Město nebeského ohně

Město nebeského ohně

V šesté knize - ve Městě Nebeského ohně - jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.6740

Nástroje smrti (6.)

City of Heavenly Fire (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

kacenka7206

Kniha mi zlomila a zase zalepila srdce. Úžasné zakončení celé série.

Robin83

Tohle bylo jedno z nejsmutnějších rozloučení v mém životě. Postavy naprosto miluju, nechápu, proč hodně lidí říká, že od třetího dílu jsou všechny ostatní díly nudnější a nudnější, já jsem všechny díly přečetl za 3 týdny a mám na to úplně jiný názor.
Knize nechybí napjetí, nervy. Vztek na arogantní postavy! Strach o to, že tentokrát by mohly vážně přijít o život. Strašně se mi líbily biblické prvky, které autorka zapojovala, celé to knize dodávalo váhu, spojovalo to náš realný svět s tím jejím fiktivním. Celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych mohl dát větší hodnocení tak bych ho dal. Ale co by ne? Verdikt zní takto 10/5 .

Adriana21

Naprosto skvělá série. Jak já bych chtěla, aby to pokračovalo dále!!! Úžasný díl, napětí, akce, romantika, smutek, radost... Paráda. Cassandra Clare vytvořila skvělý příběh. Jsme zvědavá, na pokračování série Pekelné stroje. První díl jsem už četla, tak uvidíme, co bude dál a jestli mi to nějak osvětlí některé detaily z The Mortal Instruments :)

nikolm

Vím že vše jednou skončí ale u této série mně to mrzí i když vím že další díly už by začínaly být nuda.
Hrozně špatně se mi loučí se všemi postavami ,a během čtení mi bylo každé postavami hrozně líto když umřeli i když se objevila jen na chvíli
celkově celá série za 5 hvězdiček

Dacky94

Jediné co mi trošku vadilo bylo, že je konec moc předvídatelný.

KnihomolkD

Celkově jak bych zhodnotila tuhle sérii?
Clary mi od prvního dílu nebyla vůbec sympatická,to stejné i Jace. Jedině Simon,Izzy a Magnus byly nejlepší.
Je to skvělý příběh,a hodnotím 4 hvězdy.

MíšaS.

Ač už věkem nepatřím mezi cílené čtenáře, miluji tyto knihy, protože mají skvělý příběh. Líbí se mi, jak autorka vytvořila celý svět se všemi pravidly a povinnostmi, který je promyšlený do všech detailů a vy jen nestačíte koukat.

Arya26

Na začátku druhé části série Mortal Instruments jsem si myslela, že budu velmi zklamaná. Od pátého dílu došlo k návratu na staré vyjeté koleje, a příběh mě neuvěřitelně bavil. Šestý díl se mi ze všech knížek od Cassandry Clare, které jsem zatím četla, líbil úplně nejvíc. Ke konci jsem se už jenom modlila, ať to nedopadne jak to vypadá, nakonec to skončilo úžasně :) ! Věc co se mi nelíbila - Maia sakra příjde o kluka, opláče ho a na konci knížky se už tahá s dalším. Maia mi nikdy k srdci nepřirostla, ale tohle mi tam absolutně nesedlo. Bylo to nádherné, jenom lituju, že jsem si dřív nepřečetla Pekelné stroje, na ty jsem teď hrozně natěšená.

LucyDvorska

Proč to nemůže ještě pokračovat ... Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne s Izzy a Simonem, kdo by to taky nechtěl vědět, že ano. Nejvíce mne dojalo snad setkání Bratra Zachariáše nebo-li Jema a Tessy. Skvělá serii a mohu ji doporučit každému, kdo má rád vymyšlené světy spojené s tím naším.

