Naslouchač

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou ... celý text

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa.

V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.

Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.8413

Naslouchač (1.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host

llucinka
včera

Úžasná,skvělá kniha. Potřebuji další díl !!!

KaterinaF
předevčírem

Perfektní kniha, chtěla bych okamžitě přečíst celou sérii. Těším se na další díl.

SeverusSnape

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

LiLLu

Wow tak tohle byla vazne bomba! Skvele napsane, velmi doporucuji!

Vlasta155

Těším se na další díl!

Olous1

Moc hezká kniha,trochu otevřený konec,tak doufám,že bude pokračování,doporučuji přečíst kdo má rád fantasy.

Zuza3336

Úžasný příběh. Už se těším na další díl.

PetikH2O

Něco mi to připomíná. Za mě určitě ano a chci další díly.

Marcik7

Nejsem sice příznivcem sci-fi a fantasy mám radši jako film, ale tato kniha z poloviny 3. tisíciletí se mi moc líbila. Příběh napínavý, zvláštní postavy i prostředí, lidské osudy...Rozhodně budu zvědavá na pokračování.

Ree

Slyšela jsem na tuhle knížku tolik pozitivních recenzí, že mi to nakonec nedalo a musela jsem si ji přečíst taky. Jsem za to ráda. Začátek mi sice ubíhal pomalu a ze všeho vysvětlování historie a fungování jejich světa mě začínala bolet hlava, ale naštěstí se ve druhé třetině konečně rozjel příběh a všechno chrlení informací bylo zapomenuto. Příběh je zajímavý, a přestože knih a filmů a postapokalyptické budoucnosti je hodně, tenhle je vskutku originální (už jen smícháním moderních technologií a světa, kde žádné technologie nefungují). Pětadvacítka si mě získala okamžitě, a i když mi občas Ilan nepřipadala na dvanáct (místy mladší, místy starší), celkový dojem mi to nekazilo.
Doufám, že druhý díl pojede na stejně kvalitní vlně jako tento.

Edice

Jsem neskutečně ráda, že se mi do rukou dostalo toto kvalitní české fantasy a ještě radši, že jsem si ho mohla jak se patří vychutnat. V knize je neustále nějaký tahoun, který láká ke čtení. Žádné nudné zdlouhavé pasáže o ničem zde opravdu nečekejte. Děj odbývá svižným, čtivým tempem. První díl série jsem si každým coulem užila a nedočkavě vyhlížím ten druhý.

bekule

Úžasná kniha!
Po knize jsem v knihovně pásla víc než půl roku.Mám takových víc a nakonec těšení se na knihu je mnohem větší než dojem z knih po přečtení. např. Dívka ve vlaku. Ovšem to není tento případ - Naslouchač je naprosto úžasná kniha. Nádherná, nezapomenutelná. Skvělý příběh, postavy , dobře čtivé. Musím si knihu koupit, protože to nejde ji jen přečíst a vrátit do knihovny a někdy časem si ji zase půjčit. Naslouchače musím mít doma ve své knihovně a i přes to že miluji léto, se začínám těšit na podzim a FAJU!

Melic

Ze začátku jsem byl skeptický, jak se popisovaly druhy sklenitu a podobně, říkal jsem si, proč by mě mělo něco takového zajímat. Dále se ale děj poměrně rozjede a jak jsou v knize nějaké neznámé, záhadné věci, má to u mě napůl vyhráno.
Akorát že jsem porušil své předsevzetí nečíst nové série, mezi díly to znamená střídání fáze nedočkavosti a fáze zapomnění jmen a souvislostí.

Bomah

Luxusní kniha...

Aelin.

Naprosto úžasná kniha, která vtáhne do děje a už nepustí. Líbila se mi už od pohledu - má nádhernou obálku a anotace také velmi lákala. Zhltla jsem ji jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím druhý díl.

Suziella

Slovy nepopsatelně úžasná kniha. Už od první stránky jsem byla pohlcena, a to po celou dobu čtení. Popis postav, okolí, děje a všeho je naprosto skvělý. Skoro jsem to obrečela, když jsem obrátila stránku a tam - konec - tolik nezodpovězeného. Naslouchače nepřekoná žádná jiná kniha... no možná?... možná Faja.

veronika1903

Přečteno jedním dechem. Úžasný, originální příběh. Hezky promyšlené. Nutně potřebuji další díl

denib

Tak tohle byla paráda! Na začátku jsem tápala v celkem velkém množství nových slov a pořád jsem listovala zpátky, protože jsem si je nepamatovala. Později jsem zjistila, že je na konci knihy slovníček :-) Po počátečním zmatku mě ale kniha opravdu nadchla. Je to originální a lehce se to čte. Místy to je hodně napínavé, místy smutné, místy i humorné. Problém je akorát v tom, že ještě nevyšel druhý díl ... Potřebuju vědět, jak to pokračuje!!!

