Hriech náš každodenný

Hriech náš každodenný https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26767/bmid_hriech-nas-kazdodenny-BFk-26767.jpg 5 400 72

Na oddelení vrážd kriminálnej polície v Našom Meste panuje tradične dobrá nálada, pretože do ranného nástupu ostáva ešte osem minút a Chosé všetkých zabáva opisom vášnivých chvíľ, ktoré v noci strávil so svojím najnovším objavom. Jeho verný poslucháč, Tlstý Váňa si od vzrušenia zabudol naložiť ďalšie sústo, ale krpatý Kuky mu nezabudol z kopy pred ním uchmatnúť kus tlačenky a vajce na tvrdo. Dobrú náladu ukončí telefonát šéfa... majú naliehavú prácu. V priechode starého domu v centre mesta našli smetiari zakrvavenú mŕtvolu muža. Už prvé zistenie na mieste činu je šokujúce – nie je to muž, je to iba chlapec a na tele má stopy po krutom mučení! Je to Peter, nezvestný už päť dní, alebo našli iného chlapca? A... koľko bude ešte mŕtvych, kým hyenu v ľudskej koži nechytia? Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé ani netušia, čo im nový prípad prinesie, ale jedno je isté už na začiatku, krvi je na mieste činu akosi priveľa a je rozliata na čudných miestach... aj pod balkónom rozmaznanej zbohatlíckej Zdeny, ktorá klame od začiatku výsluchu. A čo jej manžel, bývalý boxer, má dosť sily aby spáchal niečo také ohavné?... celý text

mirek7450
mirek7450
18.02.2024 4 z 5

D. Dán po svých zkušenostech umí psát napínavé a čtivé detektivky. Tento vypráví i o lhostejnosti společnosti a šíleném utrpení chlapce. Smutné...

Aligator805
Aligator805
26.01.2024 5 z 5

Silný příběh o utrpení malého chlapce. To co chlapec prožil je strašné a smutné. Je hrozné že mu nikdo nepomohl. Nikdo si ho nevšiml. Bylo to velmi smutné čtení, ale naštěstí tady bylo odlehčení v podobě špičkování detektivů.

hana1039
hana1039
17.01.2024 5 z 5

Audiokniha:
Už jsem si zvykla na Dánovy příběhy, vím, že jsou smutné, trpící a někdy neuvěřitelné i když jsou... ALE, tenhle příběh co jsem zatím poslouchala, s Bestii patří k nejsmutnější a tragické o to víc, že tady se jedna o děti...

Klára90
Klára90
03.09.2023 5 z 5

Tento příběh byl silný. Malého Petra mi bylo opravdu líto. Nejvíc mě na tom štvalo, že to mohlo dopadnout jinak, kdyby lidi byli více pozorní a ne tak bezohlední, teď narážím na neposkytnutou pomoc. To čím si Petr musel projít je hrozné, při těchto stránkách mi bylo do breku. Hrozné je, že podle statistik to z velké části dětem dělají osoby blízké, ke kterým děti mají důvěru a další blízké osoby kolikrát před tím zavírají oči, ostatně v tomto příběhu tomu nebylo jinak. I přes opravdu hnusné téma se kniha čte dobře, je to napínavé, vraha odhalují postupně a detektivové jako vždy skvělí.
Po dočtení knihy mi po těle přeběhl mráz, příběh mě opravdu dostal.

Sany33
Sany33
30.06.2023

DD si berie na paškál ďalšiu silnú organizáciu, ktorá hýbe miskami váh a tou je Cirkev. Napínavý príbeh malého Petra, ktorá sa nijako neodlišoval od svojich rovesníkov aj napriek tomu padol do oka vrahovi, ktorému už sú ale na stope detektívi z oddelenia vrážd. Krauz a Fisher rozohrávajú hru, na ktorej konci čaká dokonalé rozuzlenie.

rickiwolf
rickiwolf
28.05.2023 3 z 5

No. To byla síla.

Kory98
Kory98
16.02.2023 5 z 5

Případ tentokrát obzvlášť brutální, jaké úplně nemusím, zvlášť když se jedná o dítě. Ale je to všechno tak dokonale "naservírováno", že to člověk přesto zvládne přečíst. A musím říct, že hlášky v první polovině knihy, kterými se bavili detektivové, mě tentokrát fakt dostaly a smála jsem se i nahlas. Pak jsem si za to skoro nadávala, když se jedná o tak vážné téma, že se u toho směju, ale to mě právě drželo, že jsem vydržela ve čtení. Dánova mordparta je prostě jedinečná.

mataj
mataj
15.02.2023 5 z 5

Mám pocit, že s knihou od DD nikdy nešlápnu vedle. Vždy se pobavím na špičkování mezi policajty z mé oblíbené partičky na oddělení vražd a pokaždé se řeší velmi zajímavý případ. Vynikající.

zuzana5244
zuzana5244
31.01.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha od Dominika Dána. Malého Petra mi opravdu bylo velmi líto. Měl opravdu velmi tragický konec a tolik lidí mu mohlo pomoct. I když se autor snažil odlehčit humorem vyšetřovatelů, stejně mi bylo z té lhostejnosti až těžko u srdce. Člověk, kterému tak Petr důvěřoval a ani nehnul prstem, aby mu pomohl. Strašné! Na scéně se objevuje Chosého dcera.

rodak
rodak
21.01.2023 5 z 5

Temný a smutný příběh. Díky vyšetřovatelům trošku odlehčený. Kvalitní a originální čtení v Dánově podání.

