Město z kostí

Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a n... celý text

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.31857
Série:

Nástroje smrti (1.)

Originální název:

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (294)

Přidat komentář
nikolm
19. května

lepší než film

tatjana1737
11. května

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem četla trilogii Pekelných strojů, která Nástrojům smrti časově předchází, takže jsem se nevyhnula srovnání. Mechanický anděl a další dva díly se mi líbily historickou dobou, do níž jsou zasazeny, a přestože jsou hlavní hrdinové z dnešního pohledu teenageři, dají se považovat za dospělé a kniha se zavděčí i staršímu čtenáři. Oproti tomu Město z kostí mi přišlo už hodně pro "puberťáky", hlavními hrdiny počínaje, přes jejich jednání a slovník, až po některé nelogičnosti v jejich chování (uniklo mi např. to, že Clary věděla o tom, že Alek umírá, Isabela je s ním na ošetřovně, ale přesto vyběhla za Hodgem, pak se zdržela na slovíčko s vlkodlaky, a nakonec se vydala za Valentýnem - proč se aspoň na otočku nezastavila na ošetřovně??). To jsou důvody, proč jen tři hvězdy. Jinak musím vystihnout svět, který autorka vymyslela, včetně postav, kterými jej osadila. Doufám, že se blíže seznámím i s dalšími obyvateli podsvěta a mytologií nefilim, která mne hodně zaujala.

Btw - po přečtení této knihy si říkám, že lovci stínů asi neslaví Den sv. Valentýna? :-X

Karoli282
06. dubna

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

kata6797
26. března

Přečetla jsem už celou sérii, a přečtu si jí znovu. Kniha mě bavila od začátku až do konce, nenudila jsem se, byla jsem začtená a vždy se těšila až si budu zase číst. Je to zajímavý příběh.

PeťkaW.
23. března

Nebýt traileru na připravovaný film, tak bych po knize asi ani nesáhla. Po prvních 15 stránkách jsem měla sto chutí se čtením přestat, protože se mi nelíbilo, jak je čtenář do děje bez jakéhokoliv varování hozený. Pak se ale celý příběh překvapivě slušně rozjel a ustálil. Je čtivě napsaný a najde se tu plno zajímavých momentů. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s klasickými nadpřirozenými osobnostmi a dala jim nový nádech. Mohla ale o něco víc rozvinout podsvětí a víc ho čtenáři přiblížit, to mi tam docela chybělo. Na druhou stranu oceňuju, jak propracovala postavy a vztahy mezi nimi. Mám ráda, když jsou hrdinové v knihách propracovaní a mají své vlastní osobnosti, takže v tomhle vidím rozhodně plus. Mínus dávám za průhlednost děje a plochost příběhu. Sečteno podtrženo - nebylo to vůbec tak špatné, jak tu někdo píše. Je to opravdu čtivý příběh, u kterého se dá skvěle vypnout a žít v jiném světě. Má své mouchy, ale po dalších dílech jsem i tak sáhla.

EngliTer
06. března

Chtěla jsem se zeptat - Mám si přečíst nejdřív sérii Nástroje smrti, nebo Pekelné stroje?

dancadragneel
06. března

Překrásný příběh, který je odlišný od mnoha klasických fantasy a k tomu je ještě skvělý film. Rozhodně doporučuji

Martia
27. února

Boží! Jak kniha tak film

Viky00
25. února

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

_Žanet_
18. února

Knížku jsem bohužel četla přes dva měsíce z nedostatku času, ale dnes jsem se hecla a celou jsem ji přečetla. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože do mě knížka zase zanesla jeden ze spousty hezkých příběhů, které se v knihách skrývají.
Kniha se celkově četla dobře a rychle. Byla taková oddechová a u konce se změnila i na něco méně oddechového. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla a určitě si přečtu i zbytek série.

ufounek173
16. února

Přečetla jsem celou sérii a teď čtu po druhé a klidně napřeskáčku,jak ji seženu z knihovny.A určitě si ji pořídím domů.Film se mi líbil a mrzí mě ,že nenatočili pokračování,výběr hrdinů byl famózní.

PaluškaB
25. ledna

Skvělá kniha jako fantasy pro dospívající. Mě osobně se kniha moc nelíbila. Ovšem začátek byl napínavý, poutavý a byly tam i pasáže, které se mi líbily. Spíš až konec knihy mě nudil a do čtení jsem se musela často i nutit.
Je to možná i tím, že jsem jako první viděla film, který mě nalákal na knihu, a ze které jsem byla trochu zklamaná. Další díly už číst nebudu.

Ladiva
17. ledna

No, čo už, dávno nie som YA, ale páčilo sa mi to. Malo to zaujímavo rozohranú dejovú líniu, napätie, trochu irónie i humoru a vcelku sa to príjemne čítalo. Som zvedavá na ďalšie osudy postáv, a tak siahám po ďalšom dieli...

KnihomolkD
14. ledna

Trvalo mi skoro 14 dní to přečíst . Na to že to mělo 400 stránek . Začátek se mi líbíl. Ale od té poloviny jsem se nemohla začíst.

