Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26765/bmid_cela-cislo-17-HK7-26765.jpg 5 824 211

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť.... celý text

Igor1311
04.04.2024 5 z 5

ma Dán knihu, ktora je zla? Lebo tato bola opat perfektna

99jana99
18.03.2024 5 z 5

Tak to byla jízda. Zatím nejlepší Dánovka pro mě. Vyprávění z vězení drsné, praktiky v léčebně taky, a pan starosta? Doporučuji přečíst.

Stromm
07.02.2024 5 z 5

Jedu Dána od začátku, ne teda chronologicky, prase aby se v tom vyznalo, ale prostě podle data vydání. Tohle je už snad šestej román a těžko k tomu něco dalšího objevnýho psát. Na Krause s Fišerem a zbytkem ansámblu mordparty nášho mesta už jsem si dokonale zvyknul a tak asi jenom konstatuju, že všechny ty knížky jsou parádní, paradoxně nejslabší mi doopravdy příjde autorova prvotina, nicméně Cela 17 je opravdu ještě o chloupek lepší než ostatní díla, co jsem od DD přečetl. Jak to ten chlap dělá, to nevím, ale umí příběh skvěle vystavět i podat. A jelikož je mi to kulturně blízké, přece jen ČR a Slovensko jsou dva rohy jednoho dvorku, tak to má kouzlo o to větší. Vřele kvituju, doporučuju a co nevidět si dám další nášup.

hana1039
05.02.2024 5 z 5

Audiokniha:
Tak tohle byl hodně silný zážitek a nervy mi ,,vesele,, hrály a věřím, že ve vězení se dějí podivné praktiky,i tyhle... už ani nevím, kolikátou,,dánovku,, poslouchám, ale nemůžu se jich nabažit, ještě když ji namluvil skvělý Marián Geišberg ...

Aligator805
23.01.2024 5 z 5

Pěkně napsaný příběh. Četlo se to skvěle. Popis života ve vězení byl drsný. Hlavně že došlo na Bohuša a úchyláky kolem něj.

Klára90
23.10.2023 4 z 5

Za mě trochu jiná dánovka, než jsem zvyklá, kdybych tímto dílem začínala, nevím zda bych v sérii pokračovala, protože bych se asi hůře orientovala, nicméně já už jsem dánovský mazák, takže se na další díl vrhnu s nadšením. K tomuhle napíšu jen to, že to byla kniha plná překvapení, až do konce jsem přemýšlela, jak to vlastně celé bylo a neodhadla to. Popisy vězeňského života mi nedělaly dobře a ten konec taky ne, bylo to brutální, ale kniha jako taková byla čtivá a vlastně po přečtení hodnotím kladně, ač jsem zhruba půlku knihy byla na rozpacích, jestli mě to baví nebo ne

apq
03.09.2023 2 z 5

Část odehrávající se ve vězení byla zajímavá, zbytek mě moc nezaujal. Moc nechápu to vysoké hodnocení.

Benny215
27.08.2023 4 z 5

Dánovka nikdy nezklame a tahle pěkně odsejpala.

Barbievitko
21.08.2023 5 z 5

Tohle mělo konečně spád! Autor se s ničím necrcá, příběh parádně odsýpá. Moje druhá přečtená kniha od pana Dána a rozhodně ne poslední.

mystery103
19.08.2023 5 z 5

Výborné čtení!

faba
13.08.2023 5 z 5

Audiokniha. Čte Marián Geišberg.
Asi jedna z těch lepších Dánovek. Nebojím se říci, že hodně lepších.
Dobré téma, netradičně zpracovaný příběh a dost hnusné téma na závěr. Kvitoval jsem, že byli po zásluze potrestáni a hned jsem se pustil do volného pokračování.
Víc už nemá cenu něco tu smolit...

Dalia
06.03.2023 5 z 5

Zprvu jsem si myslela, že díky pro mě deprimujícím scénám odehrávajícím se ve vězeňském prostředí budu mít problém knihu přečíst. Samozřejmě jsem nakonec byla vtažena do děje a tuto další "dánovinu" přečetla s chutí.

Marhulka14
15.02.2023 5 z 5

Autor, který nikdy nezklame. Poutavý příběh, kde partička vyšetřovatelů, kteří s humorem sobě vlastním dokáží vyšetřit vraždu, která už vlastně byla dávno objasněna.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

medlovice
25.01.2023 5 z 5

Někdy kniha nesedne. To se mi stalo před pár lety, když jsem tuto knihu četla poprvé, Nebaví mě vězení, matematika ani filmový byznys. Ted jsem po knize sáhla po druhé a překvapilo mě jak výborně napsaná je. Pořád mě zajímalo jak to bude pokračovat ,kde je ta spravedlnost , co chudáka Kamila čeká za problémy a jak je někdo smolař. Trochu jako ve vykoupení z věznice Shawshank . A protože Sylvie dala pokoj a tlačenka a pivo vše doplní přehodnotila jsem a a Cela vyjela ze dna mé oblíbenosti hodně nahoru.

Kory98
30.11.2022 5 z 5

Tak zase další "Dánovka" v pořadí a zase laťka nasazená vysoko. Tentokrát o tom, že i justice se může mýlit. Mělo to parádní náboj, jen jsem se obávala, že policistům opět nějaké vyšší síly znemožní vyšetřování dokončit. O to větší jsem měla radost, že tentokrát se to nestalo. A ještě k tomu vražda na Štědrý den, takže v předvánočním čase se četlo dobře i o tom, jak parta detektivů tráví svátky.

mataj
05.11.2022 5 z 5

Ve vězení, v cele číslo 17, skončí Kamil Puskailer - docent na VŠ a matematický génius, odsouzený za vraždu své ženy. To, že je s velkou pravděpodobností nevinný je zřejmé od začátku knihy. Po jistém čase se rozhodne napsat svůj příběh, a ten se následně dostane do rukou detektiva Krauze. Zajímavé, napínavé a samozřejmě velmi čtivé.

Šárka.Šála
04.10.2022 5 z 5

Objeveno velkou náhodou a mohu jen doporučit.

RADIN
13.09.2022 4 z 5

V tom väzení ma to až tak nebavilo,ale inak skvelé.

Rapeh
21.08.2022 4 z 5

Dominika Dána poslouchám jako audio knihy a musím říci že velmi výborné. Tento příběh mi přišel i velmi pravděpodobný

ivzu77
09.07.2022 5 z 5

Díky ČV 2022 jsem se dostala k tomuto slovenskému autorovi kriminálních příběhů a musím napsat, že si ho okamžitě dávám do svých oblíbených spisovatelů.
Tento příběh byl můj první a rozhodně vím, že brzo sáhnu zase po dalším. Četlo se to skvěle, pořád jste udržování v napětí. Podtrhuje to fakt, že se jedná v podstatě o skutečné příběhy, tedy alespoň náměty.
Díky za zážitek.