Mucholapka

Od vraždy Cley Petresku ubehol presne rok. Opäť bolo leto, opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na dovolenky a zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál. Naozaj vtedy nebol vhodný čas na záhaľku, práce bolo vyše hlavy. Prišlo obdobie Beštie a muž vraždiaci staršie ženy priamo v ich bytoch ich zásoboval prídelom stále nových a nových prípadov. V jeho tieni sa pohyboval aj iný muž a nebyť toho, že pracovali v rovnakom období, a nebyť toho, že Ondrej-Beštia bol o niečo pracovitejší, bol by aj on zožal slávu najmasovejšieho vraha v histórii Nášho Mesta. Nezožal. Flákal sa a zostal druhý. No i keď zavraždil iba päť žien, aj tak napísal celkom pekný príbeh a chlapci zo starej vraždárskej partie o ňom rozprávali vždy, keď sa stretli na pive a nostalgicky spomínali na staré časy. Krauz nespomínal, Krauz zúril, lebo jemu šéf dovolenku podpísal, a tým sa to vlastne všetko začalo... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39725/mucholapka-OHt-39725.jpg 4.4139

Naše Mesto (11.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
Více informací...

tlllk

Detektívka ako má byť. Kam sa hrabú všetci zmrznutý severania....

bábuška

Bezprostředně po všeobecné amnestii se zpět ve společnosti ocitli násilní vrazi a pachtelé jiných trestných činů, což mělo za následek nárust mnoha nových kriminálních případů. A o této době vypovídá další ze zasvěcených vyšetřování detektivů z Nášho Mesta. Napínavý a silný příběh.

Moncele

Bylo to moje první setkání s Dominikem Dánem, i když vím, že možná by bylo lepší začít od jeho prvních knih. Ze začátku mi to šlo ztuha, ale asi ve třetině mně kniha "chytla". Popsané scény mi přišli velmi věrohodné. Ráda si přečtu i něco dalšího, ale tentokrát asi sáhnu po jeho knihách v originále, tj. ve slovenštině.

Ajrad1981

Asi této mordpartě začínám přicházet na chuť :-) Jak mi byli všichni komplet v první čtené knize nesympatičtí, tak teď je snad začínám mít i ráda :-D
Každopádně opět skvěle popsaná kniha, napětí tentokrát vrcholí trochu dřív než na úplném konci, kdy už jen čekáte, jestli se vrah Cley přizná, a jak s tím souvisí plán na zabití Mečiara (tohle taky vychází z reality?!).
Rozhodně doporučuji k přečtení všem prezidentům a prezidentským kandidátům, to kdyby je zas napadla geniální myšlenka na plošnou amnestii.

Jaruš7

Další zážitek, konec vám nadzvihne obočí,některé výroky jsou unikátní a vždy trefné. Asi mi k dokonalosti příběhu chybí nález listu, ale to by mělo jiný spád, možná. Natěšená po 14 titulech mám před sebou dalších 8.D.D.je Star.

edith79
29.11.2016

Další kniha autora inspirovaná skutečným vrahem v dějinách slovenské kriminalistiky. Napínavé čtení s dávkou humorného špičkování krimi party z oddělení vražd. Opět spokojenost, s knihami tohoto spisovatele určitě ještě nekončím.

hanap
19.08.2016

Skvělé, je jasně videt, že p. Dán zná prostředí policie a dovede velmi poutavě napsat krimi román.

Patricio
11.07.2016

Pokračování Mouchy, prolnuté Bestií. Knize nelze nic vytknout. Napětí, mravenčí policejní práce, svérázný "mordýřský" humor. A to vše napsáno velice čtivým a poutavým stylem. Dusno, vedro a beznaděj v kanceláři "stočtyřicetjedničky" je popsána mistrně. Plný počet.

astroweb
29.03.2016

Zatím v seznamu super knihy tohoto autora jednoznačně vede Rudý kapitán, kterého jsem přečetl jedním dechem dokonce ve slovenštině, Tuto také, není o nic horší, pro sebe jsem tohoto autora objevil a každému vřele doporučuji.

konicekbily
20.12.2015

Moucha byla podle mne lepší, Mucholapka nezklamala. Četl jsem knihu v češtině, mám za to, že překladatel odvedl velice dobrou práci

Ladys
16.08.2015

No ač je to u mě k nevíře, tak dávám u krimi 5/5. A to jsem nedávno tvrdil, že s krimi jsem skončil. Že mi nemá co nabídnout. Ale D. Dán to prostě umí. Objevil jsem ho teprve nedávno a solidně mi kazí můj záměr krimi už nečíst.
Kniha Mucholapka je slušným koktejlem krimi, napětí a policajtského humoru a přitom všeho s mírou.
Určitě v brzku přečtu další knihu tohoto autora. Jen škoda, že u nás v knihovně je od něj jen pět titulů.

