Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/bmid_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4 808 191

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo.... celý text

Hanapo
včera 5 z 5

To je přesně ta kniha, kterou se hodí mít doma v knihovně a jednou za nějakou dobu si ji vytáhnout a přečíst znovu :) Četla jsem ji už 2x a určitě ne naposledy - jednou bych se chtěla přinutit vzít do ruky tužku a papír a na všechny otázky si opravdu odpovědět :)

Hoblinka
03.03.2024 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo grády.

roso.mak
21.01.2024 5 z 5

Jedina kniha, kterou potrebujete přečíst o výchově dětí.
Jediná kniha, kterou potřebujete přečíst o seberozvoji.
Jedina kniha, kterou potřebujete přečíst na téma: "jak být šťastný".

Tohle všechno tam je. Dobře zpracované s odrážkami, zvýrazněním a vším co si můžete přát, aby se to dobře četlo.

Petiscetbis
15.01.2024 5 z 5

V knize "Najděte si svého Marťana" se dozvíme spoustu užitečných rad do života. Ten se, ať chceme nebo ne, skládá z lidských interakcí v rodině, škole nebo práci. Náš život a život lidí kolem nás by se mohl zlepšit, pokud bychom uplatňovali zásady správné komunikace, interakce a společného soužití. V konzumní společnosti jedinců zaměřených na výkon je dle autora naše vnímání pokřiveno tak, že jsme přesvědčeni o tom, že musíme podávat dobré výkony (ve škole, práci, sportu apod.) aby nás někdo měl rád. To může mimo jiné rezultovat i v duševní nezdraví, jehož jsme skutečně u spousty lidí v naší společnosti svědky. Kniha obsahuje konkrétní návody, jak se ve vztahu rodič-dítě, učitel-student, v partnerském, ale i v přátelském nebo sousedském vztahu chovat, abychom se cítili lépe a směřovali správným směrem. Podněty k zamyšlení např. nad tím, co běžně říkáme a co tím myslíme, jsou skutečně obohacující a stojí za to se nad nimi pozastavit a případně změnit.

Chesterton
20.12.2023 3 z 5

Jak jsem byla nadšená z Máma není služka, máma je dáma, stejně jsem otrávená ze stylu téhle knihy.
ANO pro rodiče je tam plno pozitivních a motivačních věcí. Které z vás to sedí jako Ema22, naprosto ok. Mnoha maminkám může podpořit vztah zejména v prvních letech.
Ovšem názor, že otce může nahradit babička?
S tím jako matka dvou synů a babička nesouhlasím. Celkově se mi to nečetlo moc dobře.
3/4

Ema22
05.12.2023 5 z 5

Podruhé, tentokrát výběrově. Doporučuji vzít do ruky tužku a úkoly nepřeskakovat.

ŽabákDokvákal
13.07.2023 3 z 5

Kniha nepřináší nic nového, nicméně by měla být povinnou literaturou pro všechny rodiče. Tři hvězdy dávám, protože mi, zejména v cca prvních dvou třetinách knihy, vadilo (nad)užívání smajlíků, čtenář nadsázku pochopí i bez toho, nebo ne? :-)
Ke konci už se pak některé myšlenky opakovaly.
I tak to ale doporučuji k přečtení všem rodičům.

Tichaholka
21.06.2023 1 z 5

Taká nezaujímavá kniha. Akoby som si vzala učebnicu psychológie, vypísala dôležité termíny a k nim popisovala vlastné myšlienky. Pre mňa prázdna kniha plná žvástov, ktoré mi nič nedali. Som sklamaná, na to, aké hodnotenie kniha má. Ale podporujem zmýšľanie môjho profesora psychológie: "každá kniha má svého čtenáře, každý si tam najde něco svého a osobního ze svého života"... Snáď dá druhým čitateľom niečo viac, než mne.....

Netopyr07
25.04.2023 4 z 5

Některé kapitoly byly velice zajímavé, ale celou knihu přelouskat nedokážu, i kdybych se... ;-) Nicméně zde každý může najít něco, co ho osloví.

katerina9582
10.04.2023 4 z 5

Kniha mi byla přínosem. Marka Hermana mám ráda

Vendyorit
06.03.2023 4 z 5

Spousta zajímavých informací. Ale určitě to není čtení na "jeden zátah". :-) Spousta informací se zde opakuje, ale dejme tomu... Opakování je matka moudrosti, jak se říká. :-)

Martina1725
05.02.2023 4 z 5

Takový dobrý základ psychologie

Petra186
05.01.2023 5 z 5

Knihu doporučuji, koupila jsem si ji domů. Nedá se jednorázově přečíst, ráda se k ní budu vracet. Je jednoduše napsaná, srozumitelně.

lordes7975
11.12.2022 2 z 5

Příjemný úvod do problematiky, ale silně nedoporučuji těm, co už mají o tématu načteno- je to sice hezky napsané, ale to bude tak vše.

pige
30.11.2022 4 z 5

Velice čtivé. Jasné a srozumitelné.

eliifa
13.10.2022 3 z 5

Poutavé čtení, hezky napsáno, ale dost informací se opakuje

Antyhiron
26.09.2022 1 z 5

Asi mám hodně načteno nic nového.

Luvy
29.06.2022 4 z 5

Doporučil mi to kamarád, ale nadšení se nedostavilo. Myslím si, že by kniha mohla být daleko stručnější, mohla by obsahovat více příkladů ze života a tak. Ale ubírám jen jednu hvězdičku, protože nerada kritizuju, a to, že se nelíbí kniha mně, neznamená, že je špatná.

EliskaD
23.06.2022 2 z 5

Knihu mi byla opakovaně doporučovaná, naposled jako "povinné čtení" před porodem. Byla jsem zvědavá, jaký v ní tedy najdu čarovný recept, jak se stát skvělým rodičem.
Kniha je pojatá opravdu mile a citlivě a autor jako by mluvil přímo ke svému čtenáři (a někdy až otravně neformálně). Obecně je kniha takovou směsicí všeho možného, co autor (pedagog, nikoliv psycholog!) nachytal v průběhu svého života o psychologii. Místy to bylo jako když pejsek s kočičkou připravovali dort. Některé části mě vyloženě zarazily a proto bych uvítala citace nebo konkrétní odkazy na zdroje informací. Přes to všechno v knize byly podnětné pasáže, které mě přiměly se zamyslet a popřemýšlet. Nakonec však hodnotím za 2. A vlastně ani nevím, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

Kamčučák
23.03.2022 4 z 5

Moje první přečtená psychologická kniha a hned na první dobrou. Určitě doporučuji. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací k zamyšlení.

děti česká literatura rodina sebepoznání, sebepoznávání vývoj a výchova dětí

Marek Herman
česká, 1965
2008  81%Najděte si svého marťana
2019  90%Jsi tam, brácho?
2021  82%Máma není služka, máma je dáma
2023  83%To tajemství je pevný pár

Kniha Najděte si svého marťana je v

Přečtených1 246x