Iwets

Určitě nechci podceňovat české fantasy, protože jsem se s ním tolik nesetkala, ale i přes vysoké hodnocení, jsem byla k této knize skeptická. V první řadě mě ale zaujal propracovaný příběh se spoustou "jiných" slov , zákony, historie sklenařů a hlavně to celkové vtažení do děje. A pak jsem ho už jen hltala jedním dechem. První kniha, kterou jsem četla jako e-book a ihned lituji, že jí nemám fyzicky doma. Nemůžu dát méně než plný počet hvězd a nedočkavě čekat na říjen a vydání druhého dílu.

E.lisabeth

V pripade teto knihy(ackoliv to u me neni zvykem) jsem podlehla tlaku okoli. Necetla jsem snad jedinou negativni recenzi, takze jsem nakonec knihu koupila a hned se na ni vrhla. Rozjezd je pozvolnejsi, ze zacatku u nekterych veci clovek tape o cem se pise a co slova znamenaji, naopak jine veci jsou zdlouhave vysvetlovany, ale vydrzte, az se do knihy dostanete, tak vas nepusti. Opet jedna z tech, kterou musite docitat dlouho do noci, jen aby jste ji na konci nastvane odlozili, protoze budete na dalsi dil muset cekat tak dlouho!

Dandy1

Líbilo se mi to. I když jsem očekávala jiný konec.

gwcz10

Po douhé době se mě stalo to, že jsem nemohl přestat přemýšlet co bude dál a proč se to děje?
Přečteno za pár dní. Postapokalyptický středověk spolu s očekávanou Sci-Fi budoucností. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a odpovědi na to proč byl/a Ilane ušetřena? :-)

safira09

Nádhera, nemám jedinou výtku. Skvěle propracovaný svět a postavy, které si rychle zamilujete. U této knížky jsem vůbec netušila, kam se bude děj dále ubírat, což bylo super. Moc vydařené fantasy, vřele doporučuji.

dominika2585

Čtu většinou detektivky nebo thrillery, ale po přečtení anotace a po tak kladném hodnocení tady, jsem si řekla, že zkusím jednou něco trochu jiného. Ze začatku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si význam všech nově používaných slov. Ale než jsem se nadála, příběh se mi dostal pořádně pod kůži a já nemohla přestat číst. Autorka dokázala vytvořit úplně nový svět, originální prostředí a postavy, které si zamilujete a během cesty s nimi budete cítit jak strach tak i radost. Hodně mě zklamalo, když jsem zjistila, že už mi zbývá pár posledních stránek a ještě víc jak vlastně příběh neúplně skončil. Už se těším na pokračování! :)

Atheris

Když jsem si četla anotaci, tak jsem si vůbec nedokázala představit o co jde. Do příběhu se začtete hned. Kniha je velmi čtivá a líbí se mi originální nápad autorky. Jen to čekání na pokračování....

Makropulos

Tahle knížka má jen jednu chybu. Špatně se od ní odchází.
Pokud máte rádi dobrou fantasy, tak si ji přečtěte. Stojí to za to.

Anička.pa

Nejdřív se mi do knihy moc nechtělo, ale jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Opravdu úžasné :-) Neskutečně skvěle promyšlený svět, postavy a ten slovník, no prostě jsem jen žasla :-) Nemůžu se dočkat druhého dílu, co si pro nás autorka připraví, jaké nížinou budou a jak si Ilan poradí se svým tajemstvím.

bgott

V úvodu musím přiznat svůj počáteční rezervovaný přístup. Takové to "tak se ukaž, co v tobě je, když máš tolik skvělých hodnocení". Zhruba na 30. stránce jsem se několikrát omluvila a pak jen četla a četla. Příběh je napsaný velmi sugestivně a opravdu vás nenechá odpočinout až do (ne)úpného závěru.
Během čtení jsem se několikrát pozastavila nad protektivností "pětadvacítky" vůči Ilan. V některých momentech se opravdu chová jako typická třináctiletá holka :-)
Těším se na pokračování.

HelaF

Super ! zalovila jsem v jiných vodách, než se obvykle pohybuje můj zájem a jsem nadšená. Dvě bezesné noci a konec? Jsem zvědavá na pokračování- jaký bude svět v nížinách , jak se s ním Ilan srovná, kdy se prozradí její největší tajemství?

Hana62

Výborné!!! Velikonoční svátky se nesly v duchu - honem ke knížce - skoro byla rodina bez jídla... Ale vážně, kniha chytne od prvních stránek až k posledním. Žasnu nad slovníkem - vymyšlených předmětů, aktivit apod. Konec dává naději, že snad bude další díl, už se nemůžu dočkat.

sci-fi antiutopie dětství

Petra Stehlíková