Makaveli

Skvělé zakončení série, akční, napínavý, pořád se něco děje. Akorát mě mrzí to se Simonem a Izzy...

ufounek173

pomalu,ale jistě si je scháním do knihovny...škoda,že už netočili další filmy

elyonka9643

Poslední a podle mě nejlepší díl. Sice jsou tam některé věci trochu předvídatelné, ale stejně mě to hrozně bavilo číst. Moc se mi líbil konec, který teda byl trošku ukecaný, ale zase mě to hodně navnadilo na sérii Pekelné stroje.

Anne Leyyd

Tak... série dočtena. Musím říct, že jedině díky vědomí, že se s Lovci stínů neloučíme nadobro můžu vděčit za to, že nejsem mnohem smutnější. Už jsem si na tento svět tak zvykla, že by mi opravdu chyběl. Takže vzhůru na Paní půlnoci! :-)

Co se týče závěrečného dílu, tak byl opravdu nabitý akcí, napětím, dobrodružstvím, romantikou, rozplétajícími (a splétajícími) se záhadami.

Neuvěřitelné, ještě se mi nestalo, že bych se v knize zamilovala do vedlejší postavy a to navíc do takové, která ani není z této originální série :D Ale bratr Zachariáš mě ZDE prostě dostal :-)

Hrozně se mi líbilo, jak se všechno v tomto díle pospojovalo dohromady a také byla vytvořena půda pro nadcházející sérii. Pasáže s Emmou a Julianem mě bavily a myslím, že si je později budu vybavovat. Zkrátka musím obdivovat Cassandru Clare, protože to, jak celý tenhle složitý propletenec dokáže vytvářet a zaplétat, je něco neskutečného.

SPOILER

To, co se na konci stalo se Simonem mi přivodilo menší zlomené srdce, protože on byl tak skvělý! Jak se se vším od prvního dílu statečně po simonovsku pral a jaký super skvělý upír se z něj stal... Ach! No, takže na konci jsem skřípala zuby a byla naštvaná jak bouřkový mrak. Nicméně! Nicméně se to nakonec vyvrbilo tak, že s tímto koncem opravdu můžu být spokojená. A jsem taky šíleně ráda za Izzy, protože ta by chuděra asi nebyla schopná se jen tak někomu znovu pootevřít.

KONEC SPOILERU

Co mě hodně zaujalo, tak pasáž s Clary a Tessou a doufám, že se dočkáme vysvětlení a též, že se se všemi postavami setkáme v Temných lstech :-)

Ještě poznámka: scéna s Kostelníkem na konci neměla chybu :D A mimochodem opravdu mě trošku mrzelo, že se buď Magnus nebo bratr Zachariáš nesekli a neoslovili někoho Lightworm :D to jediné mi chybělo ke štěstí - ale konečně, člověk nemůže mít všechno :D

Lutzinka

Dobrá rada zní: Pokud chcete pochopit každou narážku a odkaz na minulost, musíte si nejdřív přečíst sérii Pekelné stroje a pak až se pustit do Nástrojů smrti.
Uznávám, že série nemusela být tak dlouhá , protože číst 6 dílů o tom, že Jace "už zase není sám sebou" může být pro někoho trochu nuda. Mě to ale ani moc nevadilo, protože mám ráda i linky se Simonem a Izzy, Magnusem a Alekem, Maiou a Jordanem a jsem ráda, že chudák Zachariáš nakonec přece jenom dostal šanci. Prostě, když máte ten svět rádi, tak se vším všudy...

Viky00

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Siu83

Krásná série, kromě 4.dílu, ten jsem měla problém přečíst.

orangerose

Nejvíc akčnější díl ze všech, úžasná série :)

SnowCat_5

Příběh super, ale ta romantika. Bylo jí až zbytečně moc a pořád ta stejná dokola. Občas jsem tyto pasáže jen tak prolétla očima.

wesulle

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
27.12.2016

Celá série je konečně dočtena a já si říkám - nebylo to zlé, ale raději již nikdy více.

Sariska
27.10.2016

Všechny díly jsou výborné.

