Město z popela

Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem.
V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.41409

Nástroje smrti (2.)

City of Ashes (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

RPGShadoworld
dnes

Chcete se připojit ke světě stínů?
Textové Roleplay někteří hráči nazývají jako psaní příběhů pomocí celé RPG komunity.
U nás si lze založit originální postavu lovce stínů, civila, čaroděje, vlkodlaka, upíra a víly a provést ji svým příběhem pomocí psaní a interakcemi s ostatními postavami. Naší předlohou jsou v mezích samozřejmě Nástroje smrti, Mechanické stroje a Temné lsti od Cassandry Clareové.

Určitě naše stránky navštivte, budeme se těšit.
www.RPG-Shadowhunters.cz

Adriana21

Super kniha. Jace prostě zbožňuju, ty jeho hlášky a celkově, snažím se být borec, ale ve skrytu duše jsem zranitelný prostě miluju.

Karoli282

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

ufounek173

Už jsem četla dvakrát,mrzí mě ,že film byl neúspěšný a netočí se pokračování,přitom kravin s pokračováním je mnoho.

PeťkaW.

Ve všech směrech je druhý díl o mnoho propracovanější a vyspělejší, než ten první. Byl tu víc představen podsvět a další bytosti, o kterých se v prvním díle autorka jen lehce zmínila, což bylo fajn. Děj byl dobře vygradovaný. Neobsahuje sice žádnou převratnou myšlenku nebo hloubku, ale moc dobře se čte a já měla knihu během dne přelouskanou. Autorka dokáže bravurně popsat pocity a vztahy mezi postavami. Co osobně oceňuju, je i její snaha vmísit do popisu nejen zvukové, hmatové a obrazové vjemy, ale i pachové, což mám ráda, protože to přidává celému příběhu na autenticitě a já se do něj můžu lépe vžít. Lehce ohraně na druhou stranu působila jediná a neustále se vracející záporná postava. Umřel, objevil se, zfingoval svou smrt, vrátil se, uprchl a je zase tady a na konci máme zase útěk. Chtělo by to v dalším pokračování zapojit dalšího záporňáka. Objevilo se i pár překvapivých momentů, ale jinak byl děj poměrně lehce prohlédnutelný. Pokud máte rádi fantasy příběhy, s nadpřirozenými bytostmi, tak tahle kniha by vás ale neměla zklamat.

dancadragneel

Díky tomuto dílu jsem si prostě zamilovala Simona. Je to jedna z postav, která je rozhodně skvělé popsána a má zajímavý životní příběh.

nicole9410

Moc krásná kniha Už se těší až začnu číst 3díl

Viky00

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Evisis

Moc fajn knížka, která mě už během prvních pár stran vtáhla do děje. Celou jsem ji doslova hltala. Tak jako u předchozího dílu mě něco pobavilo, něco rozesmutnilo a něco zarazilo, ale celkový dojem z knihy je super :).

agentka7908

KnihomolkD: hele stejně Clary a Jace podle Cassandry patří k sobě a já si to taky myslím v šestým díle se všechno vyjasní tak snad..........

KnihomolkD

Musím říct že druhý díl se mi víc líbil než ten první . Hlavně mě překvapil Simon .Nejdřív upír se z něho stane a pak ještě rozchod Simona a Clary. Fandila jsem jim .
Doufám že třetí díl bude ještě lepší .

poly.0@

Moje taky ajla5
Dávám jí 5 z 5

misamiska

Skvělá kniha. Ze začátku jsem měl stejný problém jako u předchozí knihy-nemohl jsem se do ní začíst. Po asi sto stránkách jsem ji však začal doslova hltat. Jediné co se mi nelíbilo, bylo to, že autorka neustále opakovala, že v takovém světle měl Jace zlaté vlasy a v jiném stříbrné. Závěr knihy mi připadal trochu utahaný. Myslím si ale, že se tato série velice dobře rozvíjí a už se nemohu dočkat, až přečtu další díl.

Ladiva

Tvrdili mi, že druhý diel je lepší ako jednotka a je to pravda. Autorke sa podarilo naďalej rozvíjať dejovú líniu a to tak pútavo, že nenudí a udržuje čitateľa stále v napätí. Pozitívne hodnotím aj fakt, že "neutopila" dej vedľajšími dejovými líniami a rôznymi odbočkami z deja. Fakt sa teším, že mám k dispozícii hneď aj tretí diel.

ajla5

Nástroje smrti jsou prostě moje srdcovka.

wesulle

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

chierelods
17.11.2016

Příběh se začal rozjíždět a tím pádem jsem to přečetla jedním dechem. Chvílemi vtipné, smutné a akční pasáže, nad kterými jsem se pozastavovala. V nejbližší době si určitě přečtu další díl.

