Na scestí

Na scestí https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5372/na-scesti-5372.jpg 4 9 4

Knihu tvoří 6 kratších povídek z venkovského nebo maloměstského prostředí, které vyprávějí o lidském pochybení a nápravě. V úvodní povídce zmaří šťastný život mladé rodiny alkohol a špatní přátelé. V další povídce je mladý muž zklamán ve své lásce ke krásné cizince, aby vzápětí nalezl štěstí u pravé české hospodyňky. Zbytečně zmařený mladý lidský život nepochopením a odsouzením vesnického společenství nebo poblouznění velkoměstským životem Prahy jsou náměty dalších povídek. Povídky vypovídají o špatných lidských vlastnostech, zhoubných návycích, ale i o nápravě vyrovnání s osudem.... celý text

NymphMaeve
26.08.2021 5 z 5

Další nádherná povídková kniha, tentokrát o lidských osudech vedoucích na scestí. Je zde alkohol, marnotratnost, lakota, ubohost duše i další lidské neřesti. Příběhy jsou relativně krátké, ale vypoví mnoho. Styl autorky mne nepřestane bavit, je to nádhera a navíc nadčasovost vyprávění je obdivuhodná. Kniha byla krátká, ale úžasná. Děkuji za ní.

knihomolka1197
08.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Moc pěkné povídky ze života z pera mé oblíbené autorky.

alnahu
23.06.2017 3 z 5

Krátké povídky ze života o tom ,jak je štěstí a úspěch vrtkavé a jak díky závisti můžeme o vše přijít a je nelehké vše nabýt zpět a někdy je již pozdě.

kika 13
02.05.2013 3 z 5

Román se skládá z šesti povídek.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979