Na nebi hrdého Albionu 1940 - část 1

Na nebi hrdého Albionu 1940 - část 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26118/na-nebi-hrdeho-albionu-26118.jpg 5 14 3

Na nebi hrdého Albionu série

Válečný deník československých letců ve službách britského letectva 1940-1945

jan.para
16.09.2022 5 z 5

Opět geniální dílo Jiřího Rajlicha, které den po dni popisuje činnost našich letců ve Velké Británii v roce 1940. Kniha je doplněna řadou vzpomínek letců, fotografií, dokumenty, nebo bojovými hlášeními.

Perseus
01.09.2018 5 z 5

Velmi podrobná kniha o čs. pilotech v Británii v roce 1940. Dočtete se v ní jak se piloti dostávali z poražené Francie do Británie, jak byli organizováni, jak probíhal výcvik, co všechno bylo třeba aby vznikly čs. perutě a mnoho dalšího. Autor líčí příběh čs. pilotů den po dni velmi přehledně, s důrazem na fakta, která jsou podpořena množstvím odkazů na zdroje. Text je proložen životopisy jednotlivých pilotů a různých důležitých osobností nejen Československých, ale samozřejmě i britských, německých atd. Taktéž je kniha bohatě vybavena fotografiemi a barevnými bokorysy letounů.
Sečteno a podtrženo, vřele doporučuji všem. Je to součást naší historie a máme být právem na co hrdí.

Branf
28.08.2017 5 z 5

Asi nejpodrobnější kniha o našich letcích v Británii