Naslouchač

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou ... celý text

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa.

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit.

V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.

Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.8374
Série:

Naslouchač (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (139)

Přidat komentář
Melic
22. května

Ze začátku jsem byl skeptický, jak se popisovaly druhy sklenitu a podobně, říkal jsem si, proč by mě mělo něco takového zajímat. Dále se ale děj poměrně rozjede a jak jsou v knize nějaké neznámé, záhadné věci, má to u mě napůl vyhráno.
Akorát že jsem porušil své předsevzetí nečíst nové série, mezi díly to znamená střídání fáze nedočkavosti a fáze zapomnění jmen a souvislostí.

Bomah
22. května

Luxusní kniha...

Aelin.
21. května

Naprosto úžasná kniha, která vtáhne do děje a už nepustí. Líbila se mi už od pohledu - má nádhernou obálku a anotace také velmi lákala. Zhltla jsem ji jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím druhý díl.

Suziella
19. května

Slovy nepopsatelně úžasná kniha. Už od první stránky jsem byla pohlcena, a to po celou dobu čtení. Popis postav, okolí, děje a všeho je naprosto skvělý. Skoro jsem to obrečela, když jsem obrátila stránku a tam - konec - tolik nezodpovězeného. Naslouchače nepřekoná žádná jiná kniha... no možná?... možná Faja.

veronika1903
15. května

Přečteno jedním dechem. Úžasný, originální příběh. Hezky promyšlené. Nutně potřebuji další díl

denib
12. května

Tak tohle byla paráda! Na začátku jsem tápala v celkem velkém množství nových slov a pořád jsem listovala zpátky, protože jsem si je nepamatovala. Později jsem zjistila, že je na konci knihy slovníček :-) Po počátečním zmatku mě ale kniha opravdu nadchla. Je to originální a lehce se to čte. Místy to je hodně napínavé, místy smutné, místy i humorné. Problém je akorát v tom, že ještě nevyšel druhý díl ... Potřebuju vědět, jak to pokračuje!!!

Iwets
09. května

Určitě nechci podceňovat české fantasy, protože jsem se s ním tolik nesetkala, ale i přes vysoké hodnocení, jsem byla k této knize skeptická. V první řadě mě ale zaujal propracovaný příběh se spoustou "jiných" slov , zákony, historie sklenařů a hlavně to celkové vtažení do děje. A pak jsem ho už jen hltala jedním dechem. První kniha, kterou jsem četla jako e-book a ihned lituji, že jí nemám fyzicky doma. Nemůžu dát méně než plný počet hvězd a nedočkavě čekat na říjen a vydání druhého dílu.

E.lisabeth
08. května

V pripade teto knihy(ackoliv to u me neni zvykem) jsem podlehla tlaku okoli. Necetla jsem snad jedinou negativni recenzi, takze jsem nakonec knihu koupila a hned se na ni vrhla. Rozjezd je pozvolnejsi, ze zacatku u nekterych veci clovek tape o cem se pise a co slova znamenaji, naopak jine veci jsou zdlouhave vysvetlovany, ale vydrzte, az se do knihy dostanete, tak vas nepusti. Opet jedna z tech, kterou musite docitat dlouho do noci, jen aby jste ji na konci nastvane odlozili, protoze budete na dalsi dil muset cekat tak dlouho!

Dandy1
04. května

Líbilo se mi to. I když jsem očekávala jiný konec.

gwcz10
29. dubna

Po douhé době se mě stalo to, že jsem nemohl přestat přemýšlet co bude dál a proč se to děje?
Přečteno za pár dní. Postapokalyptický středověk spolu s očekávanou Sci-Fi budoucností. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a odpovědi na to proč byl/a Ilane ušetřena? :-)

safira09
27. dubna

Nádhera, nemám jedinou výtku. Skvěle propracovaný svět a postavy, které si rychle zamilujete. U této knížky jsem vůbec netušila, kam se bude děj dále ubírat, což bylo super. Moc vydařené fantasy, vřele doporučuji.

