Naši pěvci

Naši pěvci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165741/bmid_nasi-pevci-165741.jpg 5 11 3

Kniha seznamuje se všemi druhy pěvců, jež je možné zastihnout v naší přírodě. Stručný úvod pojednává o znacích pěvců, jejich zpěvu, biologii, potravě, tahu pěvců a ochraně drobného ptactva. Těžiště knihy je v obrazové části, k níž je připojen stručný popis jednotlivých druhů. K snadnější orientaci v knize slouží rejstřík českých a vědeckých názvů.... celý text

Žlutotemenný
Žlutotemenný
27.04.2020 3 z 5

Je jasné, že několik zpěvných ptačích zástupců tu jen tak neuvidíte. Některé je dost těžké zahlédnout, i když je slyšíte. Doporučuji pro zájemce koupit si kvalitní dalekohled a nejlépe s možností pořizování fotografií. Pak se můžete chlubit, že jste něco viděli. Jinak kniha je z části dost detailní, ale zase na druhou stranu, dost informací chybí. Hodnotím ji průměrem.

Rade
Rade
22.11.2015 5 z 5

Odborník nejsem, ale jako vděčná dlouholetá uživatelka - milovnice a pozorovatelka ptactva - rozhodně za pět.

Finskej
Finskej
13.02.2014 5 z 5

Jeden z oněch báječných ilustrovaných kapesních atlasů, bez nichž se neobejde žádný mladý přírodovědec. A dospělý nakonec také ne.

ptáci, ptactvo příroda atlasy

Autoři knihy