Ivulka90
16.11.2016

Stejně jako předešlý díl mi chvílemi kniha silně připomínala Sirotčinec slečny Peregrinové, Harryho Pottera a Percyho Jacksona, přesto mi to nijak nevadilo. Kniha byla i tak pro mě velmi čtivá.

orangerose
08.11.2016

ještě víc akčnější než jednička, obálka knížky je krásná, sahám po 3 dílu :D

RiverSong
22.10.2016

Stejně jako předešlý díl naprosto skvělé. Hrozně se mi líbí obálka, ta si od prvního dílu velmi polepšila.

eva4036
03.10.2016

Jako předešlý díl mě knížka tak moc pohltila, že jsem jí přečetla strašně rychle a děj jsem si užívala. Autorka umí vážně moc krásně psát a díky tomuhle dílu jsem do této série propadla ještě víc.

Kate84
13.09.2016

Bezva čtení, tak trochu alegorie k dnešním problémům lidstva v líbivém a akčním obalu.

Kelen30
02.09.2016

Město z popela bylo samozřejmě lepší než první díl.Seznamování se s postavami a dějem už máme za sebou takže teď už se to rozjíždí.Kniha mě opět pohltila a já jsem si čtení opravdu užívala.Když už jsem si začínala myslet,že to vážně vypadá na milostný trojúhelník,tak se úplně rozpadl.Aspoň trochy cestování jsem se nedočkala a taky bych chtěla aby tam už byla i Jocelyn. Tak se snad v příštím díle dočkám.A mě teď čeká dlouhé čekání na Město ze skla.

Mari00
08.08.2016

Kniha byla dobrá, hezky narazila na téma "rasismu" (prosím berte to v přeneseném významu). A to se mi líbilo. Jinak se už těším, až se ke mě dostane další díl.

Aríka
16.07.2016

Nejprve jsem z knihy nebyla nijak nadšená, ale postupem času jsem se od ní nemohla odtrhnout a skončila až na poslední straně. Abych pravdu řekla už mě ten Valentýn začíná štvát. jak může pořád unikat... No jo, uvidíme, co nabídne třetí díl.

Pisatel
14.06.2016

Prvú knihu tejto ságy som dosť kritizoval, ale povedal som si, že prečítam všetky diely, aby som nerobil len povrchné závery. Druhá kniha ma ničím neprekvapila. Vlastne ma len utvrdila v prvotnom názore. Pri čítaní som mal pocit, že autorka podceňuje mladú generáciu. Je to dané tým, že niektoré pasáže kde vystupuje Jace, ho vykresľujú ako nie príliš inteligentného mladého muža. Napríklad pasáž kde inkvizítorka použila podobenstvo a následne ho on nepochopil, mi prišla nerealistická. Celkovo ako by autorka nechápala mentalitu mladých ľudí, nedokázala sa vžiť do ich myslenia. Rovnako tak neprirodzene vyznieva udržovanie postavy Simona v príbehu. Smerovanie tejto postavy je prvoplánové a predvídateľné.
Opakovane som sa nemohol zbaviť dojmu, že línia príbehu kopíruje J.K.Rowling.
Osobne som zástanca kníh, kde je viac dialógov a dej sa posúva dopredu, opisné časti mi príliš nesedia. No konkrétne v tejto knihe ich práve postrádam. Na miestach kde by mala autorka vykresliť atmosféru, popísať viac prostredie, priblížiť ho čitateľovi, využíva dialógy, často zbytočné. Ako by umelo naťahujúce dej. Viem si predstaviť, že kniha chytila, a určite ešte chytí, mnoho čitateľov, lebo je to žáner nesmierne populárny. No vnímam to len ako nejaké oddychové čítanie a mladá generácia by mala určite siahnuť po hodnotnejších knihách, ktoré nie sú tak povrchné.

svobonís
04.06.2016

Řekla bych, že tenhle díl je o trošku lepší jak první, na druhou stranu mě tram spousta věcí štvala a zase se mi moc nelíbilo zakončení knihy s Clary a Jacem, ale jinak čtivá a poutavá knížka. Všem moc doporučuji.

pink_ivy
25.05.2016

“I don't want to be a man. I want to be an angst-ridden teenager who can't confront his own inner demons and takes it out verbally on other people instead."Knížka, kde jsem vyloženě trpěla, až jsem se z frustrace skoro rozbrečela.

Líbila se mi víc než první díl a skoro bych řekla, že tahle knížka může za to, že jsem téhle sérii propadla.

Jupijow
20.05.2016

Trošku mi přišlo, že kniha trpí neduhem prostředního (druhého) dílu, prostě prosotr mezi úvodem a epickým vyvrcholením. Ale I tak super, nemohla jsem se od ní odtrnout.
Jace je božííííííí.

PandaKombajn
08.05.2016

Kniha byla velmi zajímavá a plná zvratů. Něco předvídáte a ono je to úplně jinak. Už třikrát jsem jedné postavě postavila hrob a ono nic. Kniha byla skvělá a moc se povedla nemůžu se dočkat až si přwčtu třetí díl.