Sarajana
14.10.2016

Celá série je naprosto úchvatná.

eva4036
03.10.2016

Taková pohodová četba na večer nebo na víkend. Knížku jsem poprvé četla v originále, protože překlad ještě neměla a já prostě musela vědět jak celá série dopadne. Podruhé když už jsem jí četla v češtině jsem si jí užila mnohem víc a i když jsem už věděla jak děj dopadne a co se tam všechno stane, tak jsem si to užila.

Turiel11
02.10.2016

Dokonalé zakončení celé série, kterou jsem zhltla jako malinu. Super! ;-)

venacava
21.09.2016

Tak jsem přečetla všech 6 knih a pěkný. Souhlasím s recenzí Lidudu...výstižně popsáno.

m.kuckovska
26.08.2016

skvelá

DexterKingman
16.08.2016

Jak já jsem rád, že jsem to dočetl. Začínalo to být už nějaké nudnější a objevilo se i pár klišovitých prvků, autorka nás nutí přečíst si Pekelné stroje a Dark Artificies a další, abychom zjistili, jak to dopadne s těmi vedlejšími postavami. A TA ROMANTIKA!!!!!! Bože, proč??? S tou romantikou a vztahy už to začínala přehánět, až to působilo jako protahování děje. A nevím, co má s tím, jak nám pořád oznamuje, co připomínaly něčí oči nebo jakou barvu v jakém světle měly něčí vlasy. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*. Ale protože je to DŮSTOJNÉ zakončení série, dávám za 4*.
Zároveň je mi líto, že to skončilo, protože je to kvalitní série.

Lidudu
09.08.2016

Za svůj komentář u Stmívání jsem dostala pěknou čočku. Konstatovala jsem, že je to slátanina plná nesmyslů a dostala jsem vyhubováno, že když čtu fantasy, nemůžu čekat logiku. Já jsem přesvědčená, že ať je to jaký chce žánr, nějaká logika, řád a pravidla to mít musí a to hned ze dvou důvodů: za a) aby čtenář nebyl zblblej jak lesní včela v zimě a za b) aby to hlavní hrdinové neměli tak jednoduchý. Hra o trůny, Harry Potter a teď i série Nástroje smrti můj názor jen podporují.
V podstatě se Nástroje smrti Stmívání hrozně moc podobají. Hlavní hrdina jace je podle hlavní hrdinky Clary (a vlastně většiny postav nehledě na pohlaví) děsnej fešák, Clary si nad ním taky poslintává, ale není s tím tak nekonečně otravná jako Bella a nevnucuje nám to v každém odstavci.
Tenhle svět se prostě povedl a autorka narozdíl od praštěné Meyerové věděla, co dělá a dala si práci s myšlením, když to psala.
Největší bod má ale u mě za vztahy mezi postavami. To je snad poprvé, co jsem v knize pro mládež narazila na homosexuální páry a jsem z toho upřímně nadšená. Vůbec to není přitažené za vlasy, působí to dokonale přirozeně a konečně to odhaluje stále ještě nesmyslně přetrvávající tabu kolem homosexuality. Za to tleskám!
Takže až má dcera doroste do toho správného věku, Stmívání budu v knihkupectví raději zakrývat vlastním tělem a dám jí přečíst tohoto příjemného křížence Harryho Pottera a Stmívání.

vikimi
14.07.2016

První díly mi přišly nejlepší. Jak člověk musí čekat dlouho na pokračování, tak nadšení a vzrušení postupně opadává.
Byla jsem zklamaná.

heaven
08.07.2016

Obyčejné fantasy, kde autorka splácává dohromady všechno, co jí napadne - upíři, runy, kouzelnický hůlky... Jediné, co mně donutilo sérii dočíst, jsou sympatické postavy. Kdyby zůstala u trilogie, bylo by to daleko lepší. Tento díl byl pro mně utrpení, zvlášť kvůli tomu, jak byl roztahaný a to mi dlouhé knihy nevadí...