Najlepšie kamarátky

Najlepšie kamarátky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345068/bmid_najlepsie-kamaratky-q2J-345068.jpg 4 343 34

Gemma s Alicou sú od narodenia najlepšími kamarátkami. Vídavajú sa každý deň a vôbec im neprekáža, že Gemma miluje futbal, zatiaľ čo Alica rada kreslí, alebo že Gemma nezavrie ústa a Alica zase väčšinou len počúva. Všetko o sebe vedia a všetko si hovoria. Lenže jedného dňa Gemma zistí, že je tu niečo, čo jej Alica neprezradila. Tajomstvo. A keď sa Gemme konečne podarí zistiť, čo to je, začína pochybovať o tom, že môžu s Alicou aj naďalej zostať najlepšími kamarátkami na život a na smrť.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Best Friends , 2003

Lovehorses365
25.02.2024 4 z 5

Jednoduchá ale krásná knížka...

Lajka2012
10.11.2022 4 z 5

Pěkná kniha, i když neskončila úplně nejlíp.....

Štěpinambura
30.06.2022 5 z 5

Krásná knížka, úplně jsem se do Gemmy vžila! Je dobře napsaná.

Littlemonday
02.01.2022 4 z 5

Cetla jsem v ramci vyzvy, Jacqueline me provazela detstvim a spechala jsem pro jeji knizky nadsene do knihovny. Diky jejim kniham jsem se zamilovala do cteni a tohle vraceni do minulosti byla nostalgie. Jen vim, ze dalsi uz cist nechci, protoze si pribehy pamatuju jako uzasne a naprosto vystihujici moje “velke problemy” a pro moje nynejsi dospele oci uz to neni. Uchovam si krasne vzpominky a jestli nekdy budu mit dceru, doufam, ze si knizky precte! :)

Dejnau
11.11.2021 4 z 5

Příběh kamarádek jsem si přečetla ze zvědavosti a připomněl mi mé přátelství, které nevydrželo..

Kopretina
28.12.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, několikrát jsem se od srdce zasmála.

zimolka
06.11.2019 5 z 5

Četla jsem 10-ti leté dcerce v nemocnici a moc se ji líbila.

Tesinka_Laufey
01.09.2018 5 z 5

Další úžasná knížka od Jacqueline, i když mě strašně mrzí ten konec...Znovu mě příběh dokázal rozesmát, rozesmutnit a udržel si mě od první stránky až po tu poslední.

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Tahle knížka mě opět moc bavila-jako všechny od Jacqueline Wilsonové..-přečetla jsem ji tenkrát během jarních prázdnin na horách :D Moc mě tento příběh zaujal. Velmi mě zklamalo, že se musely Gemma s Alicí rozdělit...ale i tak zůstaly nejlepšími kamarádkami.

Lea165
23.01.2018

Za mě úžasná knížka která vás přinutí i plakat,Jojo,plakala jsem, protože konec je dojemný a smutný.Ale zároveň je to nádherná kniha plná emocí a občas je to legrace.Konec mě nezklamal ale byla jsem z něj taková špatná.Bylo mi líto kamarádek které se museli rozdělit.Nakonec jsem konec přijmula a pochopila jsem,že některé knihy nemusí končit dobře.Ale za mě je kniha strašně krásná a dojemná!♥

Barik05
01.12.2017 4 z 5

Hezké, první kniha kterou jsem od teto spisovatelky četla.

Kačkaknihomol
29.03.2017 5 z 5

Jako malá jsem tuto knihu milovala. Vlastně ji miluju i teď. :-)

sgoliasova
19.09.2016 5 z 5

Za mě nejlepší knížka od J.Wilsonové :)

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Moje druhá knížka, kterou jsem od Wilsonové, jako malá, četla. Byla naprosto suprová, zvlášť se mi líbilo, že Gemma a Alice spolu kamarádily, i když byly každá úplně jiná.

Ema007
12.07.2016 5 z 5

Knížka byla dobrá. :) Jenom jsem úplně nesnášela Alicinu novou kamarádku. Přišlo mi, že už se vůbec nebaví s Gemmou a bylo mi jí trochu líto.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. :)

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

Nesssie
29.06.2015 4 z 5

Toto byla druhá kniha, kterou jsem od Jacky četla. Je super! Alici jsem měla vžycky radši, víc se jí podobám. ;-)

adulik23
17.04.2015 4 z 5

čítali sme spolu s dcérou, miestami sme sa dobre zabávali :)

přátelství

Jacqueline Wilson