My děti ze stanice ZOO

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách z... celý text

Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/55_/550/my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 4.64702

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO (1978)

Romány
Vydáno:, Oldag

Eli.Navratilova

Moc dobrá kniha, je mi 13 a doposud jsem nečekala, že mě kniha s takovým dějem tak moc ohromí a ještě víc tím, že je podle pravdivé události, rozhodně doporučuji:)

75terka

Hodně silná knížka. Poprvé jsem jí četla asi ve 13. Příběh Christiane F. mě děsil a zároveň ohromil.

Chrusticek

Přečetla jsem dávno, asi 2 krát, silná kniha, měl by jí číst asi každý .

Popko

Řekla bych, že se jedná o literární klasiku. Mladí lidé by tohle měli mít přečtené, drsný příběh o mladých lidech, kteří jsou závislí na drogách.

Pajina68

Četla jsem to již dávno, kniha mě vážně dostala. Drsný život, drsná četba.

Phyl

Lidský výkal, který při chůzi mává rukama až k nebesům, kolébá se při tom jako houpací koník, a jeho trup spolu s hlavou je skoro rovnoběžný s chodníkem, je stále jenom lidský výkal. Nikdy to nebude chudáček, který omylem zabřednul do hlubokého moře sraček. Udělal si do svého člunu, po kterém tímto mořem brázdil sám. A když se začíná potápět, ztratí pádla a jeho hlava už z těch sraček trčí opravdu jenom kousek, začne naříkat, jak je k němu moře nespravedlivé. Že on tu díru neudělal naschvál. On pouze chtěl vyzkoušet co se stane když jí udělá. Netušil přeci, že ty sračky začnou tou dírou protékat. I když viděl jiné čluny cestou se potápět, stále věřil tomu, že jemu se to nestane. Nemohl se přeci nechat poučit jinými lidmi, dokud to sám nezkusí. A zatímco jiní si do člunu díru neudělali a chtějí poklidně plout dál, musí přes neustálé naříkání a kloktání topícího se lidského výkalu ve sračkách světa, poslouchat jak jsou k němu slepí a zlí. Tak se odhodlá jeden, že jej v tom nenechá, připluje k němu a snaží se jej vytáhnout na svůj vlastní člun. Ale co se nestane, lidský výkal, člun převrhne a ve sračkách jsou oba. A tak to dělá dál nehledíc na to, že ten, který mu chtěl pomoct se topí a on chvíli pluje na jeho převráceném člunu. Dokud opět nespadne do sraček a tak to dělá pořád dál. Běduje nad svým osudem, napíše o tom knihu a ještě si stěžuje, že když vyplouval na širé moře sraček dostal menší člun s malou prasklinou a tak byl náchylnější a je tedy nad slunce jasné že se to muselo stát. Nakonec, i když tu díru udělal sám, uvěří, že mu ji tam udělal někdo jiný a přesvědčuje o tom i ostatní.

Richisa

Kniha se mi nečetla úplně lehce, ale své poselství každopádně křičí do světa. Je super, že jsou zde dodatky dospělých, kteří se kolem Christiany točil. Zvláštní, že ve světě drog nakonec zůstala nejdéle ona, její přátelé v sobě našli sílu skončit. Rozhodně poučná četba, kterou by si měli přečíst všichni mladí a často i jejich rodiče.

Terinka14

Kniha mě strhla hned od začátku, stále jsem si musela říkat ,,Ano, tohle se opravdu stalo. Stalo se to a děje se to pořád." Tím, že to celé bylo nespisovné a plné slangových výrazů jsem se rázem ocitla v těle Christiany a prožívala to, co ona, i když si zároveň neumím ani v nejmenším představit, jak bych to zvládla. Souhlasím s názorem, že by kniha měla být zařazena do povinné četby jako prevence před závislostí.

Ketesh

Téma knihy, nebyl zrovna můj šálek čaje, ale oceňuji reálnost....
Možná by se kniha měla dávat dětem číst povinně, pak by si hrátky s drogami rozmyslely.

ThrisaManx

Skutečně hodně silná kniha. Po přečtení jsem ji musela dlouho vstřebávat a nějakou dobu si od dalšího čtení odpočinout, abych se mohla vzpamatovat a utříbit si myšlenky, které mi hlavou neustále vířily.

edith79

Nevím proč, ale pořád se mi chce volat "Do prdele, copak to rodiče nevidí???". Četla jsem tuto knihu poprvé v pubertě a rychle jsem ji pustila z hlavy. Teď jsem ji četla podruhé, v době kdy mám dceru ve věku Christiany a vážně si neumím představit, že bych na své dceři nepoznala drogovou závislost. Věnujte se svým dětem, zajímejte se o ně, protože nic úžasnějšího mít nikdy nebudete.

Licie84

Teda... To, že by kniha měla být jako povinná tu bylo řečeno několikrát a s tím souhlasím. Ale myslím si,že by si tuto knihu měl přečíst i každý rodič.
Příběh je drsný,ale neuvěřitelně čtivý.

DandyDumdy

Knihu jsem poprvé četla asi před rokem po povinném shlédnutí filmu. Ten mě sice moc nezaujal, ale zato knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to syrové, reálné, otevřené, ze spousty pasáží vám přebíhá mráz po zádech, zdráháte se až uvěřit, že by to opravdu měla být pravda...
Ke knize jsem se teď vrátila kvůli tomu, že ji máme jako povinnou četbu. Vůbec nelituji. Je čtivá a zajímavá, ale zároveň odpuzující a strašná.

katushah

Mám ráda autobiografie a tahle je brutální! Netušila jsem, co všechno je možné zažít na jednom obyčejném německém sídlišti. Super kniha, chytne člověka za srdce a skvěle se čte.

veronika4918

Četla jsem někdy ve třinácti letech a na etapy, jelikož mi u některých kapitol bylo tak špatně, že to prostě nešlo ... Po celou dobu čtení jsem měla depresi, brečela, špatně spala... Prostě hrůza. Nedokázala jsem si představit, co všechno ta holka v mém věku zažila, jaká rozhodnutí udělala, čemu propadla a nechápu to dodnes. Dle mého by tato kniha měla být povinnou četbou na základní škole.

