Na první pohled

Na první pohled https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191817/bmid_na-prvni-pohled-OmP-191817.jpg 3 67 15

Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma! Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující. Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Host

La Première Chose qu'on regarde , 2013

Nermal
25.06.2022 3 z 5

Myslím, že byla chyba včlenit do příběhu osobu Scarlett Johanssonové, která na mnoho lidí působí jako červený hadr na býka, takže se lehko může stát, že po přečtení anotace ztratíte o knihu zájem.
Kdo ale už něco od pana Delacourta přečetl, ale i všichni ostatní, co se nenechali odradit, dostanou příběh hodný zamyšlení. Neříkám, že to je čtení světových parametrů, ale myšlenka má něco do sebe.
A taky se mi zdá, že trošku jinak budou hodnotit muži než ženy.
(A vkrádá se mi opatrné srovnání s Notting Hillem.)

evelýny
28.09.2015 3 z 5

Originální příběh hraničící s nepravděpodobností. Opět mě prěkvapila poetičnost vyprávění, ale tentokrát jsem se v ní nějak ztrácela. Při dočtení knihy si uvědomíte, jak je důležité volit správná slova ve správný okamžik. Já však pro pochopení příběhu zatím nenašla ten správný klíč. Konec příběhu byl pro mě fakt krutý: takže pozor na depresi.

LucaMera
07.07.2015 odpad!

Jedním slovem: PŘÍŠERNOST!
Nechci se nikoho dotknout ale co to proboha bylo?!! Nic horšího jsem ještě nečetla. Příběh je naprosto nesmyslná slátanina, autor snad nepíše(a evidentně ani nepřemýšlí) o ničem jiném než o poprsí Scarlett.
A ty závorky co se vyskytovali snad v každé třetí větě mě opravdu dorazily, připadala jsem si jak když čtu nějaký bulvární zpravodaj nebo co. Ta obálka je docela pěkná ale ta už to nevytrhne...
Nechápu jak toto mohlo nějaké nakladatelství vydat...Beru to jako velký přešlap a tomuto autorovi se v budoucnu už radši vyhnu!

Askarinka
14.05.2015 2 z 5

Tak nějak moc nevím co si o téhle knize myslet. Nápad docela zajímavý, příběh celkem jednoduchý. Jen mě uplně neuvěřitelně štvaly ty věčné závorky a vysvětlivky. Nakonec jsem je začala ignorovat a bylo to lepší. Nicméně si myslím, že se k této knize už nevrátím.

viladora
11.05.2015 3 z 5

Vhodná kniha pro vášnivé filmové fanoušky. Neříkám, že by se mi nápad knihy nelíbil, ale byla plná americký herců, které neznám. Musela jsem při čtení brouzdat na internetu a hledat jména, která se v knize objevila, abych byla aspoň trochu v obraze. Přeskakovala jsem některé části. Ale příběh sám o sobě byl pěkný.

sachista
18.01.2015 4 z 5

První stránky a ten hlavní nápad je naprosto úžasný. Když jsem četl obsah románu, tak mě doslova nadchnul. Takže za nápad plný počet. Jestli s tím nápadem Delacourt naložil správně a využil veškerý potenciál, o tom uz se dá polemizovat. Mně osobně se Na první pohled líbil méně a méně, ale naopak posledních padesát stran šlo podle mě strmě nahoru a závěr se mi líbil, byť nejspíš neodpovídá tomu, co jsme od něj skoro všichni čekali. Jako filmového fanouška mě potěšily odkazy na řadu filmů, herců, režisérů. Je to tak na tři a půl hvězdičky, ale přikláním se k vyššímu hodnocení právě kvůli závěru a filmovým souvislostem.

alena4154
08.10.2014 4 z 5

Zezačátku jsem myslela, že knihu odložím, ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala a četla dál. Kniha se mi líbila, i když si autor mohl odpustit to nekonečné popisování celebrit. Ale hezký příběh. Proto dávám 4*

