Na hraně zapomnění

Na hraně zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201796/bmid_na-hrane-zapomneni-JP9-201796.jpg 4 874 206

Na hraně zapomnění série

Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec s matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn ji zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla – tohle není život, který by chtěla žít. Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu – ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím. Dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší….... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Edge of Never , 2012

Literabook
09.12.2023 5 z 5

Toto bylo vážně moc dobré. I sza ukápla a konec se mi velmi líbil.

kacenka6144
12.09.2023 4 z 5

Pro mě to byla taková ta "bulící" knížka. Hromada romantiky, trošku nereálný příběh a nakonec velký happy end.

stana5842
21.05.2023 5 z 5

Kniha byla pěkná, příběh se mi líbil. I když konec byl takový moc rychlý. Za mě to bylo pohodové čtení při neděli.

Miška935
30.04.2023 5 z 5

Me se naprosto kniha líbila. Bylo to smutné, romantické a ten konec byl totální bomba. Četlo se to skvěle :)

Knihomolka97
06.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Příběh se mi moc líbil. Trošku jsem se lekla toho počtu stran, ale četlo se to tak skvěle, že jsem měla přečteno za dva dny. Pěkně to odsýlalo, bylo to vtipné, místy smutné a hlavně romantické. Nechybí i pár žhavých scén. A také krásné myšlenky.
Camryn mi sedla, ale Andrewa jsem si oblíbila více. Bavilo mě jejich cestování a sbližování. Z vývoje událostí ke konci jsem byla tak překvapená, že jsem neudržela slzy.
I když konec je uzavřený, musela jsem si pořídit i druhý díl. Chci vědět, jak to s nimi bude dál.

Sixtínka
21.11.2022 3 z 5

Taký trošičku lepší priemer: 3,5 hviezdičky. Niektoré pasáže boli pekné, iné zas plné klišé, ktoré je v podobných príbehoch zastúpené vo veľkom. Miestami mi to prišlo mierne pritiahnuté za vlasy. Nečítalo sa to zle, ale ani ma to nejako extra nechytalo - takže raz a dosť.

MAU256
02.10.2022 5 z 5

Doufám, že na mě nikdy nezapomeneš. A ještě něco: nemusí Tě mrzet, žes mi nikdy neřekla, že mě miluješ. Nemuselas to říkat. Věděl jsem to celou dobu.

Příběh Camryn a Andrewa, kteří jsou každý svým způsobem zranění, ale náhoda je svede dohromady. I v autobuse se dá najít láska. Bylo to hezky čtivé, mohu jen doporučit.

havrmoni
23.09.2022 3 z 5

Do půlky jsem jí četla snad půl roku a pak během pár hodin dočteno.

evineckY
19.08.2022 5 z 5

Tuto serii jsem četla několik krát a patří k mým NEZAPOMENUTELNÝM.
Je to sice o mladých lidech, ale jejich starosti a strasti věk neohraničuje.
DOPORUČUJI !

Kristy.Seb
27.11.2021 4 z 5

Bolest je taky cit, ale když to bolí tak hrozne, ze už nic necítíte, začnete se cítit jako blázen.

Vždycky se všechno změní, když umře někdo, koho milujete. Jenže připravit se na změny dopředu vážně nejde.

Nezáleží na tom, co se zrovna děje ve vašem životě, koho jste ztratili, jak moc nenávidíte svět nebo jak nevhodné je cítit něčí přitažlivost dřív, než se vaše srdce stačí uzdravit.

Člověk musí žít teď a tady.

Když se člověk snaží myslet spíš pozitivně, za chvíli na negativa sám zapomene.

Bolest je bolest. To, že něčí problém je tragičtější, ještě neznamená, že tebe to nemůže bolet víc.

Když se zamiluješ, doopravdy hluboce zamiluješ, je to na celej život.ty ostatní vztahy jsou jen pokusy a omyly.

Dělej v životě to, co chceš, říkej,co si myslíš, a nikdy se neboj být sama sebou. Kašli na to, co si myslí ostatní. Žiješ pro sebe, ne pro ně.

Náhoda je jen přijatelnější výraz pro osud.

Skvělý příběh. Camryn byla velmi dospělá na svůj věk.

jitka_dankova
12.11.2021 5 z 5

Myslím, že jde o hezky napsanou Young Adult romanci se sladkým koncem, kdy ve většině času jde o krásný roadtrip příběh a dobrých knih o cestování dvou lidí zas tak moc není. Nečekejte hluboké myšlenky, ale naopak spíš pár klišé, klasické přehnané reakce, hodně vyhrocené situace a spoustu lechtivých popisků (fajn, že to bylo i realisticky včetně, ehm, následků nad druhý den a tak). Je tam tolik těžkých témat, že stěží budete věřit, že toto se mohlo stát, kniha není zrovna moc realistická, ale o to v tomto žánru vlastně nejde. Osobně si cením hlavně toho popisu cestování - tam jsem si plnými doušky vychutnávala všechny ty strasti autobusových cest a poté i možnosti ohledně cestování autem. Psána je z pohledu obou dvou aktérů, na střídačku, což je fajn. Je dobré si uvědomit, že aktérům knihy je 20 a 25 let, tedy pokud si chce příběh přečíst dívka, které je patnáct, měla by očekávat, že se postavy budou chovat jako 20+ a bude to popisováno více pro 20+.
Na čtení pokračování této knihy se neodvažuji, pro mne je to hezky uzavřené tak, jak to je.
PS: tak hezky tam hovoří o písničkách, že jsem si je k tomu čtení některé musela pouštět, hlavně Dust in th Wind.