LucyDvorska
13. ledna

Celou sérii čtu již po třetí, po čtvrté. Nyní jsem se rozhodla, zvýrazňovat si dobré, vtipné scény. Skoro mi nestačili papírky, kolik tam je těch založených částí. Knihu i celou sérii doporučuji všem, co mají rádi trochu akce, fantazie, romantiky, ironie a vtipů.

wesulle
08. ledna

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

RonjaRHermans
02. ledna

Moje nejoblíbenější série....miluji snad skoro všechno (až na pár postav které mi pijí krev) a celou sérii mám přečtenou několikrát. Je dokonalým mixem akce, romantiky a ironického humoru, a když k tomu přičteme celý úžasný imaginární svět, který se skrývá uvnitř toho našeho, dostaneme něco zcela fenomenálního.
Dala bych šest hvězd z pěti.

lulu28501
02. ledna

Úžasná kniha.
Doporučuji přečíst a nutně potřebuji další díl :D

Adelschutzova
06.12.2016

tahle kniha mě potěšila...sice byla clary občas otravná,ale hlavní zápletka knihy byla dokonalá....další díly mám přečtené a musím říct,že od druhého dílu je to vážně návykové...v knize se mi líbila lehká romantika,ale štvalo mě to že ta romantika byla nejen s jedním chlapcem ... simon-clary,jace-clary.....motalo mi to hlavu...občas jsem to přála simonovi,občas jaceovi.trochu zmatek..ohledně knihy mám pár otazníků,ale tak už to bývá.

petra4080
05.12.2016

Kniha vůbec nesplnila očekávání které jsem měla dle komentářů zde. Naprosto bez jiskry. Za celou dobu se mi nepodařilo se pořádně začíst, přežvýkávala jsem jí strašně dlouho a do dalších dílů se nejspíš ani nepustím :-(

Akisi
25.11.2016

Kniha pro mě byla docela zklamáním. Popravdě mi to přijde jako bezva nápad, lovci stínů a tak, ale děj mi přišel neuvěřitelně předvídatelný a Clary mě štvala kdykoli, když otevřela pusu. Očekávala jsem, že z knihy budu absolutně nadšená, nestalo se však a to i přesto, že jsem zkusila přečíst další dvě knihy. Ani ty však můj názor nezměnily...
Dávám jednu hvězdičku a nápad a Jace se Simonem...

Liar
15.11.2016

Když jsem knihu přečetla, byla jsem z ní celkem nadšená (mimochodem teď budu číst 5. díl a dost se těším). Opravdu to občas připomíná i knihy od jiných autorů, ale dá se přes to přenést.
Od kamarádky jsem se dozvěděla, že je i seriál. No, našla jsem také film, který byl podle mě celkem dobře zpracovaný a knize docela odpovídal. Poté jsem si pustila seriál a málem mi vypadaly všechny vlasy hrůzou. Vůbec se to knize nepodobalo. Když jsem uviděla Institut, tak jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Přiznávám, že jsem málem nedokoukala první díl, na druhý už jsem se nedívala vůbec.

Ivulka90
15.11.2016

Ke knize jsem se dostala více méně náhodou a byla jsem velmi mile překvapena - nic jsem neočekávala, jen se nechala příběh plynout. Musím přiznat, že některé události se daly dost dobře předpokládat (např. jak to dopadne s Clary a Jacem), ale to mi nijak nevadilo. Brala jsem to jako oddechovku.

Musím se ale přiznat, že jsem přemýšlela, co mi kniha připomíná - mám to! Něco mi připomínalo Sirotčinec slečny Peregrinové, něco zase Harryho Pottera a Percyho Jacksona, ale výsledek vůbec není špatný.

ivca3710
14.11.2016

Film se mi vůbec nelíbil. Herci mi tam nesedli, nesedlo mi tam nic. Ale seriál.. panečku, to je něco úžasného. kvůli filmu mně to odrazovalo si to přečíst, ale jsem ráda, že jsem to přečetla. Moc hezká kniha. Rozhodně si přečtu další díly, ale není to něco jako, když dočtete knihu a hned jdete do knihkupectví pro další díl :D

sara572
01.11.2016

Úžasné. Už čtu přibližně po páté a stále mě baví a jsem napjatá až do konce. Konec velmi originální a nádherně člověka donutí číst další díly. Postavy jsou sympatické a Jace je dokonale záhadný (to samé Hodge i když jinak). Clary občas moc dětinská a když po ní člověk něco chtěl, udělala pravý opak. I přesto ji mám ráda. Po celou sérii se dozvídám nové informace, které jsem nečekala a vyrazí mi dech. Tato kniha mě dokáže rozesmát i rozplakat. :-)))

Natka875
30.10.2016

Tohle hodnocení se bude vztahovat k celé sérii Mortal Instruments. Série mi přišla naprosto úžasná. Líbí se mi že je plná akce od začátku až do konce. Ze začátku mi ale trochu přišlo, že jsou některé věci nedomyšlené, ale postupně se všechno vyjasnilo. Byli chvíle které mi přišly poněkud zdlouhavé, ale ty dobrodružné převládaly. Hlavní postava Clary mi nebyla sympatická, někdy mi přišla až moc vážná a moc dramatická, našli se ale postavy (třeba Jayce), které jsem si oblíbila. Knihy jsou jednoduše napsány, a tak se dobře četly. Určitě si celou sérii přečtu znovu.

HannaFuchs
29.10.2016

Očekávala jsem trochu víc. Ne, že by mě kniha zklamala, ale byla dost utahaná a často jsem se nemohla do knihy pořádně začíst.

Nejvíc mě zklamal konec.
Dávám autorce další šanci a zkusím si přečíst pokračování.

ZuzánieI.
26.10.2016

uzasny uzasny uzasny.... ve tomhle svete se mi fakt moc dobre travil volny cas :3 pro ctenare s bujnou fantazii, no spise hlavne pro ctenarky, je to nadhera

Saracool
24.10.2016

WOW! Tato kniha se autorce velmi povedla. Nemám jí co vytknout :) Už se těším, až si přečtu Město z popela.

RiverSong
22.10.2016

Super kniha, nevím, co víc dodat. :)