LilianaFalcon
29.09.2014 1 z 5

Nezvládla jsem se do toho ani začíst. Téma mi nijak originální nepřipadá. A ta jedna hvězda je za obal. Ten se mi líbí ;-)

nikkifinn
18.09.2014 4 z 5

Musím říct, že mě tato kniha hodně překvapila. Po prvních stránkách jsem měla velké nutkání knihu odložit, neseděl mi styl psaní a vyjadřování autora a celé to na mne dýchalo, že jde snad o vtip. Dala jsem tomu šanci a brzo na ten počáteční infarktový stav zapomněla. Kniha, tedy příběh, získal takovou hloubku, že jsem se k některým pasážím musela vracet a číst znovu. Jde o velmi citlivý a romantický příběh, který nemá v žádném případě žádný happy-ending, přestože přináší samotný konec jisté uspokojení a nadhled hlavního hrdiny. Zamilovala jsem si ho. Opravdu. Arthur byl samostatný, něžný, milý a přesto v hloubi duši nezapřel své mužské pudy natěšeného dvacetiletého mladíka. Celý příběh byl vylíčen tak citlivě, že se mi občas chtělo brečet. Autor občas sám vypálí do kontextu nějaké humorné "hlody", které vás rozesmějí nebo vám minimálně vykouzlí úsměv na tváři. Knize bych dala i plný počet hvězdiček, nebýt těch nešťastných dovětků v závorkách, které mne opravdu otravovaly a kazily plynulost skvělého textu.

Gabetka
14.09.2014 1 z 5

Příběh je ve své podstatě zajímavý a občas i donutí k zamyšlení, ale zpracování mi vůbec nesedlo a závorky mi také přišly opravdu otravné. Hlavně ze začátku jsem měla pocit, že čtu shrnutí z bulvárních zpráv. Jednu udělenou hvězdičku dávám tedy pouze za námět.

Verousek
06.09.2014 1 z 5

Už na první pohled je jasné, že autor se toho snaží zobrazit až moc. Snaží se vykreslit příběh, podat strašně informací o různých filmech a hercích (je snad tohle novinkový server?) a nabídnout k tomu ještě různé sprosťárny o ženském poprsí. Autor se ale ve snaze vypadat třeba jako Bukowski trochu utnul - je to hrůza. Možná kdyby si pan Delacourt vybral jen něco z mnoha věcí, které v knize zachytil a s nimi s pohrál, vytvořil by lepší dílo. Takhle ale nabízí moc a přitom tak plačtivě málo!

Ella Monurová
02.09.2014 3 z 5

Kniha nebyla kdovíjak úžasná, ale rozhodně jsem si ji ráda přečetla :)

luciefeix
24.08.2014 odpad!

pro me absolutne nepochopitelna kniha , o nicem a mimo misu plna prirovnani k celebritam a k filmum

MissBlack
09.08.2014 4 z 5

Líbilo se mi to. Dokonce až tak nějak nečekaně moc a četlo se to rychle. Oceňuji krátké kapitoly, člověka to neutahalo. Co mi vadilo, tak závorky s autorovým vysvětlováním všeho možného. Bez oněch závorek by byl text tak krásně plynulý, laskající, nicméně "autorovy závorky" působily násilně, člověka mnohdy vytrhly z toho proudu, té plynulosti. Myslím si, že nebyly třeba, vysvětlovat, co se skrývá pod nějakým menu v restauraci, to nepovažuji za zas tak důležité, o to víc v knize, jejíž příběhy se nesou ve zcela jiném než gurmánském duchu.

Avšak oceňuji příběhy obou hrdinů, i příběh jejich krátkého soužití. Bylo to smutné, ano a bohužel. Možná moc smutné na prázdninovou četbu, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, mnohé myšlenky mne zaujaly, inspirovaly, donutily přemýšlet a nakonec, mnohdy jsem se setkala s krásnou hrou se slovy. I překlad chválím.

Janasem
08.07.2014 3 z 5

Sladkobolné, místy trošičku upovídané...

láska herečky červená knihovna

Grégoire Delacourt
francouzská, 1960
2014  53%Na první pohled
2013  76%Seznam mých přání

Kniha Na první pohled je v