dominika2585
27. dubna

Čtu většinou detektivky nebo thrillery, ale po přečtení anotace a po tak kladném hodnocení tady, jsem si řekla, že zkusím jednou něco trochu jiného. Ze začatku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si význam všech nově používaných slov. Ale než jsem se nadála, příběh se mi dostal pořádně pod kůži a já nemohla přestat číst. Autorka dokázala vytvořit úplně nový svět, originální prostředí a postavy, které si zamilujete a během cesty s nimi budete cítit jak strach tak i radost. Hodně mě zklamalo, když jsem zjistila, že už mi zbývá pár posledních stránek a ještě víc jak vlastně příběh neúplně skončil. Už se těším na pokračování! :)

Atheris
27. dubna

Když jsem si četla anotaci, tak jsem si vůbec nedokázala představit o co jde. Do příběhu se začtete hned. Kniha je velmi čtivá a líbí se mi originální nápad autorky. Jen to čekání na pokračování....

Makropulos
24. dubna

Tahle knížka má jen jednu chybu. Špatně se od ní odchází.
Pokud máte rádi dobrou fantasy, tak si ji přečtěte. Stojí to za to.

Anička.pa
22. dubna

Nejdřív se mi do knihy moc nechtělo, ale jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Opravdu úžasné :-) Neskutečně skvěle promyšlený svět, postavy a ten slovník, no prostě jsem jen žasla :-) Nemůžu se dočkat druhého dílu, co si pro nás autorka připraví, jaké nížinou budou a jak si Ilan poradí se svým tajemstvím.

bgott
20. dubna

V úvodu musím přiznat svůj počáteční rezervovaný přístup. Takové to "tak se ukaž, co v tobě je, když máš tolik skvělých hodnocení". Zhruba na 30. stránce jsem se několikrát omluvila a pak jen četla a četla. Příběh je napsaný velmi sugestivně a opravdu vás nenechá odpočinout až do (ne)úpného závěru.
Během čtení jsem se několikrát pozastavila nad protektivností "pětadvacítky" vůči Ilan. V některých momentech se opravdu chová jako typická třináctiletá holka :-)
Těším se na pokračování.

HelaF
20. dubna

Super ! zalovila jsem v jiných vodách, než se obvykle pohybuje můj zájem a jsem nadšená. Dvě bezesné noci a konec? Jsem zvědavá na pokračování- jaký bude svět v nížinách , jak se s ním Ilan srovná, kdy se prozradí její největší tajemství?

Hana62
17. dubna

Výborné!!! Velikonoční svátky se nesly v duchu - honem ke knížce - skoro byla rodina bez jídla... Ale vážně, kniha chytne od prvních stránek až k posledním. Žasnu nad slovníkem - vymyšlených předmětů, aktivit apod. Konec dává naději, že snad bude další díl, už se nemůžu dočkat.

Mercatino
12. dubna

Tato knížka udělala čest všem Českým sklenářům a dokázala, že český sklenit ještě žije. To byla jízda. Kniha chytne a nepustí. Pokud jí nepřečtete najednou, budete na ní myslet před spaním, i když ráno vstanete a nakonec i během celého dne. Největší silou této knihy je myšlenka a děj, který se točí kolem sklenářů. Největší slabinou je plochost a povrchnost, jakoby spisovatelka někam spěchala a spoustu věcí jen tak bez rozmýšlení tam napsala, což je škoda, protože kniha má potenciál energie čirého sklenitu.

Každopádně cítil jsem, že knize chybí pár věcí. Jasnější vysvětlení charakterů a motivů postav. Dále při takovéto knize, kdy celá družina cestuje v průběhu knihy po vymyšleném světě, by jsem uvítal MAPU, aby jsem alespoň s družinou mohl cestovat společně prstem po mapě.

