Cela číslo 17

Cela číslo 17

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26765/cela-cislo-17-jho-26765.jpg 4.6204

Naše Mesto (5.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
Více informací...

Moncele

Po dlouhé době kniha, která mně nechytia... přečetla jsem pouze několik stran, snad dvě kapitoly a vězeňské prostředí asi není nic pro mě. S díky jsem vrátila do knihovny.

wiix

Jeho knihy sú taká pohoda k pustenej telke u mamy doma, do vlaku plnom ľudí i do práce na skrátenie nudných chvíľ. Táto malo ako čerešňičku na torte napínavý a zaujímavý dej, žiadne nelogické zápletky a uveriteľný zločin.

olcab

Další skvost z dílny tohoto mého oblíbeného autora. Život ve vězeňském prostředí, postava Puiskailera a hlavně ta nespravedlnost, která se děla v totalitním režimu, ve mně zanechala na dlouho vzpomínky na tuto knihu. Doporučuji!

edith79

Kam na to Dominik Dán chodí? Opět originální námět, poutavě napsané a napínavé čtení. Bavily mě obě části, ta z vězeňského prostředí, i ta, kde vystupovala moje oblíbená partička detektivů z kanceláře 141.

Plavecký

Mimořádně dobře napsané, i když, trochu předvídatelné.

Aleen

Málem bych zapoměla, že kromě předkládání faktů a umění vyprávět napínavý příběh, je Dominik Dán také velmi vtipný autor. Jeho postavy jsou plastické a skutečné. Můžete si je oblíbit, nebo Vám můžou lézt na nervy, nebo je můžete nesnášet...fakticky to funguje. Poutavý příběh - doporučuji.

rodak

Opravdu jak scénář,námět na film. Více mne bavila část o životě Puiskailera .Perfektně vymyšleno.Prorazit s tím ven je to světový bestseler.

vincek1

Druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Barvitě popsané vězeňské prostředí a vůbec celý příběh. Doporučuji.

Ivana11
31.12.2016

Jako vždy luxusní.

Selinute
23.11.2016

Začátek mě trošku znejistil a nějak jsem se nemohla začíst. To, co se dělo za mřížemi (líčení vězeňských zážitků), mě opravdu nebavilo. Vše ale vyvážil velmi zajímavý námět a opět vtipné dialogy hlavních protagonistů. Konec mě přesvědčil, že knížka stála za přečtení a nijak nevybočuje z řady skvělých Dánových knih.

čef
23.11.2016

Moje první kniha od tohoto autora a jsem mile překvapen. Tolik vtipu, autentických postřehů ze života kriminálníků a polišů jsem nečekal. Příběh je poměrně originální a netradičně vystavěný. Nechybí ani napětí a tak se těším na další.

Jaruš7
17.11.2016

Perfektní, tohle nemá chybičku, ale má nepřikrášlenou realitu se svérázným humorem, filigránský bestseller, bravo a dík.

Ladys
11.11.2016

Hmmm. Tak tohle mě bavilo. A moc. Je vidět, že D. Dán nepotřebuje do každé knihy nacpat nějakou vražednou Bestii. Vystačí si i se smolnou vánoční vraždou a popis druhé dějové linie ve vězení byl také slušný.
Život za mřížemi musí být pro někoho, kdo je nevinen a odsouzen velmi krutý a tvrdý. Teda pokud nevinný je, že? Ale kde je pravda? To se postupně dozvídáme při odhalování střípků minulosti odsouzeného.
Solidní počteníčko a málem jsem dal pět.

honZic
19.10.2016

no, četl jsem všechny Dánovky, které Čechách nově vycházejí...ale s touhle jsem se nemohl nijak sžít. První polovina knihy mě vůbec nebavila. Samozřejmě chápu její důležitost atd, ale byla psaná doslova nezáživným způsobem. První vražda, kterou Krauz vyšetřuje je tam včleněná prakticky bez hlubšího důvodu, jen aby se tam hlavní hrdina zkrátka objevil... Druhá půlka byla již klasickou Dánovkou se vším všudy, měla spád, gradaci děje...a byla super. Takže přesně půl na půl. dal bych 2,5 hvězdy, ale jelikož to nejde dám tři proto, že mám zkrátka Dána opravdu rád. :-)

Fifi15
27.09.2016

Již od přečtení úryvku před koupí knihy mi bylo jasné, že to nebude to, co jsem po přečtení kladných recenzí očekávala. Nevím, zda mi text nesedl autorem či překladatelem. Dialogy byly trochu jako přes kopírák z jiných krimi a všechno ohledně vyšetřování až moc dobře pasovalo a vyvíjelo se podle plánu - kriminalisté na všechno hned přišli a ostatní bezvadně spolupracovali - jako např. soukromý detektiv, který je sotva znal, sotva věděl o co jde a v druhé větě hned navrhl sejít se v kavárně...a humor který jsem očekávala? ... čekala jsem něco serioznějšího, ve stylu severských krimi.... Řekla bych, že se jedná spíše o takovou oddechovou četbu pro fanoušky napínavých krimipříběhů z česko-slovenského prostředí ve stylu "Kriminálka Anděl" psanou laickou hantýrkou se znalostmi prostředí, a potenciálem postavení napínavého detektivního románu ...
Navíc mě nesedl styl poskládání příběhu, který mě v druhé třetině začal nudit...historie Puskailera protkaná pobytem ve vězení (zdvojená vyprávěním Puskailera a vypravěče zároveň) - konec vyprávění - jiný případ - návrat k vyřešení původního případu....
Zkušenost o.k., ale vracím se k seveřanům.....

evasamankova
13.09.2016

Výborná kniha, jen možná malinko škoda toho poněkud zrychleného konce.
Jako vždy napínavé, vtipné a tolik reálné...
Dalšího Dána si rozhodně nenechám ujít!

