Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3530 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

pam225
pam225
27.02.2024 3 z 5

Četla jsem po druhé a je pravda, že první čtení bylo před několika lety. Kniha je pro děti, takže nic velkolepé tu nehledejte. Kniha se čte rychle, snadno. Nejvíce se mi líbil nostalgický pocit. Je to skvělá oddechovka. Ráda se vracím do světa Shadowhunters.

Tienping
Tienping
15.12.2023 2 z 5

Dávám si rereading a tedy musím říct, že je to neskutečně pitomý. Postavy se chovají jako malé děti, dialogy jsou stupidní. Chápu, že je to o teenagerech, ale come on! Děj se strašně vleče...

zd0981
zd0981
26.11.2023 2 z 5

Vím, že nejsem cílová skupina této knihy. Hodně jsem o této sérii slyšel, tak jsem to chtěl zkusit.
Je to celkem čtivé, svět docela zajímavý ale toho "holčičího" tam je prostě moc. Chvílemi je toho tolik, že se v tom balastu ztrácí jakýkoliv děj.
Takže končím. Minimálně do té doby, než zdětinštím...

Nathally
Nathally
06.11.2023 5 z 5

Před přečtením knihy jsem viděla jak filmové zpracování, tak i seriál, kde mi všechny postavy přirostly neskutečně k srdci a konečně jsem se odhodlala k přečtení knížek. První díl jsem přečetla během dvou dnů, jelikož příběh je psaný velmi pěkně a čtivě. Děj utíká rychle a líbí se mi, že není nudný. A celkově i postavy jsou zde hezky vylíčené. Je to takové pěkné čtení pro YA kategorii. A jsem zvědavá na další díly této celé série.

Sirina
Sirina
02.10.2023 5 z 5

Vůbec nechápu, proč jsem měla tuhle knížku tak dlouho v knihovně a nepřečetla si ji. Možná jsem čekala až trochu opadne ten humbuk okolo seriálu a tohle bylo skvělé připomenutí té atmosféry. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

animovanej medv
animovanej medv
10.09.2023 4 z 5

Kniha mě chytla a bavila. Jako žádný velký čtení, brala jsem to jako oddechovku, spoustu děje jsem tipla, ale nijak mi to nekazilo zážitek. Jdu vesele na další díl.

Catwoman292
Catwoman292
19.07.2023 5 z 5

Upřímně k této knížce jsem byla velmi skeptická. Dříve jsem viděla první sérii seriálu a musím přiznat, že jsem tam Clary přímo nenáviděla.
Avšak mé obavy a předsudky se nenaplnily. Možná je to tím, že jsem od knihy neočekávala nic, ale příjemně mě překvapila. Clary byla úplně v pohodě holka, proto nechápu, co s ní v seriálové adaptaci provedli... Mnohokrát jsem měla chuť do knížky skočit a Alekovy s Izy vynadat, za to, jak se k ní chovali.
Do knihy jsem šla s tím, že je to přesně ten typ knih, který nemám ráda. Ach, jak jsem se spletla! Knížka chytla a už nepustila!

P.S. Četla jsem staré vydání knihy. Krasomil Pohroma, jako vážně?! Kdo překládá jména?! Navíc Magnus Bane je tak hezký jméno!

Teea
Teea
31.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha na rozjezd série!

Lioncz24
Lioncz24
11.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Byla to jízda od první stránky až do konce. Moc se mi to líbilo a už se těším na druhý díl.

Svět Lovců stínů je pod naším světem. Mají nás chránit před démony

ELENtheKNIHOMOL
ELENtheKNIHOMOL
05.04.2023 5 z 5

Ti z vás, co mě už lépe znají o mně ví, že já opravdu jen zřídka zapnu televizi.Takže jsem neviděla film ani seriál na Netflixu.Četla jsem od Cassandry zatím jen sérii Pekelné stroje a ta se mi líbila tolik,že jsem si řekla, že začnu s jejími knihami pěkně od začátku.

Město z kostí je první knihou ze série Nástroje smrti a zaměřuje se na hlavní postavu,15letou Clary,která se nečekaně stane svědkem toho,jak lovci stínů zabíjejí démona v nočním klubu Pandemonium v New Yorku. Problém je, že by je Clary,jako obyčejný člověk, neměla vidět. Když pak Claryina matka zmizí a ona je napadena démonem,uvědomí si, že vše co si myslela,že ví o svém životě,je lež.Jace,lovec stínů, který má za úkol zbavit Zemi démonů ji znovu najde a Clary je vtažena do nadpřirozeného světa a setkává se s věcmi, jako jsou démoni, vlkodlaci,upíři a čarodějové,o kterých si myslela,že neexistují.
Autorka tu vytvořila opravdu kouzelný svět,skvěle vyvážila rovnováhu mezi akcí a vývojem postav, nechyběla ani trocha romantiky.Je tam spousta skutečně vtipných pasáží a sarkastického škádlení a působí to přirozeně humorně,nikoli strojeně.
Miluji příběhy s dobrou mytologií a zde je velmi bohatá, působí zcela uvěřitelně a celý tento nový svět je vybudován přímo podél toho,ve kterém žijeme.
Clary,Jace,Simon a všechny ostatní postavy se pro mě staly tak skutečnými,že o nich musím přemýšlet i teď po dočtení knihy a nemůžu se dočkat, až se s nimi znovu setkám v druhém díle.
Vůbec netuším, proč jsem sérii tak dlouho odkládala, možná jsem se bála, že nesplní má velká očekávání, to se ale nestalo,bylo to úžasné čtení.

