Na sever od Bostonu

Na sever od Bostonu https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81126/na-sever-od-bostonu-81126.jpg 5 12 3

Výbor z veršů významného amerického básníka, opírající se zejména o sbírky Na sever od Bostonu, Horské údolí, Nový Hampshire, Potok tekoucí na západ. Frost opustil své městské povolání a odešel na venkov, splynul s ním a stalsebásníkem prosté krásy venkova, vztahů člověka k přírodě a darů každodenního života. Ve svých verších prakticky uplatňoval zásadu, že „každá báseň má začít okouzlením a končit v moudrosti“.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Complete Poems of Robert Frost , 1949

puml
24.12.2021 5 z 5

Frost je klasik moderní americké poezie. Na rozdíl od jiných si ale neliboval v okázalých obrazech, ale spíš v takřka pastorálních popisech přírody a velmi jemné drobnokresbě. Ta poezie ale klame tělem, tváří se jako by se v ní nic moc nedělo, ale při opakovaném čtení vyjeví její mnohdy temnější hlubiny. Jeden z mých nejoblíbenějších básníků. Doporučuji.

sika444
15.04.2020 5 z 5

Skvělý překlad Hany Žantovské vtáhne čtenáře do atmosféry Frostových básní. Prostota, pokora, čistota, smutek, skutečný svět je za tím viditelným. Nádherné básně.

fleurmilk
05.08.2012 5 z 5

Nejoblíbenější básník Ameriky v reprezentativním výboru zaujme ty, již dokáží ocenit americkou poezii nejvyšší kvality a hluboké významy odhalující se ve skutečnostech zakořeněných především v prostředí venkova.

Pulitzerova cena americká poezie

Robert Frost