Na zabití

Na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1927/na-zabiti-1927.jpg 4 135 28

Frank Quinn série

Město ochromil strach z vraždícího šílence. Podle neznámého – a možná i neexistujícího – klíče si vybírá mladé ženy, které nechá vykrvácet a poté s chirurgickou přesností rozřezává jejich těla. Jediné, co po něm na místě činu zůstává, je úhledně srovnaná hromada lidského masa a kostí, ale jinak se policie nemá čeho chytit. Detektiv Frank Quinn viděl za svou policejní kariéru ledacos a jen tak něco ho nerozhodí. Když ovšem zjistí, že vrahův výběr není náhodný, ale napovídá, že pachatel chtěl od samého začátku vtáhnout Quinna do své šílené hry, i ostřílenému policajtovi přejede mráz po zádech. A to ještě netuší, že Řezník, jak bestiálnímu pachateli policisté říkají, nestál jen o jeho profesní účast, ale že hodlá proniknout i do jeho soukromí. Nikdo neumí vypátrat vraha tak jako Quinn. Jenomže tentokrát Quinn čelí psychopatovi, jenž ho vystaví zkoušce nervů, jakou doposud proslulý detektiv nepodstoupil...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

In for the Kill , 2007

zanekzoltecu
19.03.2024 5 z 5

Betálná bichla, krapet levandula je, že švestky se nikdy nedomákly, že stará prézla nebyla žádná dobrmanka. Trocha černé humor, že se cera óbršvestky nechala vymlet hlavním padóchem, ale prostě ty mladý majó svoju hlavu... Doporučuju!

monte
16.12.2023 5 z 5

Napínavé od začátku do koce. Maximální spokojenost

Šárka345
03.10.2022 4 z 5

Trošku nedokončené....., ale zápletka super :0)))

WaN635
17.02.2022 4 z 5

Líbilo se mi to. Mělo to spád, příběh, rozhodně doporučuji milovníkům thrilleru a drastických vražd.
Jednu hvězdičku ubiram za to, že vlastně pohnutky vraha nebyl odhaleny.
Quinna jsem si oblíbila, s názorem na Pearl souhlasím s ostatními čtenáři.

petraj30
03.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to strhující a napínavé od začátku do konce. Ten konec byl pro mě velkým překvapením. Opět zde hrála velkou roli minulost. Byla jsem zvědavá, jak na všechno vyšetřovatelé přijdou. Ale stejně to všechno dopadlo ještě jinak. Tak se snad už ani nebudu odvažovat hádat, jaký konec přijde příště, protože mě to stejně překvapí.
Quinn je skvělý chlap, jen moje sympatie vůči Pearl trochu ochladly. Uvidíme, co nás čeká v dalším díle. Přesto se moc těším.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bylo to napínavé a je mi sympatický jak Quinn tak Pearl. Určitě si od autora přečtu všechny knihy.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Společně s Nočním pavoukem jedna z těch absolutně nejlepších knih tohoto autora!
Knihu jsem s radostí a nadšením doporučoval i jiným čtenářům.
Maximální spokojenost!
Doporučuji.

YenMaja
20.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Všechny knihy od Lutze jsou na stejné brdo. Pokaždé tady máme bestiálního vraha, který měl špatné dětství, prolínání jeho minulosti s přítomností, dále věčně vzteklou Pearl a sympaťáky detektivy s Quinnem v čele. Nevadí mi to, jeho knihy mám ráda a přesně takhle mi to vyhovuje, nicméně tohle byl slabší kousek, Lutz má lepší knihy. Plusová hvězdička za zvrat s bratrem a za nečekaný konec.

BariEli
05.02.2020 4 z 5

Už během četby jsem si říkala, že se tady do Pearl pořádně opřu. Ale koukám, že už to stihli čtenáři přede mnou. Takže píšu jen SOUHLAS!

