudné určitě ne). Je mi divné, že i ve fikci by bylo možné vědět o každém kroku každého člověka a řetězit všechny události do stavu, kdy sebemenší banalita dokáže vyvolat téměř válku mezi službami jednotlivých zemí. Ale musím uznat, že knihu jsem přečetl jedním dechem, je napsaná způsobem, že jsem prostě musel ihned přečíst další kapitolu. Dodatečně, po nějakém odstupu, jsem se vzhledem k fantasknosti knihy jejímu propadnutí musel trochu zasmát, ale nic to nemění na tom, že tato kniha tu schopnost chytit a nepustit fakt má.

kalache
20.01.2016 4 z 5

...americký hrdina v boji s vlastní morálkou.Hádejte,kdo zvítězí?Zjistit to, není až tak marné...

vorenus
17.05.2013 4 z 5

Bavilo mě to stejně jako TURISTA!!!Výborné volné pokračování!!Už se těším na třetí knihu od tohoto autora a vím, že bude určitě stejně skvělá!Nechápu předchozí komentář!!!

derminator
16.11.2012 1 z 5

Tato kniha mě nadchla asi tak jako těšit se v létě že si půjdu druhý den za sáňkovat. Byla to zkrátka nuda! To první díl Turista je tedy zajímavější nemohu jinak tato kniha si nezaslouží více jak 15%. Ale budu se rád mílit pokud se někomu bude líbit a písne svůj názor!

špionáž CIA zpravodajské služby tajní agenti špionážní zápletka

Olen Steinhauer
americká, 1970