Neferetino prokletí

Neferetino prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157105/bmid_skola-noci-novely-neferetino-prokle-jSv-157105.jpg 4 283 37

Škola noci – novely série

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti? Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník…... celý text

Novely , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Neferet's Curse , 2011

KatnissLavender
15.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Nevím, jestli to bylo tím, že Neferet nepatří mezi mé oblíbené postavy, nebo tím, že jsem vlastně od začátku věděla, jak to dopadne, ale tato kniha se mi ze všech šestnácti knih série líbila nejméně. Chtělo by to pestřejší první polovinu a více propracovanou tu druhou. Vůbec mne to citově nevtáhlo do děje a to je špatně, když jde o takové téma, jako je znásilnění! Nicméně i přes to všechno nelituji, že jsem si ji přečetla a jsem ráda za vhled do Neferetina, smrtelného života...

MizutaniMizuku
22.07.2022 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Konec byl uspěchaný.
Začátek mi přišel v pohodě, ale potom...

0249
15.07.2020 5 z 5

Neferet jsem z části litovala i nenáviděla. A aspoň jsem pochopila její nenávist.

Eponka
14.10.2019 5 z 5

Jsem rada ze vim jaky zivot mela pred tim nez se stala upirkou dost ctive a zajimave

Safira7
30.01.2019 5 z 5

Z celé série nejzajímavější novela. Doporučuji

DannyLady
28.11.2018 4 z 5

Zajímavý pohled na utváření jedné z hlavních postav série školy noci. Její příběh je opravdu smutný, ale ani tak sem k této postavě nezačala chovat náklonnost. Novela byla moc čtivá a napínavá až do konce.

LucyFox4
13.11.2017 2 z 5

V určitém směru mi to rozšířilo obzory o tom jak vlastně Neferet uvažuje a jaká byla její prvotní motivace, ale kniha mě moc nezaujala. V podstatě jsem celou dobu čekala na konec a po cestě nesnášela prakticky všechny postavy.

hadris
12.05.2017 4 z 5

Pokud měla tato kniha obměkčit názor na pozdější řádění Neferet, tak jej vůbec nezměnila.
Kniha se mi četla velmi těžce, na to, o jak tenkou knihu se jedná, tak jsem ji louskala celý den a tak nějak se nemohla dočkat konce...
Lépe jsem Neferet poznala v posledním díle Školy noci...

Ailee
10.03.2017 3 z 5

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, protože ať to nebylo nikterak napínavé, věděla jsem, že konec bude zajímavý. Jaké zklamání, když autorka poslední dvě kapitoly formou zápisníky vždy hloupě prozradila, co se vlastně stane hned na začátku a pak jste čekali až na konec kapitoly, až to detailněji popíše. Místo toho, abych Neferet neboli Emily spíše pochopila, zhnusila se mi ještě víc. A knihu prostě nemůžete mít rádi, když vám hlavní hrdina vadí. Ukázalo to jenom to, že Neferet byla manipulativní mrcha už jako člověk.

EvikU.
24.02.2017 3 z 5

Litovala jsem Emily, co si musela prožít, jak moc se bála svého otce, z kterého se stal netvor, když Emily zneužil. Chápu její nutnost se za ním vrátit už jako Neferet a ublížit mu. A byla jsem zklamaná, že se z Arthura vyklubal slaboch. Pěkný příběh.

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Kdyby se autorky místo na dlouhé série zaměřily na novely, tak by udělaly mnohem líp. ;)

pejty
09.04.2016 1 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým zklamáním, které jsem dočetl jen proto, že nerad nechávám něco nedočteného. Příběh byl velmi natahovaný a v podstatě od prvního řádku jsem už mohl předvídat, jak to bude pokračovat a jak to nakonec skončí. Polovina knihy je naprosto o ničem a příběh tam stojí na místě a furt se točí dokolečka. To až konec konečně byl trochu zajímavý, ale to mi nevynahradí těch sto stránek naprosté nudy a utrpení u každého přečteného řádku (asi i to je důvod proč jsem těch 170 stránek četl více než 14 dní).

IvankaM
21.03.2016 5 z 5

Při čtení jsem měla husí kůži a slzy v očích. Je mi Neferet strašně líto a už jí vůbec nekřivdím, že se stala takovou, jakou je. Temnota jí vyplnila bolest a utlumila odporné vzpomínky. Tady je krásně vidět, že každý "zloduch" má svou minulost a důvod, proč se oddal straně zla.

Peťulka3
27.02.2016 5 z 5

Hezké poodhalení toho,proč je Neferet taková,jaká je.

zuzana4291
28.12.2015 4 z 5

velmi tragický příběh, který bohužel je až velmi skutečný, jelikož se i toto děje a i v dnešní době....nyní koukám na Neferet přeci jen trochu více chápavěji

zuzanagelnarova
21.12.2015 4 z 5

Opravdu není co dodat.Je to hodně smutný osud :(

veverka179
10.12.2015 5 z 5

Úžasná knížka, hrozně moc jsem u ní brečela ♥ :/ :3 → http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/2015/08/neferetino-prokleti-pc-cast-kristin-cast.html

1259
07.05.2015 5 z 5

Fakt hustý příběh. Konečně se to tak trochu vysvětlilo, proč Neferet je taková mrcha a ubližuje druhým. Být na jejím místě, zachován se stejně.

Sali88
25.03.2015 3 z 5

Když jsem knížku četla, vůbec mi nepřišlo, že čtu něco, co patří ke škole noci. Jsem ráda, že jsem poznala Neferetin příběh, proč se stala tou, kterou se stala. I když rozhodnutí bylo na ní, jestli se špatnými zkušenostmi s otcem nechá ovlivnit, a stane se špatnou, jako on, nebo jestli nechá minulost za sebou, a bude taková, jaká bývala na začátku.

Jájuška
22.10.2014

Začátkem jsem s Emily soucítila a nevěřila jsem, že se z ní stala ta zlá Neferet. Ale ke konci knihy se mi začala protivit. Námět to byl dobrý, ale mne osobně to nezaujalo.