Nefritový ostrov

Nefritový ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37555/bmid_nefritovy-ostrov-os1-37555.jpg 4 61 8

Donovanovi série

Lianna se stane uznávanou odbornicí na zpracování nefritu. Je to jistě jeden z důvodů, proč je obviněna z krádeže vzácné sošky Nefritového císaře, která je součástí čínského kulturního dědictví. Její nevinu pomůže odhalit lovec drahokamů Kyle Donovan.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Jade Island , 1998

bekule
12.10.2023 4 z 5

Příjemně čtivá dobrodružná kniha s přiměřenou troškou romantiky, spoustou informací o čemkoli okolo vzácného nefritu a možná až příliš o mocenských a politických propletncích . Zase jsem se dopustila chyby že první díl jsem četla před víc jak rokem a už si jej nepamatovala, což je na škodu protože je tam párkrát připomínka na Jantarovou pláž. Určitě se vyplatí číst sérii s kratšími rozestupy po sobě,protože postupně se rozšiřující rodina Donovanova je vždy v ději.

babiočka
25.01.2019 2 z 5

Mně se knížka právě kvůli množství popisů těch politicko-peněžně-mocenských vztahů, kterým jsem ani zbla neporozuměla, nelíbila.

havrmoni
10.06.2018 5 z 5

Až na ty mocenské hry-kecy no prostě ty popisy politicko-peněžně mocencké,kterým prostě nikdy nebudu rozumět,se mi to líbilo. A to tolik,že jsem nestrhla * ani za ty ,,kecy" :))

moudivlacek
29.04.2016 4 z 5

U prvního dílu jsem si myslela, jak se budu nudit, když se tam odborně popisuje jantar. Byla jsem překvapena, jak skvěle si s tím autorka poradila. U tohoto dílu se popisuje nefrit, a přitom jsou u toho leckde takové humorné řádky, že je to skvělé spojení.
Kniha je poučením o nefritu, boji o moc a popisu tradiční čínské rodiny a rozdíly vzhledem k americké.
Přesto že je to romantická kniha, té je tu poskrovnu, ale vůbec to neubírá knize na kráse. Spíše naopak. Rodina tu vyniká nade vše, kromě lásky.

ovpana
05.12.2015 2 z 5

Hezké čtení na dlouhé večery.

narisa
18.01.2015 5 z 5

Moje oblíbená série i kniha. Miluji ji a četla jsem ji několikrát. To, co jsou pro někoho bláboly, tak pro mě byl úžasný svět, který se mi otevřel a navedl mě, abych si o těchto věcech zjistila více. Mohu jen doporučit :)

Evaevelína
07.05.2013 1 z 5

Kniha je tlustá a plná blábolu o nefritu a jeho zpracování až do detailu.Pro mě nejhorší kniha ze série Donovanů.Vůbec ničím mě nechytla.

Pet007
06.04.2013

Další z knih, které byly pro zakoupeny jako oddechovka pro manželku. Hrdinkou je žena, to mám ráda. Je tam dobrodružství a dost zajímavého z části světa, kterou nejspíš nikdy nenavštívím.

Ann Maxwell
americká, 1944