KlérTomson
27.07.2015

Perfektní pokračování mouchy! Dokonalost sama...

BlackFun
01.07.2015

Další skvělá Dánovka! Naprosto reálná detektivka, ve které autor poukazuje na to, že i když občas policie ví, kdo je vrah, tak z důvodu chybějících přímých důkazů, mohou policajti pouze čekat na další oběť a přitom doufají, že vrah v tomto příppadě udělá nějakou botu. Každopádně je Mucholapka výborným počinem, velmi mě zaujalo prolínáni s předchozími knihami, jelikož vyšetřování většinou nezabere dva dny a hotovo. Prostě dávám pět hvězd!

mapet85
09.11.2014

Mucholapka je v poradí 11.- tou knihou z pera Dominika Dána. Hneď na úvod musím upozorniť, že je priamym pokračovaním románu MUCHA a predtým, ako sa do tohto románu pustíte, odporúčam prečítať aj román BEŠTIA, ktorý vyšiel ako tretí v poradí.

Autor nás oboznamuje s ďalším slovenským sériovým vrahom. Kniha je prepletená konaním vraha a vyšetrovaním prípadu. Je to klasicky dobrá ´dánovka´, jedna z najlepších. Osobne mám radšej knihy, kde vystupuje aj Chosé, ale samozrejme aj knihy, kde ešte nie je, sú výborné. V knihe nechýba ´vraždársky´ humor a na konci knihy si poviete - ako to teda všetko bolo ? :)

šipek
01.09.2014

Tak si myslím velice slušná detektivka. Dobře se čte nic složitého jednodušší zápletka. Škoda, že se celkem brzo ví kdo je vrah.

RADOST
03.08.2014

Moje seznámení s dílem Dominika Dána. Čekala jsem více. Děj mě zaujal, i vysvětlení omezených možností vyšetřovatelů z důvodů technických i právních. Méně se mi už líbil pohled mezi kriminalisty. Popis jejich pracovního vypětí, návyků i specifického humoru je možná věrohodný, ale v autorově podání působil jako klišé. Připomenutí politického zázemí té doby a propojení s vyšetřováním je přínosné.

MahulenaK
04.06.2014

Další čtivá knížka. I když tam není kdovíjaká zápletka nebo akce, tak se výborně čte a osobně se moc těším na další.

dadaka
24.02.2014

výborná kniha...

brabofka
26.09.2013

Klasika. Super. Jen kdyby v knihách byla nějaká časová posloupnost... Jedna kniha je v době těsně po revoluci, druhá v době nedávné... a vyznat se dějových linkách postav je trochu zmatečné.

Patapuf
10.09.2013

Přečetl sem jedním dechem... jedna z jeho lepších knih....

keduler
26.08.2013

Docela dobrá knížka, přelouskal jsem ji za necelý víkend. Trochu mě zklamala v tom ohledu, že se čtenář už v přibližně polovině knihy dozví jméno vraha. Mám detektivky od pana Dána rád, ale Mucholapku, na rozdíl od pěti knih, které jsem již od tohoto autora přečetl dříve, hodnotím pouze na čtyři hvězdičky.

vivitv
24.06.2013

Jedna zo slabších kníh Dominika Dána. Príbeh je zaujímavý, má správnu dávku napätia, ale keď v polovici zistia kto je vrah, dej začne viaznuť a ťahá sa to až do konca...

bublinek
20.05.2013

moc napínavé, Dán mě baví

Mako123123
29.03.2013

Fíííha...
Tak tento diel bol vélice dobrý... bolo to akčné, pútavé, humorné, na zamyslenie a krásne sa to prelínalo s /Muchou/ a /Beštiou/ (- chronologicky predchádzajúce časti - i tie veci ktoré neboli ftedy doriešené a, nebyť toho že tie 3 časti som čítal hned a okamžite za sebu, a takmer by som na ne zabudol, sa tu objasnili...)
Konečne diel kde Kraus nelaškoval s inou ženou, kde sa Váňa neprejavoval ako trco, kde chlapci vraždárski sa v každej kapitole neopíjali, a "náhod" pri vyšetrovaní tu bolo vskutku pomenej, zato logickosti a náveznosti tu bolo požehnane... :)
Patrím k fanušíkom D.D. a i ked mám (zatial) všetky jeho knihy, prečítaných mám (zatial) len polku, tak táto časť patrí medzi najlepšiu približne 3-icu kníh aké som (zatial) od tohto autora čítal... /Mucholapka/ mi jednoducho vynahradila jemne zahorklý pocit z predchádzajúcich dvoch dielov...
Idem a teším sa na /Popol/ bo /červeného kapitána/ som už čítal (ten sa mi rovnako tak páčil ako táto časť)
Tomuto dávam zaslúžených 5/5

Dominik Dán