ThomasRuhe
09.07.2016

Na tuhle knihu padla moje ruka v knihovně spíše náhodou.Bez nějakých očekávání jsem to přečetl a musím říct,že je to slušný detektivní příběh.
Asi nejlepší části jsou Puskailerův život před zatčením a pak také jeho pobyt ve vězení.
Za mne solidní 3/5.

jankasimka
06.06.2016

Dominika Dana a jeho tvorbu si clovek oblubi ak ma rad detektivne pribehy avsak kedze reakciu nepisem bezprostredne po precitani, mam dojem ze kniha sa citala lahko tak ako plynul aj pribeh, ale vyvrcholenie bolo prilis happyendove. Cakala som mozno menej vyriesenych zahad na konci a nieco by som nechala otvorene namiesto toho, ze sa vsetko vyriesi. Tolko skromny nazor,nieco by som nechala aby si vyriesil citatel namiesto toho aby mal vsetko cierne na bielom

astroweb
21.05.2016

Opět super, jedna z nejlepších Dánových knih.

Jolana.b
27.04.2016

Když mi tato knížka v knihovně padla do oka, hned jsem po ní sáhla. Rudý kapitán se mi četl úžasně. A toto knížka, i když je napsaná klidnějším stylem, byla též úžasná. Každý se najdeme v jiném autorovi, ale pan Dán je má krevní skupina. Vřele doporučuji.

sarkapv
09.02.2016

Vynikající kniha, hltala jsem to jak nikdy a četla dokonce i v polední pauze v práci :-) Doporučuji!!!

konicekbily
23.12.2015

Bývalý kriminalista dokonale zná prostředí vyšetřovatelů a i vězení a je dobře, že se rozhodl nám o tom něco sdělit.

Marián27
31.10.2015

Vynikajúci a prepracocaný príbeh! Milujem knihy ktoré ma rozplačú a rozosmejú, keď všetko prežívam spolu s hlavnými postavami a keď si príbeh doslova užívam. A "Cela" mi toto všetko splnila. Často vyčítam knihám že sú zdĺhavé a rozvláčne ale tu naopak musím jedine vytknúť že kniha nebola dlhšia. Ešte pár strán by som prijal lebo som mal dojem že nie všetko bolo dopovedané... Ale to nijak neznižuje môj zážitok z "Cely" a knihu odporúčam prečítať lebo je to smutný ba až dojemný príbeh okorenený vynikajúcim humorom a napísaný skvelým jazykom nad ktorým bude človek ešte dlho premýšlať.

Joujalicka
25.07.2015

Kniha je velice čtivá. Krásně popsaná činnost policie a vztahů na jejich pracovišti. Je to má druhá kniha tohoto autora a opět mě nezklamal. Napínavé, čtivé s trochou humoru. Doporučuji.

weberda
13.07.2015

Super,přečteno na dovolené za 3.dny. Doporučuji.

sioux
24.03.2015

Dominik Dán mě překvapil velmi kvalitní knihou z vězeňského prostředí. Nazval bych to dojemný thriller s drsnými kecy sympatických poldů.
Moje druhá kniha od Dána, první byla "Bestie" ale "Cela" byla o třídu výše. Určitě zkusím další, ale mám trochu obavy, že už to nedosáhne úrovně "Cely".
V obou knihách mě bavila více základní linie příběhu, ať už zločince či oběti než vyšetřování detektivů. Když už člověk přečte hodně detektivek/thrillerů, tak je to všude stejné a je těžké na tom něco vymyslet. V čem je však síla Dominika Dána je výborné dialogy hlavních poldů. Opravdu mi přijdou reálné tak jak jsem je zažil v každém výhradně chlapském prostředí. Je to zábavné a působí to jak ze života. Na rozdíl třeba od Adlera, který se také snaží být vtipný, ale vyznívá to tak nějak salonně, intelektuálně, vyumělkovaně, ploše

Skripi
23.03.2015

Moja prvá kniha od Dominika Dána a veľmi príjemné prekvapenie, určite si prečítam od neho toho viac. :)

B18r
19.03.2015

Kniha se mi velice líbila. Možná jsem čekala trochu více z vězeňského života, ale i tak se mi to líbilo. Zápletka super a konec na jedničku.

vorenus
08.03.2015

To se snad slovy ani nedá popsat. To se prostě musí přečíst. Moje druhá kniha od PANA autora a určitě nebude poslední. Tak mistrně napsaná kniha z vězeňského prostředí, že se to jen tak nevidí. Naposledy jsem takový skvost četl od pana Kinga.I když se příběh neodehrává jen za mřížemi. To bych autora urazil, protože tahle kniha by klidně vydala na několik příběhů. Prostě lahůdka pro každého milovníka úžasných knih.

ales2216
22.02.2015

Musim uznat ze dan je mistrem sveho remesla vi o cem pise, vi proc to pise a jeho zkusenosti ze sve prace promita do kazdeho sveho dila vsechny jeho knihy se ctou jednim dechem

Dominik Dán

Dominik Dán