veverrka11
veverrka11
19.03.2023 3 z 5

Po této knížce pokukuju už delší dobu, hlavně díky tomu, že mě v dětství úplně minula (a třeba moje nečtenářská spolubydlící se tomu strašně diví )

Clary se převrátí život vzhůru nohama poté, co se v nočním klubu stane svědkem vraždy. Je totiž jediná, kdo ji vidí. Jaké tajemství moderní New York ještě skrývá?

K této knížce jsem nejdříve zhlédla film (příšerný) a posléze i seriál (skvělý!). Díky seriálu jsem k ní měla velké očekávání. O to větší bylo moje "zděšení", že kniha dějově odpovídá spíše filmu.

Knížka je až na pár míst nesmírně čtivá a děj rychle ubíhá. Styl psaní autorky mi dost sedl, ale trochu mě mrzí, že není více popsané prostředí např. Institutu a většinou jsem si ho představovala tak, jak je zobrazen v seriálu.

Možná, že kdybych neviděla seriál, přišel by mi příběh zajímavější. Bohužel v poslední době se často zamýšlím nad věkem postav a jejich chováním a dovednostmi. A tady mi přijdou hrdinové až moc předimenzovaní.

Celkově jde o příjemné, snadné čtení s dobrou dávkou napětí. Navíc až na jejich předimenzovanost jsou hrdinové velmi sympatičtí.

Doporučuji všem fanouškům seriálu a milovníkům New Yorku!

Azu84
Azu84
10.03.2023

Tuto knížku jsem četla už před několika lety, a v tu dobu jsem rozhodně nepatřila mezi lidi, co mají rádi fantasy. Tato kniha patřila mezi mé první, a rozhodně mě přesvědčila o tom, že přečíst si jiný žánr není špatné. Po přečtení jsem hned objednala celou sérii.

sarka4934
sarka4934
01.03.2023 5 z 5

Za mne super čtení.
Všechny díly, pohroužite se "dovnitř"
Doporučuju!

Luigi1
Luigi1
04.02.2023 5 z 5

Výborné čtení které nenudí

renda5135
renda5135
03.02.2023 3 z 5

Tento příběh se mi taktéž líbil.
Ale mám k němu také své výtky.
Za prvé: hlavní postava mi přišla strašně historická, a postupem času se to zhoršovalo i zlepšovalo.
Za druhé: až zbytečně moc se tam řeší milostné téma.
Jinak za mě dávám 4*/6*.

Karciina
Karciina
15.01.2023 4 z 5

Na jaký knižní svět se těšíte, až ho celý objevíte? U mě jsou to lovci stínů a právě jejich svět a prostředí.
První 3 díly jsem četla tak před +- 10 lety, a mezitím už vyšlo z tohoto světa tolik knížek, že jsem radši začala znovu.
Přesto, že některé postavy jsou občas doslova na zabití, doufám v nějaký jejich vývoj, a mám ( občas ) i své oblíbence. #magnusbane
Film i seriál jsem viděla, film za mě tragédie ‍️ seriál o trochu lepší. Přesto / proto jsem zvědavá na knižní zakončení.
A nové obálky od booklab jsou top.

patricia8137
patricia8137
14.01.2023 5 z 5

Táto kniha sľubuje strhujúce čítanie, s ktorým nebudete chcieť prestať. Je to presne tak. Akonáhle som začala čítať prvé riadky príbehu, nevedela som sa od neho odtrhnúť. Aj napriek tomu, že kniha je označená ako young adult fantasy, som bola milo prekvapená ako ma dokázala úplne pohltiť. Po dočítaní mi bolo ľúto, že už je koniec a keďže elektronické knihy čítam raz mesačne, nepáči sa mi, že musím mesiac pretrpieť, než sa pustím do 2. dielu. Páčili sa mi charaktery postáv a celé prostredie príbehu (svet tieňolovcov), ktoré autorka do detailu vykreslila, a ktoré som otáčaním ďalších a ďalších strán mohla spoznávať a porozumieť im. Touto knihou začína moja cesta fantasy svetom a určite si prečítam aj ostatné diely zo série.

Thalin
Thalin
04.01.2023 4 z 5

Čtivá oddechovka z originálního světa lovců stínů, kde se zároveň pohybuje tolik známých monster a postaviček z fantasy světa. Kniha je dobře napsaná, místy i dost vtipná. Clary mi sice k srdci nikdy nepřirostla, ale pořád to dorovnává spousta dalších postav, i příběh.

mnohoknih
mnohoknih
28.12.2022 3 z 5

Čtivě napsaná dětská fantasy. I když hlavní postavy by měli jít k psychologovi a ne honit démony. V jednu chvíli neskutečně hysteričtí a pak jsou zase ledově klidní. Holt puberťáci. Popis míst, příšer i bitev je velmi barvitý. Těším se na další měto.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!