Nicméně - tuhle četbu jsem si vybrala jako "seznámení" s autorem a musím říct, že na mě udělal dobrý dojem. Dokázal mě udržet v napětí a pohrával si s mou fantazií. Myslím, že 4⭐ jsou akorát.

kacka66
15.03.2019

Moc hezká napínavá knížka , měla jsem první od Lutze a myslím ,že si přečtu i jiné od něj .Nemohla jsem se od ní odtrhnout dobrá kombinace minulost se současností propletená.

dominika2585
10.10.2018 4 z 5

Opět kvalitní detektivka, i když se příliš neliší od prvního dílu. Co se ale Lutzovi musí nechat je to, že umí vždy vytvořit zlomyslného a bestiálního pachatele, jehož příběh čtenáře baví. Alespoň mě ano. Na 5 hvězd to není, ale i tak se jedná o výborné čtení.

Fzuzik
05.10.2018 3 z 5

Jak mě kniha naprosto nadchla po přečtení prvních stran byla menším zklamáním při pokračováním.
Laťka byla hned v úvodu nastavena opravdu vysoko a bohužel se neudržela v průběhu.
S postavou Pearl jsem stále sváděla boj. Vzbuzovala pocity kdy jsem si musela říkat jestli je to opravdu taková "dětinská káča," která se svým chováním mohla rovnat v některých ohledech mentálně vyspělejší Lauri.
Závěr mi přišel zbytečně uspěchaný.
Jako nenáročná četba ano, ale nesplnilo to co jsem očekávala po prvních stranách.

KaiShun
08.10.2017 4 z 5

Hvězdička dolů za Pearl, opět nezklamala svou naivitou a dětinským chováním, možná to přijde jen mě ale jako by to Lutz dělal úmyslně aby čtenářům lezl na nervy.

moudivlacek
07.06.2017 5 z 5

Tak to byla síla. Opravdu skvělé. Silně emotivní a hrůzostrašné. A ze všeho nejhorší je nevyřčená pravda bratra vraha o jeho děství.
Pro mne však byla nejhorší matka.
Moc se těším na další jistě skvělý díl.
Doporučuji.

Ajuszka
30.05.2017 5 z 5

Je sice fakt,ze uz je to druha kniha od Lutze a je temer stejna jako ta predchozi ale me se to proste libi.Ma to smrnc a jistou davku napeti.Jdu na dalsi :)

Půca4
06.03.2017 4 z 5

První polovina knížky byla úžasná, napínavá .. nemohla jsem jí odložit! Super nápad vrahovi minulosti a dětství (bažiny, aligátoři, vraždící matka) a současnosti (způsob vraždění, ukazování obětí) !! Ale pak najednou nějak opadlo to napětí a spád a já se musela do knihy nutit. Konec ovšem znovu stál za to, takže 4*. Jinak můžu poradit - tato knížka se hodí do čtenářské výzvy jako "Kniha, jejíž první věta je otázkou."

Aymira
11.11.2016 3 z 5

Připomínalo mi to kopii první knihy, Temnější než noc. Změnil se jen motiv a modus operandi, ale jinak je příběh prakticky stejný, včetně vyprávění z mládí pachatele, čímž nám autor prozrazuje, kdo pachatelem je. Závěr byl takový nemastný neslaný a mrzelo mě, že nakonec kvůli němu nebylo dostatečně vysvětleno celé počínání Matky a že se vyšetřovatelé vlastně nikdy nedozvěděli úplnou pravdu.

SimonaP
16.09.2016 3 z 5

U knížky jsem se určitě nenudila, bavila mě, ale ten konec mi přišel takový nějaký nedomyšlený. U takové veliké akce a počtu policistů bych v reálu čekala asi něco jiného, ale zase by to nebylo tak napínavé.

pidalka777
03.03.2016 4 z 5

Velice čtivé a poutavé.

čef
07.12.2015 4 z 5

Další ze série jen těžko odlišitelných knih autora. Dobrá profesionální práce na variacích na téma dopadení sériových vrahů. Pokud jste ještě od autora nic nečetli, budete s knihou spokojeni, pokud ano, budete se ke konci těšit na něco více nápaditějšího, ale určitě knihu dočtete, jak říkám - autor tohle umí jako VW das Auto.

John Lutz
americká, 1939 - 2021