Nebeský fotbal a jiné povídky

Nebeský fotbal a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57317/nebesky-fotbal-a-jin-57317.jpg 4 32 11

Tato sbírka obsahuje osm povídek z let 1885 - 1932. Nebeský fotbal, Pomsta zázrakem, Černošská dívka hledá Boha, Císař a děvčátko, Tajemství divadelní šatny, don Juan vysvětluje, Serenáda a Víkend na venkově.

Šárkaxx
Šárkaxx
12.01.2019

8 povídek – poslední dvě jsou hodně vtipné, zejm. ta poslední. Trochu mi to připomnělo Dahlovy povídky. První povídky mi přišly spíš vážné (až na Pomstu zázrakem). Zejm. ta o válce byla dost těžká. Za mě nejlepší Víkend na venkově.

Kocourkovalucy
Kocourkovalucy
27.05.2018 5 z 5

Krásné první seznámení s Shawem a jeho lehkým vtipným jazykem.

kuruteku
kuruteku
18.11.2017 2 z 5

Sáhl jsem do knihovny a vytáhl Shawa. Nelituji, ale na Čapka je to příliš zahleděné do sebe, na Greena příliš málo vážné, na Haška příliš smutné. Něco v hlavě zůstalo, ale celkově mi to nesedlo, promiňte, mistře.

novecento
novecento
17.09.2017 3 z 5

Čekal jsem od tohoto slavného autora troch víc. Povídka Pomsta zázrakem stojí ale určitě za přečtení. Zejména pro vtipně vymyšlený závěr příběhu.

Hilda_
Hilda_
28.12.2016 3 z 5

Za mě nejlepší Pomsta zázrakem.

Ruralista
Ruralista
22.08.2016 4 z 5

Takový Víkend na venkově číst o víkendu na venkově, když venku vlídně prší, má něco do sebe.

Lectore
Lectore
22.11.2015 4 z 5

Tato kniha je vhodná spíš pro takové seznámení s G.B. Shawem. Pár povídek vybraných z jeho díla ale potěší a čtou se svižně, nebo-li jedním dechem. Samostané příběhy jsou chytlavé, vtipné a běžného čtenáře nepochybně pobaví a upřímně se zasměje, avšak vnímavého čtenáře povedou i k zamyšlení.

Jinak souhlasím s komentářem Skawin :o)

tanuki
tanuki
31.08.2015 3 z 5

Větší část povídek spojují motivy smrti, víry a duchařiny, které však ke konci ustupují do pozadí. Narazíte zde na vyobrazení vstupu do ráje, manipulaci se zázrakem i teologicko-filosofické hledání podstaty Boha. Potkáte duchy, uslyšíte promluvit bystu v divadle i jezdeckou sochu na náměstí (ta dokonce přijme pozvání na večeři, kam se také dostaví). Nakonec se mi nejvíc líbila povídka, která tohle všechno postrádala - Serenáda.:-)

Kraken84
Kraken84
25.07.2015 3 z 5

Satirou a cynismem nasáklá sbírka povídek. Někdy vyznívají tragicky, jindy komicky. Nejvíce mě zaujala černošská dívka. Je nyní až zarážejícím způsobem aktuální a nutí k přemýšlení. Kvůli černošské dívce si knihu časem jistě přečtu znovu.

Skawin
Skawin
12.05.2014 4 z 5

Povídky G.B.S. mi trochu připomněly styl Karla Čapka. Inteligentní, pohotové a milé. Asi nejvíce se mi líbila povídka Černošská dívka hledá boha, která je opravdu nadčasová a podle mě stále aktuální - hlavní otázka je kdo má právo tvrdit, že ten a ten Bůh je ten jediný pravý? V Tajemství divadelní šatny. jsem si zase "polebedila" u rozhovoru herce a autora jeho hry samotného Shakespeara. Jak to ten Shakespear vlastně všechno myslel? Ono to mohlo být vlastně trochu jinak, kdyby ... :-)

WEIL
WEIL
23.12.2010 4 z 5

Pro mě nejzajímavější povídky jsou - Pomsta zázrakem, Serenáda, Don Juan vysvětluje a Víkend na venkově.

Část díla

všech 8 částí díla

George Bernard Shaw
irská, 1856 - 1950
2007  83%Pygmalión
1956  80%Svatá Jana
2012  79%Pygmalion / Pygmalion (dvojjazyčná kniha)
1973  79%Nebeský fotbal a jiné povídky
1979  97%Divadelní moudrost G.B. Shawa

Kniha Nebeský fotbal a jiné povídky je v