Pichoval

souhlasím s komentářem od t.adm ..
knihu jsem četla před již delší dobou a měla by být zařazená mezi povinnou četbu kdy by možná po přečtení ovlivnila rozhodnutí feťáků a spol....

t.adm

Šílené, šokující, neuvěřitelné!! Přesně jak píše Likandros, kniha by měla být v povinné četbě. Kniha, která ve vás zůstane ještě dlouho.

Likandros

Za mě naprostá klasika. Četl jsem, viděl jsem film, ba dokonce i divadelní zpracování. Nemá cenu více komentovat. Dle mého by měla být tato kniha zařazena jako povinná četba na druhém stupni základní školy.

LEGACY

Nuže, stejně jako kurážná spisovatelka i já o sobě něco prozradím. Během čtení jsem zcela nevysvětlitelně stáhl celou krabičku cigaret (byť nekouřím), pravděpodobně jsem jen potřeboval něco, co by zahnalo mé znepokojení z knihy, nebo jsem podvědomě chtěl mít také nějakou závislost a tudíž mít k příběhu ještě blíž. Hlavou vám během čtení probleskne spoustu otázek, spousta z nich zůstane pravděpodobně nezodpovězena, ale myslím, že poselství autorky (tedy varovat) si každý sebou odnese a pro mě samotného je konzumace jakýchkoliv tvrdých drog, po přečtení, téměř nepředstavitelná. Dodnes nevím jestli s některými postavami sympatizuji, či nikoliv, ale bez nich by byla v knize obrovská mezera a jelikož celá kniha je vlastně taková hodně osobní zpověď, chci vyjádřit svůj vděk i uznání této snad už bývalé heračce a vytáhnu i já něco z mé minulosti.
2011 - 16 let ... Marihuana
2012 - 17 let ... Hašiš
2014 - 19 let ... Koks
Rodiče zajímejte se o vaše ratolesti.
Nyní jsem skoro dva roky čistý. Jaká zpověď je ta vaše, no tak nestyďte se.

dancadragneel

Kniha má ukázat na hrůzu, kterou naskytují drogy a vše okolo tohoto světa, ale upřímně znám i lepší knihy. Během čtení mě to nijak nezaujalo. To už radši doporučuji Memento pokud máte zájem o takovou četbu.

Richelle

Jsou o mnoho lepší knihy. Ukazuje to hrůzu, která ve světě existuje. Čte se to sice dobře, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Drsná, ale reálná.

Henry_1986

Strašně moc silná kniha...je to prostě tak reálné až z toho opravdu mrazí.
Nejen drogová problematika mladistvých mě zaujal i problém s dnešními možnostmi zaopatřování dětí od rodičů, kteří vlastně nemají na děti čas, aby vydělávali peníze, a tím jim pak povolují a důvěřují a nemají ponětí, co jejich pomalu dospívající děti dělají...nezbývá než doufat, že se naše děti nechytí špatné party...smutný začarovaný kruh.

intelektuálka

Přečetla jsem dávno, hned po Johnově Mementu. Přeji mladým, aby viděli krásu života, ne přelud v drogovém opojení.

Zania

Kniha byla velice napinava ze zacatku, pote uz to bylo porad to same dokola odvykani-heroin.

Briv

Drsné, silné, emotivní, reálné. Rozhodně každému doporučuji si přečíst takovouto tématiku. Člověku to otevře jiný, bohužel ne pěkný, nový obzor...

Patapuf

Zajímavé čtení... bohužel co vidím na ulicích je to pořád aktuální a čím dál horší.... tohle by si měli přečíst hlavně ti nahoře, aby se to začalo řešit i u nás konečně..... doufám, že to Christina nakonec zvládla....

netty

Knihu jsem četla poprvé, když mi bylo třináct. Už tenkrát mě hodně zasáhla. Postupem věku jsem si čím dál více uvědomovala, jak moc je realistická. Je to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý. Dokonce bych jí s klidem zařadila jako povinnou četbu na školách. Je tak otevřená, silná a neskutečně opravdová.

KingKylie

Knihu jsem si přečetla poprvé v mých dvanácti letech. Od této doby se k ní vracím pořád dokola a pokaždé, když ji dočtu, najdu tam něco nového. Je špatný říct, že tato kniha je krásná, protože není. Ukazuje, jaký život doopravdy může být, jak dokáže být krutý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla už tak v brzkém věku, protože mi okamžitě změnila postoj ke drogově závislým lidem. Drogově závislí lidé jsou podle mého inteligentní, stejně jak tomu bylo i u Christiany. Doporučuji knihu všem, i těm mladším, protože kniha varuje před krutostí drog. :))

Evik84

Docela drsná knížka životě mladých lidí, kteří se pohybují ve společnosti drog, doporučovala bych ji jako povinnou četbu už na základní škole.

Blancheerka

Christina se setkává s drogami už jako 12ti letá a její závislost se stále stupňuje. Kniha je její zpovědí a musím přiznat, že jsem jí schroupala snad za dva dny. Viděla jsem jako mladší i film a obojí mě rozhodně od drog jen oddálilo :)