Aivinka
10. dubna

Klobouk dolů. Hodně lidí si myslí že Češi neumí napsat dobrou knihu ale podle mého názoru je mnoho českých knih daleko lepší než většina světových bestsellerů, tato knížka rozhodně patří mezi TOP.

EliDoli
07. dubna

Podle mého názoru Naslouchač předčí mnoho světových bestsellerů. Děj je napsaný skvěle, u málokteré knihy se mi nestane, že bych neuhádla dopředu značnou část děje, což potom bývá velice frustrující. U Naslouchače za každým rohem číhá překvapení a obdivuji autorku, že dokázala vymyslet tak tajemný, rozmanitý a neznámý svět. Nemohu se dočkat pokračování.

ji7967
05. dubna

Krásný příběh. Těším se na další čtení od této autorky.

Vlčice7
04. dubna

Skvělá kniha a jsem pyšná, že kniha pochází od české autorky.:-) Ráda bych si přečetla další díl a dozvěděla se, co se bude dít dál. Určitě doporučuji.Já byla napnutá od začátku do konce.

Pasajda
04. dubna

Nemám slov. Nádhera! Úžasné! Ač fantasy běžně nečtu, tak tohle mě fakt nadchlo. Nutně potřebuju pokračování co nejdřív!!!

bookwarmerka
30. března

Takhle skvělou knihu jsem snad nečetla od Jiskry v popelu a Kostičasu. Tahle kniha patří rozhodně ke skvostům českého knižního trhu a všem ji vřele doporučuji!

Jakahol
26. března

Neuvěřitelné. Stále nenacházím vhodná slova pro popsání této knihy. Celá autorkou vystavěná budoucnost je úžasně promyšlená, příběh vás donutí číst dál, dokud se neocitnete na poslední stránce. A jakmile se tam objevíte, bude vám pravděpodobně stejně moc líto, jako mně, že kniha už končí a další díl přijde kdoví kdy. Ilan je velice sympatická postava a není jediná. Najdete zde mnoho části, kde se budete muset zamýšlet nad tím, čeho všeho by lidé mohli být schopni ( a ano, myslím, že by toto vážně vzniklo v tomto případě). Někdy jsem se bála, někdy smála a občas nezbývalo nic jiného než sedět před knihou a ani se nehnout. Jestli existuje ještě někdo, kdo přes zdejší hodnocení pochybuje nad přečtením, ať s tím okamžitě přestane a bere knihu do ruky!

SmoulikCZ
24. března

Největší zklamání bylo, že ještě nevyšel druhý díl. Tak moc jsem se chtěl dozvědět, jak to vše bude pokračovat. Ani nedokážu popsat, jak se mi ten příběh líbil. Dívka, která se za každou cenu snaží ochránit svá tajemství před jejími otrokáři, kteří jsou ale děsně hodní a občas mě mrzí, že jim to pořád neřekla.

Od knihy jsem se prostě nemohl odtrhnout. Jen spoléhám, že další díl vyjde co nejdřív !

Magič
11. března

Nutně potřebuji druhy dil! Od česke spisovatelky dokonale napsana fantasy vlastniho světa. Necha vas napnute až do konce a budete ješte dlouho premyšlet o přiběhu i po dočteni knihy ... :)

Soofi
11. března

Velmi důstojný český příspěvek do dystopického žánru, který by si rozhodně zasloužil překlad a distribuci za hranice.

Nejvíc se mi líbil naprosto neotřelý a propracovaný postapokalyptický svět s originální terminologií a hierarchií. Přestože bych našla pár drobností ke kritice, zajímá mě nyní jen jedna otázka: Kdy vyjde druhý díl?

josef4551
08. března

Dokonalá knížka od české autorky. Kombinuje hlavně fantasy s troškou dystopie. Výsledek je úžasný. Po dočtení nemám slov. Nemůžu se dočkat pokračování. Bravo!