johana3160
05.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Kvuli obalce jsem se bala ze to bude spis “divci romanek”, nez roman pro zeny, ale at je to co je to bylo to fakt dobre. Postavy byly zajimave, pribeh me rozesmal i rozplakal. Autorcino pojeti “tvrdeho” sexu za tvrdy nepovazuju, ale to je individualni nazor. Trosku me nesedi casy cestovani jak autobusem tak autem ale to je jen muj zlozvyk “cestovat s googlem” a rypakovat s detaily. A to nemusi uplne sedet s realitou.
Pozor SPOILER: co mi prislo malinko moc bylo tehotenstvi na konci. Osobne by mi stacilo, ze se uzdravil a chastaji se na cestu. A dva nadory na mozku v rodine? Trochu fantazie by to chtelo..

Vknihách
20.08.2021 4 z 5

Krásna žena na obálke, ktorá predstavuje hlavnú hrdinku. To sa mi páči. Čo sa mi ďalej páčilo, bol úvod knihy… parádny! Potom nasledoval útek z domu(hlavná hrdinka mala 20 rokov, takže žiadne následky v podobe domáceho väzenia nehrozili),cesta autobusom...a konečne Andrew:) kniha bola písaná dvomi rozprávačmi, čo milujem. A bez hanby priznávam, že ma vždy oveľa viac baví nahliadnuť do hlavy muža (ja vieeeem, stále to je hlava autorky- ženy, ale aj tak!). Camryn mi šla druhú polku knihy trocha na nervy. Za to Andrew to krásne vyvažoval...ich spoločné doberanie, dialógy, otvorenosť mi bola veľmi sympatická,no aj tak bol Andrew moja obľúbená postava:)o dôvodoch Camryn, prečo sa bála zblížiť s Andrewom,sme vedeli už od začiatku. Ale stále to omieľať?! príťažlivosť proste nezastavíš silou vôle.m.Pár krát som knihu odložila- musela som. Proste ma niektoré úvahy hlavnej hrdinky nebavili. Stále som dumala, prečo je Andrew aký je! Nejeden moment v jeho rozprávaní ma prinútil vymýšľať si vlastné dôvody...aj som bola blízko,no nakoniec to nebolo vôbec dobré! 'řvala jsem jako želva'. :'(

Zuzka_Zuu
22.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Obě knihy si mě získali a opětovně se k nim ráda vracím a stejně tak jako Andrew s Camryn, s mužem v autě na cestách posloucháme starý rock a mezi oblíbené patří i Kansas a jejich Carry on Wayward son a nebo Dust in the wind, proto mi možná tyto knihy tak moc přirostly k srdci, kdo ví :)

lihate
04.05.2021 5 z 5

"Každej občas potřebuje pomoc s tím, aby si připadal na živu."

"Náhoda je jen přijatelnější výraz pro osud."

Nevím kde začít. Kniha dění hrozně moc líbila. Vůbec jsem to nečekala a tak mě příjemně překvapila. Přemýšlím, jestli je tenhle příběh horší z pohledu Marny nebo Camryn. Kdyby to nedopadlo, tak jak kniha dopadla. Myslím, že láska je nezměrná a nedá se soudit podle typu. Hrozně moc se mi líbí pohled na život, na kterém se oba dva schodli. Je potřeba riskovat a vědět, že i když to nedopadne, je to nová zkušenost. Někdy je potřeba porušit všechny pravidla. Všechna. Do posledního.

A ten dopis na konci? Panebože! Tohle je kniha, kterou si budu dlouho pamatovat. Nenechá vás nadechnout, protože se zatraceně skvěle čte. Nutí vás prožívat vše s nimi a naháže na čas všechny emoce, ve své nejčistší podobě, nutí vás je prožít. Jsem zvědavá co bude ve druhém díle, protože se bojím, že tenhle to nepřekoná. Jen dvě věci jsou důležité - život a svoboda.

"Když člověku ublíží nejlepší kamarád, bolí to právě proto, že je to jeho nejlepší kamarád. Nikdo nejsme bez chyby. A na nejlepších kamarádech je, aby si svoje chyby odpouštěli – o tom je přátelství."

"Je lepší potlačovat city než jim propadnout, protože pak se člověk chová jako jejich otrok – a protože nic netrvá věčně, nakonec všechno, co bylo dobrý, bolí jako čert."

Janík61
22.04.2021 5 z 5

Úžasná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Krásný příběh, doporučuji.

Jeanine8
19.04.2021 5 z 5

Moje srdcovka :-)

illca2
08.04.2021 4 z 5

Uf! No Teda to bylo.. Když jsem dobulela donutila jsem se dočíst ještě zbytek. A ještě že tak! Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Originální příběh a četlo se mi to parádně!

zuza264
03.04.2021 4 z 5

Teda čtyřicátá kapitola mě málem zabila.. Jinak hezké čtení, pořád jsem čekala to něco, co se stane

Nicolka77
29.03.2021 5 z 5

Tohle mě opravdu moc a moc bavilo, samozřejmě bylo na jednu stranu předvídatelné jak se vztah "Parrishe" a Cam bude vyvíjet, ale ten konec jsem opravdu nečekala.. můžu říct, že i slzicka ukapla! :) Uz se těším na druhý díl!