Rapeh
Rapeh
08.11.2022 5 z 5

Hodně zajímavý a silný příběh. Místy se to poslouchalo hodně špatně ( myslím po emociální stránce). Kniha je jinak skvělá

Petronela16
Petronela16
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Jój, tak toto bolo veľmi silné kafe, vam poviem, Smutný presmutny príbeh, ktorý je chviľami odľahčený humornymi průpovidkami chlapcov vrazdarskych.Bolo mi velmi ľúto Petríka, ktorého nakoniec pochovala nielen pokryteckost farárov ale aj ľudská nevsimavost.
Napriek tomu odporúčam prečítať tento srdcervuci krimi roman vsetkymi 20.

Kami33
Kami33
08.10.2022 5 z 5

Mimořádně silný příběh a také hodně smutný. Podle mě jedna z nejlepších knih D. Dána (a to se mi líbili zatím všechny).

Dandy1
Dandy1
15.09.2022 5 z 5

Otřesný případ. Tolikrát mohl být zachráněn a nedostalo se mu pomoci. Nakonec největší zlo bylo tam, kde by ho nečekal.

MichalHoráček
MichalHoráček
14.09.2022 5 z 5

Opět velmi milé počtení. Jednou, až budu v důchu, tak si přečtu opět všechny Dánovky, ale již v pořadí, jak se odehrávají.

medlovice
medlovice
11.09.2022 5 z 5

Dočetla jsem ji o půl čtvrté ráno , nebo v noci ? a pak ještě dlouho čumákovala do tmy. Krutost mladistvých, pouliční gangy , zaneprázdnění rodiče a znuděné bohaté paničky, strach a úleva a hlavně nevšímavost a nezájem . Stačilo pár minut a mladý šikovný člověk mohl žít. Ještě že to všechno bylo odlehčeno humorem , partičky detektivů si v tomto díle opravdu užijeme . Velmi silný příběh , brečela bych nad osudy některých lidí. I těch ve značkových šatech a botech.

Ivan F
Ivan F
28.08.2022 5 z 5

Všetko má svoj reálny základ, aj príbehy z Nášho mesta. To, že je realita horšia, než je príbeh na stránkach knihy, z toho mi je smutno. Síce, čo sa ja naivný truľo divím, stačí sa pozrieť, čo sa vo svete deje, takže kde je miesto pre ľudskosť a súcit? - no kde asi. V globále ich u farárov nemožno hľadať, hoci aj medzi nimi sa nájdu takí, ktorí naozaj pre vieru a desatoro žijú. Lenže čo je to platné, keď (a zasa sme pri globále) drvivá časť populácie je masírovaná a aj pomerne závislá na komerčnej produkcii či telenovelách, a potom sa rozmnožuje medzi sebou a každá ďalšia generácia je tupejšia a tupejšia než generácia predošlá, preberajúca názory svojich rodičov. Netuším, kam tento svet speje, no nádejám sa, že všetko bude mať dobrý koniec - a tým čo ubližujú (nielen malým deťom, ale všetkým) prajem trpký a bolestivý koniec.

Jordanka9
Jordanka9
25.07.2022 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od DD.
Velmi drsné a smutné čtení. Jako vždy, když se jedná o mučení, zneužívání a smrt dítěte.
V poslední době je téma zneužívání nezletilých chlapců katolickými kněžími velmi aktuální a dokonce je problematikou
povinného celibátu kněží nucen zabývat se i sám papež. Nejsou právě stovky zjištěných případů ve Francii a jiných zemích důkazem, kde je pes zakopán?Proč se tak neděje u pravoslavných kněží, kteří se mohou ženit?
A to, že papež zaletí do Kanady a omluvi se za tisíce odvlečených dětí domorodých obyvatel určených k nucené převýchově k obrazu božímu , po kterých se slehla zem, stačí ?
Je mi smutno za toho 13 letého chlapce a ty ostatni zmařené životy a kypí ve mné zlost!!
Nesnáším přetvářku a nechápu, jak někdo může kázat slovo boží a provádět taková svinstva.
To vše ve mně vzbudila tahle kniha a myslím, že nejsem jediná..
Dominiku, děkuji.

MatoPalkes
MatoPalkes
03.07.2022 5 z 5

Jedna z najlepších od autora, napriek veľmi smutnému príbehu.

tittanie
tittanie
06.06.2022

Musím říct, že čím více čtu Dána, tím více se mi líbí policejní parta. Ze začátku mi třeba trochu vadil Váňa, ale teď čekám na jeho snídaně, svačiny, obědy, večeře.... No jsou to miláčci.
Těším se na další díl.

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Hriech náš každodenný je v